MIÖDELBUI1GSCHE N°. 76. Zaturd.ag 1841. AGENTSCHAP SAS -VAN-GENT. (Apenbare ïlcvfcoopuig #|jcu&atrc !3Unbc9tebtttg. SPAARBANK te MIDDELBURG. NIEUWSTIJDINGEN. 23uit0chlanb. ©root-B riltan j c. Jfranferijfu £?elg ic. 4Ie&cviant>£n. van HOUT- EN IJZERWAREN, te Neuzenaan de Axelsche Sassing en te Sas-van-Gent. De A-GENT van het DOMEIN te SAS-VAN-GENT daartoe behoorlijk gemagcigd, zal, op de natemelden dagen, uren en plaatsen, ten overstaan van den Notaris C. E. Ver- mandel residerenden te Sas-van-Gentin het openbaar aan de meestbiedenden presenteren te verkoopen Eene groote massaten deele gebruikte en ten deele on gebruikte HOUT. en IJZERWAREN, te zamen 144 koo- pen uicmakende, bestaande de meeste Houtwaren nagenoeg alle uit Eiken 'Balken, zeer geschikt ter wederverwerking of ter bezaging tot Plankenterwijl het meeste Ijzer uit beste Zweedsche staven bestaat, welke als nieuw zijn te beschouwen; alles zich bevindende in en bij de Magazijnen der Administratie van den Waterstaat, aan het Kanaal van Neuzen en aan het Zijkanaal naar Axel. De Verkooping zal plaats hebben Te Neuzen, op Woensdag den 14 Julij 1841, des voor- middags om 9 ure, te beginnen aan de West-Sluizen aldaar. Aan de Axelsche-Sassingop denzelfden dag, des namid dags om 3 ure. En te Sas-van-Gentop Donderdag den 15 Julij 1841 des voormiddags om 1 o ure. De voorwaarden dezer Verkooping zullen ter lezing leg gen in het lokaal van het Provinciaal Gouvernement te Mid delburg, ten Kantore van den Agent van het Domein te Sas- van-Gent en van den Notaris Vermandei aldaar, zoomede bij de Sluismeesters te Neuzen en aan de Axelsche Sassing; ter wijl, nadere informatien te bekomen zijn bij den Heer Hoofd ingenieur van den Waterstaat in de Provincie Zeelandte Middelburgen bij den Agent van het Domein te Sas-van-Gent. De Agent van het Domein voornoemd, T. W. VAN ZUYLEN VAN NIEVELT. De DIRECTIE van de Watering van WALZOORDEN in de Gemeente Hontetihse zal, in tegenwoordigheid van den Heer Ontvanger der Algetneene Nederlandsche Maatschappij op Zaturdag den 3 Julij 1841 des namiddags ten twee ure, ten Huize van G. Adriaansenste Walzoordenin twee Per- ceelen aanbesteden 1. Het jaarlijks nieuw leggen van al de KRAMMATTEN aan gezegde Watering, met derzei ver driejarig onder houd. 2. Het maken van een nieuw SCHOF-GEBINT twee paar nieuwe SLUISDEUREN het heijen van 30 stuks lange PALEN aan het Havenhoofd te Walzoorden het leggen van 300 vierkante Ellen plat BESLAG-RIJS- WERK; vernieuwen van 3000 Ellen TUIN; verhoo- gen en verzwaren van 150 strekkende Ellen ZEEDIJK het uitbreken en weder opmetselen van de Steenen HEUL in de Waterstraat, met eenige verdere repara- tïen aan de Heulen en het Magazijn, én het leveren van Schuijerwagens, Planken en Greinen Palen. Alles breeder omschreven bij bestek en conditiëndie Behalve Zon- en Feestdagen, ter inzage leggen, zoo bij den Dijkgraaf te Mulst, als op het Huis te Zande in Hontenisse. De DIRECTIE maakt, ingevolge het 94ste der Artikelen, van overeenkomstbekend dat door den Raad, indeszelfs zit ting van heden, in overeenstemming met de bepalingen van het 92ste en 9de der evengemelde Artikelenis besloten tot de uitkeering van een Dividendover het boekjaar 1840ten be drage van vijf-en-zeventig Gulden, over elk aandeel, groot ƒ1000, staande op naam en verwittigt dientengevolge de houders van aandeelen op naamdat, overeenkomstig den inhoud der bij die aandeelen afgegevene nieuwe Dividend-be wijzen, tot de betaling, tegen intrekking van het zesde der- zelve, zal worden gevaceerd bij de Nederlandsche Bank, te Amsterdamen wel te beginnen met Maandag den 2 Augus tus aanstaande. Amsterdam, den 18 Jnnij 1841. VAN DER HOUVEN, President. KO0Y, Directeur, fungerend Secretaris. Met BESTUUR der SPAARBANK te Middelburg maakt .békend dac door haar zal worden gevaceerd toe uicbetalino- .der Interessen over de eerste helft van het jaar 1841 ge durende de maand Julij aanstaande, op de gewone plaats en uur, e» zulks teSen -aanteekening op de ïnlggboekjes. Wordende bij deze de Deelhebbers herinnerddat zij tot -die uithaling van Intrest niet verpligt zij„ais zuiiei,de na ■den laatsten zudag in gezegde maand de niet afgehaalde In teressen als -Kapitaal biigeboekten ieders hoofd daarmede vermeerderd worden alles ingevolge besluit bekend gemaakt in dezer Stads-Courant van den 20 en 27 Februarij 1841. Middelburg, den 22 'Jnnij 1841. Namens gezegd Bestuur .11. J. VAN DEINSE, Secretaris. FRANKFORT den 20 junij. De senaat dezer vrijstad houdt zich met een ontwerp van wet bezig, waarbij het aan alle hare ingezetenen verboden zou worden in de nabijgelegen badplaatsen aan verderfelijke hazardspelen deel te nemen. HH. MM. de koning en koningin van Pruissen zijn den 17 dezer te Maagdenburg aangekomen. De te Dusseldorp vergaderde landdag der Rijnprovin cie heeft, in hare zitting van den 18 dezer, na gehoord te hebben het rapport van eene uit haar midden gekozen com missie op een in hare vergadering dezer dagen gedaan voor stel dat de landdag den koning van Pruissen zou verzoeken om den aartsbisschop van Keulen in vrijheid te stellenof de tegen denzelven ingebragte bezwaren aan de beslissing der regtbanken te onderwerpengenoemd voorstelten slotte met 47 tegen 31 en een daarop voorgesteld amen dement van hetzelve met 43 tegen 35 stemmen verworpen. De tegenwoordige gesteldheid van Zwitserland wordt, in een der dagbladen van dat gemeenebest, als zeer zorgelijk afgeschilderd. In het kanton Aargau zoo leest men daar, duurt de vijandige stemming tusschen Kacholijlten en Prote stanten voortLucerne is in handen eener partij gevallen die het volk vijandig isin het kanton Zurich wordt de stemming der bevolking meer en meer ongunstig voor de tegenwoordige regering Solotburn wroet even zeer in zijne eigen ingewan den in St. Gallen staan twee vijandige partijen tegen elkander overBeru wordt door de ontevreden Jura en de overwon nen patriciërs verontrusten nergens vertoont zich een spoor var. wederzijdsche toenadering, tot welzijn van het gemeene vaderland en tot bevordering van den inweudigen vrede. On der zoodanige omstandigheden ziet men de opening van den gewonen landdag, die over de Aargausche aangelegenheden moet beslissen, met veriangcumaar tevens met zorg, te ge- moet. De Koln, Zeit. meldt uit Rome, onder dagteekening van den 9 dezeronder anderen het volgende Uit de Nederlanden moeten alles behalve aangename tijdingen hier ontvangen zijn, ten minste in zoo verre, dat onder de tegenwoordige regering aldaar tegen het sluiten vau eene bepaalde overeenkomsc tusschen dezelve eil den Heili gen Stoel veel grooteregedeeltelijk geheel onverwachte z warigheden geopperd wordenals onder de vroegere rege ring. Om iimissciien de zending des heeren Capaccini voor mislukt te houden, zoo als velen hier doen, daarvoor is nog wel geen grond." Zoo als het Deensche dagblad Berlingske Tidende meldt, zijn de belangrijke onderhandelingen betreffende den Sondtol geëindigd. Het voornaamste punt der overeenkomst isdat de tol voortaan op 1 pet. berekend zal worden. Volgens berigten uit Konstantinopel van den 2 dezer is ATe/;;«/-effendieen beambte van den divanden j dezer aan boord der Russische stoomboot Silatsch, naar Alexandria vertrokken om aan Mehemed-Ali drie nieuwe vergunningen welke de sultan door tusschenkomst der mogendhedendie het verdrag van 15 julij geteekend hebben aan hem heeft gelieven te geven, officieel bekend te maken. Te gelijk is met dezelfde gelegenheid een schrijven van den grootvizier Rtfw/-paella aan Mehemed-Ali afgezonden, waarin .laatstge noemden dringend verzocht wordt, om toch geene nieuwe verwikkelingen door langen wederstand te doen ontstaan daar de slechts op aandringen en met overleg der vier mogend heden gemaakte nieuwe bepalingen als onveranderlijk moeten beschouwd worden. Volgens diezelfde berigten was er te Konstantinopel een gerucht in omloop, dat de opstandelingen op het eiland Kandia de Turksche troepen eene belangrijke nederlaag zou den toegebragt hebben. Ook uit Thessalie en Macadonie zouden verontrustende berigten bij de Porte ontvangen zijn. Een en ander achten wij echter nog nadere bevestiging te vereischen, vooral het laatste, daar de op heden alhier te gelijk met den post uit Konstantinopel overWeenen uitSeres en Salonichi ontvangen brieven, van den 1 en 3 junij, vol. geus onze tijdrekening, het tegendeel uic die provincie melden. Uit Presburg meldt men van' den 6 junij Den 3 dezer ontstond des middags in ons naburig vlek Theben (De- ven Presburger comitaat), bij een broodbakker, een brand, welke in korten tijd 150 huizen in de asch legde. De kerk toren stortte in en de klokken smolten; de kerk, raadhuis, pastorijenz. brandden af. Behalve de verbrande huizen werden er nog 50 beschadigd. Omtrent 100 huizen bleven behouden." LONDEN den 21 junij. Terstond na de sluiting der zit ting van het parlement, op morgen, zal de proclamatie tot ontbinding van hetzelve en voor de nieuwe verkiezingen uit gevaardigd worden. De verkiezingen hebben reeds op meer dan eene plaats wanorde veroorzaakt, Te Noctingham zijn bij de beide par tijen de glazen ingeworpen en vele personen gewelddadig be jegend. De troepen hebben tusschen beide moeten komen om de order te herstellen. De West-Indische paket is alhier aangekomen met be rigten uit Jamaika tot 15 mei. Ook met deze gelegenheid heeft men niets vernomen van liet vermisté stoomschip the President. Men houdt nu algemeen dit vaartuig voor ver loren. PARIJS den 21 junij. De hertog van Nemours is den 15 dezer, aan boord van le Grondeurte Marseille aangekomen", en aldaar met vele eerbewijzen ontvangen. Binnen weinige dagen wordt Z. K. H. op het kasteel van Neuilly verwach-. Morgen zullen de werkzaamheden van de kamer der pairs denkelijk eindigenna beraadslaagd te hebben over het gesloten verdrag tusschen Frankrijk en Nederland. In de zitting van heden heefc de baron de Mareuilin naam der •commissie die met het onderzoek dier wet is belast geweest deswege verslag gedaan dit verslag strekt tot gave aanne ming derzelve. Men verneemtdat den generaal Bugeaud is aange schreven geworden, om de uitvoering vau zijne voorgenomen operatien zoo veel mogelijk te bespoedigen, ten einde de Fransche krijgsmagt in Afrika te kunnen verminderen en eenige regementen naar Frankrijk terug te zenden. De kolonne onder den generaal Baraguay dJIilliers moest, volgens brieven uit Algiers van 7 dezer, weldra op nieuw te ve.d trekken. Reeds was eene divisie de fcergengte vau "1 eniah gaan bezetten terwijl de hertog van Auntale, aan hec hoofd van drie bataillons een convooi muilezels naar Medeah begeleiden en zich vervolgens naar Milianah begeven moest. De Arabieren stroopten rondom Algiersen vertoonden zich tot in de door de Franschen bezetté dorpen. Verschei den inwoners waren door hen opgeligt en weggevoerd. Oran was zeer goed van levensmiddelen voorzien het gar nizoen van Philippeville had, door herhaalde strooptogten den Arabieren grooten schrik ingeboezemd. De geileraaf Né', grier trok door de omstreken van Constantine, en had meer dan éénen stam tot onderwerping en het betalen der schatting- genoodzaakt. Hij was voornemens troepen naar Sétif te zen den ten einde de operatien naar den kant van M'Silah uic te breiden. Het ministerie van oorlog heeft verordend dat jaarlijks een overzigt van den staat der Fransche etablissementen in Algerie het licht zal zien. - Het eskader onder den admiraal Hugondat door storm achtig weder verpligt was geweest bij de llyerische eilanden te ankeren heeft den 14 zijnen togt van daar voortgezet zuidwaarts koers houdende. Z. H. de Paus heeft den 21 april 11. een besluit goed gekeurd en uitgevaardigdwaarbij de uitoefening van hec magnecismus, als aanleiding gevende toe ongeloof en slechte zeden verboden wordt. De hier ontvangen dagbladen uit Madrid behelzen eene proclamatie van Cabrera aan zijne met hem in Frankrijk ge- vlugte en zich hier te lande bevindende wapenbroederswaar in hij zich hevig beklaagt over het door het Fransch gouver nement genomen besluit, om met 1 julij de gezegde 'vlugte lingen, met uitzondering van de meest behoeftigen niet meer te ondersteunen. Hij vermaant zijne wapenbroeders om dit zoo hij vermeent, hun aangedaan onregt, manmoedig te gedra gen, en tot den dood de zaak van hunnen koning getrouw te blijven. BRUSSEL den 20 junij. Naar men verneemt, zullen de koning en de koningin spoedig, over Ostende naar Enge land vertrekken. Men spreekt er van, dat Z. M. na zijne terugkomst de badplaats Wiesbaden zal bezoeken. Het schijnt dat men hier eerlang de heeren Borrel en Mesritz uit Nederland terug te wachten heeft, om de onl derhandelingen tot opheffing der bezwaren, die zich nog om trent de finantiele liquidatie tusschen Nederland cn Belgie opdoen, onder de leiding van den heer Falck te hervatten. MIDDELBURG den 25 junij. Dezer dagen is aan de plaatselijke besturen kenbaar gemaakt eene onlangs door Z. Exc. den minister van binnenlandsche zaken aan de gewestelijke au toriteiten gerigte missive, waarbijzij aangemaand worden toe getrouwe opvolging der bestaande voorschriften, nopens hec transport van vreemde bedelaars en landloopersals mede nadere verordeningen betreffende de wijze van hun terug ge leiden cn de verstrekking van reisgeld. Ook heeft de minister van binnenlandsche zaken bekend ge maakt, dat het werk, getiteld: Staten van de bevolking der steden en gemeenten van het koningrijk der Nederlanden 00 1 januarij 1840, naar aanleiding der jongste algcineene volks telling, thans bij de algemeene landsdrukkerij is afgedrukt en met den 1 julij aanstaande verkrijgbaar zal zijn teeen L,' prijs van 1 het exemplaar. de" Men meldt uit Akendat Z. M. de Koning der Ne derlanden11. zaturdag morgen vroegtijdig, onder den naam van graaf van Heinrichau aldaar aangekomen en door de bur gerlijke en militaire autoriteiten ontvangen is. Na kortston dig oponthoud heeft de Koning zijne reis naar TrieV voort gezetwaar hoogstdezelve overnachten en zich den vol -,,, den dag naar Luxemburg begeven zou. Den 25 werd Z *M andermaal te Aken verwacht, om over die stad naar Maas tricht terug te Iteeren. In den namiddag van eerstgenoemden dag is ook Z. K. II. Prins Alexander te Aken doorgereisd. Men verneemt, dat de voorname schilder, de heer A. Schelfhoutte s Graveuhage woonachtig, ter kennisse vau den burgemeester dier stad gebragt heeftdat hij den zilve ren gedenkpenningwelke hein op voorstel der com missie

Middelburgsche Courant | 1841 | | pagina 1