MIDDELBÜRGSCHE A A \M. X". 113. Bingsdag 1841. 21 September. TE j&j BESTUREN ex ADMINIS FRATIEN. fStibiicfttic. Qatibcdfebtttg flcbcvUttbschc Ni RU WSTIJDINGEN. Suiüïtchïaub. ilcöcti.inöcn. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennisse van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan Fooi-eerst: Dat het Zijne Majesteit den Koning heeft be haagd, bij besluit van den 19 Augustus jl. No. 50, het Ste delijk Bestuur dezer Stad te magtigen tot het invoeren eener Plaatselijke Belasting op het Vruchtennat en de Beuken Mutsaards, en het wijzigen der bestaande bepalingen: a. omtrent den vrijdom of de teruggave van Plaatselijke Belas ting op de Steenkolen voor Stoombooten en eeltige Fabrijken benoodigd b. omtrent de teruggave van Plaatselijke Belas ting voorde uitgevoerd wordende OliënKaas en Boter en c. omtrent den grondslag van den te dezer Stede voor Lantaarns enz. ingevorderd wordenden omslagzoo als zulks door den Raad dezer Stad, bij resolutie van den 26 Februari] te voren, is gearresteerd, en in het hieronder ge voegd en door Z. M. goedgekeurd tarief is uitgedrukt Ten tweede: Dat de Belasting op het- Vruchtennat en de Beuken Mutsaardsmitsgaders de in de kolom van aanmerkingen voorkomende bepalingen omtrent deze en andere voorwerpen van Belasting, zullen worden ingevoerd op Woensdag den twee-en-twintigsten dezer maand met uitzondering van den gewi.izigden grondslag der Belasting van het Lantaamgeld enz. welke met liet jaar 1842 zal worden opgevolgd. Ten derde: Dat alle gepatenteerde Handelaren inhetgroot, Wijnkoopers Grossiers en Kooplieden in Hout, zullen ge houden zijn om op den bovenomschreven dag ten Kantore van den Ontvanger der Plaatselijke Belastingen Wijk F. No. 97 schriftelijke aangifte te doen van de in derzelver Kelders, Pakhuizen of andere Bewaarplaatsen voorhanden zijnden voorraad van het zoogenaamde Vruchtennat (eigenlijk Rozijnen tVijtien de Beuken Mutsaardsen zulks bij ge drukte biljetten welke daags te voren ter invulling aan de woningen der Belastingschuldigen zullen worden bezorgd. TARIEF, waarnaar binnen de Gemeente Middelburg zal worden geheven eene Stedelijke Belasting op het zoogenaamde Vruchtennat (eigenlijk Rozijnen Wijn) en de Beuken Mutsaards, met vermelding der te verleenen teruggave van Belasting bij den uitvoer der hieronder gespecificeerde voorwerpen; mitsgaders eene gewijzigde Belasting, bekend on der den naam van Lantaarn-Brandspuit- en Nacht- i wachtgeld. liet zoogenaamde Vruchtennat eigenlijk Rozijnen JVijtT) aanslag 8 per Neder!. Vat; bedrag der restitutie bij uit voer f 8. Gepatenteerde Kooplieden in het groot en Wijnkoopers genieten crediet bij inslag en afschrijving van belasting voor uitvoer van twint g kannen en daarboven. Bij de invoering dezer belasting zal bij gepatenteerde Kooplieden in het groot en Wijnkoopers een aanpeii plaats hebben van den bij hen voorhanden zijnden voorraad voor welken zij even als voor dien der buitenlandscbe Wijnen op hunne crediet rekening zullen worden gedebiteerd, terwijl een gelijke aan peii zal geschieden bij de overige Winkeliers in dit artikel handel drijvende welke verpligt zullen zijn voor zoodanige hoeveelheden den verschuldigden impost te voldoen. Beuken Mutsaards aanslag f 2 per ion stuks; bedrag der restitutie bij uitvoer f 1 80. Voor eene hoeveelheid van 100 stuks en daarboven zal restitutie of liquidatie wor den verleend. Steenkolen. Van de Belasting op de Steenkolen zal res titutie woideu verleend van het geheele bedrag ten behoeve der Stoombooten op deze Stad varende, en van fs gedeelten ten behoeve der Azijnmakerijen, Brouwerijen, Olie-Stooin- fabrijken en Zoutraffinaderijen en zulks voor zoodanige hoe veelheden als door het Rijk aan dezelve voor ieder jaar wordt toegestaan. OliënKaas en Boter. Geene afschrijving of liquidatie bij volgenden inslag za! worden verleend van uitvoeren naar andere Gemeenten, van alle soorten van Oliën beneden de 20 Ned. kannenen van Kaas beneden de 25 Ned. ponden zullende bij uitvoer van Boter een achtste Ton gerekend worden eene wigt te hebben van 20 Ned. ponden. Belasting onder den naam van Lantaarn-Brandspui/- .en Nachtwacht-geldmaatstaf 6 pCt. van de Huurwaarde van ÏG eb ouwen van 150 en daar beneden, en 7 pCt. van de Huurwaarde van Gebouwen boven de 150. Van deze Belasting zullen worden vrijgesteld de Woonhuizen van 60 Huurwaarde en .daar beneden. En opdat niemand hiervan eenige onwetendheid voorwen, de, zal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt «mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadlmize der Stad Middelburg, den 20 Sep tember 1841. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT VAN GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. M. IVeststrateonder nadere goedkeuring van het hooger Bestuur, bij inschrijving en opbod, trachten aan te besteden Het bijbouwen van een nieuw gedeelte ter vergrooting van het bestaande SCHOOL-LOKAALbenevens eenige reparatien aan het oude Lokaalalsmede het benoo- digde Ameublement eu Schilderwerk. Alles bij de conditiën in het breede omschreven, dewelke ten voornoemde Herberge voor een ieder ter lezing liggen zullende ten gemelden dage, des morgens van 8 tot 10 ure, de noodige aanwijzing in loco geschieden. Gedaan te Heinkenszand den 18 September 1841; Burgemeester en Assessoren voornoemd, VERMANDE d'CLEEUWERSKERKE. Ter ordonnantie van dezelve, De Gemeente-Secretaris B O S D IJ K. PROVINCIE ZEELAND. Qïaiibcftcbiug. Op Maandag den 27 September 1841, des voormiddags ten 10 lire, zal, onder nadere goedkeuring, door den Raad der Kerkfabrijk van de R. K. Gemeente te tVestdorpeten overstaan van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat, in de Provincie Zeeland, of van een daartoe door hem te mag tigen Ambtenaar, op het Gemeentehuis te WESTDORPE, in twee Perceelen met inbegrip der vereischte Materialen worden aanbesteed 1. Het bouwen van eenen geheel nieuwen VOORGEVEL en TOREN der Kerk, mitsgaders van eene nieuwe SACRISTY, met het doen van eenige herstellingen aan de Kerk. 2. Het hooger optrekken en inrigten tot Kaners van het voorste gedeelte der Bovenverdieping van de PAS TORIE. Deze besteding zal geschieden bij inschrijving en opbod op een bestek en «tekeningwelke ter inzage zullen lig gen bij den Voorzitter der Kerkfabrijk te Westdorpe, en op bet Bureau van den Hoofd-Ingenieur voornoemd te Mid delburg terwijl drie dagen vóór de besteding de noodige aanwijzing in loco zal worden gedaan, en inmiddels nadere inlichtingen te bekomen zijn bij gemelden Hoofd-Ingenieur en bij den Kerkfabrijk voornoemd. BURG! ïEMEESTER en ASSESSOR F/M De DIRECTIE maakt bekend, dat door haar zullen ge veild worden Te AMSTERDAMop Vrijdag den 24 September 1841. 1729 Kisten JAVA INDIGO f 28 dito COCHENILLE j aUlaar- Te AM STER DAMop Maandag den 27 September 1841. 17315 Blokken BANCA'S TIN, leggende aldaar. Te ROTTERDAM, op Dingsdag den 28 September 1841. 1660 Kisten JAVA INDIGO J 77 dito COCHENILLE J lcSSende aldaar. Te ROTTERDAM op IVoensdag den 29 September I 841. 13566 Blokken BANCA'S TIN, leggende aldaar. De Maatschappij geeft bij deze aankondiging de verzeke ring, dat zij vóór hare Voorjaars-Veilingen van 1843 geene andere Indigo, Cochenille en Tindan de bovengemelde par tijen aan de markt zal brengen. De Notitien met de Veii-conditien zullen in tijds worden uitgegeven. Ams'cerdam den 21 Augustus 1841. VAN DER HOUVEN, President. KOOYDirecteur, fungerend Secretaris Het INSTITUUT VAN VACCINATIE voor Minvermo genden gaat op Woensdag den 22 dezer en vervolgens wekelijks voort met gratis te vaccineren, des namiddags van één tot twee ure, in het Gasthuis dezer Stad. Middelburg, den 20 September 1841. Namens de Plaatselijke Geneeskundige Commissie, H.'RIPPING, Secretaris. ASSESSOREN van HEIN KENSZAND zuilen op Donderdag den 30 September 1841 des vootmiodags ten 11 ure j ten Herberge van de Weduwe FRANKFORT den 13 september. Er heeft II. donderdag, ten gevolge van een onbeduidend voorvaltusschen eenige manschappen der te Mentz in bezetting liggende Oostenrijk- sclie troepen en ettelijke burgers eene bloedige vechtpartij plaats gehadwaarbij een der laatsten het leven verloren heeft en 9 gewond zijn. De hierdoor veroorzaakte opschud ding is weldra in een volksoploop ontaard welke de tus- schenkoinst van een deel der bezetting gevorderd heeft. Den volgenden dag is de rust op nieuw verstoord, doch alstoen spoedig hersteld. Den 7 is de heer Thlers door Praag gereisdzijnen togt naar Weenen voortzettende. 's GllAVENMAGE den 16 september. In de zitting van de Tweede Kamer van heden is beraadslaagd over het ont werp van wettot vervroegden -overgang der uitgestelde in werkelijke schuld. De heeren Hoofd, van Hernat, Luzac van lloom van Burgh en Verwey Mejan hebben zich tegen het ontwerp ver klaard hetwelk zij onregtvaardig en onbillijk beschouwden en in de gevolgen schadelijk en onstaatkundig. Vooral de heer Luzac heeft de voordragt breedvoerig be streden en het onregtvaardige daarvan uitdrukkelijk aangetoond. Hij bestreed bet denkbeelddat de maatregel gunstig was voor de houders der schuld en weersprak evenzeer de mee ning dat de schadeloosstellingwelke aan de houders ver leend wordtbillijk was. Hij zag daarin eene gedwongene onteigening van een deel der schilIdeischers van den Staat, waarvan hij zich de schromelijkste gevolgen voorspelde. Het deed hem leeddat Nederland het eerste voorbeeld eener ge dwongene conversie geven zou en hij herinnerde daarbij dat ons land bij de schulden van andere Rijken een zoo groot belang had. 11ij eindigde met de ernstigste en vurigste bede aan de Kamer, dat zij alle voorstellen tot gedwongene con versie aan de Regering zon terugzenden. De heeren Tromp en Bruce hebben eenige bedenkingen te gen het ontwerp in het midden gebragten- zouden hunne stem nader bepalen. De heeren Belaertsvan Goltsteinde Jonge van Campens Nieuwland en van Nes hebben liet voorstel ondersteund en toegejuicht. Zij konden niet instemmen dat het voorstel on regtvaardig was, en vermeenden, dat het belang van den Staat dringend vorderde, dat de zware last der uitgestelde schuld, die de toekomst des lands bedreigt, op eenmaal worde opge heven. Zij geloofden, dat dit bij het voorstel plaats had op eene wijze welke de houders dier schuld niet het minste na deel toebragt. Zij bragten den minister de grootste hulde toe voor het ontwerpen van deze wetwaarvan zij de gunstige gevolgen voor het finantiewezen van den Staat voorzagen. Z. Exc. de minister van finantien heeft het ontwerp verde digd en de noodzakelijkheid betoogd, dat de wet van 1814, die eenen zoo noodlottigen invloed op hec finantiewezen uit oefent, worde gewijzigd; dat de uitgestelde schuld, welke is daargesteld en de orde en eenvoudigheid inde finantien van den Staat belemmertworde vernietigddat de wet worde opgeheven, die de sporen van vreemde overheersching draagt; en dat aan beloften, op eeuwen gegeven, reeds nu voldaan worde. De geheele maatregel, die voorgesteld wordtis een vervroegde afbetaling der schuld onder korting van renten. Door bijna niemand is bet nut van dezen maatregel weder sproken. Hij is gunstig, zoo wel voor den Staat als voor de schuldeischers. Eene vrijwillige conversie zou geenszins tot het gewenschte gevolg leiden, omdat alsdan velen zouden achterblijven, in de hoop van, bij mislukking van het voor stel, betere voorwaarden te zuilen kunnen bedingen. Wat het regtspunt aangaat, heeft hij dienaangaande, zoowel in als buiten zijn ministerie, onpartijdige en kundige mannen ge raadpleegd die zelfs met den maatregel niet waren ingeno men, en allen zijn hec eens geweest, dat de wet van 1814 niet zoodanig onherroepelijk is, dat dezelve in haren vorm niet zou kunnen worden veranderd. Na al het gebeurde teil aanzien der wet van 1841 was er niemand, die de noodza kelijkheid niet inzag, dat er vóór 1850 eenige maatregel om trent de uitgestelde scluiid zoude moeten worden genomen. Z. Exc. gelooft dat de bepaling der schadeloosstelling welke den houders der scluiid zal worden gegeven, niet beter dan aan de volksvertegenwoordiging kan worden overgelaten. Z. Exc. gelooft niet, dat de maatregel eenig wantrouwen ir. Europa zal doen ontstaan. Integendeel houdt Z. Exc. het er voor, dat, hoe duide lijker en eenvoudiger 's lands finantien zijnhoe groocer de geruststelling van den buitenlander zal wezen. Het moet den vreemdeling zelfs vertrouwen inboezemen, dat, niettegen staande de maatregel voorloopig aan 's Rijks schatkist geld zal kosten men tot denzeiven kan overgaan. Z. Exc. ver meent, dac de aanneming voor hec vervolg eene goede strek king hebben zal, en dac, mogt al eenig tijdgenoot daartegen zijne stem verheffen, de nakomelingschap voor den te nemen maatregel dankbaar zal wezen en er de goede vruchten van zal plukken. liet ontwerp in hoofdelijke omvrage gebragt zijndeworde hetzelve met 42 cegen 10 stemmen aangenomen. Tegen hebben gestemd de heerenHooftvan Hemert IVarin Verwey-Mejan van Hoorn vanBu rgh Luzac, van Heeckeren Repelaer Tromp en Bruce. De vergadering wordt gescheiden tot morgen ochtend ten half elt ure, ais wanneer zal worden beraadslaagd over hec ontwerp van wet tot inkoop en aflossing van schuld over 1841. Er is thans ingekomen eene nieuwe voordragt nopens de maatschappij van weldadigheid. Daarin wordt bepaald, dac aan die maatschappij zal worden uitbetaald ter leen eene som van 125,000, tot afbetaling eener som van 100,000, ter voorziening in hare behoeften over 1841 dac onder 's Konings goedkeuring eene nieuwe overeenkomst mee de maatschappij zal worden aangegaan enz. In de beantwoording bij deze nieuwe redactie zegt de Re gering, dat de toestand der maatschappij het onmogelijk maakt dac zij in stand blijve, zonder dat daartoe middelen uit de schatkist beschikbaar gesteld worden; dat het de bepaalde wil der Regering is om voortaan geene gelden hoegenaamd meer buiten de wet te laten besteden; dat daaruit de noodzakelijk heid van deze wet geboren is. 's GRAVENI1AGE den 17 september. In de zitting van de Tweede Kamer der Staten Generaal van heden zijn de be raadslagingen begonnen over het omwerp van wet omtrent

Middelburgsche Courant | 1841 | | pagina 1