MÏD D E L B RGS H E 'I C O R A N^g. m 89. Zaturdag 1840. ï/M 25 Juiy Jfirauferijfe. BESTUREN en ADMIMSTRAT1EN. IhiMuatic. 0>ÉJC«ïmtrc SievïioopituKti. NI EU W STIj DING EN QTttvfcijc. SDttttsrltlattb. Ücöcrl;ui3)cn. &Jo BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennis van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan, dac, door den Heer Staats raad Gouverneur der Provincieis invorderbaar verklaard het Primitief Kohier No. 2, der Personele Belasting, voor de dienst van i8|§, bevattende de aanslagen ten gevolge van eigene aangiften van Belastingschuldigen, in de Wijken L. - Q. en A. - E. Ambacht, en dat hetzelve ter invorde ring aan -den Heer Ontvanger der Directe Belastingen is toe gezonden. En zal deze worden afgekondigdmitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 24 Julij 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT VAN GRJJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, F. Z..ERMERINS L. S. Lid van den Raad. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLIS- SINGEN zullen op Dingsdag den 28 Julij aanstaande, des namiddags ten één ure precies, in eene der Zalen van het Raadhuis aldaar, in het openbaar voor AFBRAAK presen teren te verkoopen De KRAAN, aan deze Stad in eigendom toebehoorende staande en gelegen op de Bierkaai binnen gemelde Stad, met al het Hout en ijzerwerk mitsgaders met de metalen Schijven en de zoo goed als nieuwe Kraanreepdaartoe behoorende. De conditiën, waarop deze Verkoop zal plaats hebben, kunnen worden vernomen ter Secretarie dezer Stad; terwijl alle noodige aanwijzingen en inlichtingen zullen worden ge geven door den Stads-Architect aldaar. Vlissingenden 13 Julij 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. van der SWALME. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, S. van der SWALME, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad NEU ZEN, zullen op Woensdag den 5 Augustus 1840, des voormiddags om 10 ure, ten Raadhuize aldaar, in het open baar presenteren te verkoopen de navolgende KAZERNE- FOÜRNITURES als: 146 Stuks één- en tweemans Kribben. i'3v één- en tweemans Stroozakken. 129 Kussenzakken. 465 tweemans Lakensen 265 Wollen Dekens. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. W. STEENKAMP. Ter ordonnantie van dezelve, J. C. STEENKAMP P.Wz. De fungerende MARKTMEESTER der Stad Middelburg berigt bij deze den Ingezetenen, dat, gedurende de Kermis', te rekenen van Donderdag den 23 Julijde plaats alwaar de Groenten en andere dergelijke Eetwaren zullen worden te koop gesteldzal zijn de Groenmarkt. De Marktmeester voornoemd A. DUIK HENDRIK SE. KONS1AN1INOPEL den 1 julij. De Porte heeft ver klaard, dat hoogstdezelve geen deel zou nemen aan de dwang maatregelen die Engeland voornemens zou zijn tegen Mehe- med-Ali in het werk te stellen. Betrekkelijk de onlusten 111 Syrië zijn zeer tegenstrijdige geruchten in omloop som migen beweren dat Beyruth reeds in handen der opstande lingen zou zijn gevallen, doch voegen er bij, dat, niet tegenstaande zij deze belangrijke zeestad zijn binnengerukt cn zich vele inwoners aan hen aangesloten hebben, zij ech ter na een hevig gevecht wederom uit de stad zijn verdreven. WEENEN den 11 julij. Het door de Algemeine Preus- ansche Staats-Zeitung medegedeelde berigtbetrekkelijk het p aats geiad hebbende verschrikkelijk ongeluk op den spoor weg rus-sc ïen Napels en Porticihetwelk door meest alle dag bladen as overgenomenbevestigt zich gelukkig niet. Ge zegd blad deejt heden het berigt mede, dat deze tijding als van allen grond ontbloot moet worden békchouwd, doch dat alle pogingen worden aangewendom den persoon of de per sonen die een dergelijk leugenachtig berigt hebben verspreid te ontdekken. FRANKFORT den 17 julij. Volgens berigten uit Athene waren HH MM. de koning en koningin van Griekenland in genoemde hoofdstadvan eene reis door onderscheidene provinciën van hun rijk in goeden welstand teruggekeerd maar had op genoemde reis Z. M. groot gevaar geloopen van te verdrinken. Altoos gewoon zijnde om zijn gevol»- vooruit te rijden, was hij in Achaje, door eenen stroom die door de aanhoudende stortregens zeer aangezwollen was en welken Z. M.zonder vooraf deszelfs diepte te laten on derzoeken wilde doorrijdeneen eind wegs medegevoerd alvorens men hem te hulp kon komen. PARIJS den 20 julij. Het reserve-eskader, onder de or ders van den admiraals Rosamelis den 14 van Toulon on der zeil gegaan en wel naa> Tunis. Heden zijn hier berigten uit Barcelona ontvangen van den 17 dezer, welke van een bedenkelijken aard zijn. Es partero, des middags van den 16 aldaar uit zijn hoofdkwar tier te Martorell aangekomen, en met ongemeene feestelijk heid ingehaald is des avonds ten 6 ure bij de koningin in een bijzonder gehoor ontvangen dat twee uren geduurd heeft en in hetwelk hijdoor eene buitensporige eerzucht gedre ven en zich boven alles verheven wanende, aan de konin gin vorderingen heeft willen opdringen, welke zij echter den moed gehad heeft om te weigeren. Die vorderingen waren 1. wegzending van het ministerie; 2. ontbinding der cortes, en 3. weigering om de koninklijke bekrachtiging te geven aan de dooi de cortes gevoteerde wet op de gemeente-be sturen. Reeds had hij eene nieuwe zamenstelling van minis terie uit zijne aanhangers gereed, en waarbij hij, zonder portefeuille, president, en alzoo met de hoogste magt be kleed zou zijn. De weigering der koningin is in Barcelona door de heethoofden wier speelbal Espartero schijnt te zijn met onwil en bij alle overigen met schrik vernomen. Van eene geweldige uitbarstingwelke te vreezen scheenwas den 17 echter nog niets gevolgd, en zelfs werd verzekerd, dat Espartero zijn ontslag als opperbevelhebber aan de ko ningin aangeboden en deze hetzelve aangenomen had. lieden liep hier het gerucht, dat de befaamde mevrouw Lafarge, te Brives, zich door vergif van het leven had be roofd dochvolgens andere berigtenhad het schandelijke en vernedei ende van haren toestand hare gezondheid op eene bedenkelijke wijze gekrenkt. AMSTERDAM den 22 julij. Men verneemt, dat zich alhier eene commissie heeft gevormdbestaande uit de hee- ren II. AmeshojfJ. J. Uytwerf Sterling R. Ie Chevallier en do. 1\ H. van Berck Colcr.brander ten einde, bij wijze van inschrijving, een fonds te verzamelen, om de Amstel- kerk van een doelmatig orgel te voorzien, terwijl tevens, ten gevolge van de weldadige uiterste wilsbeschikking van mevrouw de weduwe Tonisdoor de zorg van de kerkelijke commissiehet bedoelde kerkgebouw eerlang inwendig aan merkelijk zal verbeterd en verfraaid zijn; met welke laatste werkzaamheden alreeds een begin is gemaakt. Door deze vereenigde pogingen verwacht men, dat de Amstelkerkdie in dv.n beginne slechts als een hulpgebouw (^eene preekschuur volgens Wagenaar j moest dienenbinnen weinig tijds op eene onbekrompenc wijze tot een voegzaam kerkgebouw zal zijn ingerigt. MIDDELBURG den 24 julij. Bij besluit van den 21 dezer, heeft Z. M. bepaald, dat, te rekenen van den io augustus aanstaandehet bestuur over de zaken van ma rine en koloniën onder een hoofd zal worden vereenigd inec den titel van minister van marine en koloniën en dac onder de bevelen van dien minister twee directeuren zullen werkzaam zijn een voor de marine en een voor de koloniën. Bij andere besluiten van dezelfde dagccekeningheeft Z. M. aan den vice-admiraat C. J. Wolterbeek met bovengemeld tijdstip eervol ontslag verleend als directeur-generaal van marineonder dankbetuiging voor zijneook in die betrek king, aan den Koning en aan het Rijk bewezene goede dien- sten terwijl hoogstdezelve heeft benoemd tot minister van marine en koloniën, den staatsraad .7. C Baud, thans ad in terim belast met de directie van het departement van kolo niënalsmede tot directeuren, ad interim, voor de. marine den adjudant van Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden E. B. van den Bosch kapitein-ter-zee, en voor de koloniën den heer B. J. Eliasthans ad interim belast met de func- tien van secretaris-generaal bij het departement van koloniën. Jonkheer .7, J. Quarles van Uffbrdthans secretaris-gene raal bij het departement van marine, is terzelfder tijd be noemd tot secretaris-generaal bij hec bestuur voor de marine en koloniën. Het half officieel Oostenrijksche blad meldtin brie ven uit Konstandnopel van den 1 dezer, dat den 28 der voiige maand de uitwisseling der racificaiien van het cusschen het Nederlandsche hof en de Porte gesloten handelsverdrag heeft plaats gehad. Nog is bij die gelegenheid aan den Turk- schen rausteschar, Rifat-bey door Z. M. den Koning der Nederlanden het kommandeurs-kruis van den Nederlandschen Leeuw geschonken. Men verneemt, dat de nieuwe graanmarkt te IJzen- ij te, welke 11. zaturdag voor de eerste maal is gehouden, a vrij wel van granen en koolzaad, alsmede van koopers was voorzien, en er tevens onderscheidene lasten zijn ver zoent geworden. Zijnde de tarwe tot 10,20, de rogge 7 1 5 en paardeboonen 7 20 per mud verkocht; nog- thans is niet alles van de hand gegaan, uit hoofde er bij de kooplieden zwarigheid bestond dat zij geene kans zagen om hunne monsters tijdig voor de opvolgende Rotterdanische markc aldaar te hebben doch hierin heeft men voor het ver. volg voorzien, daar de herbergier M. Smold^rste Ilzen- dijke, zich heeft belast 0111 alle monsters tfen volgenden zondag avond te Rotterdam te doen bescellen, Uit 's Gravenhage den 21 dezer meldt meaf - Maandag heeft alhier op het raadhuis plaats ge*had de plegcige uicdeeling der eereteekenen en belooningen welke de prijzenswaardige milddadigheid van het Fransche bestuur toegedacht had aan 's Gravcnhaagsche ingezetenen, die zich verdienstelijk gemaakt hebben door de redding der equipa- gie van de Fransche brik la Providenceop de kust van Scheveningen den 22 januarij il. gescranct, en wijders voor de verpleging en bijstand aan haar aan wal verleend te we teningevolge de aanschrijving van den Franschen gezant: aan mevrouw Maas geb, Grantop het badhuis te Sche veningen, welke gedurende 8 dagen de Fransche schipbreu kelingen gehuisvest en gevoed heeften daarenboven een van die, den heer Vitassegedurende 3 weken zijner ziekte en tot aan zijn einde ten haren huize verzorgd heeftaan den heer pastoor Quant, welke niet alleen aandien zieke de gees telijke vertroostingen heeft toegediend, welke aan zijne roe ping eigen waren, maar daarenboven hem bezocht heefc met al die volharding, welke de christelijke liefdadigheid mede brengt; aan den commissaris van politie Behr die den groot sten ijver heefc aan den dag gelegdniet aan de Fransche zeelieden alle mogelijke hulp te bewijzenzoo in als na het gevaar; aan det^ medecinae doctor van Renessedie aan den zieke geleverd heeft de vereischce geneesmiddelen zonder daarvoor, evenmin als mevrouw Maas, eenige geldelijk ver goeding ce vorderen; aan ieder van welk; eene gouden me daille is uitgereikt, op de eene zijde versierd mee de afbeel ding van den Koning der Franschen, en op de keerzijde mee den naam van den begiftigde benevens de omschrijving van de daad, welke het Fransche ministerie van marine heeft aangespoord om vermelde eereteekenen daarvoor te vragen. Wijders vier zilveren medailles van gelijken aardals voor den stuurman Job den Duik, die, al zwemmende en ondanks de onstuimig heid van de zee, het reddings-anker eenige ellen voorbij hec vaartuig heeft gebragten daarbij eene opmerkelijke onver schrokkenheid heefc aau den dag gelegd aan Arie Verbaan, die toen de reddingsboot met de Fransche equipagie omsloeg van onder het water haalde en aan wal bragt den kapitein die reeds geheel buiten kennis wasaan Cornelis den Duik welke, ten gevolge der vermoeijenisseneene zeer ernstige ziekte heeft doorgestaan; aan den matroos Zier Pronk, die, aan wal zijnde en de reddingsbooc ziende omslaanzich ijlings in zee begeven en het geluk gehad heefc van onder water een der Fransche macrozen te grijpen en te redden, en eindelijk aan de 7 scuurüeden en matrozen welke met Arie Verbaan en Cornelis den Duik de reddingsboot voerden en die bij hec omslaan daarvan in zee gevallen zijnde, zich meer beijverd hebben voor het behoud der Fransche equipa gie, dan voor dat van hun eigen leven, de helfc eener soiu van 600 fr.door den Franschen admiraal Roussin bij de tne- dailes gevoegd, en waarvan de wederhelft toegedacht en uice- reikc is aan de weduwe van den matroos Kuypersdie bij deze gelegenheid het leven verloren heeft. De gevoelens van erkentenis wegens dit edelmoedig beloo- nen der Scheveningsche menschlievendheid zijn op eeue wel sprekende wijze door den pastoor Quant uitgebragtmet verzoek om deze aan den Franschen minister wel te willen kenbaar maken. Onlangs is gemeld, dat de Engelsche Oost-Indische brieven berigt gaven van eene geheele verwoesting van hec eiland Ternaceeen der Molukken, door eene aardbeving. Thans verneemt menvolgens brief van Batavia van den 30 maart, dac Zr. Ms. fregat Nehalennia, den 27 bevorens aldaar gearriveerd, dezelfde treurige tijding had aangebragc. De verwoesting is zoo algeheel geweestdac de bewoners nnauwelijks den tijd schijnen gehad te hebben zich op bet eiland Timor te redden, zonder iets van hec hunne te kunnen medenemen. PRIJZEN DER EFFECTEN. Amsterdam den 22 Julij 1840. Werkelijke Schuld. S3£a 53| ,j Rusland, JIopc C. idem Nieuwe Grnotb. 301^-102 hest. Llrtgest. dito. - Kansbiljetten a3|- a4J Amnrtisatie-Syndic. 92J - 92$ 5§pcl. - Handel-Maatschappij 172I- 173J Dito Leening i3 m. - Rhijn Spoor weg - Leening 1S37 Losr. ggf- ggj Pransche 3 pet. - Engelsche gccons - TSTë'. Idem t|Iï- Inschrijvingen Spanje rlnlo in Coupons Oostenr.Go/l. C. 4 pet. Metalick 1'ruisscn 1 H3a. Ocnemark. N. Lond. Napelsclre certilrcat. 106Ia 107 1053 - 106J 99'- 99 TA- 7'! 23 - 234 18 -3 1 t»A|-JOlJ loSJ-iofiJ i36 -1J7 M1 doe Lm rj zes van de volgende Gras es enz. Middelburg 23 Julij 1840. Tarwede Nederl. Mudde 10 50 Rogge Gerst, Haver Boekweit Zetting van het Brood. I arwenbrood 't Nederlandsch Pond 20 Ces. Roggenbrood15 yy 7 10 6 00 4 00 6 40

Middelburgsche Courant | 1840 | | pagina 1