MIDDELBU'RGSCHE COÜRAN T. Zalurdag '4 7 1$ Julij. BESTUREN en ADMINISTRATIEF fJnfoltcatie. ©penfcare 2lcrïi00jmt0. &W0 tc b ïi;«s&t,. NÏÊUWSTjplNGËNT aDuRöcfïïsitb. Jranfircijfc. M&Hevlntibcu. De abonncments-prijs dezer Couranl is/2 ,75, voor drie maanden, en franco per Post ƒ3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen, en de betaling geschiedt complant, ot bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der jtdvertenticri behoort te geschieden des morgens vtïór jo ure, indien men dezelve in het eerst uit te geven No. wil geplaatst hebben. De Advcrtcntien worden berekend tegen 22 Cents de regelmet uitzondering van Huwelijks- Geboorte- en Doodbekendmakingen, waarvan de prijs van één tot zes regels is/i 5o en voor iederen regel daarboven 22 Cents. Dezelve moeten niet op zegel geschreven zijn, alzoo het regt van tegel wordt betaald BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Gezien een besluit van den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 18 dezer maand 'Provinciaal Blad no. 65) Brengen ter kennis der In- en Opgezetenen, dat, naar aan leiding der wet van den 30 Mei 11. Staatsblad no. 15); tot vaststelling der Middelen tot dekking van de Uitgaven begrepen in de Begrooting over den jare 184.0, de door den Heer Staatsraad Gouverneur voorde dienst van 1840 execu toir verklaarde Kohieren wegens de Grondbelastingalsnu voor een geheel jaar, en dus tot het einde van gezegde dienst invorderbaar zullen zijn. En opdat niemand hiervan onkundig blijve, zal deze wor den afgekondigd mitsgadérs in dezer Stads-Conrant gepiaatsc. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 16 J u ti ij 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. B E C I U S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLIS- SINGEN zullen op Dingsdag den 28 Julij aanstaande, des namiddags ten één ure preciesin eene der Zalen van het Raadhuis aldaarin liet openbaar voor AFBRAAK presen teren te verkoopen De KRAANaan deze Stad in eigendom toebehoorende staande en gelegen op de Bierkaai binnen gemelde Stad, met al het Hout en Ijzerwerkmitsgaders met de metalen Schijven en de zoo goed als nieuwe Kraanreepdaarcoe behoojende. De conditiën, waarop deze Verkoop zal plaats hebben, kunnen worden vernomen ter Secretarie dezer Stad; teryfijl alle noodige aanwijzingen en inlichtingen zullen worden gé- geven door den Stads-Architect aldaar. Vlissingenden 13 Julij 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. van der SWALME. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, S. van der SWALME Secretaris. Administratie der Domeinen, Wegen Vaartenenz. Provincie Zeeland. Agentschap Sas-van-Gent. AANBESTEDING Op Dingsdag den 28 Julij, des voormiddags om 11 ure. zal de AGENT van het DOMEIN te Sas-van-Gentdaarcoe behoorlijk geautoriseerd, al of niet in tegenwoordigheid van eenen Inspecteur der Domeinen ten overstaan van den No taris C. F-, Vermandeiresiderende te Sas-van-Gent, en ge tuigen, ten Huize en Herberge van J. de Rechterte SAS- VAN-GENT, in het openbaar aanbesteden, in één perceel Het opmaken en in behoorlijk profil brengen van de op den 23 Maart 1840, ontstane afschuiving of val in den Westhavendijkskop te Neuzen met de leverantie der daartoe benoodigde materialen. Het bestek en voorwaarden, waarop deze Aanbesteding zal geschieden ligtbehalve op de gewone publieke plaatsen ter lezing in het lokaal van hec Provinciaal Gouvernement te Middelburg, ter Secrctarien van de Steden Sas-van-Gent, Axel en Neuzen mitsgaders ten Kantore van de Agenten van het Domein te Middelburg en te Sas-van-Gent; Zul lende den dag vóór de Aanbesteding de aanwijzing in loco plaats hebben. De Agent van het Domein, E. C. L. D'HANENS. IIANOVER den 9 julij. De eerste kamer van de verga- dering cier stenden heeft, in hare jongste zitting, de beraad slagingen over de beide laatste kapittels van hec nieuwe onu werp der grondwet geëindigd, en ging vervolgens over om ten detdemale het ontwerp in zijn geheel met de gemaakte wijzigingente lezen, hetwelk alstoen met eenparige stem men is aangenomen. FRANKFORT den 12 julij. De opstand in Syriëwelke, blijkens vroeger medegedeelde berigtenten behoeve der Turksche regering, tegen den Egyptischen onder-koning een ernstig aanzien begint te erlangenheeft Mehemed Alt tot eenen gewelddadigen maatregel doen besluitendie bij zijne jongste vredt-s- voorslagen aan de Porte zonderling afl steekt. De Augshurger Allgemeine Zeituug deelt een herigt uit Smirna van den 21 der vorige maand mede, volgens het welk acht fregatten en vier brikken, tot de Ottomannische vloot behoorende die in de haven van Alexandrie wordt te rug gehouden na eene Egyptische bemanning te hebben in genomen naar de kusten van Syrië zijn gezeild ten einde de onlustendie bijna in alle cii zeesteden aldaar zijn uitge barsten te beteugelen. PARIJS den 13 julij. De onverwachte verschijning van j den maarschalk Bourmont in het zuiden des rijks, moet aan j het hof en onder de leden van het kabinet veel opziens heb ben gebaard. Voornamelijk schijnt men omtrent de bedoe lingen van dezen bekenden aanhanger van den oudsten tak der Bourbons niet gerust gesteld te zijn. Althans, de ge wone correspondentie zegt, dat, naar het vermoeden van sommigen de re;s van den maarschalk in'Bretagne geschiedt met het oogmerk, om den staat der algemeene denkwijze aldaar op te nemen, ten einde alsdan welligt eene beweging, in den zin ais in 1812 in de Vendée plaats had, voor te bereiden. Ook de tegenwoordigheid van 13 14,000 Spaan- sche uitgewekenen die met zoo veel volharding den strijd voor don Carlos hebben volgehoudenwordt door de gezeg- de correspondentie als eene bijzonderheid opgegeven, welke, in het belang der openbare rust, ailezins de ernstige aan dacht der regering vordert. Onze dagbladen zijn opgevuld met bijzonderheden over hec veel gerucht makende regtsgeding van mevr. Laf ar ge welke dametot aanzienlijke familien in Frankrijk behooren de beschuldigd worde, haren echtgenoot door vergif om liet leven te hebben gebragc, en tevens aan eene harer vrien dinnen mevr. de burggravin de Léotaudeen diamanten hoofdsieraad van groote waarde te hebben ontvreemd. Den 9 dezer is voor de regtbank te Brivesin het departement cle la Corrèze, de tweede dezer beschuldigingen ingebragc de raadslieden der aangeklaagde hebben verzocht de behande ling daarvan tot 11a de afdoening der hoofdquestie te zien uitstellen. De uitspraak is nog niet bekend. Mevr. Lafarge geboren Marie Capellewordt als eene vrouw van uitste kende schoonheid cn van bijzondere verstandsontwikkeling afgeschilderd. In brieven uit Algiers, van den 4 dezer, wordt gezegd, dat in bet oostelijk kamp der Arabieren groote oneenigheden tusschsn de verscnilleude stammen ontstaan is, tengevolge waarvan Ben-Sallenide bey van Sebaon slechts zeer wei nige ruiters en soldaten meer onder zijne bevelen haddie aan Abd-el-Kader getrouw waren gebleven. Men twijfelde niet of de maarschalk Valèe zou van deze tweedragt onder de Arabieren partij weten.te trekken. Cabrera is eergisteren morgen in deze hoofdstad aan gekomen en terstond naar het hotel van den heer Thiers ge bragcwaar zich ook de Spaansche gezant, de heer de Mi- ra flor es bevond. Zeer korc daarna is hij 111 eene post- chais naar Rijssel vervoerd de citadel van welke stad tot zijne gevangenis bestemd is. Balmaseda is reeds in de citadel te Rijssel. Toen hij" derwaarts werd overgebragc moec hijdoor iemand die ver scheidene bloedverwanten betreurt, welke op last van dien Carlistischéh bevelhebber zijn omgebragt, met verwijtingen zijn overladen. Uit Spanje is geen belangrijk nieuws. De revue wel ke de koninginnendoor Espartero begeleidte Lerida over meer dan 18,000 man troepen hebben gehouden is zeer schit terend geweest, en ook daar is door de bevolking, zoo wel ais door de' troepende grootste geestdrift aan den dag- gelegd. Men verneemt, dat de beroemde Lamartine zich bezig houdt met hec vervaardigen van een treurspelouder den titel van Charlotte Corday. AMSTERDAM den 15 julij. Heden werd door den wei edei geboren heer IV. de Clercq directeur der handel-maac- schappijde eerste steen gelegd tot de gebouwen der door de heeren Dixott en Co. aan te leggen fabrijk van locomotie ven stoom- en andere werktuigen, op het Realen eiland alhier. Dat de plaats, alwaar deze fabrijk zal worden op- gerigt, hoogst doelmatig is gekozen, zal ieder in het oog vallen, die met de ligging der stad eenigermate bekend is, en dit behoeft alzoo niet te worden aangemerkt. Bij hec afbreken van liet huis van ouds genaamd de groene helmop den hoek van den O. Z. Achterburgwal en iVlolensteeg in deze stad, hetwelk vroeger een gedeelte van het klooster der Celleznsters uitmaakte, welke in 1475 hier ter scede werden toegelaten, heefc men onder den grond eene hoeveelheid schedels, doodsbeenderen en kwikzilver gevonden. ARNHEM den 15 julijGisteren om half één uur heeft te Andernach het volgende ongeval plaats gehad. Twee stoombooteu van de Keulsche maatschappijde Prinses Mariannekapitein Boudewijndie 's morgens van Mentz is afgevarenen de Stad Mannheim kapitein llaussvan Keulen komende zijn op helder lichten dag tegen elkander aangevarenmet dat gevolg dat de Prinses Marianne is gezonken en de passagiers nog gelukkig op eene plaat in de rivier afgezet en gered zijn terwijl de andere zoodanig is beschadigd dat men de passagiers op eene der booten van de Dusseldorper maatschappij heefc moeten overladen. Volgens berigten uit sommige streken onzer provincie ziet het er allercreurigts uit met het veldgewas. De tabaks planten hebben in onze omstreken aanmerkelijk geleden; op eenige plaatsen zijn dezelven geheel en al verhageld en is het koren grootelijks neergeslagen. Met het gemaaide gras is het niec veel beter gesteld. De aanhoudende regens en hec stormachtige weder hebben er veel toe bijgedragen dac hec hier en daar nog ongedroogd op hec veld ligt en niet kan worden ingehaald. MIDDELBURG dén 17 julij. Op woensdag den 15 de zer werd alhier gehouden de 62ste jaarlijksche algemeene vergadering van dirigerende en honoraire leden der Teeken- akademie binnen deze stad, in tegenwoordigheid van de edel achtbare heeren P. de Stoppelaar, wethouder, en mr. A. M. Beciussecretarisnamens burgemeester en wethouders de zer stad. Na de opening der vergadering door den heer voorzitter werd door den heer thesaurier rekening gedaan over het af- geloopen jaar, alsmede door den heer secretaris verslag ge geven van het voorgevallene gedurende dat jaar, en van den cegenwoordigen staat der akademiedaarbij vermeldende, dat hoogstwaarschijnlijk reeds met den aanvang der lesgeving in het aanstaande wintersaizoen de verplaatsing der akade mie zoude kunnen plaats hebben in een afzonderlijk en rui mer gebouwhetgeen daartoe op goedgunstige autorisatie van Z. M. den Koning en door de welwillende medewerking van honoraire leden der akademievan het domeinbestuur is kunnen worden aangekochcen thans daarvoor wordt in- gerigt. Vervolgens geschieddeonder gepaste toespraak van den heer voorzitter, de uitreiking van medailles en uicdeeling van verdere prijzen aan de leerlingenwordende de groote zilveren medaille van 's Konings wege toegewezen aan den primus der bouwkunde Willem Comelis Pietersxenen de gev one zilveren medailles van 's Konings wege uitgereikt aan den primus in de eerste klasse naar pleister Johannes Poele mans en aan den primus in de eerste klasse der bouwkun de Johannes Frederik Adriaan van Breda alsmede een prijs ter aanmoediging van de oefening naar het naakt levend mo del aan Willem Christofel Sprenger, en een prijs in het va,k der doorzigtkunde aan Gysbregt Willem Bergman. Verder werden boekgeschenken vereerd aan de navolgen de primussen hunner klassente wetenvan de tweede klas se naar pleister, aan Jan Frederik Schutzvan de eerste klasse naar prenc, aan Gerardus Antonius Moot-, van de twee de klasse naar prent, aan Abraham Fagelvan de derde klasse naar prent, aan Filippus van Velthoven van de vier de klasse naar prent, aan Johannes Wilhelm Meijervan de STrTonlTT"' 31,1 Henfi Has; van de tweede klas se der bouwkunde aan Abraham de Mumck Jz.van de de klasïó6 7 0U.wknnde' aan Gerrit Jerasvan devier- ll 7 l der bo"wkunde aan Abraham Comelis Julianus ei van de vijfde klasse der bouwkundeaan Jacobus Muller. Waarna uu het legaat van wijlen den heer Daniël Ste ven Schorermet accessit-prijzen werden begiftigd: in de tweede klasse der bouwkunde Lambertus Comelis van Breda in ul tweede klasse naar prent, Alexander Hendrixen in de derde klasse naar prent, Jacob Adriaan Tevelen een be wijs van vlijt in de tweede afdeeling der vierde klasse naar prent afgegeven aan Jan Lenseling. De heer voorzitteronder verdere ter gelegenheid dienende aanspraak, bijzonder de heeren directeuren van hec natuur kundig gezelschap alhier dank betuigd hebbende voor de vriendschappelijke wijze, waarop de tusschen de beide col- legien bestaan hebbende gemeenschappelijke betrekking en gebruikmaking van hetzelfde gebouw onder den naam van Museum Medioburgensegedurende meer dan vij'ftig jaren, had plaats gevonden werd zulks door den heer E. P. Cre- mer.Jz., als voorzitter van opgemelde directeuren, minzaam beantwoord. Zijnde voorts, na dat al de leerlingen volgens de beko men rangen waren opgeroepen, de vergadering besloten met de bezigtiging der ten toon gehangene prijs-teekeningen. De twee vrouwen, welke eenigen tijd geleden rozen en andere bloemen op het molenwater hebben «eplukt ziin in de afgeloopene week voor het kantongeregt verschen'en en Sï.— t0C eenen d"6 gevangenzetting in Wij zijn verzocht van het vorenstaande in ons blad open de vermelding te doen, ten einde een iegelijk daardoorop- «m.7T7T gemaarkt°P straffen, welke het moed. willig beschadigen en afplukken der bloemen en houtgewas- scben op het molenwater en het uoordbolwerk ten gevolge kan hebben, en voor welk misdadig bedrijf, volgens de be- palingen van het stedelijk reglement van policie de ouders en meesters voor hunne kinders en ondergeschikten aanspra- KG I IJK ZIJD»

Middelburgsche Courant | 1840 | | pagina 1