MIDDELB8J RGS0HË C O U.R A N N°. 24. Donderdag 25 Februarij. JViunferijfe. 1841. K 'i BESTUREN en ADMSNISTRATi EN. Publicatie. Caövcrtcntic. AGENTSCHAP SAS-VAN-GENT. NIEUWSTIJDINGEN. Siütsdil.-mï». Üebctdanfrcti.. Laatstleden donderdag heeft Z, M. de Koning de eer ge:aan aan den Raad van State, van welke hoogstdezelve de voorzitter ismet bij te wonen een diner, hetwelk de vicé-president van dien Raad, de secretaris van Staatbaron van Doorn van IVestkapellc in deze zijne nieuwe betrek king aan den Raad van State gegeven heeft. Er waren geene andere personen tot dezen maaltijd genoodigd dan Z. K. H. de Prins van Oranje, de overige leden van dien Raad en de fungerende griffier. De akonncmenls-prijs dezer Courant is/' x j5 voor drie maanden, en Iranco per Post f5. .Oe abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden ;cninnen en de betaling geschiedt comptant, ol bij het einde van ieder vierendeel jaars De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vddr lo ure, indien men dezelve in het eerst uit te geven No, wil geplaatst hebben. De Advertentien worden berekend tegen 22 Cents de regel, met uitzondering van Huwelijks- Geboorte- en Doodbekendmakingen, waarvan de prijs van één tot zes regels is fi 5o en voor iederen regel daarboven 22 Cents. Dezelve moeten niet op zegel geschreven zijn, alzoo het regt van zegel wordt betaald. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennis der belanghebben den dat het voljaars Kohier No. 7 der Personele Belasting Dienstjaar i8j|, door den Heer Staatsraad Gouverneur exe cutoir is verklaard, en ter invordering aaij den Heer Ont vanger der Directe Belastingen is verzonden. En zal deze worden afgekondigdmitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 2a Fe bruarij 1841. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT VAN GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. B E C I U S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG maken bekend, dat op Donderdag den 18 Maart aanstaande, des middags ten twaalf ure, in eene der Zalen van het Raadhuis, in het openbaar zal worden aan besteed Het slechten en applaneren van het gedeelte opgevulde DOK, achter den Kousteenschen- en Visschersdijken binnen deze Stad en zulks op de voorwaarden welke van heden ter lezing zullen leggen bij den Stads-Architectdie daarom trent de noodige inlichtingen verschaften, en op Maandag Dingsdag en Woensdag te voren, des voormiddags, de noo dige aanwijzing in loco zal doen. Middelburg, den 22 Februarij 1841. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. BECIUS. De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in ZEELAND adverteert, dat, van heden af, ten zijnen Kan tore zullen worden uitbetaald de Interessen der Losrenten op een en twee lijven gevestigd, over het jaar 1840. Middelburg, den 25 Februarij 1841. De Administrateur voornoemd P. P O u s. De DIRECTIE maakt bekend, dat door haar zullen ge veild worden: Te R O TT E RDA Mop Donderdag den 11 Maart 1841. 19,858 Kranj. en Kanass, 662 Zakken f35923 Kranj. en Kanass. 829 Zakken 2,070 Kranj. en Kanass. 10 Kisten 2,946 Kranj. en Kanass. Java ^ÜlKE'R, liggende aldaar. Dito ligg. te Amsterdam. Dito Dito Dito Dito Dito Middelburg. Dordrecht. Waarvan de Notitien met de Veil-Conditien in tijds zullen worden uitgegeven. Amsterdam, den 9 Februarij 1841. VAN DER HOUVEN, President. KOOY Directeur, fungerend Secretaris. BESTUUR der DOMEINEN, WEGEN en VAARTEN. Agentschap Middelburg. VE RKO O P ING. Op Maandag den 8 Maart 1841, des voormiddags ten elf ure, zal de Agent van het Domein, te Middelburgten •overstaan van den Notaris D. J. van der Horst Serléin eene der Zalen van het Raadhuis aldaar, bij opbod en afslag verkoopen Een HUIS en ERVE, staande en gelegen op de Zuidzijde van den Dam, te Middelburg, Wijk G. No. 95; bij het Kadaster bekend onder No. 1035 van Sectie B.zijnde over den jare 1840 in de Grondbelasting aangeslagen voor 16,90. De voorwaarden liggen ter lezing ten Kantore van den Agent van bet Domein en Notaris voornoemd. Op Donderdag en Vrijdag te voren zal he: Perceelvan des morgens 10 tot 12 ure, te zien zijn, op vertoon van een toegang-biljet van meergemelden Notaris. De Agent van het Domein G. VAN DER MIEDEN. Openbare Verknoping van twee Woonhuizen te Hoek en Westdorpe. Op Woensdag den 17 Maart 1841, des namiddags om 2 ure, zal de Agent van het Domein te Sas-van-Gent, daartoe behoorlijk gemagtigd ten-overstaan van den Notaris C. E. Vermandeiresiderende te Sas-van-Gent, ten Huize en Her- iberge van L. van Heersveldete Sluiskillein het openbaar aan den meestbiedende of eerstmijnende presenteren te ver- Skoopen: 1. Een WOONHUIS en ERVE, staande en gelegen in de Gemeente Hoekin den Oud Westenrijk-polder Kadastraal Sectie E. No. 10; vroeger toebehoord hebbende aan de Weduwe D. van Drongelen en 2, Een WOONHUIS en ERVEstaande en gelegen in de Gemeente PVestdorpeaan den WestdijkWijk B. No. 184, Kadastraal Sectie C. No. 119 en 120; bevorens toebehoord hebbende aan de Weduwe D. Thomas Zullende de voorwaarden, waarop deze verkoop zal plaats hebben ter lezing liggenbehalve op de gewone publieke plaatsenter Secretarieti der Gemeenten Hoek en Westdorpe ten Kantore van den Notaris l'ermandel en van den Agent van het Domein te Sas-van-Gent. De Agent voornoemd E. C. L. D'HANENS. FRANKFORT den 19 februarij. Te Weenen had men den 15 berigten uit Konstantinopel van den 1 dezer. De divan hield zich toen met de firman bezig bij welke Mehe- med in het pachalik van Egypte erfelijk wordt bevestigd. Mehented-Ali wil in Egypte militaire koloniën daarstellen op soortgelijken voet als die welke in Rusland bestaan. Wegens de Zwitsersche zaken wordt gemeld dat, vol gens de instructiendoor de regering van Freyburg aan hare afgevaardigden op den landdag gegeven zij aldaar moe ten verklaren dat het kanton Freyburg het decreet van den Aargauschen grooten raad waarbij de kloosters opgeheven worden, als eene schending van het twaalfde artikel der bonds-acteaanmerkt, en gevolgelijk de wederroeping daarvan verlangt. LONDEN den 18 februarij. In het lagerhuis heeft de heer Rick eene pöging anngew^ci om de' uitoefening dei- doodstraf in het openbaar te doeïi afschaffen, enhaartedoen vervangen door de executie in de gevangenis in bet bijzijn van een zeker getal getuigen. Maar dit zijn voorstel vond zoo weinig bijval dat hij spoedig besloten heeft het weder in te trekken. Aangebragte berigten uit Nienw-York, loopende tot den 2 dezer, deelen nog geenerlei verandering in liet lot van den lieer OP Leod mede, in wdfcrwil van alle vertoogen, wel ke tot diens in vrijheid stelling door den heer Foxden Brit- schen afgezant bij de VeteenigderStaten tot dusverre zijn ingediend. Voorts blijkt uit dezelfde berigten, dat de op den 15 jannarij door de bank der Vereenig^ie-Stacen aange- vangene betalingen in specie tot groot genoegen blijven voort duren. Uit Washington zijn depeches ontvangen wier inhoud ais meer geruststellende wordt opgegeven daar de autoriteiten te Nieuw-York zich zeer genegen moeren betoond hebben om den heer JWLeod onder borgtogt te ontslaanwaarop de gouverneur van Canada den waarborg van het koloniaal gou vernement aan diegenen had aangeboden, welke zich als bor- gen voor genoemden staatsgevangene stellen wilden. Volgens brieven van Nieuw-York heeft,- in de eerste dagen van november, een vreeselijke orkaan in de Stille Zee langs de kust van Mexico gewoed en groote schade aan- gerigf. PARIJS den 20 februarijSchier alle de dagbladen van heden bevatten uitvoerige artikelen over het rapport van den heer Joujfroyin welke de binnen- en buicenlandsche staat kunde van het tegenwoordig kabinet en deszelfs maatregelen van gestrengheid tegen de drukpers behandeld worden door de partijen met groote hevigheid, door de organen van het ministerie met niet minder nadruk. De generaal Bugeaud is te Marseilie aangekomen en heeft aldaar de bezoeken der voornaamste ingezetenen ontvan gen. Men schijnt zeer tevreden wegens de door hem geda ne verklaring dat de regering en hij thans geheel eenstem mig met diegenen denken welke de kolonisatie van Algiers op eene groote schaal willen uitbreiden en den oorlog met kracht doorzetten. De opregtheid van dit voornemen wordt dan ook ten volle bevestigd door eenedepecbe, welke de minister van oorlog, door den maritimen prefect te Tou- lon, aan den generaal Schramm heefc afgezonden, en waar in gezegd wordt, dat men uit de benoeming van den gene raal Bugeaud tot gouverneur-generaal van Algerie niet moet opmaken dat de bezetting dier kolonie binnen naauwere gren zen beperkt zal worden waarvan de veldtogt in de aanstaan, de lente het tegendeel bewijzen zai. Het garizoen van Medeah heeft nieuwe voordeeien be haaldin een uitval tegen zeven- of achthonderd Arabieren welke zich zuidelijk van die stad vertoond hadden. Ook het garnizoen van Mostaganera heeft, met goed gevolg, verschillende strooptogtcn gedaan. Heden heeft de afgevaardigde Mermilliod, inde kamer tier gedeputeerden, de petitie van 1183 Fransche onderda nen, welke te Beunos-Ayres verblijf houden tegen het trak taat met de Argentijnsche republiek ter tafel gebragt. Vol gens den heer Mermilliod is de generaal Rosas de wettige vertegenwoordiger dier «publiek niet, en moet het met hein gesloten traktaat dus van nul en geener waarde geacht wor den, waarom hij dan ook de regering ernstig verzochthare ratificatie daaraan te ontzeggen. De minister Guizot heeft daarentegen betoogddat door drie achtereenvolgende Fran sche kabinetten hetzeifde ultimatum aan het bestuur der republiek was voorgelegd, en dat de regering geene reden vond om he: gesloten traktaat niet als wettig aan te merken. Te Madrid hield men zich, volgens de laatst ontvan gen brieven, bijna met niets anders bezig dan met de verza. meting der groote menigte troepen in de omstreken dier hoofdscad. Het gerucht wilde dat deze croepenbij de groo te revue, die in de eers-te dagen der volgende maand ge houden zal worden de uitroeping van Espartero tot eenigen regent van het koningrijk eischen zouden. Anderen dach ten, dat de ontzagverwekkende houding, welke de opper bevelhebber aannam, minder zijne eigene verheffing, dan de verijdeling van de ontwerpen der republikeinen ten doel had. 's GRAVENHAGE den ai februarij. HH. MM. de Koning en de Koninginwetischende den 25scen verjaardag vdn hoogscderzelver huwelijk godsdienstig te vieren hebben he den morgen, met hoogstderzelver drie zonen en dochter, de godsdienstoefening in de Kloosterkerk bijgewoond, onder het gehoor van den weleerwaardigeii zeergeleerden heer predikant A. Lens, die, aan het slot zijner leerrede, HH. MM. op eene hartelijke en doeltreffende wijze met dien heugeiijken dag geluk gewenscht en daarna vurige gebeden ten hemel ge zonden heeft voor den verderen duur en den onafgebroken zegen dier hooge echtverbindtenis. Bij het uitgaan det, kerk ontvingen HH. MM. van de talrijk verzamelde menigte de ondubbelzinnigste blijken van liefde en eerbied, terwijl vele ingezetenen hunne deelneming aan dit feest aan den dag leggen, met het uitsteken van vlaggen uit hunne woningen. Verder zal deze dag alleen met een familie-diner ten hove gevierd worden. Eergisteren werd de 24ste verjaardag van Z. K. II. den Prins van Oranje in deze residentie gevierd met het spelen der klokken, het uitsteken der vlaggen zoo uit alle openbare ge bouwen als uit de woningen van vele bijzondere personen, en me: het houden van eene groote parade der alhier in gar nizoen zijnde infanterie en kavailerie. Des middags was er familie-diner ten hove. Des avonds had het aangekondigde gala-bal op het paleis in het Noordeinde plaats, hetwelk door meer dan 600 personen bijgewoond werd, en niet min der prachtig was dan de vorige feesten in dit winter-saisoen. Daarbij verschenen op nieuw in costuum de heeren en dames die op het bal bij Z. K. II. den Prins van Oranje van 11. woensdag gecostumeerd waren geweest. Bij koninklijk besluit van den 19 dezer is aan den mi nister van Staat, baron van Pallandt van Keppelten ge volge van zijn daartoe, op grond van zijne hooge jaren en verzwakte gezondheid, gedaan verzoek, met den 1 maart aanstaande eervol ontslag verleend uit de aan hem opge dragen generale directie van de zaken der Hervormde en an dere eerediensten. Z. M. heeft bij een ander besluit, insgelijks van den 19, de evengemelde generale directie aan den minister van Staat H. baron van Zuylen van Nyeveltopgedragen. Volgens gisteren ontvangen tijdingen van de rivieren schijnt het gevaar, hetwelk Volgens ons vorig berigt nog op sommige punten der Geldersche dijken bestbnd thans gewe ken te zijn. Te Lienden alwaar de dijk ter lengte van 500 ellen op sommige punten ter hoogte van 30 duimen heeft overgeloopen heeft men met alle kracht de noodkeeringen versterkt en alzoo den dijk behouden. De verzinkingen wel ke in den Waaldijk in den omtrek van Drumpt hebben plaats gehad, zijn insgelijks, hoewel met groote moeite, beveiligd kunnen worden. Op de meeste riviertakken schijnen de op ruimingen van het ijs voldoende te zijn en op sommige plaat sen is zelfs de scheepvaart weder hersteld. Alleen de IJssel en de Merwede waren nog met ijs bezet. Op eerstgenoemde rivier was het ijs wel den 19 op sommige plaatsen 'in bewe ging geweest, maar had het zich later weder vastgezet, zoo- dat op de benedengedeelten en 111 de uitmondingen alles nog vast zat. De ijsdam die blijkens het vorig berigt op de Merwede

Middelburgsche Courant | 1841 | | pagina 1