MIDDEL B U11 GS C BI C O istft -Jt; 0 N\ 15. Dondcrda 1842. 3 Februarij. $)ublicfcc @Utrj»Arfttutg BMiterftfatifc. BESTUREN en ADMIN1STRATIEN. Nationale DltltttÊ. ISefecttbmAfcittg. WEI- en ZAAILANDEN. NIEUWSTIJDINGEN. ©ttoot-Strittanje. <r De abonncments-prijs dezer Courant is 2 -j5voor drie maanden, en franco per Post f 5. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen, en de betaling geschiedt comptant, of bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Adv er t ent i en behoort te geschieden des morgens vdeir 10 ure, indien men dezelve in het eerst uit te geven No. wil geplaatst hebben. De Advertenticn worden berekend tegen 22 Cents de regel, met uitzondering van Huwelijks- Geboorte- en Doodbekendmakingen, waarvan de prijs van één tot zes regels is/i So en voor iederen regel daarboven 22 Cents. Dezelve moeten niet op zegel geschreven zijn, alzoo het regt van zegel wordt betaald. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG brengen bij deze ter kennis van al degenen die daarbij belang heb ben dat de Alphabetische Naamlijst van al de Personen die aan de ligting van dit jaar moeten deelnemen ter visie van elk en een ie gelijk zal liggen op het Raadhuis alhier van den 7 tot den 15 dezer des middags van twaalf tot twee ure ten einde een ieder in staat zoude zijn om, ingeval op die lijst eenige personen of omstandighe den mogten voorkomen die op dezelve nog zouden belmoren te wor den aangeteekend of daarvan moeten worden weggelaten zulks ter kennis vau den Militie—Commissaris te kunnen brengenwordende tevens alle Ingeschrevenen en derzelver Ouders Voogden Curators of Gemagtigden verwittigd dat de loting voor Ingezetenen van deze Stad zoo binnen als buiten de Poortenuitmakende het eerste Mi litie-Kanton zal plaats hebben op Woensdag den zestienden Februarij aanstaande des morgens ten tien ure op de Voorzaal van het Stad huis alhier en datachtervolgens het bepaalde hij art. 75 der wet op de Nationale Militie, van den 8 Januarij 1817 Staatsblad no. 1) bij de loting geene andere aanschouwers zullen worden toegelaten dan de Ouders, Voogden, Curators of Gemagtigden der Ingeschrevenen; wordende al verder elk en een iegelijk verwittigd VooreerstDat de bewijzen, die behooren te worden bijgebragt tot staving der redenen van vrijstellingwelke op den dag der loting zullen zijn aangevoerd, uiterlijk binnen vijf dagen na de loting ter Stedelijke Secretarij moeten worden ingediend. Ten tweedeDat tot het afgeven der Attesten of Certificaten tot hekoniing van vrijstellingen voor de dienst der Nationale Militie door eene Commissie uit het Stedelijk Bestuur zal worden gevaceerd op Woensdag den drie-en-tvuintigsten Februarij aanstaande van des morgens ten tien tot des middags ten twaalf ure. En ten derde Dat alle die zulks zouden mogen verlangen om trent de bewijsstukken tot staving hunner reclames benoodigd na dere inlichtingen kunnen bekomen ten Raadhuize der Stad van he den tot den zestienden dezer van des middags ten twaalf tot des na middags ten twee ure. En opdat niemand hiervan onkundig blijve zal deze worden ge drukt afgekondigd en aangeplaktmitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburgden 1 Februarij 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. BECIUS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG brengen bij deze ter kennis van al degenen, die daarbij eenig beland mogten hebben dat de eerste Zitting van den Militie-Raad voor dU Kanton zal plaats hebben op Woensdag den 9 Februarijdes middags ten één uurop het gewoon Lokaal in de Abdij binnen deze Stad dat voor denzelven zullen moeten compareren al degenenwelke zich tot vrijwillige dienst bij de Nationale Militie voor dezen jare hebben verbonden mitsgaders al de voor één jaar vrijgestelde dienstpligtige Lotelingen van de ligtingen van 1838 1839 1840 en 1841 dat lot het afgeven der Attesten en Certificaten aan bovengemelde Lotelingen tot bekomen van vrijstelling voor de dienst der Nationale Militie door eene Commissie uit het Stedelijk Bestuur zal worden gevaceerd op Zaturdag den 5 Februarij aanstaande van des morgens ten 10 tot des middags ten 12 ure. Wordende mitsdien alle belanghebbenden bij deze aangemaand om zich van de benoodigde bewijsstukken te voorzien en zich op dé voorschreven plaats en uur voor den Militie-Raad te sisteren. En opdat niemand hiervan onkundig blijve zal deze worden ge drukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Cou rant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburgden 1 Februarij 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT VAN GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. BECIUS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennis van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan, dat bij den Raad dezer Stad voorloopig is gearresteerd de Leggerrol voor de ont vangst der Belasting, bekend onder den naam van Omslag der Lantaren- Brandspuit- en Nachtwacht-gelden over 1 842 en dat die Rol van heden af tot en met den 15 dezer maand dagelijks op de Seeretarij ter lezing zal liggen, des middags van 12 tot 2 ure, ten einde een iegelijk in de gelegenheid -zoude zijn, om zich met zijnen aanslag bekend'te maken: .zullende tevens gedurende dien tijd op de Secretarij eene Bus zijn geplaatsttot de ontvangst der reclameswelke de "belanghebbenden zouden mogen noodig achten tegen hunnen aanslag op voornoemde Rol in te brengen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 1 Fe bruarij 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE.' Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. BECIUS. Slbvcrtcutic» BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG maken bij deze bekend, dat op Zaturdag den ■vijfden Februarij aanstaande, des voormiddags ten tien ure, ten overstaan van den Notaris Dirk Johan van der Horst Serléin het openbaar zal worden overgegaan tot den ver koop van eenige zachte'en harde OLMEN-BOQMENbe nevens eenige geroeide BOOMSTAMMEN; en dat de voor waarden waarop deze verkoop zal geschiedenvan lieden af, op de gewone uren, ter Stedelijke Griffie rer lezing zul len liggenzullende met den verkoop der Boomen bij de Langeville-Binnenbrug een aanvang worden gemaakt. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg;deneSTanua- rij 1842. Burgemeester 00 Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbare, A. M. BECIUS. VAN De REGENTEN van het Burger Gasthuis en die van liet Burger Weeshuis, in AARDENBURG, zullen, op Dings- uag den 15 Februarij 1842, publiek presenteren te verpach ten: 38 Perceelen WEI- en ZAAILANDEN, bij de Aan plakbiljetten nader omschrevenen zulks voor een termijn van p achtereenvolgende jaren, ingaande den 1 October en 25 November 1842. De Verpachting zal gehouden worden des voormiddags p urein de Vergaderkamer der Regenten van het Burger Gasthuis binnen Aardenburg. De Pachters zullen moeten stellen bekende en solvabele Borgen. Nader onderrigt omtrent de voorwaarden en ligging der Landen ce bekomen bij den heer J. Blindenbach te Aar denburg, Rentmeester der voornoemde Goederen. De COMMISSIE uit Armbesturen betuigt haren dank aan den edelen onbekenden weldoener der armen uit Middelburg, door wien de Notaris IV, M. Snijder alhier werd in staat gesteld, onder de letters N. N.vijf Zeeuwsche Rijksdaal- ders op heden avond aan haar te kunnen overleggen. Vere, den 31 Januarij 1842. Namens dezelve Wh. LANGEBEEKE, Praeses. J. C. BUTHScriba. Arnemuidenden 31 Januarij 1842. Het ARMBESTUUR maakt met blijdschap dankbare mel ding van eene gift groot 13, gezonden op heden, onder de letters N. N.bij den Heer de Blaecke de Lignyten behoeve der armen alhier. Namens het Armbestuur, R. HOOGEZAND, Predikant. BERLIJN den 28 januarij. Van goederhand verneemt mendat er thans bij den kabinetsraad sprake is van het op- rigten1 eener regtbankwaarin geestelijken door regtsgeleer- den bijgestaan zullen zitting hebben, en, met uitsluiting van alle overige regtbanken, oordeelen zullen over alle zaken betreffende het huwelijk; de kabinetsraad is t zegt men, op dit denkbeeld gekomen door de ervaring, geput uit de ge schiedenis der consistorienvoor welke nog thans in ver scheidene Duicsche staten de echtquestien verhandeld wor den, waaruit blijkt, dat de geestelijken ijveriger op tucht en goede zeden in den echt lettenen het Christelijke en ze delijke gezigtspunt tnec meer nadruk weten geldend te ma ken, als wereldlijke regters. FRANKFORT den 28 januarij. De Constitutionele raad van Geneve heeft nu eindelijk eene commissie van 25 leden benoemd, onder welke zich niet minder dan 23 leden van den voormaligen raad der representanten bevindenom de nieuwe constitutie te ontwerpen. Te Weenen zijn zeer geruststellende berigten uit Athene ontvangen, koning Otto heeft namelijk de grootste bereid willigheid betoond om den raad te volgenhem door de groote mogendheden tot vereffening der geschillen met de Porte gegeven. Reeds zou de som voor Turksche grondeigen dommen op Grieksch gebied gevorderdter beschikking van den zaakgelastigde des sultans gesteld zijn. De ongemeene ijver en werkzaamheid van den nieuwen grootvizier Izzet-Mehemed-pacha worden in brieven uit Kon- stantinopel ten hoogste geprezen. Niet slechts maakt hij zich door zijne bezuinigingen verdienstelijkmaar ook door zijne naatiwlet-tendheid op alle overtredingen der maatregelen van politiewelke terstond en streng gestraft worden. Men schrijft van de Poolsche grenzenonder dagtee- kening vau den 18 januarijaan de Augsburger Ailgemeine Zeitung De berigten welke men hier onlangs ontvangen heeft omtrent de resultaten van den jongsten Veldtogt tegen de Kaukasische volksstammen, wederleggen ten volle de tijdin gen welke door Fransche en Èngèlsche bladen versDreid zijn geworden omtrent belangrijke nederlagen, welke de Rus sische wapenen in die streken zouden geleden hebben. Wel hebben de bergbewoners ook in het algeloopen jaar voor het begin van den veldtogt, eenige dorpen en zelfs'eenige versterkte punten door overrompeling vermeesterdmaar zij zijn niet lang in hec bezie daarvan gebleven, vermits alles hun spoedig daarna weder afgenomen is, de Russische wa penen bovendien groote voordeelen behaald en uitgestrekte districten in de nabijheid van Poti aan zich onderworpen hebben. Over het geheel meenc men te hebben opgemerkt, dat de Lesghiers en Circassiers in dit jaar den strijd met min der kracht en nadruk voortgezet hebben dan vroeger, het geen men toeschrijft aan de omstandigheid, dat de Engelsche agenten, die de verbittering tegen de Russen gaande hielden en wapenen aan de bergbewoners verschaften in dit jaar niet verschenen zijn. Wanneer de vreemde inblazingen ge heel opgehouden mogten hebben, meenen de Russen spoedig en zonder groote moeite den geheelen Kaukasus ten onder te zullen brengen." LONDEN den 29 januarij. Hec hof zal Windsor aan staanden woensdag verlaten, en vrijdag, na de opening van het parlement op den 3 dezer, derwaarts wederkeeren. Den- telijk zullen H M. en prins Albert later een korten tijd te Brigbton gaan doorbrengen. Bij open brieven den 25 dezer door de koningin als hoofd der orde van den Kousenbandeigenhandig geteekend zijn aan den koning van Pruissen die na den afloop der doop- piegtigheid door H. M. tot ridder dier orde is geslagen al de daarmede verbonden regten en privilegiën toegekend. Z. M, is de derde Pruissische monarch die tot ridder dezer orde wordt aangenomen. Hare insignien werden gedurende de regering van Willem en Maria aan Frederik IJltoen nog markgraaf van Brandenburgen aan den vader van den te genwoordige!-. koning tijdens zijn verblijf in Engeland, in jumj 1814, geschonken. Woensdag heeft de vorstelijke vreemdeling het nabij Wind sor gelegen koninklijk collegie van Econ bezocht dat door Hendrik VI in 1440 gesciclu en bestemd is om aan ruim 600 jongelieden eene geletterde opvoeding te geven. Met groo te oplettendheid en kennis van zaken werden al de bijzon derheden dezer inrigtingen vooral de uitmuntende biblio theek, door Z. M. in oogenschouw genomen, die zich ook met verscheidene leerlingen minzaam onderhielden daarbij gelijk in al zijne gesprekken, groote geoefendheid in bet En- gelsch aan den dag legde. Dienzelfden morgen was de uit reiking van nieuwe vaandels aan het 72ste regement Hoog landers door den koning bijgewoond de uitreiking dier vaan dels geschiedde door den hertog van Wellington«adat zij door den aartsbisschop van York ingezegend waren Eergisteren morgen is Z. M. naar Londen gereden en heeft aldaar eene court gehouden tot ontvangst van het corps-di- plomatique. De Fransche ambassadeur en al de vreemde ministers wer den den koning voorgestelddie vervolgens den lord maire en de sheriffs der hoofdstad bij zich toeliet, en een adres vau hen aannam in hetwelk de vreugde over Zr. Ms. bezoeken de wensch was uitgedrukt, dat hec tot versterking en beves tiging van eene vriendschap en verbindtenis strekken mogt die voor de belangen van het Protestancismus zoo gewigtig en zoo zeer berekend is 0111 het geluk en den voorspoed der Engelsche en Pruissische natiën te bevorderen; waarop door Z. M. hoofdzakelijk ten antwoord is gegeven dat hec hem hoogst aangenaam zijn zou door zijn bezoek iets toe ce bren gen aan de voortduring der bestaande vriendschaps-betrekkin- gen cusschen de beide natiënwelke betrekkingen van zoo veel gewigt zijn tot behoud en verspreiding der zegeningen van den vrede, en tot vermeerdering dier beschaving, die op christelijke vroomheid en deugd gegrond is. B.j het cerugkeeren naar Windsor is bet paleis van IJamp- ton-Courc bezocht geworden. Gisteren tegen 12 ure kwam de koning andermaal alhier te rugbragc eenigen tijd in de zoölogische tuinen door, begaf zich vervolgens naar het hotel van den eersten ministersir 11. Peelvond groot genoegen in de bezigtiging van hec schil derijen-kabinet van dien staatsmandat inzonderheid rijk is in meescerscukken uit de Hollandse-hé en Vlaarasche school en nam toen met zijn gevolg deel aan een allerprachtigst de jeunerdat voor 36 personen was ingerigten tot bijwoning waarvan verscheidene miniscers en andere aanzienlijken genoot digd waren. Morgen denkt Z. M. op nieuw naar deze hoofdstad te komen, ter bijwoning der openbare godsdienstoefening in de Sc. Paulskerk waar de leerrede bij die gelegenheid door den bisschop van Londen gehouden moet worden Na bij dezen of den hertog van Sussex het dejeuner grtruikt ce hebben, vertrekt de koning weder naar Windsor, maar keert maandag morgen herwaarts terugvereert alsdan den hertog van Sutherlandden volgenden dag den hertog van Wellington, en woensdag den hertog Cambridge met zijne tegenwoor digheid aan den maaltijd woont des avonds vau twee dier da gen de voorstelling in de schouwburgen van Drnrylane cnCo- vemgardo bijwaar tooiieelsuikken van Sha&espeare zulka

Middelburgsche Courant | 1842 | | pagina 1