MIDDELBURGSCHE si a rv t: W. 15. Donderdag 1841. 4 Februarij. Jfranfcrijfc. BESTOREN ex ADAIIN1STRATIEN Nationale flülitic. fJubltcatie. v\'. NIEUWSTIJDING!! «Duit scftl auto. (Prooi-Brittaaïc. llcbcrlauöcn. Dc abonnemonts-grijs dezer Couranl is a 7S voor drie maanden, en franco per Post f 3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen, en de betaling geschiedt complant, o( bij het einde van ieder vierendeel jaars De inzending der sldvertentien behoort te geschieden des morgens vdrfr 10 ure, indien men dezelve in het eerst uit te geven No. wil geplaatst hebben. De Advertcnlien worden berekend legen 22 Cents de regel, met uitsondering van Huwelijks- Geboorte- en Doodbekendmakingcn, waarvan de prijs van één tot zes regels is ƒ1,60 en voor iederen regel daarboven 22 Cents. Dezelve moeten niet op zegel geschreven zijn, alzoo hel regt van zegel wordt betaald BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID- BURG brengen bij deze ter kennis van al de genen die daar bij belang hebben dat de Alphabetische Naamlijst van al de personen die aan de ligting van dit jaar moeten deelnemen ter visie van elk en een iegelijk zal liggen op bet Raadhuis al hier van den 8 tot den 6 dezer, des middags van twaalf 101 twee uur, ten'èinde een ieder in staat zoude zijn, om, ingeval op die lijst eenige personen of omstandigheden mogten voorko mendie op dezelve nog zouden behooren te worden aange- teekend of daarvan moeten worden weggelatenzulks ter kennis van den Militie-Commissaris te kunnen brengen; wor dende tevens alle ingeschrevenen en derzelver Ouders, Voog den, Curators óf Gemagtigden verwittigd, dat de Loting voor Ingezetenen van deze Stad, zoo binnen ais buiten de poor ten, uitmakende her eerste Militie-Kanton zal plaats hebben op Woensdag den zeventienden Februarij aanstaande, des mor gens ten tiet1 uren, op de Voorzaal van het Stadhuis alhier, en dat, achtervolgens het bepaalde bij artikel 75 der Wet op de Nationale Militie van den 8 J a 1111 r. r ij 1817 Staatsblad 110. 1), bij de Loting geene andere aanschouwers zullen worden toe gelaten dan de OudersVoogdenCurators of Gemagtigden der ingeschrevenen. Terwijl al verder elk en een iegelijk wordt verwittigd vooreerst: dat de bewijzen, die behooren te worden bijge- bragt tot staving der redenen van vrijstelling, welke op den dag der Loting zullen zijn aangevoerd uiterlijk binnen vijf dagen na de Loting ter Stedelijke Secreiarij moeten worden ingediend. Ten tweeden: dat tot het afgeven der attesten of certificaten, tot bekoming van vrijstellingen voor de dienst der Nationale Militie, door eene Commissie uit het Stedelijk Bestuur zal worden gevaceerd op IVoensdag den vier-en-twintigste» Febru arij aanstaande van des morgens ten tien tot des middags ten twaalf ure. En ten derde: dat allen, die zulks zouden mogen verlan gen omtrent de bewijsstukken tot staving hunner reclames be- noodigd, andere inlichtingen kunnen bekomen ten Raadhuize der Stadvan hedeii tot den zestienden dezer van des mid dags ten twaalf tot des namiddags ten twee ure. En opdat niemand hiervan onkundig blijve, zal deze wor den gedruktafgekondigd en aangeplaktmitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 1 Fe bruarij 1841. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van-GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. BECIUS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS déf"Stad MID DELBURG, herinneren bij deze de In- en Opgezetenen, aan de wet van den 26 Ventose 4de jaar, zijnde van tien navolgenden inhoud Art. 1. Binnen de tien dagen na de afkondiging dezer wet, zullen alle Eigenaars, Pachters en Gebruikers of an- deren hunne eigene Gronden of die van anderen bebou- wende, elk voor zoo veel hem aangaat, verpligt zijn om de Boomen op de 'Gronden staande, van Rupsennesten te zuiveren of te doen zuiverenop poene van eene boe- te van ten minsten drie en ten hoogsten tien dagen arbeids. Art. 2. Zij zullen op dezelfde straften gehouden zijn de Rupsennestenen Netten van Boomen, Hagen of Struiken afgenomen, aanstonds te verbranden, en zulks op zoo- danige plaatsen alwaar zulks zonder gevaar van brand aan Bosschen Boomen of Struiken, noch ook aan Hui- zen en Gebouwen zal kunnen geschieden. Art. 3. De Bestuurders der Departementen (Gouver- neurs) zullen binnen hetzelfde tijdstip, de Boomen, wel- ke zich op onverpachte Nationale Domeinen bevinden, van Rupsen doen zuiveren. v Are. 4. De Agencen der Gemeenten en hunne Adjuncten (Burgemeester en Wethouders of Assessoren), zullen, ieder in den zijnen verpligt zijn op de uitvoering dezer wet toe te zien zij zijn verantwoordelijk voor het ver- zuim hetwelk ten dezen, mogt worden ontdekt. Art, 5. De Commissarissen van het uitvoerend bewind bij de Plaatselijke Regeringen zijn verpligt, om binnen het tweede tiental dagen na de afkondiging der wet, eene schouwing te doen op alle met BoomenHoutgewassen Hagen of Struiken beplante Gronden, ten einde zich te overtuigen dat de wering van de Rupsennesten naar be- booren is volbragten om daarvan aan den Ministerwien het aangaat, rapport te doen. Art. 6. De wering der Rupsennesten zal in de volgen- de jaren voor den 1 Ventose (20 Februarij) moeten geschieden, op strafte als hierboven bepaald. Art. 7. Indien eenige Eigenaar of Pachter hierin op het gezegde tijdstip nalatig mogt zijn zullen de hoofden der Besturen en hunne Adjuncten zulks, een koste van deniiia- latigen door Arbeidslieden ter hunner keuze doen ver- rigcende kosten deswege zujlen bij bevel van inbaar- verklaring van den Vreder'egter, op de kwitantien der Ar- beidslieden van de gezegde Eigenaars of Gebruikers wor- den verhaaldzonder dat de betaling daarvan van de boete zal kunnen verschootien. De tegenwoordige wet zal op den 1 Pluviose (22 Ja- nuarij), op bevel van den Commissaris van bet uitvoe- rend bewind, door de zorg van de hoofden van de Plsat- selijke Besturen worden afgekondigd." En willen mitsdien alle Eigenaars en Gebruikers van Gron den met Houtgewas beplant, met den meesten ernst heb. ben aangemaand om zoo in hun eigen als in het belang hun ner naburen stiptelijk naar te komen de bepalingen in bo vengemelde wet omschrevenen daardoor voor te komen de straffen welke op de nalatigen in dezen zullen worden toe gepast. En opdat niemand biervan onkundig zoude blijven, zal de ze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg den 1 Fe bruarij 1841. 1 Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKK. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. Middelburg, den 2 Februarij 1841. DIAKENEN bij de Evangelisch-Luthersche Gemeente maken bij deze dankbare melding voor eene gift van f 3 op Zondag jl., en voor zes mudden Turf, op heden ont vangen. Diakenen voornoemd L. H. CADET, Praises. J. M. BAUTZ. FRANKFORT den 29 januarij. Brieven uit Konstantt- nopel van den 13 dezer, door buitengewone gelegenheid te Weenen ontvangen, en door het officieel Oostenrijkse!! blad medegedeeld, berigten nu met zekerheid, dat de sultan b - sloten heeft, bijaldien Mehetned-AH toont dat zijne belofte van onderwerping hem ernst is, hem het erfelijk bezit van Egypce te verleenen. In den deswege uitgevaardigde!) liacti- scherif' wordt als de eenige beweegreden tot dit besluit aange voerd dat het volgens de verklaringen der geallieerde mo. gendbeden nier alleen de zaak ten einde brengen maar ook tot steunpunt der voortduring en bevordering van den alge- meenen vrede strekken zal. Andere, maar minder officiële berigten voegen hierbijdat Mehemed zich vele beperkingen zal moeten getroostendoor zich, onder anderen, te laten welgevallen dat zijn leger als een integrerend gedeelte van het Turksche aangemerkten zijne vloot op vijf fregatten en eenige stoombooten tot be scherming van den handelverminderd wordt. Voorts zou hij, in alle burgerlijke en administrative zaken, aan de wet geving der Porte en aan de bepalingen van den hatcisclierif van Gnlhane onderworpen zijn hetwelk de afschaffing van allen alleenhandel in zich sluit. Het blijkt nog niet dat Ibrahim-pacha Syrië geheel heeft ontruimd. Volgens sommige berigten zon bij zich aldaar aan verregaande wreedheden jegens Turksche officieren, die in handen zijner soldaten gevallen warenschuldig hebben ge maakt. Door den grooten raad van Aargati is het ontwerp van wet tot opheffing der kloosters en het gebruik der klooster goederen toe andere einden eenstemmig goedgekeurd. LONDEN den 30 januarij. De beide parlementshuizen hebben hunne adressen, in antwoord op de troonrede, aan de koningin doen overreikendie hij deze gelegenheid op nieuw verzekerd heeft, alles te zullen aanwenden wat to: vermeerdering der openbare welvaart en tot behoud van den vrede in Europa strekken kan. Eene van de vijf stoombooten van oorlog, welke op 's lar.ds werven gebouwd worden te weten de Driveris alreeds op de rivier verschenen en ligt bij de Isle of Dogs, om verder gereed gemaakt en bemand te worden. Het vaar tuig is van 1400 ton, omtrent van dezelfde grootte ais de Cyclops en de Gorgononlangs in dienst gesteld, en bevat twee stoomwerktuigen, elk van 140 paardenkracht. Deze werktuigen zijn voorzien var, a'le die verbeteringen weike in de laatste tijden uitgevonden zijn, en bijzonder van die voorname eigenschap, dat de beide waterraderen in een oogen- blik van elkander losgemaakt en ook even spoedig weder met elkander verbonden kunnen worden waardoor de rigting van het vaartuig oogenblikkeliik veranderd wordt. Men beklaagt zich hier sterk over de handelwijze der Fransche autoriteiten te Havrewelke de stoomboot James IVatttoebehoorende aan de Engelsche algemcene stoomboot maatschappijaldaar in beslag hebben doen nemer., om de schade te dekken, omtrent diie maanden geleden door het zinken der Fransche stoomboot le Phoenix veroorzaakt, ten gevolge van aanvaring met de stoomboot Britania insge lijks het eigendom der genoemde maatschappij. De jongste berigten uit Lissabon zijn van geruststel lenden aard. Het Porcugeesch gouvernement heeft goedge vonden zijne wapeningen te schorsenen de discussien over het traktaat wegens de vaart op de Oouro zouden vermoe delijk in den geest der ministers uitvallen, welke het behoud van den vrede wenschten. PARIJS den 30 januarij. Gisteren heeft de Engelsche gezant lord Granvil/e zich weder bij herhaling met den mi nister Guizot onderhouden, van welken laatsten verzekerd wordt, dat hij sedert geruimen cijd drukke briefwisseling met sir R. Peel houdt. Onder de verschillende personen welke beden voorden regter van instructie verschijnen moeten, wegens de plaat- sing der bewuste brieven in eenige dagbladen noemt men den marquis dc la Roche Jacquelin een bekend voorstander der legitimiscische partij. Bij voortduring worden door de politie huiszoekingen gedaandie met het aangevangen regtsgeding ter zake der openbaarmaking van valsche brieven vau koning Lodewijk Phi lips in verband staan. Het dagblad la Francehetwelk deze brieven het eerst heeft opgenomen, zegt, dat de oorspron- kelijken daarvan in veiligheid zijn; hetgeen echter vreemd klinkt, daar dit bladindien de brieven onvervalscht waren, niet schromen moest daarmede te voorschijn te komen. Een der dagbladen van Rouen, dat de aangeklaagde stukken heeft overgenomen, is thans mede in de regtsvervolging betrokken. Na*r men zegt moet de generaal Bugeaudin de pro- clamauen welke hij naar Algiers met zich neemtaan de in woners verklaren dat de Fransche regering voornemens is den oorlog tegen de Arabieren met alle kracht voort te zet ten en ook het stelsel van kolonisatie op eene grooter schaal uit te breiden. Het gerucht voegt er bij dat de hertogen van Nemours en van Aumale dien opperbevelhebber eerlang naar Afrika zullen volgen. 4 -De Spaansche regering heeft verscheiden finantiele bc- s! uiteii uitgevaardigd, volgens een waarvan de vervallen ren ten der publieke buiten- en binnenlandsche schuld zullen worden gekapitaliseerd. v De tijdingen nit de noordelijke provinciën uit Spanje zijn zeer geruststellende. Vittoria en meer andere steden hebben verlof gevraagd hunne municipale besturen te kiezen even als zulks in de andere steden van het koningrijk ge schiedt. De junta van Guypuzcoa heeft de heeren Santana Egana O/ano en Sabala gelast zich naar Madrid te bege ven, ten einde zich met het gouvernement te verstaanover de wijzigingen der fuëro's. 's GRAVENHAGE den 31 januarij. Men verneemt dat den 21 februarij aanstaande, de asjarige gelukkige echtver- eeniging van HH. MM. onzen geëerbiedigden Koning en de Koningin, op eene luisterrijke wijze in deze residentie zal worden gevierd. Men spreekt van een prachtig baldat te dier gelegenheid zal worden gehouden. In de hoogere kringen worden daartoe vele toebereidselen gemaakt. DORDRECHT den 1 februarij. Door de op nieuw inge vallen vor.t zich heden wederom veel jong drijfijs op de ri vier vertoonende, is voor het oogenblik de scheepvaarc we derom belemmerden hebben verscheiden van beneden ko mende en naar Rotterdam met graan bestemde poonenin on ze havens de wijk genomen. Intusschen is de stoomboot naar Rotterdam heden morgen nog op het gewone uur vertrokken, terwijl andere stoombooten niet zijn gevaren. MIDDELBURG den 3 februarij. 7.. M. de Koning heeft den 30 januarij 11. een besluit genomen, waarbij aan eene commissie van elf leden de herziening der bestaande wetten op de nationale militie en schutterijen wordt opge dragen. Deze commissie zal zich voornamelijk ten doel stellen, om bij het herzien der bedoelde wetten, dezelve met elkander in een bepaald verband te brengen en daarin al die verande ringen en verbeteringen te maken, welke door de ondervin ding aan de hand zijn gedaan of welke zullen kunnen strek kenom alles wat tot de gewapende magt betrekking heeft, op eenen vasten voet en tot een goed zamenhangend geheel te regelen. Na den afloop harer werkzaamheden, die uiterlijk 1 au gustus aanstaande zullen dienen ten einde gebragt zijn, zal de commissie daarvan verslag doen, en Z. M., hetzij tot wijziging der bestaande wetten of wel tot het geheel ver. vangen derzelve door nieuwe wettelijke verordeningen, zoo.

Middelburgsche Courant | 1841 | | pagina 1