Soiree Musicale STOOMJAGT, Middelburg en Kotter dam. ZEETIJDINGEN. ADV ERTENTIEN. Koninklijke Nederlandsclie Loterij. De Notaris J. van der Horst Serlé zal, op HEDEN den 2 Februarij 1841, des avonds ten acht ure, in het Ne derlandsch Logement in de Abdij te Middelburgin het openbaarbij opbod en afslagverkoopentwéé hechte sterk en welgebouwde HUIZEN en ERVEN, te weten 7 ur. 9 ur. 5 6 7 8 5 8 5 6 7 4è DE STOOMBOOT DE SCHELDE het vaststellen van volgende begroocingen een verhoogd trak- tementvoor te dragen, mits de uitgetrokken sommen voorde betaling dier embtenaren werkelijk tot dat einde worden ge- 1 bezigd» Z. M. heeft bij besluit van den 5 dezer bepaald 1. De tot dusverre bestaan hebbende militaire administra tive afdeelingen of directien, bekend onder de benamingen ■van de voormalige iste en 2de groote militaire kommando's, »de provinciën Noord-Braband en Zeeland, mitsgaders de ves ting Maastricht en het Limburgscheop te heffen. 2. De voorschreven administrative afdeelingen voortaan te doen vervangen door drie militaire administrative directien op den hierna vermelden voet Tot de iste directie zuilen béhooren de provinciën Zuid- HollandNoord-Holland en Utrecht; tot de 2de directie de provinciën Gelderland, Vriesland, Overijssel, Groningen en Drenthe, en tot de 3de directie de provinciën Noord-Bra band en Zeeland en het hertogdom Limburg. Volgens het 3de lid vandit besluitheeft Z. Exc. de di recteur-generaal van oorlog de standplaatsen dezer militaire administrative directien bepaald De iste directie te's Gravenhage', opgedragen aan den in tendant..der 2de klasse, H. Engeringh4 de 2de directie te Deventer, opgedragen aan den intendant der 2de klasse, J. W. Piepers en de 3de directie te Bredaopgedragen aan den intendant der 2de klasseG. V. van Haafteh. Zijnde gemelde heeren intendanten respecciveiijk belast ge weest met de administrative dienst in de voormalige iste en 2de groote militaire kommando's en in de provinciën Noord- Braband en Zeeland. UTRECHT den januarij. Ten opzigte van het gerucht en de vele gesprekken, nopens de opheffing van onze hooge school, kunnen wij (zegt onze courant), ter geruststelling onzer mede-stadgenootenop goede gronden berigtendat men het .daarvoor kan houdendac «al deze geruchten ten eeneraale ongegrond zijn. De heeren studenten der 'Utrechtstihe hoogeschool heb ben besloten ter gelegenheid van bet aosjarige bestaan der. zelve op 26 maart eenen gecosrumeerden optogt te geven voorstellende den plegtigen Inlogt van PFillem II binnen Utrecht in het jaar 1249. Verder verneemtmen, dat te ge 'lïjker tijd deleden van de studenten-societeit voornemens zijn om het 25jarige bestaan derzelVe met luister te vieren. Men meldt van Jutphaa-s den 27 januarij: Heden heeft alhier het volgende ongeluk plaats gehad. /Een vrachtwagen, bespannen met een slecht paard, eri ge voerd door een veertienjarig ^knaapje, was, behalve deze jongelingbeladen met zes personen en een kindalsmede met eenige pakgoederen. "Van'Utrecht komende rijden tot op «ie brug aan den Doorslag, «struikelt het paard op die brug en stort in dien val over de leuning in den vaartschen Rijn, met zich voerende dien zwaar beladen wagenwelke met eene huif overdekt was, en bij welk ongeluk twee personen en een kind (waarbij eene .moeder en haar kind) omgekomen zijn. De spoedig aangebragte hulp heeft de anderen gered." ROTTERDAM den :2g januarij. Heden werd, in de vergadering van heeren «correspondenten voor deze stad der maatschappij tot redding wan -drenkelingende gouden me daille uitgereikt aan den beer 'Petrus Johannes Nortier Ad. Zn. candidaat in de medicijnen aan de hoogeschool te Leyden wegens een' door hemrtedezer stede op den 8 september II. in het leven teruggebragten schijndoode. MIDDELBURG «den 1 februarij. De 33ste verjaardag van H. K. H. Prinses 'Frederii der Nederlanden is heden al hier op de gebruikelijke wijze gevierd. Door het garnizoen is bij die gelegenheid igroote parade gehouden. Men wH weten., dat aan den heer Piepersop zijn verzoekeen eervol ontslag zou zijn verleend als lid van den Raad van State, en hij door Z. M. zou zijn benoemd rot lid van de Eewte'Kamer der Staten-Generaal. In zijne plaats zou tot lid van-den Raad van State zijn benoemd, de heer Piepersde zoom., rot dusverre secretaris van dit hooge scaats-coilegie, en tot-secretaris de heer Rovere van Breu. gel, tot dusverre referendaris bij denzelven Raad. De geruchtennopens het aantal personenwelke te Steenwijk door kinderpokken zouden zijn aangetast, zijn al- lezins vergroot geweest. Van zeer goederhand wordt ge meld, dat dit aantal nimmermeer dan 30I140 heeft bedragen. Berigten uit Luxemburg behelzen de volgende bijzon- derheden omtrent de overstrooraing in het groot-hertogdom: De overstroomingen en de ijsgang zijn overal inderdaad schrikbarend geweest, en hebben vrij veel schade aangerigt. Op het grondgebied van Wiltz zijn twee aan de gemeente en verschillende aan partikulieren behoorende bruggen door den vloed weggerukt. De «weg tusschen Ettelbrück en Diekirch is zwaar beschadigd, maar door de zorg van het gemeente bestuur is «echter de gemeenschap hersteldde bruggen van Ettelbrück en fiettendofff, over de Süre, alsmede die van Colmar, over de Aizettewelke in slechten staat is, en waarover men dus met reden bezorgd was hebben het ge weld des waters weerstaan. Bij deze overstrooming heeft echter., volgens de tot nog toe ingekomen berigten, geluk kigerwijze niemand het leven verloren. Aanvankelijk zijn de vloeden binnen hare oevers teruggekeerd, en de fungerende ingenieur der openbare werken is reeds bezig met de door het wegspoelen c'er bn,S van Heiderscheid afgebroken ge meenschap te herstellen. Omtrent eene edele daad -van] zelfopoffering van Pierre Neven en Henri Reding, ter redding van den postillon der brievenmaal van Diekirch, verneemt men het volgende: Des morgens van den 15 dezer, omtrent 10 ure, wilde deze den weg passerenniettegenstaande dezelve op eenigen afstand van de stad op de hoogte van den zoogenaamden Jardin Da- gois overstroomden roet ijsschorsen bedekt washij trachtte het midden van den weg te houden maar weldra stortte zijn paard en hij werd genoodzaakt af te stijgen om hetzelve op te rigten. Ten halver lijve in het water staandespande hij alle krachten in, maar zijne pogingen waren vruchteloos, Tijtuig en paard raakten meer en meer vast in het ijs. Als- tm voor zijn eigen leven vreezende., trachtte hij alleen het Iniet overstroomde gedeelte van den weg te bereikenwaar op zich een aantal inwoners uit Diekirch bevondenmaar hij had nog een eind wegs «van vier of vijf honderd schreden laf te leggen, te midden van met geweld kruijende ijsschot sen hij moest eenen stroom doorwadenreeds worstelde hij bijna een uur tegen denzelven en was van vermoeijenis uitgeput; hij ging op goed geluk voortterwijl hij ieder oogen- blik in het grootste gevaar verkeerd eindelijk traden de ge noemde jongelieden uit de menigte volksen begaven zich elkander wederkeerig aanmoedigende, steut tot aan den hals in het water. Meermalen zakten zij in den week geworden grond, een enkele mistred het ontmoeten eenerkuil, kon een einde aan hun leven makendesniettegenstaande gingen zij 2 300 schreden voort, en het gelukte hun den met den dood worstelenden postillon te bereiken. Zij namen hem op hunne schouders, keerden op denzelfden gevaarvollen weg terug, en bragten hem gelukkig, hoewel van koude verstijfd en bewusteloosop het drooge alwaar eenige personen hem terstond in het naaste huis droegen en door de aangebragte gepaste hulp bevindt hij zich thans buiten gevaar. Ter be looning dezer edele daad heeft Z. M. aan de beide boven genoemde jongelieden ieder eene gratificatie van f 25 verleend en eene dergelijke aan den postillon ter belooning van zij nen ijver om zijne dienst, zeifs met gevaar van zijn leven, te vervuilen. 'C orr«es p o n dentie. Bij de redactie is ontvangen een brief van X uit Goesonder den datum van 29 januarij 11., waarin onder anderen met aanbeveling de aandacht van het publiek wordt verwezen op de gemakkelijke diligence- dienst tusschen Middelburgen Goes, waardoor men, buiten den brievenpost, tweemaal daags gelegenheid heeft tot het verzenden van goederen en geldenen waarin verder ver wezen wordt op de gevestigde kassiershuizen in de beide ste den, tot het innen en overmaken van gelden. Deze brief kan om den overigen inhoud niet in deszeifs geheel worden geplaatst; de inzender zal die redenen, bij eenig nadenken, .gemakkelijk bevroeden en zich met deze vermelding te vre- den houden. VLISSINGEN den 1 februarij. Voor Antwerpen bestemd zijn alhier ter reede gekomenBridlington S. Bogen van Newcastle, met steenkolen; Lydy CornwallWm. Burnie, van Rio-Janeiro met koffij la Jeune Clemence Th. Smit van Huiluiet stukgoederen. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen en van onze reede naar zee gezeild: TyneW. Marder, met suikerij, en Minerva C. Mulder, met schors, beide naar Londen Au rora J. B. Kramer, naar Genua met suiker; Python, J. A. Bunnemeijeren la Reine, J. R. Jansen, beide naar Huil; de MariaA. R. Arfsten en Jassemine W. Jervisbeide naar Belfast en alle vier met vlas; Nooit Gedacht, M. Lo- vinsnaar Baijonne, met lijnwaden; EugeneH. Hansen met vlas; de Pelikaan, E. Pover, en the AnnP. Dodd, beide met schors, alle drie naar Leith; Chrisiina, C. E. Ol- sennaarMallaga; EllidiaH. Relotius, naar Almeira der Carl, F. H. Marteintrouten la Fictoire P. Esmalin beide naar Cette Fridia, A. J. Nymen naar Newcastle alle vijf met ballast; la MalvineP. Croix, en Archidaco Frederico,}. Ivanich beide naar Havre-de-Grace met zink; Concordia, J. C. Treton; HenrietteL. A. Spelmann en Mary GallanteG. H. Schwenner, alle drie naar Marseille met stukgoederen; LouiseJ. F. Rooms, naar Liverpool, met schors. Van Gent: Louise, J. Hillebrand, naar de Middellandsche zeemet ballast. Aan het Kantoor van den gekwalificeerdenCollecteur te Middelburgzijn te bekomen HEELE en GEDEEL TEN van LOTEN, in Koop en Huur, voor de Vijfde en laatste Klasse van de 182ste Loterij; waarvan de trekking der Tweede bFcek begint Maandag den 1 Februarij 1841 te weten Heel Lot Half Vijfde Tiende Twintigste In Koop. f 76 - 38 - J5 - 7 - 3 00 00 20 60 80 In Huur voor de Tweede IVeek. Heel Lot30 Half Vijfde Tiende T wintigste - 15 - 6 - 3 1 00 00 00 00 50 Bü denzelven wordt Generaal CONTRABOEK gehouden £)e ondergeteekende heeft bij deze de eer te berigten, dat hij zich belast met het betalen en incasseren van gelden en het doen van alle verdere COMMISSIEN alhier; en dac gelijke Commissien op Middelburg, Flissingen en Fere, voor hem, door de Heeren TROMP, MOSSELMAN PILAAR, Commissionairs te Middelburgzullen worden bewerkstel ligd, onder verzekering van eene spoedige bediening. Goes, den 1 Februarij 1841. W. de FOUW Wz. Commissionair. Alle diegenen welke iets te vorderen hebben van of ver schuldigd zijn aan den Boedel van wijlen den Heer PIETER JACOBSE MAAS, in leven Burgemeester van en gewoond hebbende te Meliskerkegelieven daarvan opgave en betaling te doen ten Sterfhui/.evóór of op den 1 Maart 1841 zijn de door de Weduwe gemagtigd, Anthony Roosetot het ont vangen der gelden (uit welken hoofde dit moge zijn) aan t den Boedei verschuldigd; zullende zijne te geven Kwitantie voor valabel worden gehouden. gij den ondergeteekende is een nieuw en goed naar den laatsten smaak gemaakt BILJARD, met Ballen, Queuen en Lampen, tot een' civilen prijs, te koop. j. SERVAAS, te Heinkenszand. 1. Een WINKELHUIS, met ERF en TUIN, genaamd de Kemel, staande en gelegen binnen de Stad Middel burg, op de Varkenmarkt, Wijk K. No. 37; in de Grondbelasting over 1840 aangeslagen geweest op 22 ,49. 2. Een WOONHUIS en ERF, staande in de Koning, straat binnen de voorschreven Stad, Wijk E. No. 244; in de Grondbelasting over 1840 aangeslagen geweest op f 5 07. Voorschreven Huizen en Erven zulten des daags voor en op den dag der Verkooping kunnen bezigtigd worden, doch het eerstgemelde niet anders dan op vertoon van een toe gang-biljet verkrijgbaar ten Kantore van bovengenoemden Notaris, alwaar, gedurende acht te voren, de voorwaarden van verkoop voor een ieder zullen ter lezing liggen. OP Donderdag den 4 Februarij 1841 des avonds ten zeven ure, zal op de Bovenzaal van het Huis bewoond door T. H. Bruis, staande en gelegen binnen Middelburg, in den LangendelftWijk H. No 14, ten overstaan van den Nota ris Abraham van den Broecke Az.', en in tegenwoordigheid van den lieer Regeer van het Kanton Middelburg, bij opbod en afslag worden te koop gepresenteerd Een HUIS en.ERVE, zijnde een LOGEMENT, bekend onder den naam van Nieuw Heeren Logementstaande en gelegen binnen Middelburg, op den Langenburg, Wijk B. No. 5 Kadaster Sectie B. No. 760. In de Grondlasten aangeslagen op q9. Voorschreven Huis en Erve zal daags vóór en op den Ver koopdag voor ieder te zien zijn, van des morgens 10 tot 12 en van des middags 2 tot 5 ure. Eene VOORKAMER te huur tegen Mei, in het beste gedeelte der Stad adres bij Moens Zoon. J. J. F. GRAUSS heeft ontvangen een fraai assortiment MEUBEL-PAPIEREN, van de minste tot de beste soor ten waaronder die met water kunnen afgedaan worden. Heeft ook voorhanden Binnen-Jalousien of Zonnevallen. Een KNECHT benoodigd, hec Timmeren en Metselen verstaande, bij P. Taselaar Pz.te WISSENKERKE. Eene bekwame WERKMEID, van middelbare jaren en van de Protestantsche Godsdienst, tegen Mei benoodigd adres bij de Uitgevers dezer Courant. Afet Mei eene Burger DIENSTMEID benoodigd; adres bij de Uitgevers dezer Courant. E^11 Burger MEISJE, de Fransche taal verstaande, zag zich gaarne geplaatst tegen Mei als BONNE of KINDER MEID; adres bij de Uitgevers dezer Courant. Op vereerend verzoek door de Heeren REMMERS en BOTGÓRSCHE K, op Woensdag den 3 Februarij dej avonds ten 7 ure. Entrée voor eenen Heer f 1,50, voor eene Dame 75 ets. Kaartjes op genoemden dag te bekomen in dé Concertzaal. PROGRAMMA. 1. Quartec van Beethoven voor Piano, VioolAlt en Bas. 2. Adagio en Rondo van Lindpaintner voor Fluit. 3. Con cert {Gesang-scenevan Spohrvoor Viool. 4. Andante en Variatien van Drouët. 5. Fantaisie van Haakevoor Fluit. 6. Fantaisie op Russische Volksliederenvan Lvofvoor Viool. 7. Sehnsucht nach der Schweiz" Lied voor Tenor Piano en Fiuit, van Baron de Lanoy. 8. Variatien van Kal- liwoda voor Vioolenop verzoekVariatien van Pagatiitii VARENDE TUSSCHEN Februarij 1841. van Middelburg Donderd. 4, voorm. ♦Zondag 7, Donderd. 11 Zondag 14, Donderd. 18, ♦Zondag 21, ♦Donderd. 25, Zondag 28, van Rotterdam 1 ♦Dingsdag 2, voorm. Vrijdag 5, - 4ï Dingsdag 9, Vrijdag 12, ♦Dingsdag 16, 8a Vrijdag. 19, 4 Dingsdag 23, 6 Vrijdag 26 Op de met een gemerkte dagen duurt de overvaart iet» langer, uit hoofde van den tegenstand des strooms, NB. De AANWIJZING der dagen en uren van afvaart voor het Stoomjagc {Januarij-ApriT) is in klein formaat gedrukt, h 10 ets. te bekomen in den Boekwinkel van de Gebroeders Abrahams, te Middelburgalsmede aan het Stoomjagt zelve. Van VLISSINGEN en BRESKENS vertrekt in de maand Februarij op de volgende uren van Vlissingen Dingsdag 2 Woensd. 3 Donderd. 4, pi Vrijdag 5 niet varen. Zaturdag 6, middag 12 voorm. 8 Juf. 9Ï van Bresken* Dingsdag 2voorm. Woensd. 3 Donderd. 4, Vrijdag 5, niet varen. Zaturdag 6namidd. 1 9jur. iof lof Van VLISSINGEN naar NEUZEN en terug. Vrijdag 5, voorm. 11 ure. Terug namidd. 2 ure. ter drukkerij van de gebroeders abrahans.

Middelburgsche Courant | 1841 | | pagina 2