miDU EE B UII GS C SI E C O U li A m T N°. 135. Dingsdag 1840. 10 November. BESTUREN en ADMINISTRATIEN. £1 b verte ntie. Bcfccubmainw). jfUcbcvïrtuböcïic Jttaaterfiapjiij tot £l\tt van 't 2ll0cmccn. ALGEMEEN PENSIOEN FONDS tf. WESTZAAN NIEUWSTIJDINGEN. ÏOuitecftlanïL (Broot-Di-tttaujc. JfrAufc rijft. ffy- BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennis der belanghebben den dat, ten gevolge eener wijziging in de voorwaarden waarop zal worden Verpacht het ledigen van den zoogenaam de Beerput en zulks speciaal mei betrekking tot het daar onder begrepen zoogenaamde Nachtwerkde tegen Donderdag den i2 November aanstaande, bij Advertentie in dezer Stads couranten van den 13 October en 5 November 11. aangekon digde Verpachtingen op dien dag geen voortgang bullen hebben, maar zullen worden gehouden ter zelfde plaats en uur op Donderdag den 19 November daaraanvolgende; als mede dat de conditiën van Verpachting van af den 9 dezer, dagelijks voor de gegadigden ter lezing zullen liggen, ten woonluiize van den Stads Architect, bij wien alle verlangd wordende inlichtingen en aanwijzigingen verder te bekomen zullen zijn. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 6 No vember 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GR1JPSKERKE. Ter ordannantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG, brengen bij deze ter kennis van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan, dat bij den Raad dezer Stad voorloopig is gearresteerdeene Suppletoire Rol voor de Ontvangst der Belasting op de Fouragien over 1840, en dat die Rol van heden af, tot en met den 23 dezer maand, ter Stedelijke Griffie ter lezing zal leggen, des morgens van tien tot twaalf ure, ten einde de belanghebbenden in de ge degenheid zouden zijnzich met hunnen aanslag bekend te maken alsmede dat aldaar eene bus is geplaatst tot de ont vangst der reclamatienwelk zij zouden mogen noodig ach ten tegen hunnen aanslag op de voormelde Rol in te brengen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 9 No vember 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. De nnlatigen in de voldoening van hun verschuldigdehet Stedelijk Middel der LANTAREN-GELDEN, Dienst 1840, betreffende, worden bij deze ten ernstigste aangemaand tot eene onverwijlde voldoening van hetzelve, en zulks wel vóór of op den 20 dezer, terwijl na dat tijdstip, de maatregelen van dwang zullen worden te baat genomen. Middelburg, den 9 November 1840. DE TROIJE NzCollecteur- Middelburg, den 9 November 1840. De COMMISSIE ter voorziening in den nood der Armen en Behoeftigenop uitnoodiging van de Edel Achtbare Hee- ren Burgemeester en Wethouderszich weder vereenigd en hare werkzaamheden hervat hebbende, neemt, onder kennis geving daarvan, de vrijheid, hare behoeftige Stadgenooten op nieuw aan te bevelen in de milde weldadigheid der meer bevoorregte Ingezetenen van welke reeds gedurende zoo vele jaren de sprekendste blijken zijn ondervonden. F. Z. Ermerins Foorzittcr. N. H. Voorzee de Vries. S. R oei.se. M. J. Boone. J. H. Sistermans. Abm. Lang. N. W. Praag. Dirk Appel Secretaris. De COMMISSIE LOON FOOR JVERK berigt bij deze, dat bij dezelve gedurende dit Winterseizoen bestellingen op NETWERK worden aangenomen. Nadere informatien des wegens te bekomen bij den ondergeteekendeSecretaris der Commissie. Middelburg, den 9 November 1840. De Commissie voornoemd A. M. CR AM ER, President. HUBERTUS REKKER, Secretaris. De DIRECTIE maakt bekend, dat door haar zullen ge veild worden Te ROTTERDAMop Maandag den 30 November 1 840 4687 Blokken Banca's TIN, liggende te Rotterdam. - 7 31 Amsterdam. De Maatschappij geeft bij deze aankondiging de verzeke ring, dat zij vóór de maand Februari] 1841 geen ander Tin, dan de bovengemelde partijen aan de markt zal brengen. De Nocitien met de Veil-Conditien zullen in tijds wor den uitgegeven. Amsterdam, den 5 November 1840. VAN DER IIOUVEN, President. KOOY, Directeur, fungerend Secretaris. VERGADERING op Woensdag den 11 November 1840, des Avonds ten Zes ure. Ferkiezing van een Penning meester Foorlezing en. Bijdrage. Namens Bestuurders P. DE MARET TAK Secretaris. voor deti Gehuwden en ikngehnwden Standonder de /Anspreuk Zonde» Eigenbelang. T:i (fit bovengemeld Fonds^hetwelk tot stand zal komen zoodra er twee honderd en vijftig Personen hebben deelge nomen kunnen als Deelhebbers worden aangenomen alle Personen, Mannen en Vrouwen, Gehuwd en Ongehuwd, die den vollen ouderdom van twintig jaren bereikt en die van zestig jaren niet overschreden hebbenen wier woonplaatsen binnen dit Rijk gevestigd zijn, ter verzekering van eene jaarlijksche of dadelijke nitkeering na derzei ver 'overlijden aan een' Persoon van het Mannelijke of Vrouwelijke Ge- slacht, welke geen grooter ouderdoms-verschil met den Deel nemer heeft dan van twintig jaren. De jaarlijksche uitkeeriug aan een trekkend Lid is levens lang en vastgesteld voor de eerste klasse op honderd gulden ot door eene dadelijke uitkeeriug, volgens de waarde eener Lijfrente h 4 pCt.gerekend naar de jaren van het trekkend Lid. Men zal ook Deelnemers voor eene jaarlijksche uitkeering van f 200, f 300, f 400 tot f 500, of voor eene geëven- redigde dadelijke nitkeeringnaar de waarde van de reeds gemelde Lijfrenteaannemenindien er zich vijftig Leden in iedere Klasse afzonderlijkhebben aangegeven. De contributien van de hoogere Klassen zullen, naar even redigheid van die der eerste Klasse, betaald worden. Dit Fonds zal behalve de noodzakelijke uitgaven, kos teloos bestuurd worden. Nadere inlichtingen kan men bekomen bij den ondergetee kende Correspondent van bovengemeld Pensioen-Fonds" voor de Provincie Zeeland. Brieven vrachtvrij. Middelburg, den 9 November 1840. W. A. SNOUCK HURGRONJE. FRANKFORT den 4 november. Het Oostenrijksche re geringsblad deelt berigtcn uit Konstantinopel van den 18 oc tober mede, waarin op nienw belangrijke nederlagen der Egyptenaren in Syrië vermeld worden. Beyruthalwaar Soliman-bassa den 8 zich weder genesteld had, Is den 9 door de scheepsmagt en troepen der geallieerden aangegre pen en, nadat de Egyptenaren verdreven waren, bezet. Den volgenden dag is Ibrahim-bassa welke met 3000 man in de nabijheid vau Beyruth stond, door eene afdeeling Tur ken aangevallen en geslagen. 1000 Egyptenaren zijn bij die gelegenheid gevangen genomen; de standaard van Ibrahim- bassa en ao stukken veld-gcschut zijn in handen der over winnaars gevallen. Ibrahim is, met het overschot zijner troepen, gevlugt. Emir-Beschir is den 11 met zijn geheel gezin en 800 per- sonen van zijn gevolg te Saida aangekomen, om zich te on derwerpen. Den volgenden dag is hijmet eene Engelsche stoomboot, naar Beyruth overgebragt. Saida is behoorlijk versterkt. De admiraal Stopford maakte toebereidselen tot een aanval op Tripolis. DUSSELDORF den 3 november. De stoomboot Fictoria kwam gisteren avond van Maintz en ontmoette, ten 6 ure, nabij Sturzelbergniet ver boven deze stadde opvarende stoomboot de Drusus, De Fictoria hield geheel het door de wet bepaalde vaarwater en de Drusus wilde haarop eenen afstand van eenige scheepslengten, naar de verkeerde zijde voorbij loopen als wanneer, in weerwil van het dadelijk stoppen en terugslaan der Fictoria het ongeluk niet meer te vermijden was. De Fictoria liep de Drusus in de voor kajuit en maakte een verschrikkelijk gat. De Drusus zonk op den grond ongeveer 5 voet diep. Van de passagiers die de equipagie van de Fictoria gemeend had allen gered te hebbenzijn later echterhelaas I twee omgekomen en op de Drusus gevonden. Men is met het lossen der goederen bezig. Alle berigten stemmen daarin overeen dat de kapitein van de Fictoriadie men ook algemeen van alle schuld vrijspreektzich buitengemeen loffelijk bij de redding van de passagiers en veidere schepelingen heeft gedragen. Moge de Iiemel ons voor dergelijke ongelukken verder be hoeden LONDEN den 3 november. Men spreekt van nieuwe on derhandelingen welkena de aankomst van den Oostenrijk- schen gezant, alhier over de Oostersche zaken zullen geo pend worden ten einde den heer Guizot het genoegen te be- tuigen dat zijne komst aan het bestuur in Europa heeft te weeg gebragt. De uitrusting van oorlogschepen in de onderscheidene ha vens van het rijk duurt onafgebroken voort. De krijgsraad te Slieerness heeft den oppertimmermstj John flciity vrijgesproken van de punten van beschuldiging wegens de poging om in het linieschip Camperdown brand te stic hten. PARIJS den 5 november. De zitting der wetgevende ka mers is hedenmet de gewone plegtigheid door den koning geopend. Zr. Ms. aanspraak luidde aldus Ik heb behoefte gevoeld, u vóór het gewone tijdstip van de bijeenroeping der kamers rondom mij te vereenigen. De maatregelenwelke de keizer van Oostenrijk de konin. gin van Groot-Brittanjede koning van Priiisscn en de kei zer van Rusland, in onderling overieg, genomen hebben om de betrekkingen te regelen tusschcn den sultan en den poeha van Egypte, hebben mij zware pügten opgelegd. Ik neem de waardigheid, zoowei als de zekerheid en de rust van ons vadeiland., ter harte. Volhardende in die gematig de en veizoenende staatkunde, van welke wij sinds 10 jaren de vruchten inzamelen, heb ik Frankrijk in staat gebragt, 0111 het hoofd te bieden aan de kansen, welke de loop der gebeurtenissen in het Oosten zou kunnen doen onstaan. De buitengewone crcdietendie tot dat einde geopend zijn. zullen onverwijld aan u worden onderworpen. Gij zult de beweegredenen er van op prijs stellen. Ik blijf hopendat de algemene vrede niet zal worden gestoord. Hij is noodig voor het algemeen belang van Europavoor het geluk van alle volken en voor den vooruitgang der beschaving. Ik re ken op u, om mij in zijne handhaving bij ce staan, zoo als ik op u rekenen zoude, indien de eer van Frankrijk en de rang, dien hetzelve onder de natiën bekleedt, ons nieuwe inspanningen ten pligc maakten. Pe vrecle 'n het noorden van Spanje was hersteld en wij juichten onszelven toe, wegens deze gelukkige uit komst. Wij zouden het met leedwezen zienwanneer de rampen der regeringloosheid de ongelukken van don burger oorlog kwamen vervangen. Ik draag Spanje de opregtsce belangstelling toe. Mogen de hechtheid des troons van ko ningin Isabclla //en der instellingen, welke hem schragen moeten, dit edele land voor de lange en smartelijke beproe vingen der omwentelingen bewaren De voldoenig niet verkregen zijndedie wij van het Argencijnsche gemeenebesc gevorderd hebben heb ik bevolen dat nieuwe magc gevoegd wierde bij het smaldeel hetwelk belast is in die wateren de achting voor onze regten en de bescherming van onze belangen te verzekeren. In Afrika heeft eene gelukkige uitkomst verschillende belangrijke ondernemingen bekroondin welke de dapperheid van onze soldaten heefc uitgeblonken. Twee mijner zonen hebben in hunne gevaren gedeeld. "Nog zijn inspanningen noodig om in Algerie de zekerheid en den voorspoed van on ze vestigingen te verzekeren. Mijn gouvernement zal het geen wij ondernomen hebben weten te volbrengen. De stad Boulogne is het tooneel geweest van eene dwa ze pogingdie tot niets anders gestrekt heeft dan om op nieuw de verknochtheid der nationale garde, van het leger en des volks te doen uitblinken. Alle eerzuchtige woelin gen zullen schipbreuk lijden op eene monarchie, die ge- gron vest is en veidedigd wordt door het alvermogen van den nationalen wil. De wet van het budget zal eerlang ten onderzoek aan u worden voorgedragen. Ik heb de gestrengste zuinigheid in de vaststelling deÉ gewone uitgaven voorgeschreven. De gebeurtenissen hebben ons onverwachte lasten opgelegd. Ik vertrouwdat de openbare voorspoedharer geheele ont wikkeling hergeven, ons veroorloven zal, die' te dragen zonder nadeel voor den staat onzer geldmiddelen. Andere beschikkingen zuilen, u worden aangeboden voor werken vau openbaar nutin het belang der letteren en van de vrijheid van het onderwijs. Mijne heerennooit heb met meer nadruk en met meer vertrouwen uwe krachtdadige medewerking ingeroepen. De magteioosheid heeft de driften, die regeringloosheid willen, nog niet ontmoedigd. Onder welke gedaante zij zich vertoonen mogenmijn gouvernement zalin dc bestaande wetten en in de vaste handhaving der openbare vrijheden, de noodige wapens vinden, om dezelve te bedwingen. Wat mij betreft, temidden der beproevingen die de Voorzienigheid mij oplegt, wil ik niets anders, dan Haar mijnen dank toebrengen voor de bescher ming, welke Zij niet ophoudt mij te verleenenmijn gezin en mijen Frankrijk door eene altijd klimmende zorg voor zijne belangen en voor zijn geluk bewijzen geven van de dankbaarheid, welke de betuigingen van liefde mij inboeze men, met welke het mij, in deze wieede oogenblikken om geeft." Z. M. is bij het binnenkomen in de vergaderzaal en bij het heengaan door de aanwezigen met de levendigste geest' drift begroet. De zinsnede, waarin Z. M. sprak van nieu we wapeningen, ind.cn de belangen en de eer des rijks zulk mogten vorderen, is door velen met den kreet van leve de koning beantwoord. Bij het vermelden van den aanslag op zijn leven en van de daarbij weder ondervondene bescher ming dei Voorzienigheid getuigde 's kouings stem van de aandoening zijns gemoedsde geheele vergadering stond op bij het uitspreken van die woorden, en deed van hare deel- neming en gehechtheid blijken door een luid vreugdegejuich» IL M. de koningin en de verdere leden van het konir.kliife gezin woonden de plegtigheid van de opening der zitting bij. De orde is onder de talrijke volksmenigte, die op de been was, nergens gestoord. AlOmme waren uitgebreide ma«(

Middelburgsche Courant | 1840 | | pagina 1