MIDDELBUftGSCHE A r. 98. Zaairdag 1840. '•np- 15 Augustus. r.F.WQüK <C BESTUREN en ADMINISTRATIEN. Bcfcctibmafiittg. ©pcufcave £lerfc00fmi0 DeberlAubödic Aanbel-'£Ra«it$c!tAppij.. 2101 <1A c {f u t» i tl 0 NIEUWSTIJDINGEN. Suilshcïtïanb. JfvauJivijfï. üc&cKiandcn. ÊÏC A.j$--? *'4. >r*r J De abonnements-prijs dezer Courant is 2 76 voor drie maandcu, en franco per Post f 3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maandeu genomen, en de betaling geschiedt comptant, of bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vddr 10 ure, indien men dezelve in het eerst uit te geven No. wil geplaatst hebben. De Advertentien worden berekend tegen 22 Cents de regelmet uitzondering van Huwelijk?* Geboorte- en Doodbekendmakingen, waarvan de prqs van één tot zes regels is/i,5o cn voor iederen regel daarboven 22 Cents. Dezelve moeten niet op zegel geschreven zijn, aboo het regt van zegel wordt betaald. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Gezien de circulaire van den Heer Staatsraad Gouverneur van Zeeland, van den 22 Julij jl. Provinciaal Blad no.77', Brengen, overeenkomstig de daarbij gedane aanschrijving, ter kennisse van een iegelijk, dat bij de wet van den 6 Juiiij te voren {Staatsblad no. 17) vrijdom van Lasten is toege kend ter zake van Land-ontginningen en Landverbeteringen en dat voor dezulken, welke zich met den inhoud dezer be langrijke wet meer van nabij zouden willen bekend maken van heden af, gedurende drie weken, een exemplaar van opgemeld Staatsblad ter lezing is leggende op de Stedelijke Griffie, van des voormiddags tien tot des namiddags drie ure. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 7 Augustus 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. Op 's Rijks Werven der Marine te VLISSINGEN, op Woensdag den zes-en-twintigsten Augustus aanstaande des voormiddags ten tien ure van voor 's Rijks dienst AFGE KEURDE GOEDERENbestaande in een' hoop afval van Touwwerk, eene Sloep, eenige hoopen Brandhout, Krom mer- en Knieplaten en Eiken Schalen drie hoopen Eiken Mot en eene partij Teertonnen. Zijnde alles daags vóór en op den Verkoopdag te zien. Vlissingen, den 7 Augustus 1840. De Vice-AdmiraalDirecteur en Kommandant der Marine, Bij deszelfs afwezigheid, De Secretaris bij de Directie der Marine te Vlissingen J. C. VERVATE. De DIRECTIE maakt bekend, dat de NAJAARS-VEI- LINGEN der Maatschappij van 1840 zullen gehouden wor den op de dagen en plaatsen en bestaan uit de Artikelen en hoeveelheden, hieronder gemeld: Te AMSTERDAMop Maandag den 7 September 1840, 276,471 Balen 1972 Vaten Java KOFFIJ,") ,5*90 Balen Sumatra KOFFIJ, j »'g«ende aldaar. Te ROTTERDAMop Maandag den 10 September 1840, 198,727 Balen 1579 Vaten Java KOFFIJ, liggende aldaar. 23>3'9 1318 ligg. te Dordrecht. Te MIDDELBURGop Donderdag den 17 September 1840, 16,609 Balen 441 Vaten Java KOFFIJ, liggende aldaar. Te AMSTERDAMop Woensdag den 23 September 1 840 360 Vaten NOTENMUSCAATliggende te Amsterdam, n Dito n n R-Otterdam. 20 FOELIE „Amsterdam. 6° Dito Rotterdam. 29 Kisten NOTEN ZEEP M n Amsterdam. 94 Rollen Java KANEEL Amsterdam. 12 Kisten 1 2 Rollen Hava KANEEL Rotterdam. 108 Zakken 2 Pakken De Maatschappij geeft bij deze aankondiging de verzeke ring, dat zij vóór hare gewone Voorjaars-Veiiingen van 184!, geene andere Koffij en Specerijendan de bovenge melde partijenaan de Markt zal brengen. De Monsters van de Koffij zullen op Vrijdag den 14 Au gustusen die der Specerijen op Vrijdag den 21 Augustus eerstkomende verkrijgbaar zijn; terwijl de Notitien met de Veil-Conditien in tijds zullen worden uitgegeven. Amsterdam, den 4 Augustus 1840. VAN DER IIOUVEN, President. KOOY, Directeur, fungerend Secretaris. De In- en Opgezetenen dezer Stad en Ambacht welke alsnog nalatig zijn gebleven in de voldoening van hun ver schuldigde, het Stedelijk Middel der LANTAREN-GEL DEN enz., over dit loopende jaar, betreffende, worden bij deze aangemaand tot eene onverwijlde voldoening van het zelve, en zulks wel vóór of op den 4 September eerstko mende ter voorkoming der middelen van vervolg ten deze bij de wet voorgeschreven. Middelburg, den 15 Augustus 1840. DE T R O IJ E N z. Collecteur van voorschreven Middel. NAPELS den 1 augustus. De door den koning goedge keurde overeenkomst met Engelandtot wegruiming van het verschil over deu zwavelhandelhoudt hoofdzakelijk het volgende in: 1. verbreking van het contract met de com pagnie Taix; 2. schadeloosstelling der Engelsche kooplie den van den kant des konings; 3. handhaving van het sou- vereiniteits-regt des konings over de zwavelmijnen en 4. de bepaling, dat eene gemeenschappelijke commissie, be staande uit Engelsche en Napelsche commissarissenalhier de vorderingen tot schadevergoeding onderzoeken zal. FRANKFORT den 9 augustus. De onlangs door de Hanoversche stenden-vergadering aangenomen en door den koning bekrachtigde nieuwe grondwet voor het koningrijk Hanover, is aldaar den 8 dezer afgekondigd geworden. Bij besluit van den 29 julij, geteekend te Sanssouci, heeft Z. M. de koning van Pruissen den aartsbisschop van Gnesen en Posen, den heer Dunintoegestaan naar zijn aartsbisdom terug te keeren waartoe Z. M. zegt zich ge noopt gevoeld te hebben, zoo door de verzekeringen, welke die prelaat gegeven heeft, als door de bewijzen van trouw en gehechtheid aan den troon, welke de inwoners van het groothertogdom Posenin het afwijzen van alle pogingen om hen tegen de lands-regering op te ruijen, gegeven hebben. Genoemde prelaat is bereids den 5 dezer van Kolberg te Posen aangekomen. Van de Russische grenzen den 31 julij wordt gemeld: Men vreest in het binnenland van Rusland voor hongers nood ten gevolge van het mislukken van den oogstge durende twee jaren. Men verneemt reeds, dat de wegen hier en daar onveilig wordenhetgeen in Rusland zeer zeld zaam is. In Moscou zelfs begint het volk te morren zoo dat men buitengewone maatregelen heeft moeten nemen. In de zuidelijke provinciën is de toestand echter beterdoor dien de oogst aldaar goed schijnt te worden." Sanu-beyde agent van Mehemed-Ali bij de Porte is den 23 julij te Alexondria teruggekeerd. Zijne zending schijnt ten eenenmale mislukt, en de onder-koning, op het vernemen daarvan, in eene zeer kwade luim geraakt te wezen. Men dacht dat de Papin aan boord waarvan de heer Perier naar Alexandria was gekomen spoedig weder van daar zou ver trekken,. en dat de heer Perierdie, naar men aldaar dacht, Mehemed den raad moest geven, de geschillen met den sultan in der minne te vereffenen onverrigter zake huiswaarts zou keeren. Uit Syrië had men treurige berigten. De Egyptenaars, maar nog meer de Albanezen moeten zich in het gebergte aan de grootste wreedheden hebben schuldig gemaakt. Vrou wen en kinderen zouden gedoodgansche dorpen verwoest zelfs priesters aan het altaar vermoord wezen. Men beschouw de den opstand minder als geheel geëindigd dan wel als voor het oogenblik onderduikt, en dacht dat de bergbewoners we der uit hunne schuilhoeken te voorschijn zouden komen, zoodra het leger afgetrokken was, hetwelk den 22 te Bey- ruth terug verwachc werd. PARIJS den 10 augustus. De Moniteur bevat een ko ninklijk bevelschriftwaarbij het hof der pairs wordt bij een geroepen, om over Louis Bonaparte en zijne medepüg- tigen regt te spreken. De bladen der revolutionnaire tegenpartij toouen zich over dit bevelschrift ontevreden. Zij hadden gewilddat prins Louis Bonaparte met zijne tnedepligtigen voor den gewonen regter verscheen en dat dus de uicspraak over hunne schuld aan gezworenen verbleef. De National ziet in den genomen maatregel een oewijs dat de minister Tbierseven als al zijne voorgangershet volk wantrouwt. Intusschen was naar het oordeel van onpartijdige»de vrijspraak van al de schuldigen aan den vroegeren aanslag door de gezworenen te Straatsburg, ofschoon dan ook de toenmalige maatregel, 0111 Louis Napoleon zeiven buiten het regtsgeding te houden, daarop invloed gehad moge hebben, niet geschikt om het ministerie de zekerheid te geven, dat in dezen dóór de ge wone regters werkelijk regt zou worden gedaan. Vrij alge meen betreurt inen echter te Parijs, dat aan de daad van Louis Napoleondoor zijne verschijning voor de vergadering der paiis, meer gewigt zal worden gehecht, dan die verdient. Intusschen worden thans door sommige Fransche bladen be rigten medegedeeld, die doen twijfelen of zijn aanslag wel zoo voorbeeldeloos dwaas en onbezonnen is geweest ais men bij den eersten opslag kon vermoeden. De prins is in den nacht van den 8 op den 9 op het kas teel van Ham aangekomen en zal aldaar verblijven tot op het oogenblik van zijn proces. Gisteren is een escadron dragonders naar Boulogne vertrokken, tot het overbrengen zij ner medepligtigen herwaarts. Volgens sommige berigten was prins Louis eerst voor nemens geweest om bij Duinkerken of bij Dicppe aan wal te komen, en zou hij alsdan ondersteuning hebben erlangd van een groot aantal lieden zijner partijdie zich aan de noorde lijke grenzen van Frankrijk en met name bij Veurne in Bel- giehadden verzameld. De lieden die hij bij zich had droegen op de schako's het nommer van het te Duinkerken in bezetting liggende regemenc van linie. De kapitein van de Engelsche stoomboot, die prins Louis bij Boulogne aan wal gezet heeft, met name James Crowheeft bij een verhoor voor den - onder-inspecteur der douanes verklaard, dat hij den 4augnstws, des ochtends ten half tien ure, van Londen vertrokken was, volgens de op gave van den hofmeester met 56 of 57 passagiers die op verschillende plaatsen aan boord gekomen waren; hij had van zijne maatschappij order om te gaan werwaarts zijne passa giers zouden verkiezenen des ochtends twee uren voor zijne landing gezien, dat al die passagiers hunne-burgerklee- deren tegen uniformen verwisselden en uit drie of vier kisten wapenen te voorschijn kregen. Voorts verhaalde hijdat die heeren in de laatste uren schromelijk veel en wijn van allerlei soort gedronken haddenen kort voor de landing hunne knevelbaarden afgeschoren en aan elk der soldaten honderd francs hadden gegeven. Van zijn boord waren geen seinen naar den wal gedaanook had hij van den wal geen seinen zien doen. De bekende redevoering van lord Palmerston in het lagerhuis wordt door de Parijsche ministeriele bladen als een bewijs beschouwd, dat hij tot betere gedachten komt en het tusschen Engeland en Frankrijk gerezen misverstand betreurt. De uitzigten op eene vreedzame wending schijnen zich, naar de taal der dagbladen en de houding der beurs te oor- deelenten voile te bevestigen. Er zal aldus geen oorlog plaats hebbenen het geschil tusschen Frankrijk en de ove rige mogendheden zal waarschijnlijk langs den weg van di plomatieke onderhandelingen beslecht wordenwelker uit slag zal zijn den sultan en den onder-koning beiden tot het doen van wederkeerige concessien te brengenten gevolge waarvan men hooptdat de regtstreeksche tusschenkomst der groote mogendheden nutteloos zal worden. De minister van oorlog heeft van den maarschalk Falée de navolgende berigtenonder dagteekening van den 1 dezer ontvangen De Arabische ruiterij heeft zich op nieuw in de vlakte van Metidja vertoond. Een klein gevecht heeft den 27 ju lij tegen omstreeks 600 tot 700 ruiters plaats gehadbij welke gelegenheid de Arabieren zijn teruggetrokkenna eenige verliezen te hebben geleden wij hebben eeneu wacht meester en twee jagers gesneuveld en vier andere gewond gehad. Den 29 julij, des middags ten 3 ure, heeft de vijand, ongeveer i800 man sterk, zich tusschen de waadplaats van Constantine en la Maison Quarrée vertoond pogingen aan wendendeom zich op den linkeroever van de Arach te ves tigen. De generaal Rosto/an is den Arabieren te getnoet ge trokken, en heeft hen door het werpen van eenige houwit sers op de vlugt gedreven. Gelijktijdig werd door den ko lonel de Hulsen een ander gevecht geleverd waarbij de vijand geheel over hoop is geworpen, en met achterlating van vele manschappen teruggeweken. Sedert zijn de Arabie ren rustig gebleven." Men heeft dezen morgen berigten uit Madrid van den 5 dezer ontvangen, volgens welke de nieuwe ministersop hunne reis naar Barcelona overal met geestdrift zijn ont vangen. De berigten uit Barcelona zijn zeer voldoende. Bij eene proclamatie van het burgerlijk opperhoofd is de staat van beleg aldaar opgeheven. Het was besloten, dat de beide koninginnen den 15 aanstaande naar Valencia zouden ver trekken. 'sGRAVENIIAGE den 12 augustus. Heden heeft eene deputatie der Staten-Generaalmet den voorzitter der Eer- ste-Kamer, mr. A. van Gennep aan het hoofd, den Koning het volgende adres aangeboden, in antwoord op de aanspraak waarmede Z. M. den 4 dezer de buitengewone vergaderin* der Staten-Generaal heeft geopend Sire! Het strekt ons allen, die tot deze buitengewone en plegtige vergadering der Staten-Generaal bijeengeroepen zijn tot het levendigst genoegenons om Uwe Majesteit te hebben mogen scharenen hoogstdenzelven in persoon onze zitting te hebben zien openen. Te zamen gekomenom te beraadslagen over veran deringen en bijvoegingen in de grondwet, welke de omstan digheden of de ervaring noodig- hebben doen oordeelen ge voelen wij geheel het gewigt van deze belangwekkende taak, De grondwet toch is het plegtanker van Nederlands vrijheid en volksgeluk. Elke wijziging in dezelve staat met onze hoogste belangen in een onafscheidbaar verband. Mee behoedzaamheid is daarom bij de grondwet zelve de wijze aangewezen, waarop de veranderingen of bijvoegingen zullen kunnen worden daargèstold.

Middelburgsche Courant | 1840 | | pagina 1