MIDDELBURGS CUE I C O U R A IV H N°. 93. Donderdag 1841. 5 Augustus. 'J, Tvi «S7 9 t&ÈMl BESTUREN en ADMINISTRATIEN. Beftcii&makhïg. 3&ctmi0get)in0, fJuMtcfdic. #pJTDC|ïi»0. NIEUWSTIJDINGEN. Ëhütschlauö. (Btroot-BriUanjc. Jxanfcrtjfc. -t-, /'V ï)e abonncments-prijs dezer Courant is 2 75 voor drie maanden, en franco per Post f 3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genome11» en de betaling geschiedt comptant, of bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien. behoort te geschieden des morgens vddr io ure, indien men dezelve in liet eerst uit te geven No. wil geplaatst hebben. De Advertentien worden berekend tegen 22 Cents de regel, met uitzondering van Huwelijks- Geboorte- en Doodbekendmakingen, waarvan de prijs van éen tot zes regels is/z 5o en voor iederen regel daarboven 22' Cents. Dezelve moeten niet op zegel geschreven zijnalzoo het regt »<an zegel wordt betaald BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG In aanmerking nemende, dac door het overlijden van den Meer Marinus Volkrijk Liebert en Jonkheer Johan Hendrik Schorertwee vacacuren bestaan in het Kies-Collegie dezer Stad, welke overeenkomstig Zijner Majesteits besluit van den 24 December 1829, No. 123, in den loop der maand Sep tember moeten worden vervuld; Gelet op het bepaalde bij de Artikelen 2 en 23 van ge noemd Reglement, houdende dac, om het Stemregt binnen deze Stad te kunnen uitoefenen jaarlijks in de Grondlasten en verdere beschreven middelen (buiten het Patentregc) niet beneden de dertig Guldenen, om tot Kiezer bevoegd te wezenin dezelfde middelen jaarlijks ten minste honderd en tien Gulden moet worden betaald; Brengen bij deze ter kennis van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan: 1. Dat aan de woonhuizen der Ingezecenendie in 's Rijks Directe Belastingen, het Patent alleen uitgezonderd, zijn aangeslagen, van Stadswege, door Heeren Wijkmeesters der respective Wijken, zal worden uitgereikt een gedrukt Biljet, hetwelk door een iegelijk zal behooren te worden ingevuld en geteekenden drie dagen na de uitreiking zal worden te rug gehaald. 2. Dat dien onverminderd aan alle Ingezetenen, welke op vorige Kohieren dier middelen niet zijn begrepen geweest, en echter vermeenen tot het Scemregt binnen deze Stad be voegd te zijnde gelegenheid zal worden gegeven om zich als zoodanig bij het Stedelijk Bestuur te doen kermen. 3. Dat, volgens Art. 7 en 8 van meergemeld Reglement, het Scemregt door Mans voor hunne Vrouwen en door meer derjarige Zoons voor hunne Moeders, Weduwen zijnde, kan worden uitgeoefend mits de Moeders zich in 'nee laatste gevalschriftelijk aan de Regering verklaren door welken barer Zoons zjj het Scemregt in hare plaats willen zien uit oefenen. 4. Dat volgens Art. 4 van meergemeld Reglemenc zooda nige Ingezecenen, welke derzelver Belasc'ings-becaling in eene andere Gemeente ten deze zullen wiilen doen gelden, ver- pligt zijn, 0111 daarvan vooraf aan .het Stedelijk Bestuur Icen- r.is te geven, en des gevorderd aan dat Bestuur de bewijzen van die betaling te vertoonen en 5. Dat tot de ontvangst van alle aangiften en verklarin gen welkenaar aanleiding van voorschrevene bepalingen ■zouden mogen geschieden, tot en met den 14 Augustus aan staande, eene bus ter Stedelijke Griffie zal zijn geplaatst. En willen voorts Burgemeester en Wethouders "de Ingeze tenen hebben'herinnerd aan het belang, hetwelk voor hen ge legen isom niet door nalatigheid in de invulling der voor schrevene Biljetten, of in het doen der v.ereischte .aangiften te worden overgeslagen bij de opmaking van de lijst der Stemgeregcigde Ingezetenen en der zoodanigen welke .tot het Kiezerschap zijn bevoegd. En opdat niemand hiervan onkundig blijve, zal deze wor den afgekondigd mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den" 30 Julij .1841. 'Burgemeester en Wechoudors voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE, Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. B E C I U S. BURGEMEE'STEIy en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze :ter kennis van de In- en Op gezetenen dezer Stad dat de Patenten over het Dienstjaar 'iS'll, ingevuld gereed liggen, en dat tot de afgifte van de zelve ten Stadhuize zal worden gevaceerd, des Woensdags en Zaturdags van iedere week, des morgens van tien tot twaalf Jireen zulks gedurende het tijdvak van den 9 dezer maand -tot en met den 3.1 daaraanvolgende. E11 worden de belanghebbenden mitsdien aangemaand om binnen den boven bepaalden tijdde voorschrevene Patenten in Persoon ie komen afhalen, bij gebreke waarvan dezelve, namens èec Stedelijk Bestuur volgens Art. 2 van Zr. Ms. besluit 'van der» 17 October 1820 Staatsblad 110. 22), door de Deurwaarders der Directe -Belastingentegen voldoening van ,tien Cents, aan hen zullen worden uitgereiktterwijl zij azich bovendien blootstellen in eene boete te vervallen van •vijftien Gulden ■indien zij, des aangevraagd, hun'Patent of .Afschrift van hetzelve niet kunnen vertoonen Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 2 Au- ggUSCUS I84X. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT'VAN GRIJPSKERKE. .Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. B E C I U S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLIS- SINGEN; Gezien de missive van den Heer Luitenant-Kolonel Plaat, selijken Kommandanc dezer Vesting, van heden, No. 196; Brengen bij deze eer kennis vifn de In- en Opgezecenen dezer Stad Dat, ter gelegenheid van de voor morgen en volgende da gen dezer week bepaalde Inspectie van het 5de Regemenc Infanteriezoo wel op de Glacis buiten de Duinpoortmet los Kruid gevuurdals op Vrijdag daaraanvolgende op het Strand achter het Fort Nolle, naar de Schijf geschoten zal worden zullende het begin der laatstgemelde oefening door het plaatsen van een rood Vlaggetje, op de hoogte van het Duinworden aangeduid als naar gewoonce. En opdat niemand hiervan onkundig zijzal deze worden afgekondigd en aangeplakt, ter plaatse waar zulks gebruike lijk is te geschieden, mitsgaders in de Middelburgsche en Vlissingscke Couranten geplaacst. Vlissingen, den 4 Augustus 1841. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. van der SWALME. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbare, S. van der SWALME, Secretaris. Ter uitvoering van het door den Raad der Stad GOES bij deliberatie van den 28 November 1840, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 1 Jtl 1 ij 1841, No. 296, gearres teerd plan van verevening en vernietiging der Obligatien uitgegeven ter voldoening van de onbetaald geblevene Incres- sen tot den iaacscen December 1810, ingesloten, der geves tigde schuld te laste dezer Stad, tot een gezamenlijk be drag van 102,797:91 welk plan in de Scads-Couranc vèn den a Augustus 1841 in zijn geheel zal worden opgenomen, en ter Stedelijke Secretarie voor een ieder ter visie zal lig gen worden door Burgemeescer en Wethouders van gemelde Stad de houders der voorzeide Obligatien uitgenoodigd om in de maanden Augustus en September dezes jaars, ten Kantore van den Stedelijken Ontvanger schriftelijke aangifte te doen van de Obligatien met opgaaf van dagteekening nummer en bedrag van het kapitaalwelke zij genegen zul len zijnin den loop dezes jaars tegen kontante betaling van dertig pCt. der Hoofdsom en aanbetaling van den Intrest tot het einde van dat jaar, uit Scads-kas te doen aflossen, en welke alsdan in de aflossing of uilloting ter aflossing zullen worden begrepen. Zullende deze Advertentie worden geplaatst in de Staats-, Middelburgsche en Goesche Couranten, .Gedaan ten Stadhuize van Goesden 31 Julij 1841. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H. VERSCHOOR VAN NISSE, Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secrecaris L. de FOUW Jz. De fungerende MARKTMEESTER brengt bij deze ter kennis van het Publiek, dac, ten gevolge van het voortdu rend ongunstig weder, de Tenten en Kramen, met vergun ning van Heeren Burgemeester en Wethouders, nog zullen open blijven op Vrijdag en Zatnrdag aanstaande. A. DUIK HENDRIKSE. FRANKFORT den 30 julij. Ten gevolge -van nieuwe ge heime woelingen vanher revolutionair genootschap, het jeug dig Italië, zijn op verschillende plaatsen van het koningrijk Napels weder eenige lieden in hechtenis genomen. Het doel van dat genootschap is geheel Italië tot eenen zelfden staat te vereenigen. Uit llome schrijft men dat de pogingen van den heer Eynardtoe ondersteuning der Christen-inwoners van Candia, aldaar veel goedkeuring vinden, maar dac men zich echter het lot der Christenen in Syrië nog met meerder ijver aantrekt. I11 de Europesche provinciën van Turkije is de rustten volle hersteld. De gevlugce Criscenen zijn meest allen in hun ne dorpen terug gekeerd. Ie Florence in Italië is een verschrikkelijk geval ge beurd hetwelk niet alleen toont boe onbehoorlijk maar ook hoe gevaarlijk het is, met innig godsdienstig gevoelwelk het dan ook zijn mag, te spotten of hetzelve te kwetsen. De prins Corsini had in zijne dienst zekeren neger, Zamor geheeten. De neger beleed de Mahomedaansche godsdienst maar ondanks deze omstandigheid en die zijner kleur beminde hij niet zonder hoopzeker Italiaansch meisjeMaria- Nunciata Golaoni genaamd, welke van haren kant eene ijve rige katholijke was. Geruimen tijd in dienst bij een' zoo rijk edelman, geweest zijnde had Zamor een aardig somme tje gelds bijeen gespaardhetgeen waarschijnlijk had tocge- bragc om Nunciata,s ouders te bewegen hunne toestemmin" tot het huwelijk te verleenen. De eenige hinderpaal was hec verschil van godsdienst, want noch zijne liefde, noch eenige andere bedenking of drangreden kon den neger bewegen' zijn geloof te verzaken. Men beproefde dus^ en wei met den rampzaligsten uitslag, de volgende list. Op zekeren vrijdar noodigde Nunciata's vader haren minnaar óp eene soort van familie-maal. Onder anderen werd hem een geregt van rijst met vleesch voorgezetwaarvan hij smakelijk at." Naauwe- lijks was zulks geschied, of Nunciata reikt hem eenen be ker wijn toe oien hij verbaasd en verontwaardigd van zich stoot. Komkom," zegt zij mee eenen grimlach, Cf' -'•> £1 IJiJtCll.il yy HU moet gij zoo bedenkelijk niet meer wezenwant gij zijc cocb geen Mahomedaan meer gij hebt ienmers daar zoo even var- ltensvleesch gegeten." De woorden waren ter naauwernood gesproken of de neger, in woede opgevlogen had zijne on- voorzigtige beminde een tafelmes in de borst gestooten. De ouders wilden hun kind te hulp snellenmet een' tweeden stooc velt Zamor den vader, valt toen demoeder aan, die een jonge zoon vruchteloos poogt te beschermen: ook d'eou de vrouw en de jongeling worden de slagcoffers van den ra- zenden neger. Op hec geschreeuw sprongen twee karabiniers toe; maar Zamor, die eenen snaphaan gevonden had schiet ook nog den eenen dood en vak' bijna oogeiibiikkelijk daar na onder het schot van den tweede. LONDEN den 31 julij. Met eene tot hiercoe onbekende snelheid, in den tijd van 12 dagen en 6 uren namelijk, heeft het stoomschip Dritannia, van Boston op Liverpool varen de, alhier tijdingen uit de Vereenigdfe-Staten aangebragt, en ware het weder gedurende de laatste dagen minder scormach- tig geweest, dan zou de togt welligt nog verscheidene uren vroeger volbragt zijn. De hoofdinhoud der aangebragte tijdingen is, dat hec hoo geregtshof te Ucica uitspraak in de zaak van den heer RVLeo' gedaan en geoordeeld heeft dat er geene termen tot zijne in' vrijheid stelling bestonden, maar dat hij voor- de gewone regtbanken moesc worden gevonnisd. Denkelijk zal dus bin nen weinige wekenzijne zaak voor een ander geregtshof dienen. Intuss^chen dacht men dat van zijnen kant bij hec hof van cassatie zou worden geappelleerd hetwelk uit le den van den senaat is zamengesteld en in augustus zitrinr' houdt. De vrees welke men eerst voeddedat de vermelde uitspraak het vertrek van den Êngelschen gezant en eene daarop volgende vredebreuk na zich zou slepen was beza digd door de verzekering, dat de heer Fox zijne'paspoorten mee vragen zal, voor na dac de regeszaak voor alle daarin betrokken geregtshoven gediend zal hebben. Beiigten van de Kaap de Goede Hoop tot den 14 mei, houden niets van belang in, dan dat, althans volgens het blad der regeringde uitgeweken boeren de haven van Natal ver laten hadden, in de overtuiging dat hec Engelsch gouvernc' menc bezie daarvan zou nemen, en dat de meest invloedheb bende Emigranten zelve verlangden, dat land onder Engelsch beheer te zien. PARIJS den 31 julij. De 'julij.feesten zijn dit jaar in groote kalmte ten einde geloopen. Van de volksvermakelijk heden van den 29 vak weinig meer te zeggen. Alles was eene herhaling van vroegere jaren. Alleen van de verlichting derElyzesche velden was bijzonder veel werk gemaakt; de zelve was zoo schoon als die welke ten tijde van Napoleons huwelijk heeft plaats gehad. De koning en koningin zijn, benevens IIH. KK. HH. de hertog en hertogin van Orleahs,- de hertog en hertogin 'van Nemours, mevrouw Adelaïde en prinses Clementine, gis teren van Parijs naar Fontainebleau vertrokken. Overmorgen zal de koninklijke familie zich'naar het ka- 1 sceei van Eu bégeven om aldaar eeuigen tijd te vertoeven. Den 29 julij is de ex-commissaris van policie van Toulouse de heer Lenorwantop het oogenblik darbij te ■1 arijs aankwam, gearresteerdzijne papieren zijn verzegeld en hij is in de coneiergerie buiten toegang gesteld. Men verzeitert hier, dac de overeenkomst tnsschen de Fransche en Belgische regeringen tot het aanleggen van den ijzeren spoorweg cusschen Parijs en Brussel, getroffen is, cn dat de minister van openbare werken,, de heer Testczich morgen naar laatstgenoemde stad begeefcom schikkingen om trent de uitvoering van dat plan te maken. Sommigen willen weten, dat in september een nieuw congres te Berlijn gehouden moet worden waaraan de kei zer van Rusland persoonlijk deel zal nemen., cn dac de za ken van Spanje, met name eene huwelijks-verbintenis tlisschên de jonge koningin Isabella II en den oudsten zoon van don Carlos ten hoofdonderwerp hebben zou. Uit Madrid zijn wel geene belangrijke tijdingen, maar uit alles blijkt, dat het afschaffen der viering van den ver jaardag der koningin-moeder eene ongunstige sommin- ec hec bestaand bestuur heeft opgewekt, van welke ernstieem volgen gevreesd werden

Middelburgsche Courant | 1841 | | pagina 1