MSUüELBUIiGSCIIE C N°. 120. Donderdag 1841. BESTUREN en ADMINISTRAT1EN. Bcficufemrtfchig. NIEUWSTIJDINGEN. iSsSgie. iilcèiCvintiiScM. üe abonnemetHs-firijs deicr Courant is 2 y5 voor drie maanden, en franco per Post 3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen, en de betaling geschiedt comptant, ol bij liet einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vdo'r 10 ure, indien men dezelve in het eerst uit te geven No. wil geplaatst hebben. De Advertcnticn worden berekend tegen 22 Cents de regel met uitzondering van Iluwelgks- Geboorte- en Doodbekendmakingen, waarvan de prijs van ée'n tot zes regels is f 1êo en voor iederen regel daarboven 22 Cents. Dezelve moeten niet op zegel geschreven zijn, alzoo het regt van zegel wordt betaald. De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in ZEELAND adverteert dat, van heden af ten zijnen Kantore zullen worden uitbetaald de Pensioenenover het derde Kwartaal 1841. Middelburg, den 6 October 1841. De Administrateur voornoemd P. P O U S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Gezien den Staat van ten achteren zijnde Belastingschul digen nopens de vervallene termijnen der Grondlastenover het loopende jaaropgemaakt door den Heer Ontvanger der Directe Belastingen binnen deze Stad Verwittigen mits deze de belanghebbenden, dat de Dwang bevelen tegen de ten achteren zijnde Belastingschuldigen bereids worden opgemaakt en binnen kort aan hen zullen worden beteekend onder aanmaning, om als nog, tot voor koming van vervolging, ten spoedigste hun verschuldigde te voldoen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburgden 4 Octo ber 1841. Burgemeester en Wethouders der Stad Middelburg, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. De COMMISSIE van Administratie over de Gevangenis sen te Middelburgzal op Dingsdag den 19 October 1841 ten tien ure precies openlijk aanbesteden de levering der onderscheidene Artikelen benoodigd voor het onderhoud der Gevangenen, gedurende het jaar 1842, in het Burgerlijk en Militair Huis van Herzekering aldaar; liggende de conditiën in dat Gesticht voor een iegelijk ter lezing. Het COLLEGIE van REGENTEN over het ARM- GAST- c-n WEESHUIS te HLISS1NGENzal op Dingsdag den 12 October 1841, des voormiddags ten 10 lire precies, in de Directiekamer, Gesticht No. 1 (G ast huis jin het openbaar aanbestedende levering van de voor bovengenoem de Gestichten, gedurende het jaar 1842, benoodigde LE VENSMIDDELEN, BRANDSTOFFEN, KLEEDING, SCHOEISEL enz., omschreven in de conditiën van aanbe steding, welke dagelijks, me: uitzondering van den Zondag, ter lezing liggen ten huize van den Amanuensis en Rentmees ter in de WagenaarstraatWijk I. No. 98. Door het vertrek van den Heer jJ. Sistermansde Post van GENEES-, HEEL- en VERLOSKUNDIGE, in de -Gemeente Graanw en Langendam vacant geworden zijnde kunnen de daarop reflecterendeop cene vaste jaarwedde van f 15° 1 hunne bewijzen van gedrag en bekwaamheid over brengen bij den Burgemeester van die Gemeentewonende te Hulst. LONDEN den 1 octoberMen heeFc hier te lande be langrijke .berigten uit de Vereenigde Staten tot den 16 sep tember. De voorzitter der republiek de heer Tyler, heeft tot tweemalen toe gebruik gemaakt van zijn vetoter zake der bij herhaling bij het congres doorgegane wet omtrent de vestiging eener bondgenootschappelijke bank. Dit besluit des voorzitters heeft veel gisting in Noord Amerika veroorzaakt, waar de voorbeelden dat de president zijn regt tot afkeu ring van door de vertegenwoordiging aangenomene wetten doet gelden zeer zeldzaam zijn. Als een gevolg van deze gebeurtenis heeft eene geheele verandering van het kabinet plaats gehad. Alleen de heer IVelnter is in dienst gebleven, betgeen alhier genoegen veroorzaakt daar op dezen bekwa mmen man nog voornamelijk de hoop berust, dat de bestaande spanning tusschen ons rijk en Noord-Amerika geene ernstige gevolgen zal hebben. Vervolgens heeft het congres zijne buitengewone zitting opgeheven. Vooraf hebben daar aller hevigste -ooneelen plaats gehad die echter niet door de be- j-aai s agingen over de bank waren uitgelokt. De partijen zijn in -de vergat erz,.al in den letterlijken zin des woord s handge meen geiaatt, eic volks vertegenwoordigers hebben zich nfct ontzien dadelijkheden te plegen doch' gelukkig is alles zonder bloedvergieten afgeloopen. De zaak tegen Mac-Lood zou nu stellig den 27 september te Ucica worden behandeld. Men vleit zich .met eene vrijspraak. De stad Cincinade, in-Ohio, is het tooneel van een bloedig oproer geweest. De blanken aldaar, verbitterd door de po- gingen van de voorstanders der afschaffing van de slavernij hebben hei neger kwartier aangetast, üe negers waren op hunne hoede en hebben den aanval door een krachtig geweer- vuur afgekeerd, ja zelfs de blanken geheel op de vlugt ge dreven. Van weerszijden zijn verscheidene dooden gevallen. Eerst na eenige dagen is de orde hersteld. BRUSSEL den 3 october. De koning heeft gisteren, door den hertog Ferdinand van Saksen Coburg vergezeld een togt naar Antwerpen gedaan, aldaar audiëntie op het paleis verleend, vervolgens de troepen op de Place.de-Meir in oogenschouw genomen en daarop het ter reede van de stad liggend stoouischip Britisch Queendat fraai versierd was, bezigtigd. Des namiddags was de koning op Laeken terug. De Nederlandsche commissarissende heeren Borret en van Mesritz begeven zich weder naar 's I-lage, om zich met hun gouvernement over de grondslagen van schikking te verstaan, die in de ollicieuse conferentie»waaraan zij deelgenomen hebben, zijn vastgesteld. 's GRAVENHAGE den 3 october. Bij de beantwoording der bedenkingen, gemaakt op de voordragt van wet, hou dende middelen tot dekking van 's Rijks uitgavenin de ja ren 1842 en 1843, wordt in het algemeen door de Regering opgemerkt, dat de Staats-inkomstenuit belastingen voort- vloeijende voorgedragen zijn op volkomen gelijken voet als die over 1841 volgens de wet worden geheven zonder eenige verhooging, en bij de bestaande behoefteom de Staats-uit- gaven te kunnen dekken, was er geene mogelijkheid omver minderingen voor te stellen. De Regering vvii daarom het gevoelen niet aankleven dat die belastingen duurzaam zoo danig zouden behooren te blijven maar heeft integendeel de verzekering gegeven dat men alles doen zal wat gepast voor komt om verbetering in te voeren. Zij heeftzegt zij door voorstellen van wethet bewijs geleverd der opregcheid van die verzekeringen maar ook bij de daarop gevolgde overwegingen al hec zwaarwigtige gevoeld van groote hervormingen 111 dit opzigt, en van het moeije- lijke, om de onderscheiden uit een loopende en vaak tegen elkander overstaande belangen die zich bij zulke overwegin gen voordoen op eene behoorlijke wijze overeen te bren gen. De Regering is intusschen hierdoor niet afgeschrikt om meerder verbeteringen te beproeven, maar tot behoedzaam heid geleid, om alle zorgen te besteden aan de projecten, die zij vermeent te kunnen voortbrengen; de zamensteliing daarvan vereischt dus meerder tijd en meerder onderzoek en beraad dan tot hiertoe aan al de gewenschte hervormingen is kunnen worden besteed. De raming van de opbrengst der belastingen is eenigzins met het oog op de voorgenomen verbetering opgemaakt bij steeds toenemende bevolking en handelbeweging brengen de verschillende bestaande belastingen jaarlijks meer op zijnde dit bij de raming der middelen ook in het oog gehouden. In het algemeen worde onder anderen nog aangemerkt, ten aanzien van de inkomende en uitgaande regten eensdeels dat de wijzigingen in het tarief, bij den aanvang dezer zit ting voorgesteld, ofschoon slechts ten deelenader aan de Staten zullen voorgedragen worden, waarvan men eene ver meerderingvan inkomst van f 500,000 zal mogen verwachten anderdeels, dat door de bij de wet van 30 december J840 gebragte wijziging in het verleenen van preinien op den uit voer van fabricaten uit graan, de opbrengst daardoor mee on geveer f 200,000 zal vermeerderen en ten aanzien van de suiker, dat de wet van 30 december 1840 zoo goed aan het doel en de gemaakte berekeningen beantwoordt, dat die ac- I cijns in de eerste zeven maanden van het loopend jaar reeds 195.662, 92 heeft opgebragten zulks ondanks dat het, om redenen bekend isdat de verhooging eener belasting gedurende de eerste maanden van hare invoering .zelden het voile effect heeft. Voorts* wordt gezegd, dat bij de bere kende hoofdsommen de opcenten gevoegd zijn tot een gelijk getal als over 1841, en dit onder het bestaan der behoefte onmisbaar was zoo lang niet door herziening van de ver ordeningen op de middelen zeiven voldoende inkomsten zijn verzekerd. Geenszins is dit echter geschied mee het oogmerk om eene als het ware doorloopende heffing van die opcenten te wettigen maar het verband met de hervorming van som mige tasken van het belasting-stelsel, alvorens to: afschaffing van opcenten kan worden overgegaan, is te duidelijk, dan dat men bij het betoog daarvan zou behoeven stil te staan men zal aan de zijde van de Regering niets onbeproefd laten, om de zwarigheden, waarvan reeds is gesproken bij dedaar- stelling van nieuwe verordeningen voorkomende, uit den weg te ruimen ten einde daarvan ook het verminderen van op centen het gevolg moge zijn. Nopens de directe belastingen wordt, onder anderen, ge zegd dat de Regering jn het gevoelen niet deelt dat de te- j genwoordige belasting te hoog zou zijn opgevoerddat het inderdaad gebleken is dat de wet op de personele belasting niet in alle provinciën met dezelfde naauwgezetheid wordt toegepasten er dien ten gevolge maatregelen genomen en voorgeschreven worden 0111 zoo veel mogelijk eene eenparige heffing te verkrijgen; da: men zich bezig houdt met het om werken der reeds aangeboden wet op de personele belasting, in verband met de herziening der grondbelasting op de ge bouwde eigendommen, en dat men daarbij van de' door de Kamer gegeven voorlichtingen gebruik zai maken; dat liet waar is dat de wet op het patentdie in het algemeen dc belasting regelt, zonder in alle mogelijke omstandigheden te kunnen tredenop welke wijze en met welk succes ieder patentpligtige zijn beroep uitoefent, wel eens aanleiding tot klagten moet geven doch dat deze de nijverheid zou dr'uïu kenmoet men ontkennen, zoo lang de omstandigheden die coc deze bewering aanleiding geven aan de Regering onbekend blijven; dat ten gevolge eener wet over de her ziening der schatting van de gebouwde eigendommen, wel ke in verband met eene wet op de personele belasting in de aanstaande vergadering aan de Staten-Generaal zal worden voorgedragen, het beheer van het kadaster waarschijnlijk op nieuw zal moeten worden georganiseerd, en de provinciale bewaringen waaraan nu de instandhouding van het kadaster de schatting der nieuwe gebouwen en der ontgonnen en 011- gepoldercie gronden is opgedragen, eene nieuwe inrigting zul len ontvangen en dat men in het hertogdom Limburg voort durend met de tot stand brenging van het kadascer bezig is waarvan men zich vleit dat die in 1843 zal zijn afgeloopen. Ten aanzien der accijnsen wordt gezegd dat de Regering zich bezig houdt met de herziening van hec accijnsstelsel doch nic hoofde van hec belang der zaak moet dit werk met beradenheid geschieden daar alle overhaasting hoogst nood lottig zou kunnen zijn. Daarbij zullen ook vele opgegeven punten niet uit het oog worden verloren en zullen pogingeu worden aangewend, om behoorlijke regelen daar te stellen, tot hec voorkomen der overdrijving van de locale belastingen en verhoogingen van accijnsen voor de gemeenten welke laatste meer en meer zijn toegenomen terwijl men zich ver wijderd heeft van die directe voorzieningen in de plaatselijke behoeften, welke vroeger bestonden. Intusschen gaat zoo danige hervorming ook met geene geringe bezwaren vergezeld en de genomen maatregelen om, ten gevolge van de over wegingen over de loopende begrootingsommige plaatselijke accijnsen te doen beperken hebben slechts weinig bijval en uitwerking ondervonden. Nopens de registratie wordt te kennen gegeven, dat, ter voldoening aan hec groot verlangen ten aanzien van de over schrijving der conventionele hypotheken men zich onledig heefc gehouden met het beramen van maatregelen ter berei king van het voorgestelde doel, met dat gevolg, dat, bij den aanvang der eerstvolgende zitting, een ontwerp van wet', dat onderwerp betreffende, aan de Staten-Generaal zal kun nen aangeboden worden. Men is wijders bezig met het ont werpen van nieuwe wetten op de regten van successie»van zegel en registratie, en de herziening der overige wetten, tot dat vak behoorendezal achcervolgelijk ondernomen wor- cien; maar bij alle belangrijke voorstellen die reeds geleverd zijn, kan men niet alles gelijktijdig voortbrengen, en ook hier geldt de algemeene aanmerking, ten aanzien van de her vorming in de middelen, hiervoren gemaakt. In- en uitgaande regten. Indien sommige wettelijke be palingen, die men nog op hec oog heeft, bijval mogten vin den zal de aangegeven som 5,000,000) zeer wel kun nen worden bereikt, en daardoor deze tak van inkomsten in redelijke evenredigheid worden gebragt tot andere middelen, hoezeer die evenredigheid nog altijd in het belang van den handel zeer gunstig zou zijn bij vergelijking van hetgdne in vele andere Staten, uit die soort van regten, tot dekking van de Staatsbehoeften wordt gevergd, zoo als zulks'ooknn veder blijken kan uit de onlangs in de Vereenigde-Scaten van Noord-Amerika genomen maatregelen. De herziening van het taiief zal dan ook bij de volgende zitting der vergadering worden ter sprake gebragt. Er hebben overwegingen nopens het mast- en diepgeld plaats gehad, die het vooruiczigt le veren, dac weldra dienaangaande eene beschikking zal kun nen genomen worden welke met de belangen van handel en scheepvaart volkomen zal strooke». Door raden en generaalmeesceren van de munt is een nieuw algemeen ontwerp van wetnopens het regt van waarborg op de gouden en zilveren werken, ontworpen, dat echter nog niet al die graden van onderzoek heefc doorgestaan 0111 hec bij de Staten-Generaal te kunnen inbrengen. Met de veiling van de domeingoederen, die voor verkoop vatbaar zijn, is een aanvang gemaakt, en daarmede zal suc cessief over al de agentschappen worden voortgegaan men zal trachten door redelijke op prijsstellingen den verkoop 'te bevorderen, maar daarentegen wordt ook veel zorg vereischt om niet te ruimschoots toe te geven aan den afstand 'van goedeiensoms tot ongenoegzame prijzen. Omtrent den uitslag der veiling valt nog niets te zeggen deze zal in tusschen van merkelijken invloed zijn op de vermindering van het kapitaal der domein-losrenten waaromtrent valt aan te merken, dat de domeinen vroeger zijn verkocht op 1 «jarige termijnen van betaling en thans op Ójarigeda: mitsdien die vermindering van kapitaal alleen successief kan plaats vin den, en dat alzoo eene afneming der losrenten, ten bedrage van 7\ ton in een jaar geenzins zoo onbeduidend is, maar integendeel nog ccncti zeer aanzienlijken afstand van douiei-

Middelburgsche Courant | 1841 | | pagina 1