MIDDELS ÜRGSCHE c "Mi A M T, N°. 125. Zaturdag 1840. Uw "ns 17 October. BESTUREN en ADMINISTRATIEF. 4Irttio«rtIc Militie. ïScficnbm.ifcttig. NI EU W8TIJDINGEN. Turkije. Buitdrftlanb. Jfvrtuktrijfc. flebcrlattbcn. /ML»*' r BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Gelet op art. i van het besluit van den lieer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie van den j October j 1. Provin ciaal Blad no. ioi); Verwittigen bij deze de Verlofgangerswelke zich in de Gemeente bevindendat allen zich zullen moeten vervoegen op Maandag den 16 dezer, des middags ten twaalf ure, op de Hcerenbeurs alhier, voorzien van de Kleeding- en kleine Equipementstukkenwelke zij van hun Korps hebben be houden, mitsgaders van het Attest H. H., ten einde door den Heer Militie-Commissaris te worden geïnspecteerd. Dat van InspeOie zullen zijn verschoond de zoodanigcn die zich met een tijdelijk Verlof in hunne Haardsteden be vinden alsmede diegenen, welke met hunne Korpsen nu of in der tijd hebben afgerekend, en eindelijk de zulken die nog niet van Militaire Kleeding zijn voorzien. Wordende alle belanghebbenden aangemaand zich ten voorschreven uur en plaats te doen vinden ten einde zich niet bloot te stellen aan de straf van Provoost-Arrest, bij art. 183 der wet vermeld, welke aan de zoodanigcn, die van de Inspectie afwezig zullen blijven, zonder wettige re denen daarvoor te doen blijken, door den Heer Militie-Com missaris zal worden opgelegd. En ten einde een iegelijk hiervan kennis drage zal deze worden afgekondigd, mitsgaders in dezer Stads-Courant ge plaatst. Gedaan ten llaadhulze der Stad Middelburg, den 16 October 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GR1JPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Gezien het besluie van den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den t dezer QProvinciaal Blad no. 100) betrekkelijk de Suppletoire beschryving voor de Per sonele Belasting Herinneren de In- en Opgezetenen aan de bepalingen van art. 27 en 42 der wet, van den 29 Maart 1833 Staatsblad no. 4), omtrent de Belasting naar tijdsgelang en de Supple toire Aangifte, volgens welke een ieder, die^door uitbrei ding, vermeerdering, verwisseling of het aanschaffen van Belasting-Voorwerpen der grondslagen van het Personeel komt te vallen onder toepassing van eenen nieuwen of ver hoogden aanslagin den loop des Dienscjaars verpligt is alvorens en naar gelang van het ontstaan der omstandighe den en op de boete bij art. 35 en 39 vascgesteld tot het indienen van behoorlijke Aangifce deswege, invoege als bij art. 30 der wet is voorgeschreven; kunnende daarvoor een Biljet ter invulling bij den Ontvanger worden afgehaald. En opdat niemand hiervan onkundig blijve, zal deze wor den afgekondigd mitsgaders in dezer Stads-Courant ge plaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 16 October 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordannantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. De COMMISSIE tot uitdeeling van SPIJS aan Min vermogenden te Middelburgaan de Ingezetenen derzelve Stad. Veelgeachte Stadgenooten Niettegenstaande het schoone herfst-weder mogen wij den op handen zijuden winter niet uit het oog verliezen en daar bij de belangen van onze behoeftige Medeburgers, die voor zeker wederom met ccnige bekommering dit jaargetijde zien naderen. De aanmoediging, welke wij sinds een vierde van eene eeu w door ulieder milde bijdragen mogten ondervindendoet ons met vertrouwen de zorg weder op nieuw op ons nemen om, naar jaarlijksche gewoonte, uit de bijeengebragee fond sen aan onze mingegoede Natuurgenooten een warm en goed Voedsel te verschaffen, ten einde daardoor hunne ge zondheid te bevorderen en de ruwheid van het saizoen meer dragelijk te maken. Wij twijfelen ook geenszins aan ulieder goede gezindheid en verwachten eene ruime bijdrage, terwijl wij ons aanvan kelijk zullen bezig houden met de voorbereidende werkzaam heden ten einde te zorgen, dat wij op eene geschikte wij ze aan het verlangen der Inteekenaren kunnen voldoen. In afwachtingdat onze hoop niet zal worden te leur gesteld, zullen wij eerlang de vrijheid nemen eene lijst van Inteekening en Bfljecten ter invulling aan uwe huizen rond te zenden ten einde een ieder in de gelegenheid te stellen aan de begeerte van zijn hart te voldoen-, en ons in staat te stellen deze bemoeijingen te hervatten, waaraan wij, ten behoeve van onze Stadgenooten volgaarne een deel van on zen tijd besteden. Middelburg, den 15 October 1840. De Commissie voornoemd D. J. DE Süperville President. S. de Wind. S. Bomme Thesaurier. H. du Buisson Becius Secretaris. J. van Reigersberg Versluys. A. J. VAN DEN BROECKE. P. N. SCHORER. J. A. Moens. KONSTANTINOPEL den 3 octoberGisteren ochtend verkondigde het gebulder van het geschut den bewoners der hoofdstad de geboorte van een' zoon van den regerenden sul tan Abdul-Medschiddie den uaain van Murad heeft ontvan gen. Alle pacha's en hooge ambtenaren hebben zich onmid dellijk naar het serail begeven om den .sultan geluk te wen- schen. Tot viering van deze heugelijke gebeurtenis zullen er gedurende zeven dagen openbare vermakelijkheden plaats hebben. De blokkade van de Syrische en Egyptische kusten zal den 14 october een' aanvang nemen. Eergisteren is het Engelsch fregat Talbot hetwelk te Therapia was gestationeerd, naar de Syrische kusten geste vend. De gezondheids-toestand der hoofdstad laat niets te wen- schen over. ODESSA den 24 september. Sedert den ia zijn alhiermeer dan 20 schepen van Sebastopol binnengeloopen oin troepen en krijgsbehoeften in te nemen. Dagelijks komen nog 2 k 3 schepen onze haven binnen. Men verspreidt het ge rucht, dat het Aziatisch korps bevel heeft ontvangen zich op marsch te begeven. FRANKFORT den 11 october. Men meldt uit Weenen dat de afkeuring van de laatste handelwijze der Porte jegens den onderkoning aldaar algemeen isen zich grondt op de verpligtingdoor een artikel van het traktaat van 15 julij aan de Turksche regering opgelegd, om tot geene verdere maatregelen over te gaan alvorens den raad der verbonden mogendheden te hebben ingeroepen, in geval Mehemedin zij ne weigering mogt volharden hetwelk men zelfs nog niet zeggen kan door hem gedaan te zijn, naardien, zoo hij zich niet al geheel heeft onderworpen, hij zelf toch den weg tot i eene vereffening geopend had. Gelijke ontev#edenheid zou door de Pruissische regering aan den dag zijn gelegd. PARIJS den 12 october. In weerwil van het ongenoegen, door den maarschalk Gérard en de ministeriele bladen tegen zoodanigen maatregel aan dan dag gelegd heeft eene depu tatie uit de nationale garde van Parijs, uit officieren en on der-officieren bestaandewaarbij zich eenige zoogenaamde gedelegeerden uit de burgerij gevoegd hadden goedgevonden zich gisteren naar het hotel van den minister Thiers te bege ven en daar deze zich op zijn landgoed bevond, aan een der geëmployeerden het door hen opgemaakt protest over te reiken. In dit stuk wordt gezegd dat zijom een strijd te ver hoeden, die door de regering scheen gezocht te worden, maar waartoe zij geene aanleiding wilden gevenhet plan hadden laten varen om met een verbazend getal nationale gar den en burgers tot hem president minister te komen en nu besloten hadden, bij wijze van deputatie, iti de eerste plaats te protesteren tegen de onwettigheid der dag-order, door den maarschalk opperbevelhebber der nationale garde uitgevaar digd en vervolgens het regt te handhaven dat alle burgers hebben om hunne gevoelens over de belangen des lands uit te drukken. De hunne en die der door hen vertegenwoordigde burgers zijn deze de nationale vlag is door de vreemden beleedigd de eer van Frankrijk is gekwetst, zijne belangen zijn bena deeld, zijne omwenteling wordt bedreigd. Een echt nationaal gouvernement zou zich onder zulke omstandigheden, terstonj op de geestdrift van het volk heb ben beroepen het zou al de burgerwachten gereorganiseerd gewapend en geoefend de artillerie-korpsen op veranderden voet gebragten zich alzoo in staat gesteld hebben om het geheele leger, door eene Ontzagverwekkende reserve onder steund den vijanden tegen te stellen. Niet de hoofdstadzeggen zij verdermaar de grenzen aan den Rijn en de Alpen hadden moeten worden versterkt. De vestingwerken van Parijs komen hun voor, minder tegen het heilig verbond dah tegen de vrijheid aangelegd te worden en slechts een middel te zijn om de openbare aandacht van de groote buitenlandsche gebeurtenissen af te leiden en al de laagheden der diplomatie te bedekken. Wanneer een nieu we inval dreigde dan zou het volk zelf, 11a de verraders verjaagd te hebben, wel middelen van verdediging tegen de vijanden weten te beramen. Deze zonden bijaldien zij de revolutie wilden vernietigen haar gewapend tegenover zich vinden, en die met gezag bekleedde mannen, die hare vaart mogtch willen stuiten, zouden zich eene vreesselijke verant woordelijkheid op den hals halen. Laat in den avond is de heer Thiers in zijn hotel terugge keerd en heeft verscheidene uren met den minister van oor log den heer Cubières gewerkt. Over het algemeen heeft men hier thans weer meerder hoop op het behoud van den vrede. Er zijn geruchten in omloop volgens welke de regering eens nota van het En gelsch ministerie heeft ontvangen, die in zeer welwillende bewoordingen is opgesteld. Ook spreekt men van een door vorst Metternick gedaan voorstel0111 het geheele vraagstuk van het Oosten op nieuw aan de beoordeeling van een con gres der vertegenwoordigers van de groote mogendheden te onderwerpen en Frankrijk met aandrang uit te noodigen om daaraan deel te nemen. Een der tolken van den minister Thiers deelt thans den hoofd-inhoud mede van het memorandum, on langs van zijnentwege aan lord Palmerston toegezonden. Ook dit stuk is niec in eenen oorlogzuchtige!) toon opgesteld maar getuigt veeleer van pogingen, om door diplomatische fijnheden zeer weinig te zeggen. De minister spreekt daarin over de wijze waarop Franlttijk de onschendbaarheid van het Ottomannische Rijk steeds heeft verstaan; beklaagt zich over Engelandhetwelk vroegere denkbeelden latende va ren met de drie mogendheden gemeene zaak heeft gemaakt, en zegt ten slotte, niet dat Frankrijk zich gewapenderhand tegen de uitvoering van het verdrag van 15 ju lij zal verzet ten, maar dat het daaromtrent zich eene volkoraene vrijheid van handelen voorbehoudt. De voorioopige arbeid aan de bevestiging dezer hoofd stad die vooral in de onteigeningen en het afsteken der linien bestaatwordt met grooten ijver voortgezet. De bewoners der naburige dorpen hebben gisteren aanzegging ontvangen, dat zij in den loop dezer week troepen te huisvesten zouden hebben die aan deze vestingwerken moeten arbeiden. Gisteren avond heeft zich voor het bureau van den National eene talrijke groep volks verzameld, schreeuwende: de oorlog weg met de Engelschen weg met de forten doch op de komst van eene patrouille van nationale gardes is de menigte uiteen gegaan. 's GRAVENHAGE den 13 october. Heden namiddag zijn de Hooge Raad der Nederlanden en het provinciaal geregts- hof van Holland, in volle getalen en groot costuum bene vens de staatsraad burgemeesterde wethouders en eene com missie uit den stedelijken raad cfezer residentieachtervolge- lijk bij HH. MM. den Koning en de Koningin ten gehoore toegelaten ter gelukwensching mee hoogscderzelver bestijging van den Nederlandschen troon. De aanspraken door de voorzitters der drie collegien ge daan zijn door HH. MM. op den verpligcende wijze beant woord. Op, die namens de stedelijke regering heeft de Koning onder anderen gezegd dat hij bemoedigd door de uitgedrukte gevoelens der natie, alles zou doen wat in zijn vermogen was om regt en geregtigheid te bevorderen en algemeene wel vaart te verspreiden, maar inuisschen slechts mensche- lijke krachten hebbende, op den bijstand van alle regcscha- penen rekende, en, de waarheid liefhebbende en zoekende] die ook zou verwachten van al degenen, welke in land én stad geroepen zouden wordenom hem in dit heilzaam oogmerk van dienst te zijn. Uic verschillende steden van ons vaderland ontvangt men voortdurend berigtendat aldaarzoo van de pitijen der raadhuizen als bij de hoven en regtbanken de proclamatien van abdicatie en aanvaarding van den troon zijn afgekondigd. Ook ontvangt men van allerwege berigt, dat de troepen en schutterijen plegtig den eed van getrouwheid aan Z. M. Koning IVillem II hebben afgelegd. 's GRAVENHAGE den 14 october. Heden middag heb ben de leden van den Raad van State de eer genoten bij IIH. MM. ter tafel te worden genoodigd. Men verneemt, dat Z. M. de Koning het voornemen zoude hebben om op hoogstdeszelfs eigene kosten in deze residentie eene kavallerie-kazerne te laten bouwen, ingerigt voor een geheel regement. Men wil weten, dat II. M. de Koningin het gebouw, waarin thans de bureaux van het ministerie van financiën ge vestigd zijn, et) dat aan het chans door HH. MM. bewoond .patcis grensczal aankoopenten einde hetzelve te doen verbouwen en met het paleis te vereenigen. Ten gevolge van de in werking brenging der ministe riele verantwoordelijkheid zijn er reeds verschillende veran deringen gebragt in den loop der werkzaamheden bij de on derscheiden departementen van algemeen bestuur. Ieder mi nisterie handelt dé zaken af, welke tot zijn werkkring be- hooren Men verzekert, dat Z. M. de Koning en hoogstdes zelfs Zonen bij de opening van de gewone vergadering der Staten-Generaalop aanstaanden maandag, zich te paard van hoogstdeszelfs paleis naar het hotel der Staten-Generaal zul len begeven. HARDERWIJK den 13 october. Gisteren heeft ten huize van den deurwaarder P. Bronsveld een allertreurigst onge luk plaats gehad. Deze in den kring van zijne lutisseiijJte familie het middagmaal houdendewordt met de zijnen op het alleronverwachts verschrikt door eenen geweldigen slag. Zonder te weten van waar dezelve kwam valt de vrouw van den zoou van Bronsveldmejufvrouw Schuurman oud

Middelburgsche Courant | 1840 | | pagina 1