MIDDÉ L B ÜRGSCHE C IJ R A N\ 20. Dingsdag 1842. 15 Februarij. ft BESTUREN ex ADMINISTRATIEN. fJubltcatic. NIEUWSTIJDINGEN. (Broot-Brittanjc. Me bcrl Anöcti. De aboancments-prijs dezer Courant is 2 75, voor drie maanden, en franco per Post f5. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen, en de betaling geschiedt comptant, of bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vddr 10 ure, indien men dezelve in bet eerst uit te geven No. wil geplaatst hebben. m De Advertentien worden berekend tegen 22 Cents de regel, met uitzondering van Huwelijks- Geboorte-en Doodbekendmakingen, waarvan de prijs van één tot zes regels is f s 5a en voor iederen regel daarboven 22 Cents. Dezelve moeten niet op zegel geschreven zijn, alzoo het regt van zegel wordt betaald. DE GEDEPUTEERDE STATEN van de Provincie ZEELAND Brengen bij deze ter kennis van allen dien zulks zoude mogen aan gaan dat door de Staten is vastgesteld en bij Zijner Majesteits be sluit van den 5 Januarij 11., No. 69, ten gevolge der met Gedepu teerde Staten daaromtrent door het Departement van Binnenlandsche Zaken gevoerde briefwisseling met wijzigingen is goedgekeurd het navolgende REGLEMENT tot voorkoming van de verspreiding der Long ziekte onder het llundvee in de Provincie Zeeland. Art 1. Zoo lang de Longziekte onder het Vee in het Rijk zal be staan en tot tijd en -wijle de uitvoering van dit Reglement bij Publi catie van Gedeputeerde Staten zal worden opgeheven, zal geen Rund vee hetzij oud of jongin de Provincie Zeeland mogen worden in gevoerd noch van het eene District naar het andere of van het eene Eiland naar het andere binnen dezelve mogen worden vervoerd, dan onder in achtneming der volgende bepalingen. Art. 2. De boven bedoelde in- en vervoer van Rundvee te water zal niet anders dan aan de Kaaijen der navolgende Havens mogen plaats hebben \oor het 1ste District, te Middelburg en Klissingen Voor liet 2de Districtte Zierikzee en Pholen mitsgaders aan het Veer ter laatstgernelde plaats ook voor het Eiland St. Philipsland Voor bet 3de District, te Goes t Ltath en Colijnsplaat Voor het 4de District te Breskens Voor het 5de Districtte Neuzen. Het is diensvolgens verboden Rundvee op andere Plaatsen of aan Dijken en Schorren te lossen of in te voeren. De invoer te lande uit Belgie zal niet dan op eene speciale vergun ning van den Gouverneur der Provincie en onder inachtneming der daarbij te makene bepalingen mogen plaats hebben. Art. 3. De lJaatseiijke Besturen zullen voor de nakoming hiervan waken en in geval des niet te min hiertegen wierd gehandeld het op eene verbodene wijze ingevoerde Rundvee door de Policie doen aanhoudenten koste der Invoerders of Eigenaars in afzonderlijke be- waring doen stellenen deswege de beschikking van den Gouver neur der Provincie vragen. Art. 4. Het in de aangewezene Havens ingehragte Vee zal als ver dacht worden beschouwd en dadelijk na de lossing huiten aanraking niet alle anderen voor zoo ver het Plaatselijk Bestuur niet mogt ver kiezen daartoe een hijzonder lokaal te bestemmen in eenen onder goedkeuring van hetzelve door den Eigenaar of Vervoerder aan te wijzen afzomlerlij ven stal of ïveide worden geplaatst en zoo spoedig mogelijs. door den naast bijzijnden gebrevelteerden of erkenden Vee arts worden gevisiteerd, die deswege verstag zijner bevinding zal on tmaken. Ifet Vee zal in bet eerste Distriet niet verder mogen worden ver voerd dan op bijzondere vergunning van den Gouverneur der Proviu- cie en in de overige Districten niet dan met toestemming van den Districts-Commissaris een en ander te verleenen op schriftelijke aan vrage der belanghebbenden, inhoudende opgave van het getal, den ouderdom de soorthet haar en de bestemming der ingehragte Run deren met bijvoeging van het verslag vajn den Veearts. Art. 5. De Districts-Commissarissen zullen van de door hen verleen de vergunningen maandelijks aan den Gouverneur der Provincie be- rigt geven, met opgave van het aantalden ouderdomhet geslacht, de herkomst en de bestemming der ingerbragte Runderen alsmede van de door hen, tot voorkoming van gemeenschap of aanrakine met ander Vee genomene beschikkingen. Art. 6. Op de hestemmings-plaats zal het Vee tot nadere voorzie ning onder speciaal toezigt van de Policie worden gesteld en steeds op de wijze door het Plaatselijk Bestuur te bepalen afgezonderd wor den gestald of geweid met dadelijke afscheiding van zieken en ge zonden en zonder speciale vergunning als boven niet verder mogen worden vervoerd of geslagt. Voor zoo ver dit Vee ter consumtie mogt worden geslagtzal daar omtrent worden opgevolgd hetgeen hieronder bij Art. 12 is bepaald. Art. 7. Het toezigt en de behandeling bij het vorige artikel be doeld zal overal in acht worden genomen waar het Vee binnen deze Provincie verder wordt overgebragt. Art. 8. Zij aan wie vergunning tot in of vervoer van Vee invoe- ge voorschreven, is verleend, zullen verpligt zijn hetzelve ter plaatse in de vergunning opgegeven te houden en 'hetzelve aldaar te allen tijde op aanvrage van het hoofd van het Plaatselijk Bestuurvan den Commissaris van Policie of van den met die functien belasten Ambte naar te vertoonen; het alzoo vervoerde of ingevoerde Vee zal zonder voorkennis van het Plaatselijk Bestuur niet mogen worden geslagt, en ingeval van afsterven zal daarvan aan het Plaatselijk Bestuur moeten worden kennis gegevenabroreus tot de begraving zal mogen wor den overgegaan. Art. 9. /oodra zich de Longziekte in eene Gemeente openbaart of zich kenteekenen hij het Vee opdoen welke het ontstaan der ziekte doen vreezen, zal zoodanige Gemeente, of zoodanig gedeelte of Buurt schap derzelve als daarvoor vatbaar zal worden geachtdoor Gedeputeer de Staten in het eerste geval als besmet en in het andere als verdacht worden verklaard, en de aangrenzende Gemeenten of gedeelten der- zelve of Buurtschappen als verdacht kunnen worden opgegevenzul lende de hesmet- of verdacht-verklaring later door Gedeputeerde Sta ten tot eenen omtrek van ongeveer een half uur of cirea 2800 Ellen van de hoeve of de weiden, in welke zich het zieke of verdachte Vee bevindt, worden bepaald. In de besmette Gemeente, Buurtschap of omtrek zal geenerlei in- uit- of vervoeren uil de verdachte geen uitvoer mogen plaats hebben dan op den voet bij Art. 4 be paald. Art. 10. Het zieke of verdaebte Vee zal in zoodanige Gemeente Buurtschap of omtrek dadelijk van het gezonde afgescheiden en in eenen volkomen staat van afzondering op de wijze door het Plaatse lijk Bestuur te bepalen moeten gehouden worden. De weiden en stallen waarin zich zoodanig Vee bevindt of bevonden heeft zullen onder bijzonder toezigt der Policie worden gesteld en aan de ingangen der- zelve door den gebruiker een opschrift worden geplaatst en gehouden waarop in letters vau ten minste drie duimen groot bet woord Long ziekte zal worden gesteld. Geen Rundvee zal uit of naar dezelve zonder speciale vergunning mogen worden verplaatsten alle gemeenschap met dezelve behalve van de Eigenaars en hunne Ifuisgenootende Veeartsen en de tot het openbaar gezag behoorende personen verboden zijn. Art. 11. Al het verdachte en zieke Vee in het vorige artikel be doeld zal door de zorg der Veeartsen door het wegsnijden van het haar op de rttg*er bil van het dier in den vorm van eenen gelijkzijdi- gen driehoekwaarvan de zijden ten minste eene Nederlandsche palm lang en twee Nederlandsche duimen breed zullen moeten zijn worden gemerkt. Dit kenmerk zal zoo lang het Aree ziek is of verdacht wordt ge houden duidelijk in aanwezen moeten behouden blijven. Art. 12. Voor zoo ver het besmette of verd ichte Vee ter consumtie mogt wo den geslagtzal zulks niet anders dan onder toezigt van het Plaatselijk gezag en ten overstaan van eenen Ambtenaar der Policie mogen geschieden. Ingeval het hij de slagting blijken mogtdat het Rund kenteeke- nen der Longziekte oplevertzal het vleesch voor zoo ver hetzelve als onschadelijk voedsel kan worden aangemerkten door de Keur meesters van het Slagtvee wordt goedgekeurd aan den eigenaar ge laten worden doch de ingewanden en de huid ingekorven in putten van twee éllen diepte worden bedolven. Indien het vleesch niet ter consumtie geschikt mogt worden geacht zal het Rund met de inge wanden en de huid ingekorven door indelving als voren onschadelijk worden gemaaktterwijl in heide gevaUen de putten in dewelke de bovengemelde indelvingen zullen geschieden niet zuHen mogen geroeid of geopend worden. (.Het vervolg in ons volgend No.") Het CONCERT door het Muzijk-Coliegie Uit Kunst liefdeten behoeve der Commissie tot voorziening in den nood der Armen van de onderscheidene godsdiensten dezer Stad, te geven, zal plaats hebben op Donderdag den 17 Februarij dezes jaars, des avonds ten half zeven ure, in de Concertzaal. Tot vermijding van kosten, wordt elk Inteekenaar ver zocht, bij het verzorgen der Entrée Kaartjes, het tnontant zijner Ititeekening te voldoen. Buiten Inteekening zijn, den 15, 16 en 17 Februarij, voor inteekeningsprijsEntrée-Kaartjes verkrijgbaar bij den Conciërge der Concertzaal. Het Bestuur van voormeid Collegie, MIR ANDOLLEPresident. L. C. HERKLOTS. E. MAERTENS. De COMMISSIE LOON KOOR. IKERK betuigt weder haren opregten dank voor eene gift van 13., op den 13 de zer, bij haar medelid den Heer F. Tak, ontvangen. Mogten Inteekenaren of Begunstigers harer Inrigting hegee ren hare Werkplaats, terwijl dezelve nu nog in gang is, te zien is daartoe de gelegenheid geopend op vertoon van een Toegang-Biljet, door een der Leden af te geven. Middelburg, den 14 Februarij 1842. De Commissie voornoemd, Namens dezelve, A. M. CRAMER, Voorzitter. H. REKKER, Secretaris. Arnemuiden den 12 Februarij 1842. Het ARMBESTUUR maakt met blijdschap dankbare mel ding van eene gift, groot f 20, welke de Heer Z. J. van Ginhoven onder de letters V. D. en Z., op heden te Mid delburg heeft ontvangen eer voorziening in den nood der vele Armen alhier. Namens het Armbestuur, R. IIOOGEZAND, Predikant. FRANKFORT den 9 februarij. De gezanten van Oos tenrijk en Pruissen hebben in de bondsvergadering kennis ge geven van de tot stand gebragte en geratificeerde overeen komsten, betreffende de aangelegenheden van het Oosten, en alzoo tot behoud van den algemeenen vrede van Europa. Zij hebben bij die gelegenheid met den hoogste» lof gewaagd van de genomene maatregelen, ten einde de krijgsmagt van Duitschland op eenen achtenswaardige» voet in te rigtenen de bondsvestingen in behoorlijken Staat van verdediging te brengen, en verklaard, dat uit de éénstemmigheidwelke bij die gelegenheid door al de verbondene Staten is betoond de verblijdende overtuiging is geboren dat de eer en de zeker heid van Duitschland voortaan vast en onwankelbaar zal worden gehandhaafd. De bondsvergadering heeftbij het ontvangen der bedoelde verdragen, daarmede ingestemd, en baren dank betuigende aan de hoven van Oostenrijk en Pruissen voor de betoonde zorgten aanzien der Duitsche belangen verklaard met genoegen terug te zien op de in het verleden jaar genomene besluiten, ter uitbreiding van de middelen van tegenweer van Duitschland terwijl de eensgezinde daartoe aangewende po gingen reeds hebben gediend, om de eer des lands, ten aan zien van het buitenlandte beschermenen deze eendragt den besten waarborg oplevert, ter bevordering van binnen landsche welvaart." DUSSELDORP den 9 februarijNadat men gisteren hier berigt had ontvangen, dat Z. M., uit hoofde van eene, bij gelegenheid der wapenschouwing te Woolwich, gevatte ver koudheid, op raad van zijn geneesheer, besloten had langs den korsten weg van 's Gravenhage naar Berlijn terug te kee- ren, wordt hodon verzekerd, dat Z. M., völgêmt latere le ngten, zich eenigzins beter bevond, en dienvolgens de voor- genomene reis naar DusseldorpKeulen en Elberfeld zoude volbrengen. Morgen avond zoude hoogstdezelve hier aan komen. LONDEN den 9 februarij. De zittingen der beide parle- mentsnuizen hebben nog niet veel belangrijks opgeleverd. Oo de vraag van lord Pahnerston of het traktaat tusschen de vijf mogendheden tot beteugeling van den slavenhandeleeni ge gewigtige wijzigingen ondergaan had, en of sommige der ratificatien reeds uitgewisseld waren, is door sir R. /^/ont kennend geantwoord en gezegd dac die uitwisseling niet voor den 20 dezer geschieden zou. In het hoogerhuis heeft lord Brougham eene petitie van een groot aantal leeraars der dissenters in Schotland ter tafel gebragt, strekkende om de geheele afschaffing der inkomende regten op de granen te erlangen. Op hoog bevel is de naam der stoomboot Firebrand die Z. M. den koning van Pruissen naar Engeland en van daar teruggebragt heeft, in dien van de Black Eagie veran derd. Onder de equipage dier boot en der twee anderen wel ke haar op deze togten vergezeld hebben, zijn de beduidende sommen verdeeld, door den koning met dat doel geschonken. Aan den opperstalmeester en opperkamerheer der koningin heeft de koning gouden snuifdoozen mee briilaucen omzet vereerd elke waarvan op eene waarde van 700 p. st. ge schat wordt. De onbekrompen mededeelzaamheid van dien monarch is ook op vele andere wijzen gebleken. Zoowel op het paleis van Buckinghain als op dat van Windsor zijn ruime giften voor alle ondergeschikte personen achtergelaten, terwijl ver scheidene kerken en liefdadige inrigtingen met beduidende som men beschonken zijn, De ongunstige tijdingen uit Engelsch Oost-Indie heb ben hier een treurigen indruk gemaakt. Daaruit blijkt toch dat in Afghanistan een bijna algeineene opstand tegen shah Soojah en zijne bondgenooten de Engelschen is uitgebroken dat 15 Engelsche officierenwaaronder de dappere sir A. Burnes, en eene nog niet met juistheid bekende menigte sol daten, gevallen zijn, en dat Kabouide schoonste stad van centraal Azie, die eene bevolking van 60,000 zielen had. na genoeg geheel in een puinhoop is verkeerd. Alle krachten werden bij het afzenden der laatste berigten ingespannen om den opstand te dempen, en de regementen te bevrijden welke door de rebellen afgesneden waren. Volgens de Lissabonsche brieven tot 31 januarij had zich te Oporto, na het uitroepen der charter van don Pedro waarin door de troepen bewilligd was, eene provisionele jun ta, met den minister Coita Cabral aan het hoofdgevormd en zich aanzienlijke sommen, bij wijze van leen'ing, weten te verschaffen. Zoodra het berigt daarvan te Lissabon ont vangen werd hebben al de ministers hun ontslag ingediend en zijn alleen te bewegen geweest 0111 hunne porreferï'illes voor eerst te behouden door de belofte dat Costa Cabral afgezet zou worden waaraan dan ook terstond gevolg is gegeven. Intusschen zijn ten hove pogingen tot het zamenstellen van een nienw ka binet aangewend en verwachtte men het weldra, onder voor- zicting van den hertog de Palmellagevormd te zullen zien. s GRAVENHAGE den 9 februarij. Heden aan de Twee de Kamer aangeboden,nieuw ontwerp van wet op de burgerlijke pensioenen bevat de volgende bepalingen Pensioen wordt verleend aan burgerlijke ambtenaren in de volgende gevallena. aan hen die den ouderdom van 65 jaren vervuld en den Lande 40 jaren gediend hebbende, verlangen mogten hun ambt neder te leggen; b. aan hen die uit hoofde van ziels- of ligchaamsgebrekenvoor de waar neming van hun ambt ongeschikt worden; c. aan hen die, ten gevolge van hervorming of vereenvoudiging in het be stuur en dus in 's Lands algemeen belang, aftreden, en aan wie geen wachtgeld wordt toegelegd of die, na ditgeriuten- de 3 jaren genoten te hebben, niet zijn geplaatst; d. aan hen die, in en door de dadelijke uitoefening hunner functien volstrekt buiten staat worden gesteld om den Lande langer te dienen mitsgaders e. aan de weduwen en weezen wier mannen of vaders in en door de dadelijke uitoefening hun- ner functien omgekomen of ten gevolge van in die uit oefening bekomen wonden binnen een jaar daarna overle den zijn. De ambtenaren in 's Rijks overzeesche bezittingen zijn on. der de ten deze bedoelde burgerlijke ambtenaren niet be grepen. Als diensttijd zal ook worden aangemerkt de tijd gedu rende welke wachtgeld genoten is door eenen ambtenaar die ten gevolge van hervorming vereenvoudiging in het bestuur' ot om andere redenen, in 's Lands algemeen belang, tilde! lijk uit de dienst is omslagen. De diensttijd wordt gerekend niet vroeger te beginnen dan met den ouderdom van 18 jaren en ce eindigen mee den dag der aftreding. Militaire diensten worden alleen berekend naar haren

Middelburgsche Courant | 1842 | | pagina 1