MIDDË LB U RGSCHE URA W. 125. Dingsdag 1841. 19 October. ÏJcfccubm.ifcittg. idü I.L.- BESTUREN en ADMINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. ClïsucviciiUc, VIJFDE DOMEIN-VEILING. Jfraukvijh. föetgic. iflc&cvlaisÖÉM. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG; Gezien her besluie van den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 2 dezer, (Provinciaal Blad no. 76) betrekkelijk de Suppletoire Beschrijving voor de Perso nele Belasting. Herinneren de In- en Opgezetenen aan de bepalingen van Art. 27 en 42 der wet van den 29 Maart 1833, Staatsblad no. 4) omtrent de Belasting naar tijdsgelang en de Suppletoire aangifte, volgens welke een ieder, die door uitbreiding, vermeerdering, verwisseling of het aanschaffen van Belasting- voorwerpen der grondslagen van het Personeelkomt te val len onder toepassing van eenen nieuwen of verhoogden aan slag, in den loop des dienstjaarsverpligt is, alvorens en naar gelang van het ontstaan der omstandigheden, en op de boete bij Art. 35 en 39 vastgesteld, tot het indienen van be hoorlijke aangifte deswege, invoege als bij Art. 30 der wet is voorgeschreven kunnende daarvoor een Biljet ter invul ling bij den Ontvanger worden afgehaald. En opdat niemand hiervan onkundig blijve, zal deze wor den afgekondigd, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaacst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 15 Oc tober 1841. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van dezelve, A. M. BECIUS. De COMMISSIE tot verevening en amortisatie van de ge vestigde Schulden der Stad- Middelburg brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden datter voldoening aan het Koninklijk besluit van den 13 Februarij 1819, Lett. M3 waarbij is gearresteerd geworden een plan van verevening van de achterstallige Interessen, op dezer Stads Obligatien verschuldigd, op den 26 November aanstaande, des middags ten 12 ure, op het Raadhuis in het openbaar zal worden overgegaan tot de uitloting van Honderd stuks Kansbiljetten van de Stedelijke Rentelooze Schuld te zamen een kapitaal opleverende van Vijftig Duizend Gulden. Middelburg, den 14 October 1841. De Commissie voornoemd PASPOORT VAN GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van dezelve, A. M. BECIUS. Agentschap Middelburg. Op Maandag den 25 October 1841 en zoo noodig de volgende dagen, des voormiddags ten 10 ure, zal, in het bijzijn van den Agent van het Domein te Middelburg, en al of niet van den Hoofd-Inspecteur der Domeinenin het Ne- derlandsch Logement in de Abdij te MIDDELBURG, ten overstaan van den Notaris D.J. van der Horst Serlêworden overgegaan tot de openbare Veiling van De BOUW-en WEILANDEN, TUINEN, SCHORREN, DIJKEN en andere Vaste Goederen, onder het Agent schap Middelburg ressorterende alsmede de ERF PACHTENRENTEN, CIJNSEN en andere Pres tatiën tot gemeld Agentschap behoorende. Alle voormelde Goederen en Prestatiën zijn breeder om schreven in den Catalogus die daarvan gedrukt, en voor den prijs van 25 cents, te bekomen is bij den Agent van het Domein te Middelburg, alsmede bij de Agenten van het Do mein in de Hoofdplaatsen van de Provinciënterwijl de al- gemeene en speciale voorwaarden van verkoop ter lezing lig gen in het Hotel van het Provinciaal Gouvernement der Pro vincie Zeeland ten Raadhuize der Stad Middelburg en ten Kantore van den Agent van het Domein aldaar; ten welken Kantore almede ter inzage van de gegadigden berustende zijn Staten, houdende omschrijving van de Erfpachten, Renten, Cijnsen en andere Prestatiën waaruit elke Kavel van den Catalogus is zamengesteld. De Agent van het Domein C. de BRUYN. REGENTEN over de GODSHUIZEN alhier zullen op Dingsdag den 26 October 1841 des voormiddags ten 10 ure, 111 een der locaieu van het Gesticht No. 1. Gasthuis overgaan tot eene her-aanbesteding der navolgende voor het dienstjaar 1842, in de Gestichten benoodigde artikelen, te weten VLE^S„(:^„SCHENKEL, ZOETEMELK, BOEK- TEN™ ue' WlTTEBOONEN, RAAP-en PA- «n .zulks overeenkomstig dezelfde conditiën als waarop de primitieve Aanbesteding op den 5 dezer heeft plaats gehad met uitzondering evenwel, dat de drie hierboven eerst we melde artikelen eerst voor elk Gesticht afzonderlijk, en daarna voer de drie Gestichten gezamenlijk zullen worden opge roepen. LONDEN den 13 october. Zondag verspreidde zich te Windsor het gerucht van eene ontijdige bevalling der konin ginhetwelk echter weldra ongegrond bleek te zijn. H. M. is nogtans dien dag ernstig ongesteld geweest, maar 1111 we der beter. Evenwel wordt door velen betwijfeld of zij de reis ïmar Londen zal durven ondernemen. Zware stormen hebben gedurende de verloopen week in de omstreken van Edinburg en andere oorden van Schot land groote schade vooral aan schepenaangérigc. PARIJS den 13 october. De koning zal denkelijk tegen den 20 dezer van St. Cloud de Tuilerien weder komen be trekken. De beer Guizot is gisteren, na des morgens een aantal audientien te hebben verleenddes middags naar eerst- gemeld kasteel vertrokken om er een kabinetsraad onder's ko- nings voorzitterschap bij te wonen. Het vroeger verspreide gerucht, dat de koningin-wedu we Maria Christina reeds uit Parijs naar de Baskische pro vinciën vertrokken was, blijkt thans stellig ongegrond te zijn geweest. De Moniteur van gisteren vermeldt, dat de konin gin der Franschen den 10 zich naar het hotel van Maria Christina heeft begeven, om deze vorstin met de verjaring harer dochterde koningin Isabelle die den 10 october 1830 geboren isgeluk te wenschen. Maria Christina was bij deze gelegenheid door een groot aantal aanzienlijke Spanjaar den omringd. Even zoo wordt door den Moniteur bij herhaling tegenge sproken dat er hier of in den omtrek manschappen voor de koningin Maria Christina zijn aangeworven. Geene enkele indienstneming van dezen aard, zegt het regeringsblad, heefc plaats gehad." Volgens particuliere brieven van Bayonnewerd aldaar het volgende verhaald: de officieren Bnrso di Carminati Cordova broeder van den generaal en don Trinidad Balbao zijn door een militair geregtshof te Madrid veroordeeld, als aanvoerders van den aanslag, die aldaar den 4 dezer heeft plaats gegrepen; Espartero dacht tnsschen den 10 en 12 Vittoria bereikt te hebben met 14000 man die de insurgen- ten op alle punten te gelijk moesten aanvallen de generaal O'Donnell was door 10 bataillons in de citadel van Parape- luna opgesloten na tot driemalen toe door de troepen van Ribeiro daarin terug te zijn gedrevenverscheiden bataillons zijn, op last der regering, te Santander vereenigdom al daar naar St. Sebastiaan te worden ingescheepten eindelijk, de haven van Bilbao wordt bereids door eene gewapende stoomboot geblokkeerd. De regent Espartero heeft den 6 dezer eene proclamatie uitgevaardigd, waarin hij het voorgevallene in de Baskische provinciën met groote verontwaardiging mededeelt zich door den wil der natie geroepen zegt te zijn om de constitutie en den troon van Isabella II tot eiken prijs te handhaven en verder berigt dat alle maatregelen genomen zijn om de wet tegen de zamenzwering met gestrengheid en spoed toe te pas sen. Ten slotte beroept hij zich op den vaderlandslievende:! bijstand van het leger en van alle welgezinde Spanjaarden. BRUSSEL den 15 october. De koning heeft eene bezen ding ontvangen van Vlaainsche katoen-fabrijkanten en linnen wevers welke verlangen, dat, ten einde hun bedrijf voor een geheel verval te behoedenten spoedigste met Frankrijk een handels-tractaat zal worden gesloten, om 'teven op welke voorwaarden. Daarentegen heeft zich ook eene be zending, in naam der boekdrukkersboekverkoopers en boek binders, bij den koning aangemeld, ten einde Z. M. te ver zoeken, dat hun bedrijf, voornamelijk bestaande in het na drukken van Fransche boekwerken in geen geval zal wordem opgeofferd. De koning heeft zich tot onbepaalde beloften moeten bepalen; doch, indien het kan geschieden, zullende belangen der laatstgenoemden wel voor die der eerstgemelde fabrijkanten moeten onderdoen. Ouder de boekverkoopers en boekdrukkers heerscht ook te dien aanzien geene eenstemmig heid. De voornaamscen hunner hebben zich reeds bij de Fran sche bewindslieden aangemeld, met het voorstel, om hun ta melijk oneerlijk bedrijf te staken, behoudens schadevergoe ding voor hunne gemaakte onkosten; docb men wil in het zekere onderrigt zijn, dat de koning der Franschen eens voor- al verklaard heeft, geen penning daarvoor te zullen vergoeden. In den afgeloopen nacht is er een geduchte brand ont staan 111 de woning van een schrijnwerker, in de Schaarbeek- sche straatnevens het typographisch etablissement en de magazijnen van de compagnieschap IVahlendie daardoor groot gevaar liepen. Gelukkig heeft men den brand tot eerst gemelde woning kunnen bepalen. Een biermagazijn onder de werkplaats van den schrijnwerker, houdende 600 volle en 4 h 500 ledige tonnen, is geheel vernield. 's GRAVENHAGE den 15 october. Heden is de gewone zitting van de Staten Generaal, door Z. Exc. den minister van binnenlandsche zaken, met de volgende aanspraak ge sloten Edehnogende Heeren De zitting der Staten Generaal, welke heden eindigt, zal eene belangrijke bladzijde in de geschiedrollen des Vader lands beslaan. Zij werd geopend weinige weken na de herziening der grondwet, weinige dagen na dat de grijze Vorst, die meer dan een vierde eeuw regeerde vrijwillig afstand van de kroon deed en die aan onzen hooggeschatten Koning overdroeg. Geroepen tot de plegtige inhuldiging van den Koning in de hoofdstad des Rijkshebben U Edel Mog. toen ge zworen de regten zijner kroon te zullen bewaren en onder houden, en den eed ontvangen, dat de Koning overeenkom stig de wetten en belangen des Lands zou regeren. De veelvuldige werkzaamhedenwelke daarna gedurende deze zitting ten einde werden gebragt, vorderden uwe me dewerking gedurende den geheelen jaarkring. Dezelve levert een treffend voorbeeld van de wederkeerige neiging, om de belangen des Vaderlands door vereende krachten te bevor deren. De Regering gevoelde de behoefte om wederzijds bewijzen van vertrouwen aan de Vertegenwoordiging te ge ven. De Staten-Generaal hebben dit gewaardeerd, door hun ne moeitevolle taak met kalmte en naauwgezetten ijver te vervullen. Hierdoor wordt de mogelijkheid geboren, om het drukkende van omstandigheden welke uit den loop van vroe gere gebeurtenissen ontstonden, en welke niet meer onder het bereik der Regering liggenzoo veel mogelijk in de gevol gen te lenigen. De financiële toestand des Rijks werd zonder eenig voor behoud opengelegd. Eene finantiele instelling, waartegen men gestadig zwaarwigtige bedenkingen opperde, werd opge heven. Vele en belangrijke wetten werden tot stand gebragt. Behalve de voorziening in de dienst van dit loopende jaar, werd voor het eerst eene tweejarige begrootingmet uitzon dering van een hoofdstuk, goedgekeurd. Nieuwe waarborgen voor het naamwgezet beheer der finantien zijn door eene meer afdoende wet voor de Algemeene Rekenkamergege ven. De middelen tot voorziening in den achterstand zijn aangewezen. Door den overgang van uitgestelde in werkelijke schuld is er, met uitzigt op besparing en schuldvermindering, meer eenvoudigheid en duidelijkheid in de staatsschuld gebragt. w Belastingswetten zijn herzienof onder medewerking der Staten-Generaal tot eene gewenschte wijziging voorbe reid. Onderscheiden andere wettenals betrekkelijk de ont eigeningen de consignatiende heemraadschappen de ko loniën van weldadigheid enz.kwamen tot stand. Het is de ernstige wil der Regering, om, op den inge slagen weg voortgaandein de eerstvolgende zitting nog on derscheiden nieuwe ontwerpen tot verdere voorziening in 'bestaande behoeften, ter tafel van UEd.-Mog. te brengen. Het onderzoek zal worden voortgezet in hoe verre men, door meerdere vereenvoudiging en bezuiniging de mid delen en behoeften van den Staat meer in eene wenschelijke overeenstemming kan brengen. Bij het eindigen van uwe taak is het eene sireelende zelfvoldoening, de belangen des lands op eene waardige wijze te hebben voorgestaan. God geve, dat de Regering en de Staten-Generaal steeds eendragtig hun gemeenschappelijk doel trachten te bereiken. In naam des Konings verklaar ik de tegenwoordige gewone zitting der Staten-Generaal te zijn gesloten." Na het houden dezer aanspraak verliet Z, Exc. de zaal en ging de vergadering uiteen. De Eerste Kamer der Staten-Generaal heeft zich in hare gisteren gehoudene vergadering, vereenigd met de ver schillende haar laatstelijk door de Tweede Kamer toegezon den ontwerpen vau wet, wegens de staats-begrootingen voor 1842 en 1843. Men verneemt, dat de heer baron van Doornmet eene bijzondere zending belast, naar Z. M. IVillem Frederikthans op het Loo, is vertrokken. Men verzekertdat het Z. M. behaagd heeftde heeren mr. S. P. Lipman en mr. F, van Hall, te Amsterdam te benoemen tot ridders der orde van den Nederlandschen Leeuw. Bij een dezer dagen genomen besluit, heeft Z. M. de paarden-artsenadjunct-paarden-artsen en surnumerair-paar- den-artsen bij het leger, voor zoo lang zij in active dienst zijn het uitoefenen der praktijk bij het vee van de ingeze tenen uitdrukkelijk verboden. Zij zullen echter consultaren of belangrijke heelkundige operatien bij bet vee der ingeze tenen mogen waarnemen, doch alleen ingeval zij daartoe door den burgerlijken veearts zeiven geroepen worden. AMSTERDAM den 15 october. Gisteren middag heeft de waardige voorzitter van de Nederlandsche Handel-Maat- schappijde heer van der Houventen gevolge der menig vuldige hiertoe bij denzelven gedane aanzoekenter beurze verklaard, in deze zijne betrekking tot od uitimo december 1842 te zullen verblijven. Dit besluit heefc eenen zoo aangenamen indruk op de ree- ders en boekhouders van schepen in de O. I. vaart, ja op schier den geheelen handel gemaakt, dac eenige leden zich dadelijk vereenigden, om h^den ten blijke van het genoegen hetwelk zulks hun doet, hunne voor de stad liggende sche pen, ter eere van den heer van der Houven te doen vlaggen welk eereblijk dat ook werkelijk, dit ©ogenblik in de Oos- ter- en Wester-Dokkenmet belangstelling op de meeste Oost-Indische schepen wordt opgemerkt. GOES den 14 october. In den nacht van den n op 12 dezer is, 00 het dorp Ovezar.de, brand ontstaan in de schuur

Middelburgsche Courant | 1841 | | pagina 1