MSÖBELBÜÜGS0IÏE M°. 44. Dingsdag 13 April. BESTUREN en ADMINISTRATIEF ;Rcbc»rïa«b0c{ïc ^anbcl-ftiAAtschaisptj. ÜlcbcrlrtMbödic $«nbd~iRaat0cïtaj|jpij. lïlAAtdchApptj tüt ilut VAM 't Cïlgcmccti, NIEUWSTIJDINGEN. 5Ouit0chlA«b. ©roof-iStrittanjc. JfcAukrijft. Sclgie. De abonncments-prijs dezer Courant is f 2 75 voor drie maanden, en franco per Post ƒ5. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen, en de betaling geschiedt comptant, of bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vódr lo u men dezelve in het eerst uit te geven No. wil geplaatst hebben. indie De Advertentien worden berekend tegen 22 Cents de regel, met uitzondering van liuweiijks- Geboortc- en Doodbekendmakingen, waarvan de prijs van e'e'n tot zes regels is/ i 5o en voor icderen regel daarboven 22 Cents. Dezelve moeten niet op zegel geschreven zijn, alzoo het regt van zegel wordt betaald. De DIRECTIE maakt bekend, dat door haar zullen ge veild worden Te AMSTERDAMop Dingsdag 27 April 1841 i3j<595 Blokken Banca TIN, liggende aldaar. Te ROTTERDAMop Donderdag 29 April 184!. 9,663 Blokken Banca TIN, liggende aldaar. De Maatschappij geeft bij deze aankondiging de verzeke ring, dat zij, vóór de maand Augustus aanstaande, geen ander Tin dan de bovengemelde partijen aan de markt zal brengen. De Notitien met de Veil-conditten zullen in tijds worden uitgegeven. Amsterdam den 25 Maart 1841. VAN DER HOUVEN, President. KOOY Directeur, fungerend Secretaris. De DIRECTIE maakt bekend, dat door haar zullen ge veild worden. Te AMSTERDAMop Donderdag den 6 Mei 1841. 34,926 Kranj. en Kanass. j 400 Kisten [Java SUIKER, liggende aldaar, ii84 Zakken j 7435 Kranj. en Kanass. liggende te Rotterdam. 54°° n liggende te Dordrecht. Waarvan de Notitien met de Vcil-Conditien in tijds zullen worden uitgegeven. Amsterdam, den 7 April 1841. VAN DER HOUVEN, President. KOOY Directeur fungerend Secretaris, VERGADERING op Woensdag den 14 April 1841 des avonds ten Zes ure. herkiezing va;; een Lid voor het Bestuur, en van Leden voor de School-CommissieVoor lezing en Bijdrage. Namens Bestuurders P. de MARET TAK, Secretaris. FRANKFORT den 7 april. In de Zvvitsersche dagbla den wordt gesproken van militaire toebereidselen die onder de hand in eenige Katholijke kantons, bepaaldelijk in Schwytz, Unterwalden en Urizouden gemaakt worden om het herstel len der kloosters in Aargau gewapenderhand te bewerken. Deze zelfde kantons zouden niet eene afscheiding van het Zvvitser sche eedgenootschap dreigenindien de kloosters niet hersteld worden. LONDEN den 7 april. Gisteren hebben de beide parle- mentshuizen hunne laatste zitthig voor Paschen gehouden en is het huis der lords tot den 22dat der gemeenten tot den 20 dezer geadjourneerd geworden. De openbare inkomsten van het rijk hebbenin het vierendeeljaars dat 5 dezer geëindigd is, 70,514 ponden ster ling minder dan gedurende dezelfde drie maanden van het vo rig jaar, en over bet geheeJe jaar 309,280 ponden minder opgeleverd, hetwelk vooral uit de mindere opbrengst der in komende regten en posterijen is voortgevloeid, terwijl, daar entegen, de accijnsen 489,299 ponden meer dan in het vorig jaar opgeleverd hebben. Aan verschillende werven van Engeland is last ontvan gen tot den aanbouw van te zamen 16 nieuwe oorlogsstoom schepen namelijk 6 van de eerste en 10 van de tweede klasse. Petras wordt berigt, dat de uit Griekenland gewe ien andioten verscheiden schepen, en daaronder een Engel- Acien sc ïooner, genomen en opgebragt hebben. Carabauza rsciujnt unne voornaamste verzamelplaats te wezen. e 2lttlnS der Portugescbe cortés is op het onver wachtst, tot 25 mei geprorogeerd geworden. Als oorzaak •daarvan gee t men de moeijelijkheden op, waarin de ministers ;ten opzigte der wet op het personeel der armee gewikkeld zijn. In onze dagbladen wordt thans het volgende opgege ven, omtrent de met de Porte te sluiten overeenkomst^ be treffende de Oostersche zaakwelke onlangs (den 15 maart) door de gevolmagtigden der vijf mogendheden, en dus ook door Frankrijk, geparafeerddat is voorloopig goedge keurd is In den breedvoerigen aanhef van dit stuk worden de regten der Ottomanische Porte, als onafhankelijke mogend heid erkend. Art. i en 2 bepalen, dat de Dardanellen voor 1 alle vreemde oorlogschepen, zonder uitzonderinggesloten' zullen zijn. In art. 3 worden al de bevriende mogendheden uirgenoodigd om tot dit traktaat toe te treden. Art. 4 be treft slechts de ratificatie van deze overeenkomst." Men voegt er bijdat Frankrijk tot de voorloopige toe treding tot deze overeenkomst niet anders is overgegaan dan nadat hetzelve voldoende verzekeringen had ontvangen om trent het aanwenden van ernstige pogingen der vier mogend heden 0111 de Porte tot verandering van de aan Mehemed-AU opgelegde voorwaarden in 't bijzonder ook ten aanzien van de erfopvolging, te bewegen. Het bepaaldelijk sluiten en onderteekenen der overeenkomst schijnt nu slechts af te han gen van het besluit der Porte, om de aan Mchemcd-Ali op gelegde verplfgtingen te wijzigenovereenkomstig de begeer te der. mogendheden. Omtrent het lot der stoomboot President blijfc men nog altijd in het onzekere. De laatste berigten uit Noord-Ame- rika door de paketbooten aangebragt, behelzen hoofdzake lijk, dat de regtspleging van den heer M'Leod niet te Alba- ny zoo als vermoed was, maar te Lockport gehouden zal worden, wanneer wist men nog niet. De procureur-gene raal Crittender. had zich derwaarts begevenomnaar ge zegd werd, de uitlevering van den gevangene aan het fede raal gouvernement te eischenop grond "der erkentenis van de Engelsche regering, dat de Caroline op baren last ver- nield was, maar men dacht niet dat het bestuur van Nieuw- York daarin zou bewilligen. Door den president Harrison is den 17 maart eene procla matie uitgevaardigd, waarbij hij het congres tegen 31 mei buitengewoon zamenroept, ten einde den finantielen staat der republiek in overweging te nemen. Een dagblad van Montreal herhaalt de verzekering, dat de Engelsche gezant Fox in last heeft het onmiddellijk ontslag van M'Leod te eischen, of, bij weigering, de oorlogsver klaring van Engeland aan de Vereenigde-Staten aan te kondi gen maar hieraan werd weinig geloof gehechten het wordt ook door uiers wat men hier verneemt bevestigd» PARIJS den 7 april. De wetwaarbij eene som van 140 millioen francs voor de bevestiging van deze hoofdstad wordt bepaald is gisteren door de olficiele bladen medegedeeld. Met 205 tegen 170 stemmen, hebben de gedeputeer den gisteren besloten, het voorstel der heeren Garnier-Pagès en Mauguinwegens het uitsluiten van ambtenaren van het j lidmaatschap der kamer, niet in nadere overweging te nemen. Do redevoeringen c.er ministers Duchdtelen VilletHain hebben een einde aan de langwijlige discussien over deze zaak ge maakt; nogtans houden de verdedigers van het voorstel zich niet voor geheel overwonnen, maar voorspellen, uit het aan zienlijk getal stemmen hetwelk zich daarvoor veiklaard heeft, dat het, wanneer de kamer eens vernieuwd zal zijn, ten laat ste nog aangenomen zal worden. Twee telegrafische depeches heden alhier ontvangen behelzen het gewigtig nieuws van de voorloopige vereffening der geschillen tusschen de Engelsche en Chinesche regeringen hetwelk te Londen nog niet bekend schijnt te zijn. De eer- ste dier depeches is den 25 maart, door den Franschen con sul te Alexandriaaan den minister van buitenlandsche zaken afgezonden, en luidt dus Tijdingen uit Bombay houden indat na eenige vijande lijkhedeneene preliminaire schikking, den 20 jannarijte Macaotusschen kapitein Elliot en de Chinesche gevolmag tigden getroffen is en dat de handelbetrekkingen hersteld zijn." Meer omstandig is de andere depechedoor den Franschen consul op Malta aan genoemden minister gerigtgedagteekend 30 maarten van dezen inhoud De geschillen met China naderen hun einde. Er is eene schikking' getroffen, waarbij de keizer, vooreerst, het eiland Hong-Kong aan Engeland afstaat; ten tweede, in eene scha devergoeding van zes millioen dollars bewilligt, betaalbaar in zes jaren, enten derde, de officiële betrekkingen tusschen de beide gouvernementen op voet van volmaakte gelijkheid herstelt. De circulaire waarbij kapitein Elliot deze uitkom sten mededeelt is van 20 januarij en alhier door de Oriental aangebragt." Het afgestane eilandje Hong-Kong bevindt zich oostwaarts van Macao, en moet voordeeüg gelegen zijn, zoo wel voor den koophandel als 0111 de zeeschuimers van de Ladrones- Eilanden in bedwang te houden. Espartero schijnt dagelijks meer kans te verkrijgen om tot éénigen regent van Spanje benoemd te worden. Bepaald nieuws uit Madrid is hier echter niet. De Gazstie des Trihu'naux behelst het volgende: Op een der dagen van de vorige week des avonds om streeks 9 ure, kwam een fatsoenlijk gekleed bejaard heer in den winkel eens juweliers, rue St, Martin, en verlangde eenige gouden hemdsknoopen te koop en welke hij dan ook, zonder verder daarover te handelen terstond betaalde. Bij het heengaan zich weder omkeereudezeide hijLaat eens zien of gij zegelringen hebt, welke mij bevallen." Da. delijk werden hem de sierlijkste en kostbaarste ringen getoond hij paste dezelve achtereenvolgend aan de vingers, verlangde den prijs te weten en haalde reeds zijne beurs uit, om voor eenen derzelve het geld neder te tellentoen de door gaz- lichc als op helderen dag schitterende winkel eensklaps stik donaer werdalle gazpitten waren op eenmaal uitgegaan. De 'juwelier verschrikte, riep intusschen oogenblikkelijk om eene brandende kaars en verontschuldigde zich bij den zoo hij meende nog altijd voor de toonbank staanden heerzoogoed hij konde. Eindelijk bragt men licht, doch de kooper had zich met acht der duurste zegelringen uit de voeten gemaakt. Een naderhand begonnen onderzoek gaf de zekerheid dat onder het bezigtigen der ringen, een handlanger van den be- driegelijken kooper, door eenen valschen sleutel, de buiten 's huis zich bevindende gaskraan had toegedraaid. De win keliers, die gazlicht bezigen, kunnen dus, in een dergelijk gevalhunnen koopman voortaan gcrustelijk terstond bij de kraag vatten. BRUSSEL den 9 april. Een der Brusselsche dagbladen le Commcrce Beige, verzekert, dat de koninklijke besluiten waarbij nieuwe ministers worden benoemd, werkelijk be staan maar dat bijzondere omstandigheden derzelver open baarmaking nog voor eenige dagen zullen verschuiven De staatslieden op wie de keuze der kroon gevallen is," zegt dit blad hetwelk eenigermate onder de tolken der Ka tholijke partij kan worden gesteld, hebben billijke aan spraak op het vertrouwen der natie. Hunne vroegere loop baan de dienstendie zij in vorige tijden aan het land heb ben bewezen zullen hun de ondersteuning van de meerder heid der wetgevende kamers verzekeren, en de gematigde denkwijze, waarvan zij steeds blijken hebben gegeven, be loven eene toenadering tusschen allen, die zich niet door de eerzucht laten leiden en bovenal het algemeen welzijn, de orde en de eendragt willen." De senaat heeft den 7 de bij die wetgevende kamer nog aanhangige wetten na korte beraadslagingen aangenomen en is daarna voor eenen onbepaalden tijd uiteen gegaan. Onder deze wetten behoorde ook die tot verhooging van het inkomend regt op den vreemden zouten-visch tot 25 fran ken per ton. De baron de Macar heeft gezegd zijne stem aan dit voorstel niet te zullen geven dan na de zekerheid te hebben verworvendac het aan de onderhandelingen tus schen Nederland en Belgie ter zake van de handelsbetrek kingen geen nieuwen hinderpaal in den weg zou kunnen leg gen. Het gewigc, voegde hij er bij, dat wij aan het be houd van goede nabuurlijke betrekkingen met eene natie moeten hechten die eene groote hoeveelheid van onze voort, brengselen kan verbruiken, wordt algemeen erkenden de thans bestaande wetgeving tot aanmoediging der nationale vischvangst heeft zoo goede vruchten opgeleverd dat de opbrengst daarvan sedert 1835 van 6ooo tot 13000 tonnen is vermeerderd." De minister van binnenlandsche zaken antwoorddedat de in behanoeling zijnde wet, naar zijne meening, niet van dien aard wasom de diplomatische betrekkingen tusscben Nederland en Belgie te benadeelen zulks ook, omdat, na het aannemen daarvan, de wetgeving omtrent den invoer van vreemden visch in Belgie nog minder streng zou zijn dan in Nederland. Overigens zou de Hoüandsche zonten-visch voortdurend de Belgische markt voorziendaar de Belgische visschers in den regel slechts des zomers op deze vangst uit gingen en hun zouten-visch des winters niet eetbaar was. Na nog een paar dergelijke aanmerkingenwerd de wet met algemeene stemmen aangenomen. De stedelijke regering van Luik voert een scherpen pennenstrijd met den bisschop aldaar den heer van Bommel ter zake van het godsdienstig onderwijs in de stads-scholen. De genoemde prelaat heefc een brief aan de gemelde regering bekend doen maken, waarin hij verklaarcdat, als de be windslieden in hunne waardigheid erkend willen worden zij hem in zijne kerkelijke waardigheid moeten erkennen eo eer biedigen. Naar het zich laat aanzien, zal dit geschil niet spoedig worden bijgelegd. Velen houden zich overtuigd dat de geestelijkheid er zich op toelegt, om bij uitsluiting meester te worden van het openbaar onderwijs, en in vele opzigten dit doel reeds werkelijk heeft bereikt. Luik behooit echter tot de plaatsen, alwaar zij den meesten tegenstand zal ondervinden. MIDDELBURG den 12 april. Bij het besluit van Z. M., waarbij het wapen der kavallerie wordt georganiseerdis onder anderen, bepaald, dat het wapen der kavallerie zal zatnengesteld zijn uiteen staf en zes regementenwaar van twee regeiuenten zware en twee regementen ligte dra gonders en twee regementen lanciersdat de staf van het wa pen der kavallerie bestaan zal uit een luitenant-generaal2 generaal-majoorseen ritmeester, adjudant van den luitenant- generaal2 ïste luitenants, adjudanten van de generaal-ma joors dat de afdeclingeu curassicrs no. 3 en 9respective-

Middelburgsche Courant | 1841 | | pagina 1