C O U R A 1840 W. 39. Donderdag 31 Maart. BESTUREN en ADMINISTRATIEF. Jlationale IRUitic. NIEUWSTIJDINGEN. ÏTuvfctjc. JVftufcvijfc. 3Scl0tC. ilcbcrlanbcn. a. a y^} Öe abonncments-prijs «lcier Courant is 2 y5 voor drie maanden, en franco per Post 5. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen, en de betaling geschiedt comptantof bij het einde van ieder vierendeel jaars. ©c inzending der Ad.verten.tien behoort te geschieden des morgens vd(ir 10 ure, indien men dezelve in bet eerst uit te geven Na. wil geplaatst hebben. De Advertcntien worden berekend tegen 22 Cents de regel, met uitzondering van Huwelijks- Geboorte-en Doodbekendmakingen, waarvan de prgs van cdn tot zes regels is/i,5o en voor iederen regel daarboven 22 Gents. Dezelve moeten niet op zegel geschreven zijn, alzoo het regt van zegel wordt betaald. De ADMINISTRATEUR van 's Rijlts Schatkist in •ZEELAND adverteert dat, te beginnen met Maandag den 4 April 1842, ten zijnen Kantore zullen worden uitbetaald alle de Pensioenen, over het eerste kwartaal 1842. Middelburg, den 31 Maart 1842. De Administrateur voornoemd P. POUS. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Brengen bij deze ter kennis van een ieder dien zulks zoude mogen aangaan, dat de derde Zitting van den Militie-Raad, bestemd tot beoordeeling en goedkeuring der Plaatsvervan gers, alsmede tot regeling van hetgeen betrekking heeft tot de Nummerverwisseling, zal plaats hebben voorde Inwoners dezer Gemeente, uitmakende het eerste Militie-Kanton, op Woensdag den dertienden April aanstaandedes namiddags ten één uur, in de Abdij dezer Stad, en dat tot het afgeven van Certificaten van goed gedrag ten behoeve van Plaatsver vangersdoor de daartoe bevoegde Commissie, ten Stadhuize zal worden gevaceerd op Woensdag den zesden Aprildes voormiddags van tien tot twaalf ure. Wordende de belanghebbenden aangemaand om zich de bovengemelde Zitting van den Militie-Raad, tot het beoor- deelen en goedkeuren van hunne te stellen Plaatsvervangers '•of Nummerverwisselaarsten nutte te maken, daar de zooda- nigenwelke deze Zitting van den Militie-Raad laten voor bijgaan zich zullen blootstellen daartoe geene gelegenheid weder te kunnen verkrijgen, aangezien de vergunning tot de vervanging bij- het Korpsvolgens de bepalingen der wet, slechts in zeer bijzondere gevallen zal worden verleend. En opdat niemand hiervan onkundig blijvezal deze wor den afgekondigdmitsgaders in -dezer Scads-Couratu ge plaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg den 25 Maart 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbare, A. M. BECIUS. KONSTANTINÖPEL den 2 maartDe berigten uit Syrië zijn ongunstig. De Drusen hebben weder de overhand ge kregen over de Marotiiten, Door het weifelende gedrag der Engelsche agenten verbitterddaar zij zich door deze bedro gen rekenen, randen zij in den Libanon alles aan, wat aan 'Christenen en voornamelijk aan Engelschen herinnert. De Engelsche en Amerikaansche zendelingen waren de eersten, aan wie hunne woede zich uitliet; Zij vernielden de eta blissementen van dezelven, verwoestten de huizen, waarin zij hunne scholen geopend haddenplunderden de kloosters .der Maroniten, lieten van sommigen derzelven geenen steen op den anderen, verbrandden eene menigte aldaar gevondene Bandschriften, een lot, waarin ook de nieuwe boeken van de Evangelische missiën deelden. Kortom, de burgeroorlog is in den Libanon weder in al zijne verschrikkelijkheid uitge barsten; en een gerucht, dat zich hier heden verspreidt, meldt dat de Evangelische zendélingendie naar Beyrut ontkomen zijn, den bevelhebber van het Britsche station al daar bewogen hebben eene landing op de kust te doen, ten einde te beproeven, om aan de gruwelen in liet gebergte een ■einde te maken. Het iszoo heet hetGww-pacha die de Drusen opgezet heeft; die afvallige, die zijne voormalige broeders gaarne zoude verdelgen, om den sultan te toonen dat er bij hem geen droppel christenbloed noch eenig spoor van gevoel voor zijne voormalige geloofsgenooten meer over- •gebleven is. Hij ontziet zich niet, om, tot ergernis der -arme Maroniten, den grond te leggen tot den opbouw van «eene Turksche moskée te Deir-el-Kammar. Ieder heefc in «deze gewesten -slechts zijne bijzondere belangen in het oog, oen zelfs diegenendie voor de getrouwste dienaars der Porte gehouden worden, zouden, zoo men de geheime beweegre- Jienen van hun gedrag wilde nagaande proef niet kunnen doorstaan. De Oostersche Christenen maken ongelukkiglijk /hierop -geene uitzondering. Een niet onaanzienlijk gedeelte der Maronitische hoofden schijnen zich aan de Turken ver kocht te hebben, en de oude cmlt-Beschir zelf, door eigen- .belang gedreven handelt met de Turken over een paar voor 'hem gunstige bepalingen waardoor hij zich tot onafhanke lijk gebieder van het gebergte hoopt te verheffen, ingeval inert hem weder als vorst over hetzelve wil herstellenin plaats van zich naar Syrië te spoeden, otn zijne arme lands lieden uit hur-nen rampzaligen toestand te redden. Deze on eindige verwikkeling geeft aanleiding tot onophoudelijke ver gaderingen van den divan, en zoo niet de stijfhoofdigeIzzet- Mehemed aan het roer was, zou de sultan voorzeker aan de Christenen en Europeanen reeds alles toegestaan hebben wat zij verlangen. De zaak van hét Protestantsche bisdom in Palestina werd voor eenige dagen, nadat een Engelsch cotirier nieuwe in- scrucciéu uit Londen gebragt bad ten gevolge waarvan de vorderingen van den gezant matiger gesteld werdenmet ■grooteren ijver weder opgevat, en de Oostenrijksche inter nuntius vereenigde zich met den Britschen gezantom de Porte tot het erkennen van den bisschop Alexander te be wegen. De pogingen der beide gezanten werden met een gunstigen uitslag bekroond; de Porte heefc den bisschop er kend, en beloofd, dat met de eerst vertrekkende stoomboot de noodige instructien te dezer zaak aan den gouverneur van Jeruzalem, Tayar-pacha, zouden worden afgezonden. In middels is aldaar reeds een begin gemaakt met den opbouw eener Evangelische kerk, waaraan tnec ijver voortgewerkc wordt. Ër zijn alhier geruchcen in omloop wegens onlusten die in de westelijke provinciën van Perzie ontstaan zijn en ten doel hebben zouden om eenen neef van den chans regeren- den schah op den troon te verheffen. FRANKFORT den 25 maart. Men zegtdat de kosten der feestviering van het 25jarig huwelijk van I1H. MM. den keizer en de keizerin van Rusland een millioen roebels zullen be dragen, en dat, behalve de koning van Pruissenverschei den andere Duicsche vorsten tot bijwoning dier plegcigheid zijn uitgenoodigd. Volgens brieven van de Turksche grenzen, is de stad Braïia den 22 der vorige maand het tooneel van ernstige on geregeldheden geweest. Nadac de gouverneur gewaarschuwd was dat dien dag een aanslag tegen de orde en de bezittin gen der inwoners plaats zou grijpen, werd een 2de luitenant die bevelen aan de troepen moest overbrengen, door een 2ocal menschen aangevallen en vermoord, waarop het tot een ge vecht cusschen dezen en de soldaten kwam. Eindelijk ont ving de militaire magc zoo beduidende versterkingen, dat de rustverscaorders het raadzaam keurden de vlugt te nemen gedurende welke verscheidene hunner echter in hechtenis wer den genomen, waaronder men zekeren Giordaneen der hoof den van de zamenzweringnoemt, terwijl de ander, met name Vogorideshec is ontkomen. De zaamgezworenen moer ten omtrent 200 in getal, grootendcels Bulgaren, en verder eenige Grieken en slechts weinige Serviërs, zijn. Ware de aanslag niet in cijds ontdekt geworden dan zouden denkelijk al de officieren der bezetting, op een bal bij den gouverneur, om-het leven gebragt zijn, om de soldaten daardoor tot wer keloosheid te noodzaken. De Dusscldorfer Zeitung van den 22 dezer berigtdat in den vorigen nachc weder een der personen overleden was, die bij het onlangs op de stoomboot Drusus voorgevallen on geluk letsel hebben ontvangen. Vijf van de negen gekwet sten waren thans reeds overleden en de. vier overigen be vonden zich in het hospitaal :e Dusseldorf nog onder genees kundige behandeling. Van Weenen den 16 maart wordt gemeld, dat de heer Chr. von Schreibereen jong letterkundige van naam, 93 brieven heeft uitgegeven, geschreven door Linnaus aan den beroemden Hollandschen natuurkundige baron Nicolaas Jo- seph de Jacqnin, overleden te Weenen in 1817, in den ou derdom van 91 jaren. Deze brieven, welke de heer von Schreiber in originali bezit, en tot heden nog niet zijn uit gegeven lóopen van 1757 toe 1777 ingesloten, en behel zen niet alleen verscheidene zeer belangrijke wetenschappe lijke daadzaken maar ook een groot aantal merkwaardige berigten nopens het huisselijk leven van dien grooten Zweed- schen botanist. De heer van Schreiber heefc deze belang rijke verzameling opgedragen aan den koning van Zweden en Z. M. twee pracht-exemplaren toegezonden. LONDEN den 26 maart. Woensdag zijn de werkzaam heden van het hoogerhuis tot den 7 en die van het huis der gemeente tot den 4 der volgende maand geschorst geworden. De oppositie, die het uitstel der beraadslagingen over de belasting op de inkomsten en over hec nieuw tarief heeft door gedrongen hoopt daardoor tijd te winnen om eene menig- te petitien tegen dat ontwerp geteekend te krijgen. Volgens de berekeningen door sir R. Peel bij de voor drage van het wets-oncwerp aangevoerd moeten de belast bare inkomsten in hec rijk ongeveer 590 millioen p. st. be dragen maar sommigen honden zich verzekerd, dat het be drag deze som nog ver te. boven gaat. Eene menigte schoen- en laarzenmakers in deze hoofdstad heeft woensdag eene vergadering in de herberg de Kroon en het Anker gehouden, om te raadplegen over het indienen van j bezwaren tegen de voorgestelde vermindering van inkomende reg'ten op buitenlandsche schoenen en laarzen. Uit de aan spraken bij deze gelegenheid gehouden, blijkt, dat te Lon- den en in de voorsteden niet minder dan 30,000 werklieden in die vak gevonden worden. De cbarcisten welke deel aan 1 deze bijeenkomst namen hebben de orde verstoorddoor 111 weerwil van het uitdrukkelijk verzoek van den voorzitter, hevig tegen de regering uic te varen. Ten slotte is men over eengekomen tot het zenden eener deputatie aan een der mi. nisters om het gevaar te ontwikkelen waarmede de maatre gel dezen tak van nijverheid bedreigt. In de noordelijke districten van Engelandwaar de mees te kolenmijnen gevonden wordenheefc hec voorscel der re gering om den uitvoer van steenkolen naar andere landen mee 4 schellingen per ton te belasteneenige ongerustheid verwekt. Dr. Bowring vroeg in de zitting van woensdag, of eenige officiële berigten wegens de mishandelingen ingekomen waren, aan welke, volgens het gerucht, de bisschop van Jeruzalem is blootgesteld geweescen of de regering niec noodig achtte maatregelen voor de veiligheid van dien pre laat te nemen, of wel hem van een post terug te roepen op welken het moeijeiijk vallen zou hem tegen de dweepznchc van andersdenkenden te beschermen. Hierop werd door den minister Peel geantwoord hoe hij wel reden had te gelooven dat men in sommige gedeelten van Syrië vijandige gezindhe den tegen genoemden bisschop had trachten op te wekken maar niet dat hij eenige persoonlijke mishandeling 6ad onder- gaan of dat het noodig zou zijn maatregelen dienaangaande te nemen. Denkelijk zal de beroemde Tunnel onder de Theems in de maand junij of julij worden ingewijd, waarna de inge nieur Brunei eenigen tijd in Frankrijk, zijn vaderlanddenkt te gaan doorbrengen. PARIJS den 26 maart. De baron van Heeckeren buiten gewoon gezant van 7.. M. den koning der Nederlandenis gisteren, in particuliere audiëntie, door den koning" en'de hertogen van Orleans en Joinville ontvangen, om hun de reeds vermelde ridder-orden over te reiken. Vroeger had de Neder- landsche minister, baron Fagelden koning, namens zijnen soeverein hec grootkruis der orde van den Nederlandscheti Leeuw overhandigd. Een los gerucht brengt de zending van den heer van Heec keren meteen voorgenomen huwelijk cusschen eender Neder- landsche prinsen en prinses Clémentine in verband. Sedert de julij-revoln-tle waren de meeste kleine schouw burgen op den goeden vrijdag geopend gebleven, maar ditmaal heefc de directie van hoogerhand bevel ontvangen dien dag niet te spelen, en aan eene daarvan, die dit bevel in d'cn wind wilde slaan, is namens den minister van binnenlandsche zaken aangezegd, dat, bijaldien zij niec gewillig gehoorzaam de de schouwburg gedurende drie maanden gesloten zou worden. BRUSSEL den 26 maart. Het proces wegens hec com plot: is gisteren ten einde geloopen. De jury heefc, in de zitting van eergisteren, de ex-generaals van der Smissen en van der Meeren benevens Crehenschuldig verklaard aan zamenzwering tegen de veiligheid van den Staat, en van Laethem en Kerpraet aan pogingen tot omkoop'ing. Daarop heefc hec hofna de beschuldigden ParysJoseph van der Smissen en mevrouw van der Smissende echtgenoot van den generaal, vrijgesproken te hebben, dezen laatste, als mede van der Meeren Kerpract en van Baethemtot dc openbare doodstraf veroordeeld maar termen gevonden om Crehen op vrjje voeten te stellen. Mevrouw van der Smissen weigerde volstandig de zaal te verlaten onder herhaalde be tuiging dat zij zich nooit van haren man scheiden zou. Men houdt zich vooraf verzekerd, dat de koning de ver oordeelden gracie van de doodstraf zal verleenen. 's GRAVENHAGE den 27 maart. 1. M. de Koning benevens HH. KK. HH. de Prinsen en Prinsessen van het Koninklijk huis, hebben heden morgen aan het Heilig Avond maal deel genomen onder de bediening van den weleerw. heer ds. Mollen des namiddags de dankzegging in de Kloos terkerk onder het gehoor van den weleerw. heer ds. te Wil* li genbijgewoond. Z. M. Koning IVillem Frcderikgraaf van Nassau, heeft, naar men verneemt, aan heeren regenten van hec diakonie- oude vrouwen- en kinderhuis der Nederduitsche Hervormde gemeente alhiervoor hetzelve huis, de aanzien lijke gift van 6000 doen toekomen. Het heeft den Koning behaagd het departement van oor log te magtigen, 0111 de miliciens van de ligcing van 1841 die bij de verschillende korpsen der armee in reserve zijnge' i plaatst, voor den tijd van drie maanden, en wel van den^s mei tot den 25 augustus dezes jaars, in werkelijke dienst op te roepen, ten einde gekleed en in den wapenhandel geoefend te worden. Tot verbetering van de icinéraire, welke thans bij hec leger wordt gevolgd tot het voorschrijven van marschrouten is, op verlangen van lipt departement van oorlog, aan de

Middelburgsche Courant | 1842 | | pagina 1