ZEETIJDINGEN. ADV ERTENTi EN. De Notaris D. Uyttenhooven zal op Dingsdag den 2 Fe- bruarij 1841, des voormiddags ten 10 ure, op de Haven achter het Kerkenhuispubliek presenteren te verkoopen Twee Scheeps POMPEN, BALKENWERK-en BRAND- LIOUTalles afkomstig van hec gesloopt wordend Brikschip de Arend. Daags vóór de Verkooping te zien. DE S TOOM BOOT 1)E SCHEL DE T7«« VUSS1NGEN en BIIESKEAS ■staan heeftin vollen bloei is en aan de geheele natie be hoort wordt door eene wijze Regering niet ligtvaardig af- gebroken. Welken prijs daarop door onze landgenooter.door de provincie dezer stad gesteld wordt, kan elk, die geen vreemdeling in Utrecht is, gecuigen en zij, die het tweede eeuwfeest in 1836 hebben bijgewoond, zullen daarvan vol doende herinnering hebben. De woorden door den Koning pas onlangs tot de stedelijke regering en aan den akademi- schen senaat gesproken, laten omtrent de gezindheid van Z. M. ten opzigte onzer akademie niet den minsten twijfel. Gezegden van enkele leden der Staten-Generaal zullen bij de meerderheid der vertegenwoordigers gewis geen bijval vinden. Bezuiniging zoude men in ernst zulk eene afschaffing niet noemen kunnen; want de uitsparing van eenige duizende gul dens zoude zeer ligt een verlies van veel meerdere ten gevolge hebben. En, wat meer is, door zulke instellingen ce verwoesten, zoude men verliezen, hetgeen voor het be houd des Vaderlands nog gewigtiger is dan geld. Bij elke gelegenheiddat over zulk eene afschaffing grondig onder zoek heeft plaatst gevonden, is men tot die overtuiging ge komen." Van waar zoude dan Utrecht het gevaar dreigen waarvan het Handelsblad gewaagt? Hetgeen de berigtgever gist dat in de plaats der akademie zoude komen een bisdom en een seminariumzou wel door niemand dan door den berigtgever zeiven als eene vergoeding worden beschouwden de redacteur van het Handelsblad moest toch ook wel wetendat sedert lang in Amsterdam een paleis voor den bisschop bestaat, en de toekomstige verblijfplaats wanneer tot die waardigheid eene benoeming geschiedde, geenszins Utrecht zoude zijn. UtrCour.} AMSTERDAM den 23 januarij. De navolgende belang rijke tijding wordt ons (zegt de Avondbode} gemeld te zijn me degedeeld in eenen brief uit Madrid van den 14 dezer: Eindelijk zal het Spaansch gouvernement zich ernstig be zig houdeu met de belangen van de schuldeischers van den staat. In overeenstemming met de leden van het regentschap stelt de minister van financien het ontwerp van wet, hetwelk tot regeling der binnen- en buitenlandsche schulden aan de cortes zal worden aangeboden voor. Dat ontwerp bevat de navolgende grondslagen 1. De buiten- en binnenlandsche schulden zullen gecon verteerd worden in gevestigde staatsschuld. 2. De geregelde betaling van de interessen der gevestigde schuld zal hervat worden ce rekenen van den 1 mei 1842. 3. Tot verbetering van het lot der houders van vervallen interessen der buiten- en binnenlandsche schuld, zullende coupons, verschenen sedert 1836 en nog te verschijnenin 1842 gecapitaliseerd worden, met toekenning van 2? pet. interest. Het kapitaal zal op een bijboek van de openbare schuld worden ingeschreven welks beheer zal worden opge dragen aan de bank San-Fernandodie belast zal zijn er de betaling van te verzekeren. 4. De bank San-Fernando en met haar de houders der in schrijvingen op het bijboek zullen gewaarborgd worden door een blijvend depót van 24 millioen te vinden uit de op brengst der belastingen. 5. Alle de nationale goederen van welken aard zij mogen zijn, zullen verbonden worden tot amortisatie van en beta ling voor de gevestigde schuld van den Staat. 6. De heer Aguadobankier van het hof van Spanje, zal belast worden met de betaling der interessen in Frankrijk, Engeland, BelgieHolland en Duitschland. Wij geven deze tijding zoo als dezelve ons is medegedeeld nadere tijdingen te gemoet ziende, uit welke zal moeten blij ken of en in hoe verre de opgegeven bijzonderheden alle ge grond zijn." 's HERTOGENBOSCH den 19 januarij. Gisteren mor gen,' tusschen 7 en 8 ure, begon het water, hetwelk al re delijk hoog stond, op eene buitengewone wijze te wassen en men vernam dan ook omstreeks ten 11 ure, dat hec ijs in de Maas zich tusschen Bokhoven en Welf had vastgezet, waardoor het water zoodanig opliep, dat hec, in het nabu rig dorp Empel, over den dijk begon te loopen, en de in gezetenen dier gemeente in den grootsten angst bragtdie op den dijk om hulp riepen. Intusschen was nabij Vlijmen de nieuwe dijk doorgebrokenwaardoor het water aldaar in den polder liep. Des avonds ten 10 ure was het alhier 1 el en 3 palm gewassen, en liep aan de haven over de kade, en men vreesdedat in den nacht een groot gedeelte der stad zoude onder loopen doch heden morgen stond het stil en was eenigzins vallende, toen men vernam, dat in den af"-eloopen nacht de dijk nabij de Ortenschanshoorende on der deze stad, was doorgebroken en eene batterij dier schans daarmede is weggespoeld zoodat nu de polders tot op een' afstand van vier uren onderloopen. Indien het ijs in de Maas niet losraakt, en de voorzeide polders zijn volge- loopen, vreest men, dac de geheele stad zal geïnundeerd worden. 2I januarij. In den nacht van den 17 op den 18 dezer maand ten twaalf urewerden twee schepenlig gende te Alem in een' kolk op den buitenwaard van de schippers J. Vermeulen en J. Kipping, door het ijs verbrij zeld het aanhoudend hulpgeroep der manschappen die van alles beroofde ongelukkigen vervulde aller hartenmen wist niet anders of zij zagen op hunne wrakken den dood te gemoet. Het groot gevaar, om in het donker van den nacht, door de geweldige ijsbrokken welke elkander verdrongen, en de overstelping des waters over eene kade, eenen weg naar de ongelukkigen te zoeken, deed ieder van schrik ijzen, doch eind'Mijk b-sloot de veerman T. van Lithmet nog twee anderen C. Stecnbeckers en IV. van der Heydenom met èene boot zich ter redding der schipbreukelingen uit vijf personen bestaande, te wagen, en zij hadden het geluk allen behouden aan land te brengen. t De hooge stand der boven-rivieren heeft de beneden wa teren toteene aanmerkelijke hoogte opgevoerd waardoor onderscheidene overstroomingen zijn veroorzaakt zoodat de alhier omliggende binnenpoldersalsmede de lage gedeelten l dezer stad en de beide haVenkanten zijn geïnundeerd. DORDRECHT den 22 januarij. -In den afgeloopen nacht, omstreeks half cvvaalf ure, is het ijs op de rivier voor deze stad eindelijk met -groot geweld geheel losgebroken en met drifc doorgedreven zoodat heden morgen omstreeks vier ure geen ijs meer gezien werdbehalve alleen nog in de Noord. Naar men verneemt, zijn de Kil en het Mallegat geheel open. MIDDELBURG den 15 januarij. Op den 21 dezerheeftte 'sHage, bij de Nederlandsche maatschappij van schoone kun sten ten overstaan van den notaris J. G. van der Haakde aan besteding plaats gehad provisioneel van vier schilderijen, om te dienen als eerste prijzen in de loterij van een werk door deze maatschappij uitgegeven ten titel voerende kunst-iro- nijkt het lot heeft beslist dac door den heer J. E. J. van den Berg, van Rotterdam het eerste; den heer P. J. Scho tel, van Medemblik, het tweede; den heer H, van Hove B.J.Zn, van's Gravenhage, heiderde, en den heer .7. Bos boom, van 's Gravenhage, het vierde, zal worden vervaar digd. De verdiensten van deze bekwame kunstenaren doen ons hopen, dac het voortbrengsel vau hunne hand allezins aan de verwachcing die men er van koestert zal beantwoorden. Wij vermeenen onzen lezers geen ondienst te^doen door hen mede te deelendat de kunst-kronijk bestaat uit 24 vel druks in 410. en 24 platenalsmede een aandeel in de loterij welke op den 30 junij dezes jaars, zonder nieten, zal plaacs hebben, en waarvoor men ieder jaar niet meer dan f 10 be taalt. De iticeeketiing op dit werk is nog tot 1 junij, bij de agenten der maatschappij van schoone kunsten en ieder boekhandelaar opengesteld. Van harten wenschen wijdat deze maatschappij in hare nuttige en moeijelijke, maar ook kostbare ondernemingen, naar wensch moge slagen, en dat haar doel 0111 jeugdige kunstenaren op te leiden en aan te moedigen, mag onder steund worden door ruime deelneming van het publiek op de door haar uit te gevene werkenopdat Nederlandsch aloude kunstroem die hoogte moge bereikendat zij weder met de buitenlandsche kan wedijveren. De Staats-courant van den 23 behelst de volgende be- rigten van den staat der rivieren: De aanwas van water op den Boven-Rijn verminderd zijnde, moest zulks ook van gunscigen invloed op de Neder landsche rivieren zijn zoodat men mag hopen, dat het meeste gevaar ook voor de waterkeeringen langs de Lek zal gewe ken zijn. Op sommige plaatsen heeft ondercusschen het wa ter voor de noodkeeringen moeten worden gekeerddoch passeerde er veelals ook ijsover de buitenwaarden. In den nacht van den 21 is het ijs in den mond van de Lek te Krimpen losgegaan en weggedreven. Het verder bo venwaarts opgehouden ijs is daarna successivelijk gevolgd vermoedelijk met de ijsstoppingendie zich boven Wijk-bij- Duurstede en bij Eek en Wiel geplaatst hadden. De Lek van Vianen tot benedenwaarts heeft de gemiddelde hoogte bereikt van 80 duim onder de kruin der dijken. De overlaac van den Ouden Rijnmond werkte mee 1 el 93 en een verval van 32 duim. Op den IJssel bevond Zich nog drijlijs; doch ce Zalk en benedenwaarts, bleef het ijs den 21 nog vastzitten, en stond het water 94 duim beneden het noodpeil. In de riviermon den van den IJssel, was alstoen alles nog digt, gelijk mede in de Zuiderzee tot Schoklandzoodat den 20 nog eenige menschen die te voec waren gepasseerd. Iti de zitting van de Fransche kamer van afgevaardigden van den 21 dezer zijn de beraadslagingen begonnen over het ontwerp van wet betrekkelijk een crediec van 140 millioen voor het versterken van Parijs. De hoeren de Golbéry de mar- quis .lust de Chasseloup Laubat en Lamartine hebben het woord gevoerd: de eerste en derde tegen de tweede voorliet ontwerp. De Globe, een Engelsch gouvernements bladmeldt, dat Spanje en Portugal de bemiddeling van Engeland in de questie betrekkelijk de Douro-vaarchebben aangenomen. 0ec heeft den Heer van ons leven en dood behaagd on zen geliefden Vader en Behuwd-Vader, J. MULDER, op gisteren dit tijdelijke mee het eeuwige te doen verwisselen een verval van krachten maakte een einde aau zijn aardsche leven in den ouderdom van 75 jaren en ruim 7 maanden. Wissenkerke Uit aller naam (Jn Noordbeveland} W. MULDER, den 23 Januarij 1841. Eenige kennisgeving. VLISSINGEN den 25 januarij. Voor Antwerpen bestemd zijn alhier ter reede gekomen: StatireW. Simpson, van Nieuw-Orleanslaatst van Cowesmet tabak; Renigheid J. Flek van Smirna, met korenten; Bondon RacketP. F. Jansen, van Londen, met lijnzaad; JosephineP. J. Gress met baliastR IndustrielL. Dhondc, met koper en huiden, en ProvidentiaJ. D. Groven, met zout en stukgoederen, alle drie van OscendeVAdile, LI. Cornelissen, en le Pigeon LI. de Boo, beide van Rio-Janeiromet koffijle Martin, P. Martin, van Marseille, met zwavel en suiker; Rhodes Ts- land, O. Burgess, van Cowes, met tabak; the PeageR. Breckon, van IIull, met steenkolen; VAdèle CherieL. Bouvier, met koffij en suiker, en la CamilteP. Coburg, met stukgoederen, beide van LIavre-de-GraceProgres, H. Smit, van Manilla, met suiker; EdmundC. Fromhein, en Juf. UlrikaLI. C. Loop, beide met lijnzaad; en Falletta P.C.Jansen, met stukgoederen, alle drie van LondenCar- ganoB. Cafiero, van Messina, mee fruit; Promotkeus, J. Bradheringvan Gallas, mee raapzaad; de President, j. Woliervan St. Domingo, met koffij; Omen, A. Housen, van llamsgate, met olie enz. J-Jeden beviel van eenen ZOON, mijne geliefde Echtge noot A. E. van der Mooren. Middelburg L. DOELMAN, den 21 Januarii 1841. Eenige kennisgeving. J-Jcden beviel mijne geliefde EchtgenootC. S. Domme van eene DOCHTER. Middelburg J. C. van den BROECKE den 22 Januarij 1841. Med. Doet. Eenige kennisgeving. FAILLISSEMENT. IJij Vonnis van de Arrondissements-Regtbank te Middel burg, Provincie Zeeland, in dato heden, is MACHIEL BRANDT, Commissionair te Middelburg, in staat van Faillissement verklaard, aangevangen op heden; in welk Faillissement tot Regcer-Commissaris is benoemd Jonkheer Mr. van der STRATEN, Lid van voornoemde Regtbank en tot Curator de ondergeteekende Middelburg, den 25 Januarij 1841. P. REKKER, Procureur. 0e Notaris D. J. van der Horst Serló zal, op Dingsdag den 26 Januarij 1841, des avonds ten acht ure, in het Ne derlandsch Logement in de Abdij te Middelburgin het open baar, bij opbod en afslag, verkoopen een HUIS en ERVE, zijnde eene vermaarde HERBERG, bekend onder den naam van de Nieuwe Pijl, staande en gelegen binnen de Stad Mid delburg op den Schou wvegers-Singel Wijk Q. No. 91 en 92. Lletzelve zal daags vóór en op den dag der Verkooping door een ieder kunnen bezigtigd worden. Qe Notaris D. J. van der Horst Serlé zal, op Dingsdag den 2 Februarij 1841, des avonds ten acht ure, in het Ne derlandsch Logement in de Abdij te Middelburg, in hec openbaarbij opbod en afslagverkoopen twee hechce scerk en welgebouwde HUIZEN en ERVEN, te weten: 1. Een WINKELHUIS, met ERF en TUIN, genaamd de Kemel, staande en gelegen binnen de Stad Middel burg, op de Varkenmarkt, Wijk K. No. 37; in de' grondbelasting over 1840 aangeslagen geweesc op 22 ,49. 2. Een WOONHUIS en ERFstaande in de Koning straat binnen de voorschreven Stad, Wijk E. No. 2444 in de Grondbelasting over 1840 aangeslagen geweest op 5 °7- Voorschreven Huizen en Erven zullen des daags voor en op den dag der Verkooping kunnen bezigtigd worden doclv het eerstgemelde niet anders dan op vertoon van een toe gang-biljet verkrijgbaar ten Kantore van bovengenoemden Notarisalwaar', gedurende acht te voren de voorwaarden van verkoop voor een ieder zullen ter lezing liggen. Uit de hand te koop een HUIS en daarachter gelegen groote TUIN en STALLING voor zes Paardenzijnde eene HERBERG en LOGEMENT, zeer geschikt om er eenige Affaire in uit te oefenen staande en gelegen in hec fraaiste gedeelte van het Dorp SCLIERPENISSE (Eiland Tholen) zullende de Verkoopster, des verkiezende de helft der Koop som 5 pCt. op het verkochce blijven houden. Te bevragen bij de Eigenaresse Neeltje KaufmanBrieven franco. BAUME h MAMELONS: Tepelbalsem, ook tegen bar sten en ruwheid der Lippen, Handen en Voeten; prijs per glazen Potje f 1 halve 50 cents. PILLULES LIOMA- CL1IQUES ANTI-SPASMODIQUE et FORTIFIANTES Pillen tegen de pijnlijke krampachtige zamentrekking der Maag, misselijkheid, neiging tot braken enz.; per Flacon 90 cents. PILLULES CONTRE la BLENNORRHÉE ou les FLEU11S BLANCHES INVÉTÈRÉES Pillen te gen het zoo onaangename als verterende Lendewaterprijs per Doos/'i. r Alles breeder in dc Biljetten omschreven en om niet te verkrijgen bij de Heeren Apothekers van Over- beekete Middelburg; Lagaayte Vlissingen Ochtman te Zierikzee, en van der Hoek, ce Goes. 0e Gebroeders DENTZ LIof-Tandmeesters van Z.M. den Koning en HH. KK. HM. den Prins van Oranje en Prins Frederik der Nederlanden enz. enz., hebben de eer bij deze- te berigcen; dac hun Depot der TANDMIDDELEN sceeds gevestigd is bij de Gebroeders ABRAHAMS alhier, bestaande in: eene Parelwassching en Tand-Opiatdienende om het Gebit te versterken, de Tanden te zuiveren en tot in den boogsten ouderdom te conserveren h 125. Eene veritable Mondspoeling, voor scorbnt, blnauwschuicrhu- matique pijnen in den Mond en bijzonder dienstig om het Tandvleesch te versterken en te doen aangroeijen f 3. Een Tandpoedertot zuivering der Tanden, h 50 cents» Tand-FJixerom de Tanden wit te maken zonder het Email te bcnadeelen h f 1,10. Enz. 'Pegen den eersten Mei aanstaande biedt zich aan eet» ONDERMEESTER van den Derden Rang. Iemand hierop reflecterende, adressere zich, met franco Brieven onder Let ter X, bij den Boekhandelaar J. Thompson, te NEUZEN. JTene ARRESLEDE ce koop adres bij BerensMr. Wa genmaker. vertrekt in de maand Januarij op de volgende ureriï vitti Vliggingen Dingsdag 26namidd. 2 ur. Woensd. 27 2 j Donderd. 28, i\ Vrijdag 29,3 Zaturdag 30, niet varen. van Bres heng Dingsdag 26, namidd. 3 ur. Woensd. 27 2- Donderd. 28 Vrijdag 29, Zatnrdag 30, niet varen. 3a 4 ter drukkerij van de gebroeders abrahams.

Middelburgsche Courant | 1841 | | pagina 2