MIDDE LB U11 GS CIIE C O U li A IV W. 82. Zalurda: 1841. 10 Julij. -A Vrv#7 - 7 BESTUREN en ADMINISTRATIEN. Bcfectibmaktttg. fpuMicatic. 3Igcmcc«e £!cbevlaub<scï« Hïaat- 0CÏtAppij AGEXTSGHA P S AS -VAN-GENT. (Dpcubatrc &lcri[ï0ï>pittg HOUT- en IJZERWAREN, te Neuzen, aan de Axel sche Sussing en te Sus-van-Gent. NIEUWSTIJDINGEN. 23uit0cHIa-n&. JfVanfirijfc. üc herlanden. -'i KJ Wc BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG .brengen bij deze ter kennis der belanghebben- den, dat de KERMIS of JAARMARKT dezer Staddit jaar, eenen aanvang zal nemen op Donderdag den 22 Julij en eindigen op Donderdag den 5 Augustus dat op dezelve gee- ne Bedelaars Dobbelaars, Horoscooptrekkers, Loterijspelen of Draaiborden zullen worden toegelaten dat de Koop lieden of Vertooners van openbare Vermakelijkheden ,- welke eene standplaats verlangen, zich daartoe, met opgïaf der grootte hunner Kramen of Tenten, in Persoon of bij vracht vrije Brieven zullen moeten aanmelden bij den fungerenden Marktmeester, vóór den 14 Julij, en dat des voormiddags van dien dagvoor zoo veel eerstgemelde betreftin het Lokaal op de Koopmans Beurs, bij afwijking van vroegere gewoonte, volgens welke een iegelijk op zijne vorige stand plaats aanspraak kon makende Lotingtot het bekomen derzelve zal plaats hebben. Gedaan teö Raadhuize der Stad Middelburg, den njunij 1841. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van dezelve, A. M. B E C I U S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG, brengen bij deze ter kennis van de I11- en Op gezetenen dat bij Hun Edel Achtb. zijn ontvangen en aan den Ontvanger der Directe Belastingen ter invordering verzon den: het Suppletoir Kohier No. 6 van het Patentregt voor het Dienstjaar 18JJ, 4de kwartaal, benevens het Primitive Ko hier No. 1 van At Personele Belasting, voor het Dienstjaar i8|j, met tiitnoodiging aan een iegelijk wien zulks aangaat, om na bekoinene kennisgeving van zijnen aanslag, ten spoe digste het door hem verschuldigde te kwijten onder herin nering tevens, dat de bezwaren, welke dienaangaande mog- ten bestaanbinnen drie maanden na heden behooren te wor den ingediend. En opdat een iegelijk hiervan kennis dra gezal deze wor den afgekondigdmitsgaders in dezer Stads-Courant ge plaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 9 Julij 1841. Burgemeestér en Wethouders voornoemd DE S TOPPE L A AR. L. P. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. B E C I U S. PUBLIEKE VERPACHTING VAN TIENDEN, gelegen in het District Middelburg. A. W. MIRANDOLLE, Agenc van den Algemeenen Rijks Kassier, Hoofdplaats Middelburg, belast met het be heer der Domeinen en Tienden van de Algemeene Nederland- sche Maatschappijin de Districten Middelburg en Goes zal op de ondergemèlrie dagen en plaatsenpubliek aan den meestbiedende verpachten: de TIENDEN over den Jare en Oogst van 1 841 als Te VEUE, op Zaturdag den 17 Julij 1841 en Te VLISSINGENop Dingsdag den 20 Julij 1841. Middelburg, den 8 Julij 1841. MIRANDOLLE. van De AGENT van het DOMEIN te SAS-VAN-GENT •daartoe behoorlijk gemagtigd, zal, op de natemeiden dagen, tiren en plaatsen, ten overstaan van den Notaris C. E. Ver- mandel residerenden te Sas-van-Gentin het openbaar aan -de meestbiedenden presenteren te verkoo. en: Eene groote massa, ten deele gebruikte en ten deele on gebruikte HOUT. en IJZERWAREN, te zamen 144 koö- pen uitmakende, bestaande de meeste Houtwaren nagenoeg alle uit Eiken Balken, zeer geschikt ter wederverwerking of ter bezaging tot Planken; terwijl het meeste Ijzer uit beste Zweedsche staven bestaat, welke als nieuw zijn te beschouwen; alles zjc]1 bevindende in en bij de Magazijnen der Administratie van den Waterstaat, aan het Kanaal van 3tfeuzen en aan het Zijkanaal naar Axel. De Verkooping z?! p,aats hebben: Te Neuzen, op Woensdag den 14 Julij 1841, des voor- middags om 9 ure, te beginnen aan de West-Sluizen aldaar. Aan de Axelsche-Sasstngop denzelfden dag, des namid dag-s om 3 ure. En te Sasrvan-Gentop Donderdag den 15 jujy 1841, des voormiddags om 10 ure. De voorwaarden dezer Verkooping zullen ter lezing leg gen in hét lokaal van het Provinciaal Gouvernement te Mid delburg, ten Kancore van den Agent van hec Domein te Sas- van-Gent en vatl den Notaris Verwandel aldaar, zoomede bij de Sluismeescers te Neuzen en aan de Axeische Sassing; ter wijl nadere informatien te bekomen zijn bij den Heer Hoofd ingenieur van den Waterstaat in de Provincie Zeelandte Middelburgen bij den Agent van het Domein te Sas-van-Gent. De Agent van het Domein voornoemd, T. W. VAN ZUYLEN VAN NIEVELT. FRANKFORT den 6 julij. Bij nader bevelschrift van den koning van Ilanover zijn ten gevolge van het niet inwilligen der voorgeslagen belastingen door de nu ontbonden stenden- vergadering de thans geheven wordende belastingen weder voor den tijd van een jaar vernieuwd geworden. Luidens berigten uit Griekenland is men daar alge meen van gevoelen, dat, wanneer de Candioten door de Tur ken overwonnen worden de Engelsche regering zal tusschen- beiden komen en ten gevolge daarvan Candia misschien het lot der Ionische eilanden deelen zal. PARIJS den 5 julij. Gisteren heeft zich de Engelsche zaakgelastigde de heer ff. Lytton Bulwerterstond na ont vangst van depeches uit Londen naar den minister Guizot begevenom hem den inhoud dier depeches mede te deelen welke, naar verzekerd wordt, den wensen van lord Pal- merston behelzen dat het Londensch protocol ook wegens Frankrijk, ten spoedigste worde geteekend. De heer Eynard, zoo bekend door zijne medewerking tot ondersteuning der Grieken tijdens hunnen bevrijdings oorlog heeft uit Genève een brief aan de ieden van het voormalig Grieksch comité alhier gerigtom hen aan te spo ren thans weder voor de onderdrukte Christenen op het eiland Creta in de bres te springen. Blijkens eene telegrafische depeche heeft de Spaansche kamer der gedeputeerden, in hare zitting van den 28 junij besloten dat de zaak der voogdijschap in eene vereenigde zitting der beide kamers behoorde afgedaan te worden. Als treurig bewijs hoe weinig de Parijsche politic zich aan de godsdienstige en zedelijke belangen der lagere volks klassen laat gelegen zijn, wordt door een dagblad aangevoerd dat thans een godslasterlijke volkszang openlijk verkocht wordt en veel opgang maakt waarin het karakter en de lotgeval len van Napoleon, van zijne kindsheid af tot aan zijne laat ste begrafenismet die van den gezegenden Heiland der wereld worden vergeleken. De steller voegt er echter de vraag bij, of ook in andere landen de bevoegde autoriteiten wel oplettend genoeg tegen den maar al te magtigen invloed waken, dien het volksgezang op de gevoelens en zeden der menigte uitoefent. MIDDELBURG den 9 julij. H. K. H. Prinses Frede- rik der Nederlanden is den 5 dezer gelukkig verlost van eene Prinsesen bevond zich zoo als ook de jonggeborene Prinses, volgens het laatste berigtvrij welvarende. Door de provinciale Staten van Zeeland zijn, in der- zelver vergadering van den 8 dezer, herkozen: als lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaalde heer mr. J. Snouck Hurgronjeen als leden der gedeputeerde Staten, de heer C. Vis, wegens den stedelijken stand, en de heer .7. Sprengerwegens den [andelijken stand zitting hebbende. Door de Staten van Gelderland zijn tot leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal herkozen de heeren E.IV. van Dam van Isselt en IV. L. F. C. van Rappard. (De stemming voor het aftredend lid Schimmèlpenninck was nog niet bekend.) Door de Staten van Utrecht Is voor gemelde betrekking herkozen de heer IVR. baron van ffceckeren vast Brand- senburg. Men verneemtdat er onlangs, namens Z. M., aan den gouverneur der provincie Vriesland op de door hem aan den Koning onderworpen vraag, of hij gouverneur het lidmaatschap van de provinciale Staten van het gewesc van wege de rid derschap hem opgedragen, mogt of kon aannemen, is te ken nen gegeven, dat niets belette dat hij deze betrekking aan vaardde. Den 7 dezer is in de residentie de 26ste vergadering van de algemeene synode der Nederlandsche Hervormde kerk geopend. x Uit Amsterdam wordt gemeld dat in den morgen van den 6 het stoffelijk overschot van den waardigen algemeenen secretaris der maatschappij tot Nut van 7 Algemeen, den heer ff. Ravekes op het kerkhof te Diemen ter aarde is be steld bij welke gelegenheid de staatsraad mr. M. C. van Hallde hoogleeraar S. Mn'ler en de heer IV. ff. IVarn- sinckals hoofdbestuurders dier maatschappij, in treffende be woordingen regtmatige hulde aan de verdiensten van den ont slapene hebben toegebragt. Den 5 dezer is te Groningen de nieuwe stads-bewaar- school voor kleine kinderen geopend. Een zestigtal van 2 tot 5 jaren die tot dus verre in een zeer bekrompen lokaal aan de zorg en opvoedkundige leiding van een' onderwijzer en eene onderwijzeres waren toevertrouwd, zijn in het nieuwe gebouw overgebragt, dat zich uitwendig onderscheidt door eenvoudige schoonheid, en Inwendig door verschillende ei genschappen waardoor de gezondheid, opgeruimdheid en vrolijkheid der kinderen bevorderd en derzelver verstande lijke en zedelijke ontwikkeling onder eene doelmatige leiding mogelijk kan worden. Het onderwijs geschied kosteloos en kan zich tot 300 uitstrekken. Te Schiedam had in den vroegen morgen van den 5 de zer een ongeluk plaats, hetwelk droeviger gevolgen na zich had kunnen slepen. Een gedeelte van het korps muzijkan- ten der grenadiers, in 's Hage in garnizoen, had, met per missie hunner superieuren een concert gegeven in de socië teit de Vriendschap even buiten de Vlaardingschc poort ge legen. Weder naar 's Hage zullende retourneren over Ke- thel en Delft, moest het rijtuig, waarin zij gezeten waren, wijl de Kechelsche poortdie men anders ingereden zou zijn nog gesloten waseen vrij steil gedeelte van den Vlaarding- schen dijk buiten de stad afrijden. Daardoor brak de booin, en het rijtuig met al wat er in was stortte geheel over zij de in het water. Gelukkig was de gracht juist op die plaats niet zeer diep, anders zou het rijtuig geheel het onderstebo ven onder het water zijn bedolven. Nu werden allen die er in zaten, zoo door eigen pogingen als door spoedig aange- bragte hulp gered. Eenigen hebben zoo men verneemt slechts ligte kneuzingen of wonden bekomen doch vele der fraaije muzijk-instrumenten zijn door het water beschadigd of geheel bedorven. Uit Parijs wordt gemelddat den 20 augustus een kamp voor manoeuvres te Compiègne zal worden verzameld onder bevel van den hertog van Nemours. De sterkte der troepen infanteriekavallerie, artillerie en genie, wordt begroot op 19,000 man en 4,500 paarden. VERSLAG van de Gedeputeerde Staten aan de Staten der Provincie Zeelandgedaan in der zelver Vergadering van den 6 Julij 1841. Wij zijn weder, door gunstige mededeeling, in de gele genheid onzen lezerenbij eenige volgende nummersbekend te maken met den voornamen inhoud van het jaarlijksch ver slag van HH. Gedeputeerde Staten dezer Provincie, waar van de inleiding in haar geheel dus luide: Edel Groot Achtbare Heeren Sederc uwe laatste bij. eenkomst hebben in het Vaderland twee zoo gewigtige staat kundige gebeurtenissen plaats gehad dat wij - dezelve of schoon niet uitsluitend op deze Provihcie betrekking hebben de, vermeenen bij dit ons jaarlijks verslag niet stilzwijgend te mogen voorbijgaan daar de invloedwelke de eerste op den gang der Regering en op het algemeen weizijn des Vader lands hebben moet, te gewigtig is, en de andere van een te hoog belang isom daarvan niec te gewagen. De veranderingen in de grondwetreeds vroeger door den Koning en de Staten-Generaal vastgesteld, en tot welker na dere overweging door U. E. G. A.overeenkomstig artikel 230 der grondwetin uwe vorige vergadering een dubbeltal leden der Tweede Kamer is benoemd, zijn door de Tweede Kamer in dubbelen getale, en door de Eerste Kamer der Staten- Generaal met uitzondering van die betreffende de periodieke aftreding van de leden der Stedelijke Besturen opgenomen in de wet van den 3 junij 1840 {Staatsblad no. 36), aan genomen, vervolgens door Z. M. bekrachtigd en uitgevaar digd, en bij publicatie van den 4 september jl. piegtig af gekondigd en bij de grondwet gevoegd. Het ligt buiten den kring onzer werkzaamheden het meer of min doelmatigehet meer of min volledige dezer verande ringen te beoordeelenof onze beschouwingen daaromtrent mede te deelen doch meenen wij het daarvoor te mogen houden, datU.E. G. A. gaarne met ons zullen instemmen, dat door dezelve wezenlijke verbeteringen in ons staatsregt zijn aangebragt daar behalve de wijzigingen welke door de afscheiding van Belgie noodzakelijk waren geworden, ook andere daarbij zijn opgenomenwelker gemis in de vorige grondwet algemeen werd betreurd, door welke vroeger plaats gehad hebbende misbruiken voor het vervolg kunnen wor den voorgekomen of tegengegaan, en welke nieuwe waar borgen opleveren voor de stipte opvolging dier 'grondwet. Kort na het uitvaardigen der grondwettelijke verande ringenbesloot het geëerbiedigde Hoofd van den Staat de Regering neder te leggen, en dezelve aan zijnen wettigen Opvolger over te dragen, hetgeen op den 7 occober jl. eene plegtige bijeenkomst van al de ministers en hoo'fden der departementen van Algemeen Bestuur en van den Raad van State plaats had. Nederland leverde alzoo, in het tijdsverloop van ruim 30 jaren ten tweedemale het ir. de geschiedenis der wereld zoo zeldzame schouwspel van het vrijwillig nederleggen van de Regering door deszelfs Vorsten, hetwelk bijna drie eeuwen vroeger reeds door een Doorluchtig Nederlandsch Vorst aan hetzelve was gegeven. Verschillend waren zeker de be weegredenen welke deze abdicatien te weeg bragtendie van den eersten Koning der Nederlanden zijn in Hoogstdeszelfs proclamatie van den 7 october )840 aan zijne onderdanen bekend gemaakt; het past ons die te eerbiedigen maar zouden wij daarbij niet tevens dankbaar terug zien op de geëindigde Regering van den geliefden Vorst, die gedurende bijna zeven en-twintig jaren zijn geheele leven san het weizijn en het ge luk van Nederland toewijdde; die, na in de school des cegeri sp oeds en als banneling uit zijn Vaderland lessen van wijs-

Middelburgsche Courant | 1841 | | pagina 1