auddelbürgsche CV0 u k W. 101. Oiugsda 1841. 24 Augustus. BESTUREN en ADMIN1STRATIEN. ^Departement wan JTinaneien. jUcbcrianböcfac ^anbcl-illaatsïcïtappij. NIEUWSTIJDINGEN. Zhtifóeltlattb. (öroot-Beittaujc. Jfcanïirijfc. België. ^leberlanben. (X ft J- De abonncments-prijs dezer CouranL is 2 y5 voor drie maanden, en franco per Post f 3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen, en de betaling geschiedt comptant, of bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vtfdr 10 ure, indien men dezelve in het eerst uit te geven No. wil geplaatst hebben. De Advertentien worden berekend tegen 22 Gents de regel, met uitzondering van Huwelijks- Geboorte- en Doodbekendmakingén, waarvan de prijs van c'cn tot zes regels is/i,.5o en voor iederen regel daarboven 22 Cents. Dezelve moeten niet op zegel geschreven zijn, alzoo het regt van zegel wordt betaald. Bestuur der Domeinen. AGENTSCHAP SAS-VAN-GENT. OPENBARE VERKOOPING VAN een Woonhuis en Erveen van eenige Afbraak of Puin. Op Woensdag den 14 September 1841 des voormiddags om 11 ure, zal de AGENT van het DOMEIN te Sas- van-Gentals daarcoe behoorlijk gemagtigdten overstaan van den Notaris E. F. Noëlresiderende te Hontenisseop hec Dorp KLOOSTERZANDEin de Herberg bewoond bij G. Kas in het openbaaraan den meestbiedende of eerst- mijnende, presenteren te verkoopen 1. Een WOONHUIS en ERVE, Wijk C. No. 34, met 07 Roeden 68 Ellen GRONDwaarop de Gebouwen gedeeltelijk geplaacsc zijnstaande en gelegen te Kloos- terzandeGemeente HontenisseKadastraal bekend Sectie C. No. 418 en 419; belast met eenen Cijns ten behoeve van het Domein groot f6 's jaarshebbende dit Perceel vroeger toebehoord aan Adriaan Pieters. 2. De OVERBLIJFSELEN of PUIN van een Woonhuis, gestaan hebbende op een stukje Grond, gelegen te Hontenissenabij den Groenendijk, Kadastraal bekend Sectie B. No. 493 vroeger toebehoord hebbende aan de Weduwe van Jacobus van Overmeeren. De voorwaarden dezer Verkooping zullen te lezen lig gen ten Kantore van den Agent van het Domein te Sas-van- Gent, en van den Notaris E. F. Noël, te Hontenisse, zoo mede in de Herberg bij G. Kas, te Kioosterzandeen in die van P. Kroonop den Groenendijk. De Agent voornoemd T. W. V. ZUYLEN VAN NIEVELT. De DIRECTIE maakt bekend, dat door h aai zullen ge veild worden Te AMSTERDAMop Woensdag den 8 September 1841. 31,412 Kranj. en Kanass. Java SUIKER? 651 Kisten DITO J "Ogenoe aldaar. 12,929 Kranj. en Kanass. DITO, liggende te Rotterdam. %i797 ^ito DITO, Dordrecht. Waarvan de Notitien met de Veil-conditien in tijds zullen 'worden uitgegeven. Amsterdam, den 7 Augustus 1841. VAN DER HOUVEN, President. KOOYDirecteurfungerend Secretaris. De COMMISSIE onder de Zinspreuk LOON FOOR WERK te Middelburgroept bij deze op al degenen, het vak van Wagenmaken en Timmeren kundigen genegen ais BAAS In den TIMMERWINKELgedurende het aanstaande Win- ter-saizoen, werkzaam te zijn, zich vóór of op den laatsten dezer maand aan te melden bij den Heer J. F. Fak Brouwer in de korte NoordstraatLid van voorschreve Commissie. Middelburg, den 15 Augustus 1841. Namens de Commissie A. M. CRAMER, Voorz. HUBERTUS REKKER, Secr. FRANKFORT den 16 augustus. Het dagblad van Augs- burg berigt hec volgende uit Rome7 augustusDe heer Capaccini wordt in de volgende maand uit 's Gravenhage te rug verwacht. Naar men verneemtzijn de onderhandelin gen omtrent de kerkelijke betrekkingen van Holland zoo ver gekomen, dat derzei ver afloop niets in den weg staat. Men beweert, dat de Hollandsche regering alle vorderingen voor Tiare Kacholijke onderdanen heefc ingewilligden een vroe ger gerucht, volgens hetwelk in de overzeesche koloniën, even als in het moederland, bisschoppen, in plaats van apostolieke vicarissen, benoemd zouden worden, bevestigt zich volkomen. Van monsg. Capaccini s reis naar Keulen hoort men, dac dezelve eerst na zijne terugkomst zal plaats hebben." Ie Konstantinopel was den 1 dezer officieel berigt ont vangen wegens de geheele demping van den opstand op Can- dia. De nog onder de wapenen staande bewoners van het ge bergte Sphakia ïaddenzich, door een vereenigden aanval van Mustapha-pacha en Tahir-pachavan de land- en zeezijde, tot volslagen onderwerping genoodzaakt gezien. De hoofden van den opstand, en de Grieken welke daaraan deel hadden genomen zijn aan boord van twee Engclsche schepen in vei ligheid gebragt. LONDEN den 18 augustus. Bij een uitstapje, II. zatur- dag door het hof gedaan, is een der rijtuigen omgeslagen iu_ hetwelk de graaf van Erroll en twee hofdames gezeten wa ren en de postillon in het water gestort en gekwecst. Het gelukte den graaf uit het rijtuig te springen en de beide da mes te reddenterwijl ook prins Albertdoor het helpen voorkomen van verdere ongelukken groote tegenwoordigheid van geesc aan den dag heefc r;l.gd. H. M. heeft terstond een heelmeester doen ontbieden, en andere maatregelen be volen, om den gewonden postillon bij te'staan. Hoogstwaarschijnlijk zal de koningin hec parlement niet in persoon openen maar zal zulks door commissarissen geschie den. De gezegende toestand in welken H. M. zich bevindt schijnt hec ongeraden te maken dat zij zich aan de vermoeije- nissen bloot stelt, met eenj openlijken opcogc verbonden. De werkzaamheden aan den tunnelof onderaardschen gang onder de Theemszijn zoo ver gevorderddat de in genieur Brunei, met eenige aanzienlijke personen, dezer dagenvan den eenen oever der rivier tot den anderen door denzelven is heen gegaan. Aan een der uiteinden moet det schild nog hooger geplaacs worden. PARIJS den 18 augustus. Eene op vrij hoogen toon ge stelde nota der Engelsche regeringwaarbij de ontwapening van Frankrijk gevorderd wordt, moet dezer dagen, door den ambassadeur van Engeland, aan den heer Guizot zijn overge reikt en door soortgelijk nota's van de andere groote hoven staan gevolgd te worden. Het bewind maakt die nota's niet bekend doch schijnt aan derzelver inhoud gevolg te zullen geven. Een der ministe riele organen meldt, dac de ligting van 1834 zal worden ont slagen en dac er naar Toulon en naar Brest bevelen zijn ge zonden, om een gedeelte der oorlogsvaartuigen te ontwape nen. Tevens wordt gemeld, dat de minister Guizot nog ver der wenschc te gaan, doch daarin tegenstanders ontmoet in de ministers Soult en Duperri. Beide laatstgenoemde zou den door den koning worden ondersteund. Volgens berigten uit Bordeaux door den telegraaf ont vangen is de rust er niec verder gescoord geworden. Nog in Jen avond van den 13 zijn aldaar een 4otal personen ge arresteerd gewordendie aan de onlusten hadden deel geno men en meest tot de arbeidende' klasse behoorden. De maire van Bordeaux heefc eene proclamatie aan de burgers uitge vaardigd om heu tegen de verleiding der onruststokers te waarschuwen. Hec feest der ontblooting van Napoleon''s standbeeld op de kolom te Boulogne, heeft den 15 met veel plegtigheid plaats gehad, te midden van de verzamelde troepen, onder de bevelen van de generaals CorbineauGourgeaud en Gal- bois en eene ontzaggelijke menigte der bevolking van de stad en omstreken. De bisschop van Arras heefc daarbij de ker kelijke diensc met groote pracht verrigc. De Moniteur behelsc heden een artikelwaarin gezegd wordt dac de tegenstand tegen de maatregelen betrekkelijk de omschrijving der belastingen in sommige departementen een nieuw kenmerk had aangenomen. Het was blijkbaar, dat de partijgeest, namelijk lieden die de overdrevenste gevoelens der liberale en der legicimiscische partij toegedaan warende hand in de onlusten hadden, en zich van dit voorwendsel bedienden om op den geest der bevolking te werken en on lusten aan te stoken. De welgezinde burgers worden der halve aangespoord om tegen de woelingen van den partijgeest op hunne hoede te zijnterwijl hec gouvernement van zijn kant verzekert, dat de tijdelijke moeijelijkheden hetzelve niec van zijn doel zullen afleiden maar dac de belasting moet en zal ingevorderd worden overeenkomstig de wettelijke be paalde middelen. De rust is te Bordeaux tot den 18 niet verder gestoordï geworden. Bijna 200 personen zijn er gearresteerd. Uit Aubusson, nabij Guéretverneemt men daarentegen heden, dat er onlusten zijn voorgevallen. BRUSSEL den 2 o augustus. P Independant vermelde, dat zich thans werkelijk, en wel aanstaanden maandag, eene Belgische commissie, bestaande uit de heeren de Meulenaere Liedtsen Deschampsnaar Parijs zal begeven, om erover de handelsbelangen cusschen beide landen te onderhandelen. Verscheidene ambtenaren zullen mede naar Parijs vertrekken om de commissie te worden toegevoegd. De prijs der granen heefc wederom in de laatste week eene vermindering ondergaan. Als een bewijs van den toenemenden invloed der gees telijkheid wordt gemeld, dac dezer dagen de processie van eene der Brusselsche parochiën den schouwburg is voorbij- j gegaan, en dat de bij denzelven geplaatste wacht alstoen 1 niet alleen hec geweer heefc gepresenteerd, maar dat, op», bevel van eenen korporaal, al de soldaten de knie eer aarde hebben gebogen. De ulcra-liberale bladen geven natuurlijk hunne verbolgenheid over een dergelijk voorvalhetgeen sedert de Oostenrijksche tijden niet is geschied te kennen en gispen tevens een besluit van den minister van oorlog, waarbij twaalf nonnen, of zoogenaamde soeurs hospitalières in het militair hospicaal te Leuven zijn geplaatst geworden. s GRAVENHAGE den 19 augustus. Heden op den mid dag heboen de bataillons grenadiers en jagers en de eskadrons lansiers, ^die de bezetting dezer resideutie uitmaken, in de Maliebaan voor Z. M. den Koning en UII. KK. HH. de msnouevrcsivtgevcartJ. Ook P.-Jas Hendn,. die vén zijnen jongsten zeecogt te 's Gravenhage is terug gekeerd veigezelde den Koning, die door eenen schitterenden staf ge volgd werd. Eene talrijke menigte nieuwsgierigen omringde het veid, om getuigen te zijn van die fraaije militaire schouw speldac door hec weder bijzonder begunstigd werd. ~T Een_|ioni"klijIc besluit van den 28 julij {Staatsbladno.if) houdt, bij wijziging van hec koninklijk besluit van den 31 december 1834, nadere bepalingen in omtrent hec nieuwe vaatwerk voor den handel in melk. Dac vaatwerk zal ook in inhoud mogen opklimmen met vijftallen van Nederlandsche kannen, even als omtrent het vaatwerk voor bierbrouwerijen en azijn fa brij ken is toegestaan. Het ijkloon dezer melkvaten is bepaald op 5 cents voor elk vat boven de 50 Nederiansche kannen, en op 7J cents voor elk vat boven de 100 Neder landsche kannen. Bij besluie van 31 julij heefc Z. M. bepalingen gemaakt omtient het vragen van vergunning tot hec aanleggen van stooraboot-dienscen. Bij dit besluit wordt hoofdzakelijk be paald dat het voortaan niemand geoorloofd zal zijn in de zeehavens of op de binnenwateren van het Rijkscoomboo- ten aan te leggen, dan na daarcoe vergunning ce hebben beko men. Deze vergunning zal namens Z. M.' worden verleend door den minister van financiën, 11a gehouden overleg met de gedeputeerde Staten der provincie. De belanghebbenden zullen de vergunning bij gezegden minister moeten aanvragen ondc. mededeeüng van zoodanige opgaven en bijzonderheden als strekken kunnen om den aard der dienst te doen kennen. Aan niemand zal eene uitsluitende vergunning worden ver- leC"d. Bij het geven van vergunning en bij het daartoe be trekkelijk onderzoekzal van den eenen kant in het oog worden gehouden de bevordering van het algemeen belang door hec vermeerderen der middelen van onderlinge gemeen! schap en tot hec daarstellen eener gepaste mededinging doch ook van de andere zijde worden gelet op hec in meerdere of mindere mate bestaan eener behoefte aan nieuwe middelen van veivoer ten einde voor te komen, dat niec somwijlen de onderlinge mededinging worde overdreven, of dat, door een te verregaanden naijver cusschen verschillende onderne mers de openbare veiligheid aan gevaar blootgesteld worde. De vergunningen worden slechts verleend tot wederopzeggens toe. De ondernemers 01 eigenaars der stoombootenmitsgaders alle personen in hunne dienstzullen verpligc zijn zich te onderwerpen aan alle in hec Rijk van kracht zijnde wetten en verordeningen, en bepaaldelijk aan die op het gebruik van stoomwerktuigen, of op de uitoefening der scoomvaarc bestaande, of bij vervolg vast cc stellen. Volgens een der dagbladen wordt verzekerd, dat de Regeling besloten heefc de zaak van het lager onderwijs hij een besluit des Konings te regelenen dat een zoodanig be sluit reeds werkelijk bij het deparcement van binnenlandsche zaken is vervaardigd geworden. Z. M. heefc eene aanschrijving van den directeur van liet kabinet doen uitgaan, waarbij'bepaald wordt dat de ver jaardag van 's Konings hoogst geëerbiedigden Vader, voortaan zal gevierd worden op dezelfde wijze als zulks gewoon is te geschieden met de Prinsen van den bloede. MIDDELBURG den 23 augustus. Nadat reeds voor eenige dagen binnen deze stad door het oprigten van ecre- poorten en hec decoreren der kaaijenpleinen en straten voorbereidselen waren daargesteld om Zijne Majesteit den Koning, bij het aangekondigd bezoek in de provincie Zee land op eene waardige wijze te ontvangenheeft deze heugelijke gebeurtenis op heden plaats gehad. Dezen morgen ten 8 ure arriveerde onder de herhaalde toejuiching eener talrijk te zamengevloeide menigte, met het koninklijk stoomjagt de Leeuw, Koning Willem II, met bij- hebbende adjudanten en verder gevolg, waarbij ook tegen woordig waren Z. Exc. de beer staatsraad gouverneur der provincie, jhr. van Fredenburch de heer griffier der stater, ridder van der Heim de heer generaal-majoor Knollprovin-' ciaal kommandant en deszelfs adjudant de heer majoor Oude. mans welke met hetstoomjagc ZeelandZ. M. hadden op gewacht en begroet. Bij het aan wal komen op de Rotterdamsche kade, werd Z. M. door den heer burgemeester dezer stad, jhr. Paspoort van Gtijpskerke, aan het hoofd van het stedelijk bestuur, in eene aldaar opgerigte en met groen en bloemen versierde tent, piegtig ontvangen en bij het aanbieden van de sleutels der stad op eene gepaste wijze aangesproken en verwel komd waarvoor Z. M. op het minzaamst dankbetuigde. Daar ter plaatse bevond zich reeds vroegtijdig de eerewacht te paardin sierlijk costuumonder aanvoering van den heer mr. A. M. Beciuseen gedeelte der stedelijke schutte rij mee derzelver muzijkterwijl hec overige "edeelte en liet militaire garnizoen op den weg langs welken de stuec naar het paleis trok geëchelonnctrd stonden.

Middelburgsche Courant | 1841 | | pagina 1