Théiilre do Middclbourg. STOOMJAGT, Middelburg en Holler dam. lil- ZEETIJDINGEN. AD VERTENTIEN. Vr ouwenpoi.der den 23 Maart 1841. Heden beviel voorspoedig van eene DOCHTER, M.M. SivertEchtge noot van De Notaris D. Uyttenhooven zal op Dingsdag den 30 Maart 1841 des namiddags ten 3 tire, op het Dorp OOST SOUBURG ten Huize van /zaak Hubregtsegemerkt No. 17, Gemeente van Oost- en Westsouburgpresenteren te verkoopen: een HUIS en ERF met TUIN, staande en ge legen op het Dorp Oostsouburggemerkt No. 24; Kadastraal bekend Sectie A. No. 452 en 453 ter grootte van 6 Roe den 3 Ellen. Daags vóór de Verkooping voor een ieder te zien. De gene die van iemand in deze Stad (die nu overleden is) in der tijd ter lezing heeft ontvangen het tweede Deel van LE CLERCQ's Schouwtoneel der Natuur, of op eeni ge andere wijze in het tijdelijk bezit daarvan is gekomen gelieve daarvan bezorging te dóen aan den Boekv. Hendrik- se alhier. 8£ 4f- «I- 8f DE STOOMBOOT DE SCHELDE 4è 8 9l lol 4 ur. 4i 5 51 9 9 „1 volge waarvan de bevolking den i februarijuit 9445 zielen be stond. Er zijn enkele pokzieken geweest, doch de pokken waren van ligten en gewijzigden aard en veel zachter dan op vele plaatsen in de nabijheid. De gestrenge koude gaf veel zorg voor brand. Gelukkig zijn alle onheilen afgewenden is in aller behoeften behoorlijk voorzien. Het is vooral in zulk eene nijpende koude, dat de koloniale bevolking het voorregt ondervindt van op zulk eene voldoende wijs te worden verzorgd. Menigeen kon zich niet weerhouden, ver gelijkingen te maken met zijn vorigen toestand toen hij zon der dak en dekking op de straten rondzwierf, van de ver tooning zijner armoede zijne kostwinning makende. In de laatste week van februarij is er nog winterrogge uit gezaaid hebbende de vroeg ingevallen vorst beletde uit zaai j I n g der winterrogge tijdig te voltooijen. In genoegzaam al de koloniën wordt thans eenig hout gekapt, voor de broodbakkerijen en tot huishoudelijk gebruikterwijl het overige verkocht wordt. De katoenweverij levert thans *s weeks 100c it 1100 stukken. Dit product zal nog 'groo- ter worden naar mate de dagen lengen. Te Veenhtiizen wordt thans zulk een voorrad van gewone kleedingstukken vervaardigd dat eerlang een groot aantal thans daarmede be zig, zijnde handen tot den veldarbeid zal kunnen aangewend worden. ROTTERDAM den 24 maat-!. Zr. Ms. oorlogsbrik Pegasus benevens te stoomschepen Etna en Hekla zijn dezer dagen alhier van Hellevoetsluis aangekomen, en lig gen op stroom om den Koning bij hoogstdeszelfs te gemoet geziene komst mede te begroeten. De rivier de Maas zal bij die gelegenheid een verrukkend schouwspel opleveren, ook door eene onafgebrokene linie van fraaije koopvaardij schepen die tot zelfs ver voorbij de stad zoo naar bo ven als benedendaarop liggen zalal welke schepen meer en min luisterrijkmet vlaggen versierd zullen zijn terwijl een der grootste, de Sara Lydia juist gelegen voor het hotel waar Z. M. hoogstdeszelfs nachtverblijf zal hou den, naar verzekerd wordt, des avonds schitterend geïllu mineerd zal wezen. Het zelfde wordt ook van een of meer andere vaartuigen gezegd. De koninklijke sloep, tot den overtogt naar Fijenoord be stemd, heeft eene lengte van 14 el 15 duim en eene wijdte van 3 el 54 duim, Zij is in den vorm eener galei gebouwd. Op het zich sierlijk verheffend voorgedeelte of galjoen ziet men eene keurig gebeeldhouwde groep Neptunes voorstel lende gezeten in eene schulp en getrokken door drie zee paarden, terwijl een Triton ter wederzijde der schulp den zeegod begeleidt. De geheele groep is verguld, en de woe lende zee, waarin het geheel geplaatst is, verzilverd. De lijst die het galjoen omvat is met een allegorischen rand van schelpenzeegewassen enz. omzoomd. Over de geheele lengte der sloep is een vergulden arabesken rand aangebragt. Al de roei-doilen zij van verguld koperen ter wederzijde tien in getal. Een weinig achter de achterste roeidol ligt een vergulde leeuw en van daar af begint eene verhooging van boord. Het is dit gedeelte dat ter ontvangst der Vorstelijke Perso nen dient, zijnde daartoe een verhemelte opgerigtmet sier- lijf lof- en lijstwerk voorzien en door vergulde kolommen gedragen. Het achterste gedeelte der sloep vormt een lang wulf, op iedere zijde geschoord door eene vergnlde faam. Rondom de opening, waar het roer door het wulf gaat, ver spreiden zich lichtstralen in het hek ziet men 's lands wa pen en op de verbreeding van het roer is een vergulde dol fijn aangebragt. Het inwendige der sloep wedijvert met het uitwendige in pracht en keurige bewerking. Het gezelschap sloeproeijers bestaat in eene vereeniging van 21 heeren uit voorname ingezetenen dezer stad, van welke den heer R. Tiviss het dragen van den standaard is toever trouwd hebbende zich de heer Modera adjudant van den heer directeur en kommandant der marine alhier, met het kommando over de sloep belast. De uniform van genoemd gezelschap zal bestaan in een blaauw buis met witte zijde gevoerd wit vestblaauwe broek, oranje-ceintuuren zwarten glimmenden hoed, met groen.wit en-groen lint versierd. MIDDELBURG den 26 maart. In de op den 22 dezer te Rotterdam door de Nederlandsche Handel-maatschappij ge- hondene veiling van 167,567 balen en 113 vaten Java koffij en 4,615 balen Sumatra-koffij is alles in consumptie ver kocht, de Java kofiij naar kwaliteit van 265 tot 43, de Sumacra kolTij van 245 tot 25 cents. Z. M. heeft, naar wij vernemen, jhr. mr. .7. A. van der Heim van Duivendijke c. a. ook voor zijne mannelijke afstammelingen bij regt van eerstgeboorte, bevestigd bij den titel van ridderaan wijlen zijn vader in der tijd verleend. Aan den kapitein ,7. L. Naessen voerende het Fransch schip le Souvenir, is door Z. M. eene gouden medaille en loffelijk getuigschrift toegekend geworden, als een blijk van Konings goedkeuring en tevredenheid wegens het op den 26 april 1829, bij IJsland, met behulp zijner equipagie en niet zonder levensgevaar, redden der manschappen van het verongelukte Nederlandsche schip Vredewenschgezagvoerder •Goedknecht. Den 19 dezer is te Utrecht overleden, in den ouder dom van 74 jaren, Z. Exc. de luitenant-generaal ,7. .7. Wes tenberg ridder tier militaire Willems-orde 3de klasse lid van het hoog militair geregtshof. üerigtcn van Schokland, gedagteekend 17 dezer, mel den, dat het gebrek aan de eerste levensnoodwendigheden al daar weder eene schrikbarende hoogte heeft bereikt. Alles loopt te zatnen om de opgezetenen van dat rampspoedige ei land te teisteren. Visch wordt hier niet gevangenen dege nendie op de vangst uitgaan, verkeeren elk oogenblik in gevaar van hunne schuiten te beschadigen op de gezonken ijsklompen, die allerwege door de zee verspreid zijn. De gewone haringscholen schijnen de Zuiderzee in het geheel niet meer te bezoeken. De Rijks werken zijn sedert de eerste vorst gestaakt en nog niet weder opgevat, zoodat ook de arbeider nu reeds meer dan drie maanden zonder ver dienste is. De calicot-weverij staat stil bij gebrek aan ka- toengarenkortom van de 700 opgezetenen zijn er 500 let- terlijk zonder droog brood want ook de provinciale subsidie is uitgeputen wat er van de liefdegaven des vorigen winters nog over wasisofschoon met de spaarzaamste hand uit- gedeeld, tot den laatsten penning verteerd; de iiitzigten zijn I derhalve zoo treurig, dat wij niet kunnen nalaten er de aan dacht op te vestigen. Uit Kleef schrijft men, dat aldaar eerstdaags binnen die stadin eene der zalen van het raadhuis .eene openbare ten toonstelling zal plaats hebben van ettelijke schilderstukken, door den werkzamen aldaar woonachtigen schilder Koekkoek vervaardigd. Het publiek wordt daardoor op eene aangename wijs in de gelegenheid gesteld om de kunststukken van dezen meester te bewonderen, terwijl de opbrengst, 15 cents voor de entrée van elk persoon, ten voordeele der armen sttekr. PRIJZEN DER EFFECTEN. Amsterdam den 24 Maart 1841. Werkelijke Schuld fdem Nieuwe Grooth. Rest. Uitgest. dito. Kansbiljetten Amorlisatie-Syndic. pet. 5oJa 5oi 97i 88 98 1 22; 88i Rusland, Hope C. io4 a io4J Leening JfïJ. Idem 164J Handel-.VIaatschappij i63^ Dito Leening i835/37 Rhijn Spoorweg - Leening 1837 Losr. 96^- 96 b'ransche 3 pet. - Ëngelsche gecons - Inschrijvingen Spanje Ardoin Coupons i üostenr.Goll. C. 4 pet. Metaliek Pruissen i85a. Denemark. N. Lonii. Napelsche certificat. 97 97 68J- G8i 20 J- 211 21 - 21ï M1 ddei.prijzen van de volgende Granen enz. Middelburg, 25 Maart 1841. Tarwe, de Ned. Mudde 7 60 Rogge, - 5 70 Gerst, - 4 90 Zetting van het Brood. Tarwenbrood 't Nederlandsch Pond 17 Cts. Roggenbrood1 3ï VLISSINGEN den 26 maart. Voor Antwerpen bestemd zijn alhier ter reede gekomen: NaneyH. N. Hagberge, van Cette, met wijn en brandewijn; EleonoraJ. Cornelis, van de Marennes, met zout; the AnnWm. Dodd van New- castle, met steenkolen; EllidiaH. Relotius, van Montril, met lood. Voor Gent: der ActifG. T. Westerstrahle van Mes- sinamet fruit; Lubeck, II. A. Radeckervan Nieuw- Orleansmet boomwol; de MariaH. G. Tool, van Baijon- ne, met wijn. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen en van onze reede naar zee gezeild: de Python. J. A. Bunnemeijer, naar Cork, met schors; de Juno, G. H. Kramer, naar Hamburg met stukgoederen; Lady Cornwa/i, J. Poll, van Liverpool met vlas; Rol/a, G. Millar, naar Yerseyen la Jeune Cle- menceT. Smithnaar Belfast, beide met dakpannen; Jo- sephineH. H. Roosendaal, naar Huil, met beenderen; Sa- ladinO. James, met steen; Charles Quint, A. J. Meule- naer, met stukgoederen, en GustaafJ. T.Jepsen, met bal last, alle drie naar de Havannah. J. van LEEUWEN Predikant. PJeden beviel van eene DOCHTER, F. W. E. Henne- quingeliefde Echtgenoot van Sluis, M. A. BLANKERT. den 26 Maart 1841. M. D. fjeden beviel zeer voorspoedig van een' ZOON, A. G. Wittegeliefde Echtgenoot van Middelburg C. A. van REE. den 26 Maart 1841. Deze algemeene strekke ook tevens voor bijzondere ken nisgeving aan Vrienden en Begunstigers. Middelburg, den 26 Maart 1841. lieden nacht overleed, tot onze droefheid, ons geliefd jongste Zoontje, ADIIIAAN ANTIIONIEin den ouder, dom van ruitu 35 maanden. A. MAGIELSE. M. MAGIELSE, Eenige kennisgeving. geb. Verburg. \7oor de menigvuldige blijken van deelneming, over de verliezen welke ons hebben getroffen op den 5 Februarij jl. betuigt de ondergeteekende benevens hare Kinderenhunnen opregceti dank. Middelburg De Wed. C. MINDERHOUT den 26 Maart 1841. gcb. Tannetje Westveer. P)e Notaris Mr. Adriaan van de Graft zal, in tegen woordigheid van getuigen, op Maandag den 29 Maart 1841, des morgens ten tien ure in het Nederlandsch Logement in de Abdij alhierpubliek bij opbod en afslag presenteren te verkoopeneene HOFSTEDE, zijnde eene KAROTERIJ, met Huizing Schuur en verderen Timmer, benevens de Noin- bre van één Bunder 31 Roeden HOVENIERING, BOOM GAARD en WEILAND, staande en gelegen onder Middel burgs-Ambachten op den NoordwegWijk D. No. 74 alsmede nog onderscheidene partijen WEI-, BOUW- en MOESLAND, mede gelegen onder Middelburgs-Ambachten. Alles bij de uitgezette Kaarten breeder omschreven. Gemelde Vaste Goederen zullen eerst afzonderlijk en daar na in ééne massa, ter grootte van 11 Bunders 83 Roe den en 89 Ellen, worden gepresenteerd. Iemand eenige nadere informatien begeerendevervoege zich ten kantore van bovengemelden Notaris in de Pijpstraat te Midtielburgalwaar de Conditiën van Verkoop en ligurative Kaarten acht dagen vóór de Verkooping, voor een leder te lezen zijn. Men zal op Dingsdag den 30 Maart 1841 te Middel burg, op den Seisdam Lett. Q.No. 21 ten overstaan van den Notaris A. Stuart Makkers en getuigen, verkoopen, eene partij MEUBELEN, bestaande in twee Eiken Chiffo- niéres, twee dito Latafels, twee dito Buffet-Kasjes, een Schuiftafel met vijf losse bladen, uittrekkende, ronde en andere Tafels, Stoelen, twee groote Penant-Spiegels, Ledi kanten, Bedden, Kussens, een geschilderde Linnen- en Kleer- kas, eene losse Bedstede eene Pers, Verlakt-en Glaswerk Roomkleur-, Koper-, Tin-Blik-en Ijzerwerk twee Fran- klins, een Kantoor-Schouw en meer andere Goederen. Deze Goederen zijn op Maandag den 29 Maart voor een ieder te zien van 's morgens 9 tot 12 en 's namiddags 2 tot 5 «re. J)e Notaris D. Uyttenhooven zal, op Woensdag den 31 Maart 1841, des voormiddags ten 10 ure, op het Dorp KOUDEKËRKE, voor en op de Erf van het Huis gemerkt No. 6, presenteren te verkoopen: Twee bruine MERRIEPAA11DENvier MELKKOEI- JEN, een Melkschaap, een mager Varken, zeven Hoenders en Haati, Wachthond en Ketting, Boerenwagen, Driewiels- kar, Bouw-, Melkers- en Zolder-Gereedschappen acht 4 negen Wissen Olmen en Essen BRANDHOUT, eene partij Spaanders, eene partij zwart Stroo, de Mest uit de Mestput en het Kaf uit de Kafput van 2 jaren, mitsgaders eene partij MEUBELEN en HUISRAAD alles breeder bij de uitte- zetcen Kaarten te omschrijven. Pour la cloiurc des Arlistes Francais et a leur Bénéjice La prémière réprésentation de LUCIE DE LAMMER- MOOR, Grand Opéra en quatre actes il Grand Spectacle Costumes nouveaux. VARENDE TUSSCHEN Maart 1841. van Middelburg ♦Zondag 28, voorm. 63 ur. April. Donderd. 1 7 Zondag 4, 9\ Dingsdag 6, 11 ♦Vrijdag 9, 6 ♦Zondag 11, 7 Dingsdag 13, 4 Vrijdag 16, 6|- Zondag 18, van Rotterdam Dingsdag 30, voorm. 9fur. April. Vrijdag 2 Maandag 5, Woensd. 7, Zaturdagio, Maandag 12, Woensd. 14, Zaturdagi7, Maandag 19, 3 5 lo iif 4 Op de met een gemerkte dagen duurt de overvaart iets langeruit hoofde van den tegenstand des strooms. Van VLJSS1NGEN en BRESKFNS vertrekt in de maand Maart op de volgende uren van Vlissingen Zaturdag 27, narnidd. 3 ur. PUBLIEKE VERKOOPING, op HEDEN den 27 Maart 1841 des voormiddags om tien ure, op de Bovenzaal van de Ilandel-Socictcitin den Langendelft H. 14, ten over staan van den Notaris A. Stuart Makkers en getuigenvan eene groote en fraaije Verzameling BLOEMPLANTEN er. GEWASSEN, aangebragt door den Heer Verschaffeltvan j Gent. Vóór de Verkooping te zien. i J^ene Boven VOOR- en ACHTERKAMER te buur te.j ter drukkerij van de gebroeders abrahams. gen Mei; adres bij de Stadsdrukkers J.C, W Altorjfcr. j - Zondag 28, Maandag 29, Dingsdag 30, Woensd. 31, voorm. April. Donderd. 1 Vrijdag 2 Zaturdag 3 - 3$ 4 8 van Breshens Zaturdag 27 namidd. Zondag 28, Maandag 29, Dingsdag 30, Woensd. 31voorm. April Donderd. I Vrijdag 2, Zaturdag 3 111

Middelburgsche Courant | 1841 | | pagina 2