MIDDELBURGS CIIE c U li A 'n f2{ N". 70. Zaturdag 1841. fe V: Bcfccttbiuafiittg. JUÜIJ. BESTUREN en ADMINISTRATIEN. MINISTERIE van FINANTIEN. (ïtycubatrc Sïanbcstcbiug. NIEUWSTIJDINGEN. 2Zhtit0cfcIanb. JfcauRrijf». öelgic. illcbctriandcn. V'- i -v Mh£l**y Het PROVINCIAAL GEREGTSHOF in ZEELAND snaakt bij deze bekend, dat de Kamer, welke /overeenkom stig art. 17 der wet op de Regterlijke Organisatie en het Beleid der Justitieen art. 11 van het Reglement op de wijze van Eeds-aflegging enz., vastgesteld bij Zijner Maje- steits besluit van den 14 September 1838 {Staatsbladnó. 35), gedurende de Vakantie, van den 1 Julij aanstaande tot en met den 31 Augustus daaraanvolgende, belast zal zijn met de afdoening van -spoed vereischende zaken en van Strafza ken hare gewone Teregtzittingen zal houden op de navol gende dagen te weten Zaturdag den 3, Maandag den 5» Zatnrdag den 17, Maandag den 19, Zaturdag den 31 Julij; voorts Maandag den 2 Zaturdag den 14, Maandag den 16, Zaturdag den 28 en Maandag den 3c Augustus; telkens aan te vangen des voormiddags ten tien ureen dat overzulks de eerste gewone Regtsdag voor Burgerlijke zaken 11a de Vakantie, zal zijn Dingsdag den 7 September dezes jaars. Middelburg, .der. a6 Mei 1841. Op last van den Hove De Griffier, A. VRÉKE. De ARRONDISSEMENTS-REGTBANK te Middelburg, Provincie Zeeland, maakt bij deze bekend, dat de Kamer, welke, overeenkomstig artikel 17 en 18 der Wet op de Reg terlijke Organisatie', en art. 11 tot en met art. 15 van het 'Reglement, betreffende de wijze van Eeds-aflegging enz., goedgekeurd bij Zijner Majesteits besluit van deu'14 Septem ber 1838 {Staatsblad 110. 36), gedurende de Vacantie, aan vangende met den eersten Julij en eindigende met den laatsten Augustus aanstaande, belast zal zijn met de afdoening van Burgerlijke en Handelszaken welke spoed vereischenen van Strafzaken, hare gewone teregtzittingen zal houden, twee malen ter week, te weten: Vrijdag den 9 J 1 ij Zaturdag den 10 Julij. Maandag 12 Dingsdag y> 13 Vrijdag 23 Zaturdag 99 24 Maandag',, 26 Dingsdag 99 27 voort-s Vrijdag 6 Aug. Zaturdag 79 7 Aug. Maandag Dingsdag 99 10 Vrijdag 20 - Zaturdag 99 21 Maandag 23 Dingsdag 99 24 telkens aan te vangen des voormiddags ten tien ure. Middelburg, den 29 Mei 1841. In kennisse van mij Griffier, 1 J. H. KOOLHAAS. ten Huize van G. Adriaansenste Walzoorden, in twee Per- ceelen aanbesteden 1. Het jaarlijks nieuw leggen van al de KRAMMATTEN aan gezegde Watering, met derzelver driejarig onder houd. 2. Het maken van een nieuw SCHOF-GEBINTtwee paar nieuwe SLUISDEUREN; het heijen van 30 stuks lange PALEN aan het Havenhoofd te Walzoorden het leggen van 300 vierkante Ellen plat BESLAG-RIJS- WERK vernieuwen van 3000 strekkende Ellen ZEE DIJKhet uitbreken en weder opmetselen van de Stee- nen HEUL in de Waterstraat, met eenige verdere re- paratien aan de Heulen en het Magazijn, en het leve- ren van SchuijerwagensPlanken en Greinen Palen. j Alles breeder omschreven bij bestek en conditiëndie behalve Zon- en Feestdagen, ter inzage leggen, zoo bij den Dijkgraaf te Hulst, als op het Huis te Zande in Hontenisse. De AGENT van den Algemeenen RIJKS-KASSIER Hoofdplaats Middelburgadverteert, dat met 14 dezer, en gedurende zijne afwezigheid ingevolge autorisatie van Zijne Excellentie den Minister van Finantien, zijne functien zullen worden waargenomen door zijnen Boekhouder, den Heer H. L. Vermeylc Broeder. Middelburg, den ii Junij i84t. MIRANDOLLE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennis der belanghebben- den, dat de KERMIS of JAARMARKT dezer Staddit jaar, eenen aanvang zal nemen op Donderdag den 22 Julij en eindigen op Donderdag den 5 Augustus; dat op dezelvegee- 11e Bedelaars Dobbelaars, Horoscooptrekkers, Loterijspelen of Draaiborden zullen worden toegelaten.; dat de Koop lieden of Vertooners van openbare Vermakelijkheden welke eene standplaats verlangen, zich daartoe, met.epgaaf der grootte hunner Kramen of Tenten, in Persoon of bij vracht vrije Brieven zullen moeten aanmelden bij den fungerenden Marktmeester, vóór den 15 Julij, en dat des voormiddags van dien dagin het Lokaal op de Koopmans Beursbij ■afwijking van vroegere gewoonte, volgens welke een iege lijk op zijne vorige standplaats aanspraak kon maken de Lo- «ingtot het bekomen derzelve zal plaats hebben. •Gedaan een Raadhuize der Stad Middelburg, den 11 Junij f.841* Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE.' Ter ordonnantie van dezelve A. M. BECIUS. De KERMIS te KOLIJNSPLAAT zal plaats hebben op den tweeden Woensoag jQlij aanstaande, en dus op den 14 dier maand beginnen. De DIRECTIE der Watering van WALZOORDEN, in de Gemeente Hontenisse, zal, in tegenwoordigheid van 'den Heer Ontvanger der Algemeene Nederlandsche Maatschappij op Zaturdag den 3 Julij J841des namiddags ten twee ure, FRANKFORT den 6 junij. In berigten van de Turksche grenzen van 22 mei leest men In de noordelijke provinciën van Turkije schijnt thans de rust voor goed hersteld te zijn. Te Widdin had men de tfl- ding uit Konstantlnopel ontvangen, dat door den sultan eene commissie benoemd zal worden om de grieven der raja's in Bulgarije, de gedragingen der Turksche plaatselijke besturen voor en na de uitbarsting der onlusten te onderzoeken en na te gaan in welk verband het een met het ander mogt staan. De beide pacba's van Nissa en Widdin moeten daarbij vrij sterk gecompromitteerd zijn, en men vreest, dat ook eender Christelijke vorscen-geslacluen zich stappen veroorloofd heeft die met deszelfs pligten jegens den sultan als opperheer kwa lijk overeen ce brengen zijn. Terstond 11a de uitbarsting der onlusten was de Porte van zins den secretaris des sultans, Tewfik-bey mee eene onbepaalde volmagc naar Bulgarije te zenden, ten einde de rust te herstellen. Onvoorziene omstan digheden beletteden echter het vertrek van den bey, en een inmiddels bij den divan ontvangen berigt van Hussein-pacha maakte op die vergadering een zoo gunstigen indrukdat Hussein gemagtigd werd alle middelen, aan te wenden tot dem- ping van den opstand. Tewfik-bey is thans benoemd tot voor zitter der bovengemelde commissie van onderzoek. Indien dat onderzoek met beleid wordt bewerkstelligd, zal hetzelve voorzeker tot vreemde en hoogsc-onverwachte uitkomsten leiden." Uit eene onlangs in Petersburg openbaar gemaakte offi ciële opgave blijkt, dat de Joodsche bevolking in 17 gouver nementen des rijkswaarin het aan de Israëliten vergund is hun verblijf te houden, 1,054,349 bedraagt, en in die ge westen 6f ten honderd van de geheele bevolking uitmaakt. In acht gouvernementen van het koningrijk Polen en in de hoofdstad Warschau telt men op eene bevolking van 4,358,509 zielen slechts 4531646 Joden. In geen der gouvernementen zijn de Joden zoo talrijk als in Volhynie, alwaar zij het ï/'5 6er bevolking uitmaken, te weten op 1,314,100 zielen 193>°3° Joden. In Polen bevindt zich de talrijkste Joodsche bevolking in Warschau, alwaar zij van het gezamenlijk getal inwoners uitmaakt. KEULEN den 7 ju-nij. Onze courant berigt, dat de rupsen dit jaar, vooral in den Elzas vreesselijke verwoes tingen aanrigten. Zij haalt met betrekking hiertoe een arti kel san uit den fndustriel Alsacien ten slotte van hetwelk nog het volgende gezegd wordt: „Eene vrij opmerkelijke omstandigheidwelke zich in ons land het eerst heeft op - gedaanis diedatin het bosch door hetwelk de Muhl hauser-Thanmer spoorweg loopt, de rupsen zich op de door de zonnehitte verwarmde ijzerschenen in zoo talrijke en dig- te hoopen vereenigen, dat menigmaal de wagen-treinen daar door in derzelver vaart gehinderd worden. De hoopen rup sen brengen op de plaats, waar zij verplet worden, de uit werking van ijzel te weeg; de raderen der slepers en der andere rijtuigen draaiien zonder den grond te raken en de voortgang wordt daardoor belet. Om deze hindernis, die misschien eenig in hare soort is, weg te ruimen, was'men genoodzaakt, bij eene hitte van 59 graden, de sneeuwbe- zems te gebruikenwelke kleine bezems zijn, die voor de raders der locomotieven gehecht worden. In het huis van eenen wachter bij den spoorweg, hetwelk in het bosch staat is zulk eene menigte rupsen gedrongen dat de man en zijn gezin het in hunne woning niet langer hebben kunnen uit houden vooral bij nachtals wanneer deze lastige gasten beu tot in hunne bedden vervolgden zoo dat zij noodzake lijk het huis hebben moeten ruimen." PARIJS den 7 junij. Het bulletin omtrent de gezondheid van den minister Soult hield heden ochtend indat de grijze maarschalk een* onrustigen nacht had doorgebragt, maar zich toen een weinig beter bevond. De hertog en de hertogin van Orleans, de Oostenrijksche gezant, graaf Apponyverschei dene ministers en veie aanzienlijken hebben in den loop van den morgen omtrent den toestand des ministers narigten komen inwinnen. Zijne Exc. is werkelijk ernstig ziek. Men merkt op, dat verscheidene Fransche ministeriele dagbladen de volharding der Engelsche staatslieden, om, in weerwil van allen tegenstandaan het bewind te blijven niet goedkeuren en van de nieuwe algemeene verkiezingen die het gevolg eener parlements-ontbinding wezen zoudengeen zeer gunstig gevolg voor lord Melbourne en zijne ambtge- nooten schijnen te voorzien. Sedert verscheidene jaren (voegt eendier bladen hierbij) heeft het ministerie zich alleen daardoor staande gehoudendat de behoudende partij hare krachten niet heeft willen aanwenden om wanorde te veroor zaken is het wel zeker dat eene oppositie, ten deele uit radicalen zamengestelddenzelfden eerbied voor de beginselen van het gouvernement zou betoonen Sir R. Peelofschoon tot de oppositie behoorende, heeft niet uit het oog verloren, dat hij meer bijzonder de beginselen der orde en van het gezag vertegenwoordigde, en daarom in de belangrijkste omstandig heden het bewind zijne medewerking verleend; maar zal lord .7. Russell, in weerwil van zijn eerlijk karakter, gezag ge noeg hebben om eene oppositie te bedwingen, die niet dezelf de Ordelievende en behoudende beginselen bezit De beroemde treurspeelster Rachel heeft Londen verla ten, om zich naar Marseille te begeven. Het kortstondig ver blijf in de Engelsche hoofdstad heeft haar een voordeel van ruim 25000 fr. opgeleverd, behalve vele kostbare geschen ken, zoo van de koningin als van onderscheidene hofdames. In deze hoofdstad telt men thans 114 notarissenwaar onder nog slechts 8 die reeds onder het keizerschap,' 17 die onder bodewijk XFIIlén 26 die onder Karei X at ambt be kleed hebben. Te Bourgoin, in het departement der Rhóne, is dezer dagen een jongeling plotseling overleden na kersen van een boom gegeten te hebbendie door de rupsen geheel ontbla derd was. De geneesheeren schrijven dit ongeluk aan eene vergiftige zelfstandigheid toe welke de rupsen in dit jaarge tijde op de vrucht nalaten, en raden derhalve ten ernstigste aan de kersen voor bet gebruik af te wasscben waardoor alle gevaar bij het gebruik van dat verfrisschend ooft gewe ken zal zijn. De Gazette des Tribunaux vermeldt, dat men te Bou. logne bij de aankomst der Londensche stoomboot den 2 dezer een persoon gearresteerd heeft die eene soort van lielsch werktuig overbragtbestaande in een zestal loopen, derwijze ingerigt dat zij gelijktijdig een zich boogswijs uitspreidend vuur konden geven en zoo kort dat het geheele werktuig onder eenen wijden mantel kon verborgen worden. De persoon die zich noemde ïsrael Levy Lillycrap, was een wapensmid van Bridgewater, en gaf bij het verhoor voor, dat bij zich naar Parijs had willen begevenom zijn werktuig aan het gouvernement aan te bieden. Toe waarschuwing verdient het volgende voorval ver meld te worden. Op het City-of-London.Theatre waar de heer Carter zijne wilde dieren vertoont, staat achter op het tooneel onder anderen het hok van eenen tijger. Onlangs ging miss Henrich eene jeugdige actrice dwars over dien achcergrolid en voorbij het tijgerhol:toen eensklaps eene kleine schuif, welke de opening bedektwaardoor de tijger zijn voedsel toegereikt wordt, en die niet zorgvuldig genoeg gesloten moet geweest zijn, neerviel. Op hetzelfde oogenbük met de snelheid des bliksems slaat het dier zijne klaauw door- het dus ontstane gatgrijpt de juffer bij haar kleed rukt haar tot tegen de traliën zijner kooi en brengt haar twee zware wonden aan het been toe. Gelukkig was Carter zelf in de nabijheidop zijn gezigt liet het wilde beest zijne prooi va ren. Miss Henrich is in den beklagelijksten staat naar het St. Barthelemij-hospuaal gebragt. Al het spiervleesch van het regeer been, van de kuit tot aan den enkel, is wegge scheurd terwijl ook het linker beenschoon min gevaar- gekwetst was. Men hoopte dat de wond, hoe gevaar lijk ook, geheeld zoude worden. BRUSSEL den 8 junij. Heden is de dag voor de jaar- lijksche verkiezing van een gedeelte der beide kamers bepaald. De uitslag der stemming was alhier te Brussel heden middag ten 3 ure nog niet bekend, maai- uit Antwerpen heeft men, doormiddel van den telegraafveruomen dat de heeren Smits RogierOsy en Cogelsals leden der kamer van vertegen woordigers verkozen zijn. Te Gent isin den nacht van den 4 op den 5 dezer een hevig brand ontstaan in de katoenspinnerij van den beer de Hemptinnein dè Molenaarstraat. Niettegenstaande de ijverig aangewende pogingen tot blussching van den brand, zijn alleen de naastbij gelegen gebouwen kunnen gered wor den de spinnerij met al hetgeen zij bevatte grondstoffen werktuigen en gereedschappen is geheel verwoesc, zonder dat het mogelijk geweest is iets anders dan een deel der- werktuigen van de kaarderij te behouden. Slechts de muren van de fraaije inrigting zijn blijven staan. Gelukkig was het weder zeer stil, hetgeen niet weinig bijgedragen heeft om de verspreiding van he: vuur voor te komen. De oorzaak'van den brand is onbekend. Het geleden verlies wordt op'om streeks 100,000 francs begroot. Het geheel was bij eene der assurantie-maatschappijen te Parijs verzekerd. MIDDELBURG den 11 junij. Men verneemt, dat de veld-bataillons van het 6de reg. infanterie, den 26 dezer zullen worden ingescheept en naar Bergen-op-Zoom over- gebragt, ten einde van daar hunne nieuwe bestemming „nar 's Hertogenbosch te vervolgen. Bij besluit vau Z. -M. is pensioeu verleend aan den

Middelburgsche Courant | 1841 | | pagina 1