MIDD'ELBURGSCHE N T. Wm0%. 7 IV3. 88. Zaturdag 21 Julij. nieuwstijdingen. 1841. ,1&'-ts. BESTUREN ex AÖMINISTRATIEN. Publicaticn. Jxttttfcvtjfc. üc&cvian&cn. 23"itscïtlanb. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURGbrengen bij deze ter kennis van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan, dac de Raad dezer Stad, naar aanleiding der resolutie van Heeren Gedeputeerde Sta ten van Zeeland, van den 15 Februarij 1827 Provinciaal Blad 110. 26), betrekkelijk de uitoefening langs de straten der bedrijven van GochelaarsMnzijkanten, Springers en dergelijke zoo voor de publieke veiligheid als in het be lang der Ingezetenen bij aanvulling van het Reglement van Algemeene Plaatselijke Politiede navolgende bepalingen heeft vastgesteld Art. 1. Geene Gochelaars, Mnzijkanten, Springers en an dere dergelijke, hun Bedrijf langs de Straten uitoefenende, en bij T. van art. 3 der wet van den 21 Mei 1819 Staats blad 110. 34) van Patent vrijgesteld, zullen hun Bedrijf bin nen de Stad of op derzelver Grondgebied openlijk mogen uitoefenenzonder toestemming der Stedelijke Politieen niet anders dan op de tijden en plaatsenvoor ieder hunner bepaald. Art. 2. De belanghebbenden zullen steeds moeten voorzien zijn vanen op aanvrage van de Beambten der Stedelijke Po litie steeds moeten vertoonen het Vergunnings-biljetaan ieder hunner kosteloos af te gevendoor den Heer Commissaris van Politie dezer Stad; welk Biljet zal behelzen eene aan duiding van derzelver naamvaste woonplaats en beroep alsmede van de herberg of slaapsteewaar zij alhier hun nachtverblijf houden. Art. 3. Iedere overtreding tegen de bepalingen in art. 1 en 2 begrepen zal gestraft worden met eene boete van 1 tot 3 en zullen de Instrumenten, waarvan zich de overtre ders tot uitoefening van hun Bedrijf bedienen kunnen worden aangehoudentot dat de geïncurreerde boete zal zijn ge consigneerd of betaalddaarenboven zullen de overtreders verpligt zijnzich van de plaats waar zij in overtreding be vonden zijn, op aanzegging der Politie, te verwijderen, en zal hun wederstreven in dezen als wederspannigheid worden aangemerkt. Art. 4. De overtredingen zullen worden geconstateerd en vervolgdzoo als bij het Reglement van Algemeene Plaatse lijke Politie is bepaald. En opdat de belanghebbenden,hiervan zouden kennis dra gen, zal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 19 Julij 1841. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van dezelve, A. M. B E C I U S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennis van de I11- en Op gezetenen dat bij Hun Edel Achtb. is ontvangen en aan den Ontvanger der Directe Belastingen ter invordering verzon den: het Prlmitive Kohier No. 2 van de Personele Belasting voorliet Dienstjaar 18J-5, Wijken L Q en A E Am bacht, met uitnoodiging aan een iegelijk wien zulks aangaat, om, na bekomene kennisgeving van zijnen aanslag, ten spoe digste het door hem verschuldigde te kwijten onder herin nering tevensdat de bezwaren welke dienaangaande mog- ten bestaanbinnen drie maanden na heden behooren te wor den ingediend. En opdat een iegelijk hiervan kennis drage, zal deze wor den afgekondigd, mitsgaders 111 dezer Stads-Courant ge plaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburgden 23 Julij U- Burgemeester en AVethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. B E C I U S. De Plaatselijke SCIIOOL-COMMISSIE brengt ter kennis van de belanghebbenden, dac de Jongelingen, welke verlan gen met den, in de eerstkomende maand Augustus beginnenden cursus, tot de Latijnsche Scholen te worden coegelaten daar van in persoon zullen moeten kennis geven aan den Secretaris der Commissie vóór of uiterlijk op den 5 Augustus eerst komende zullende hun de dag van het te houden examen alsdan nader worden opgegeven. Middelburg, den 24 Julij 1841, Namens dezelve J. J. BERDENIS van BERLEKOM Secretaris. FRA1NKFORT den 18 julij. In de zesde zitting van den Zwitserschen landdag hebben de afgevaardigden van 16 kan tons zich voor het waarborgen der staatsregeling van Splochurn, en die van 15 kantons voor het waarborgen van die van Aar- gau verklaard. Omtrent de staatsregeling van Lucerne waren de afgevaardigden van verschillende kantons niet van genoeg zame instructien voorzien. - Den laatsten der vorige maand zijn de drie Christen patriarchenbenevens de opper-rabijnvoorde Porce geroe pen en heeft Rifaat-\>ac\\a de minister van buicenlandsche zaken, hun afschriften van den firman overhandigd, welke den nieuwen gouverneur van JerusalemTVy^r-pachatot bescherming der belijders van' de verschillende godsdiensten zonder onderscheid, toegezonden is. In Egypte heerschc de pesc op eene vreeselijke wijze. Gedurende de laatste maand zijn cusschen de 4 en 5000 Egyp tische soldaten de slagtoffers dezer ziekte geworden. PARIJS den 19 julij. Bij koninklijk bevelschrift is de hertog van Nemours benoemd coc opper-bevelhebber over de troepenwelke zich in het kamp van Compiegne moeten ver eenigen de generaals Rapatel en Rullière tot bevelhebbers over de twee divisien infanterie, en tot bevelhebber over de kavallerie de luitenant-generaal Latour-Maubourg. Volgens de laatste telegrafische berigten uit Toulouse waren aldaar geene verdere ongeregeldheden voorgevallen en was in de naburige departementen de rust nergens verstoord geworden. De heer Bocher was te Toulouse aangeko men en had de betrekking van prefect die hem tijdelijk is opgedragen aanvaard. Hij heeft waarschijnlijk dit thans daar zoo mocijelijke ambt slechts twee of drie dagen bekleed. In den namiddag van den 19 wilde men ten minste te Parijs weten dac de regering door den telegraaf berigt had omvan gen van de aankomst te Toulouse van den heer Maurice Duvaldie als 's Konings commissaris de verwarde zaken aldaar in orde moet trachten te brengen. Hij moet bij het binnenrijden door het volk vrij sterk zijn uitgejouwd. De generaal Saint-Micheldie als divisie-generaal over de troepen ce Toulouse bevel voerde, is thans mede afgezeten door den generaal Rulhières vervangen. Ongetwijfeld is de oorzaak van de ongenade des eerjten in de toegevendheid te zoeken die hij jegens de oproerige volksmenigte heeft aan den dag gelegd. Hij heeft tot de verwijdering van den pre fect Mabul medegewerkt, of ten minste om hec volk tot rust te brengen, diens vertrek met zekeren ophef aangekon digd. In tamelijke onpartijdige berigten wordt thans de omschrij ving voor de direcce belastingen, die ce Toulouse, even als elders in Frankrijkplaats heeft gehad maar daar reeds in den aanvang, zoowel van de zijde dér bevolking als van den scedelijken raad, eenen tegenstand ontmoet heefc, die ten laatste tot de plaats gehad hebbende oproerigheden heefc ge leid even wettig als nuttig genoemd. De hoofdzaak schijnt hier te zijn dac men Toulouse sedert lang als eene stad van 77,000 zielen heefc doen voorkomen terwijl het bekend was dac zij er meer dan 80,000 bezat. Zoowel de stadsregering als het volk wilde dat hoogere cijfer verheelen 0111 de ver meerdering van belasting, vooral ook van het patentregtte ontgaan, die daarvan hec gevolg moesc zijn. Toen men'ge zien heefc, dac de ambtenaren der belasting de omschrijving en volkstelling op eene wijze deden plaats hebben die verl der alle bedrog onmogelijk maakteheeft men zich met ge weld daartegen beginnen te verzetten. De Fransche ministeriele bladen beweren dac de on- derteekening van het verdrag over de vaart door de Dardanel- len en den Bosporuswaaraan ook Frankrijk deel genomen heefc, niet heeft plaats gehad, dan nadat de Londensche conferentie het verdrag van 15 julij ten gevolge der afdoe ning van het Turksch-Egyptisch vraagstuk, voor vervallen heeft verklaard. in zijn huis op ce nemenveroordeeld van f 25 en in de proceskosten. in eene geldboete VERE den 23 julij. Den 19 is naar zee gezeild de En- gelsche brik ZEoluskapitein J. Boonen van Middelburg naar Sunderland, met ballast. UITTREKSEL uit het Verslag van de Gedeputeerde Staten aan de Staten der Provincie Zeeland gedaan in derzelver Vergadering van 6 Julij 11. Geneeskundige dienst. De geneeskundige dienst in deze provincie gaat steeds geregeld haren gang; de daaromtrerc bestaande verordeningen worden voor zoo veel kennelijk is behoorlijk opgevolgden over het algemeen onder scheiden zich de geneeskunst-oefenaren door voldoende kun de en een onberispelijk gedrag. Besmettelijke ziekten hebben zich ten voorleden jare in dit gewest niet vertoond, uitgezonderd de kinderziekte, wel ke voornamelijk in eenige gemeenten van het 4de district ge- heerscht heefc. Hec getal der door deze ziekte aangetasten bedroeg in het geheel 298 personen, waarvan 23 zijn over leden. Onder deze laatsten bevonden zich slechts 3 gevac- cineerdenzijnde de overige overledenen allen ongevacci neerd. Onderscheidene geneeskunst-oefenaren hebbenvolgens de opgave van de provinciale geneeskundige commissie, zich door hunne bemoeijingen tot bevordering der koepok-inenting gunstig doen kennen zoodat het moeijelijk is tusschen dezelve eene keuze te doen van heliwelke in aanmerking behoorden te worden gebragt om tot het bekomen der twee in deze pro vincie jaarlijks toegezegde gouden medaillesaan hec hooge bescuur te worden aanbevolen, waartoe als de meest ver dienstelijken door de genoemde commissie zijn opgegeven voor hec jaar 1839, de heeren F. H. Reen Cannegieterheel- en vroedmeescer te Heinkenszand en L. Deijer Jr., heel meester ce Hontenisse, en voor het jaar 1840, de heeren IV. Mausheel- en vroedmeester te IJzendijkeen H. A. Calletifelsmedicinae en chirurgiae doctor ce Oostburg, welke diensvolgens daartoe zijn voorgedragen. Nationale Militie. Bij koninklijk besluit van den 09 januarij 1841, 110. 86 is voor deze provincie het contingent van de ligcing der nationale militie van het loopende jaar be paald op 448 manschappen. Schutterijen. De dienstdoende schutterijen welke in de steden Middelburg, Zierikzee Goes en Vlissingen be staan zijn buiten de reserve thans 706 man sterkcerwijl de sterkte der rustende schutterij, in verhouding tot de Io- caliceic der provincie in 3 heele en 3 halve bataillons afge deeld 2072 manschappen in active dienst bedraagt. Maten en Gewigten. Het nieuwe maten- en gewigcen- scelsel schijnt langzamerhand door de menigte te worden be grepen en meer en meer ingang en bijval te vinden. Hec slot dezes verslags is als volgt Ons bij de vermelding der bovenstaande bijzonderheden bepalende, achten wij ons gelukkig dat wij bij hec overzigt van het afgeloopen jaar geene algemeene rampen te vermel den hadden dat de ingezeceuen van dit gewest hec goede hetwelk hun te beurt viel, in vrede en rust mogten genieten; dat de herstelde gemeenschap met Belgie, welker stremming gedurende zoo vele jaren, vooral in de grens-discrictenvele bijzondere en algemeene belangen benadeelde, een nieuw le ven aan menigen tak van nijverheid moge geven, en voor den landbouw in die streken den uitweg van derzelver voort brengselen heropende; en sluiten wij met den wensch dat de aangevangene regering des Konings, door de liefde en'cen- dragc der ingezetenen geschraagd langdurig en gelukkig zij en ons bij toeneming dezelfde mace van voorspoed en weL vaart moge aanbrengen welke ons onder de geëindigde re gering van IVillem den I is mogen te beurt vallen." IIANOVER den '7 j"Hj. Heden ziet hier eene konink lijke proclamatie, gedagceekend den 14 dezer, het lichc, in welke de gronden tot het besluit van 30 junij, om de sten den andermaal te ontbinden, breedvoerig worden ontwikkeld. Het slot behelst eene ernstige waarschuwing aan óe vol gende stenden-vergadering, om niet langer een weg te blijven bewandelen het volgen waarvan al zeer spoedig tot vernie tiging vau het geluk en de welvaart des vaderlands voeren zou. MIDDELBURG den 23 julij. Z. M. heefc den minister van financiën, kort voor zijn vertrek uit de residentie, met een bezoek vereerd, om hoogstdeszelfs bijzondere deelneming te betuigen over het treurig en geheel onverwacht verlies^ hetwelk Z. Exc. ondervindt door den dood zijner echtgenoot, welke II. zondag plotseling overleden is. Van Amsterdam den 21 wordt gemeld dat IIH. MM. de Koning en Koningin, benevens H. K. II. Prinses Sophia welke in den avond van den 19, op hoogscderzelver reize naar Vriesland, in gemelde hoofdstad waren aangekomen, des nachts met de stoomboot de Admiraal Kinsbergen naar Har- lingen zijn vertrokken. Aldaar des morgens omstreeks tien ure aangekomen, heefc het Vorstelijk gezelschap zich naar het scadhuis begeven, alwaar het door den heer gouverneur en de stedelijke overheden ontvangen is geworden en hec de jeuner heeft genomen. Vervolgens heeft Z. M. eene audiën tie verleend, en hebben hoogscdezelvenna het bezigtigen der spin-scoomfabriekde reis naar Leeuwarden vervolgd. I Men schrijft uit Thorn, van den 11 dezer, dat Z. M. de Koning der Nederlanden voor 100 thalers bijgedragen heeft 111 de opr'igting van een gedenkteeken eer eere van Copertiicus. Bij vonnis van het kancongeregt te's Gravenhagevan den 15 dezer, is de tapper IVillem Stapelwonende aldaar, die in den nacht van den 12 op den 13 junij dezes jaars ge weigerd had eene drenkeling waarbij nog leven werd ontdekt PRIJZEN DER EPFECTEIÏ. Amsterdam den 21 Julij 1841. VVcrkelijke Schuld Idem Nieuwe örootb. Rest. Uitgest. dito. Kansbiljetten Amortisatie-Syndie. 3s P"- Lfandel-Maatschappij i5GJ - Dito Leening iS55/57 Khijn Spoorweg Lcening 1807 Losr. Fransche 3 pet. Engelsche gecons 5i|a 52 ioo| -101 j 24|- a5 9<4- 91 741- 75 97 - 97i 97i- 9S Rusland, HopeSc C. jo4!a io5" Lcening f IJ». ioii-io5* 1 Idem 'S3i TTTify- Inschrijvingen Spanje, Ardoin 20J- 20J Coupons 17 - 17I Oostcnr.GoII. Sc. C. - 4 pet. - Metaliek id4J-io5 Pruissen 1832. i38J-i3g| Denemark. N. Lnnd. - Napelsche certiiicat. Middeeprtjzes van de volgende Grane\ enz Middelburg, 22 Julij 1841. Tarwe, de Ned. Mudde R°gge, Gerst, Haver, Zetting van het Rrood. Tarwepbrood Nederlandseh Pond 18 8 65 6 30 4 60 3 20 Iloggenbrood Cts. 14

Middelburgsche Courant | 1841 | | pagina 1