POST W AG EN-DIENST van Middelburg op Goes, vice versam STOOMJAGT, Middelburg en Rotterdam ZEETIJDINGEN. AD VERTENTï EN. DE STOOMBOOT DE SCHELDE 3 OTr. ,7. Rau,7. 77. 77^baron v.?» Aylva van Pallandt van Waardenburg en Neerijnen en baron van Nagell tot Wisch. Door de provinciale Staten v.an Holland zijn nog benoemd tot buitengewone leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal de heeren jonlthr. IV. van Loonte Amsterdam mr. li. van Berkei, te Delft; C. .7. de Bruin Kopsbur gemeester der stad Haarlem; mr. J. G. van Nes, voorma lig lid der Tweede Kamer C. van Bommel, burgemeester der stad Edarnmr. L, C. R. Copes van Cattenburchburge meester der stad 's GravenhageG. van Leeuwenofficier bij de arrondissements-regtbank te Alkmaar; mr. H. P. Hoog te Dordrechten mr. A. JV, baron van Brienen van de Groote Lindt. Gemelde Staten hebben, in hunne vergadering van den lo dezer, als gewone leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, herkozen de dit jaar als zoodanig uitvallen de leden zijnde de heeren Jonkh. D. F. van Alphen mr. G. Verwey Mejanmr. L. C. Luzacmr. .7. Corver-Hooftbaron IV. Roell van Hazerswoudc jonkh. J. C. R. van Hoorn van Burgh M. A. Wijnaendts en jonkh. mr. D. T. Gevers. De provinciale Staten van Vriesland hebben tot buitenge wone leden der Tweede Kamer benoemd de heeren: L.G.A. graaf van Limburg Stirumgrietman van Kollumerland jonkhr. mr. H. Baard van Sminia grietman van Tietjerk- steradeel mr. .7. Schikgriffier der Staten; J. Steenstra, burgemeester van Franeker, en Alberdaadvokaat te Leeu warden. Door de provinciale Staten van Groningen zijn als leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal weder ingekozen de heeren mr. .7. Gockinga en mr. H. Brongersen zijn als buitengewone leden der Kamer benoemd de heeren mr. H. 0. Feithlid van het geregtshof en archivarius der pro vincie mr. R. T. Meeslid der provinciale Staten en pro cureur te Appingadam; mr. H. A. Spandawgriffier van de Staten der provincie, en mr. H. de Ranitz, lid der Staten en wethouder van Groningen. De provinciale Staten van Drenthe hebben tot buitengewoon lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal benoemd den heer mr. H. Vos, procureur bij het hooggeregtshof van Dren the, te Assen. Met genoegen melden wij, dat door een achtingswaar dig ingezeten dezer stad eene onderneming is begonnenop welke wij hejn de beste uitkomst toewenschendezelve be staat in de oprigting eener diligence-dienst tusschen Middel burg en Goes welke op zulk eene gemakkelijke en voor- deelige wijze is ingerigt en daargestelddat hierbij niets te verlangen overblijft, dan dat door algemeene bijval en deel neming deze instelling mag in stand blijven, en tot eene spoe dige en aangename en den handel bevorderende gemeenschap tusschèn beide opgenoemde steden verstrekken zal. Men vindt de dagen en uren van vertrek, zoo wel als de prijzen der plaatsen, aangekondigd in de advertentie deswegens ook in dit blad medegedeeld. VERSLAG van de gedeputeerde Staten aan de Staten der provincie Zeelandgedaan in der- zelver vergadering den 7 Julij 1840. Door beleefde mededeeling is de redactie in staat gesteld, om de lezers dezer courant met den voornamen inhoud be kend te maken van het uitgebreid verslag, hetwelk den Sta ten dezer provincie in de zitting van den 7 dezer is gedaan. Wij maken heden een begin met overneming der belangrijkste zaken daarin vervat, en zullen daarmede in eenige nommers achtervolgelijk voortgaan. De inleiding is van den volgenden inhoud Het is eene belangwekkende instelling onzer staatsrege lingwelke te gelijker tijd in al de gewesten de afgevaar digden der drie standenwelke in den schakel onzer grond wettige volksvertegenwoordiging tot de behandeling der pro vinciale belangen geroepen worden, te zamen doet komen, om te beraadslagen over al zoodanige onderwerpen welker overweging en beoordeeling de grondwet aan de Staten der •provinciën toekent. Dat tijdstip is wederom daar, en wie verheugt zich niet bij het denkbeeld dat over het gansche Rijk de vertegenwoordigers van de gewesten zich kunnen ver eenigen met een dankbaar gevoel voor genotene zegeningen zonder dat de herdenking aan den afgeloopen jaarkring smar telijke herinneringen over geledene algetneene rampen behoeft op te wekken. Het is voor ons, onder zulke omstandigheden, eene aangename taak geroepen te zijn otn aan ULd. Groot Achtb. een verslag aan te bieden van de voorname sedert uwe vo rige bijeenkomst behandelde of voorgevallene 'zaken, die het algemeen belang dezer provincie betreffente aangenamer daar wij bij het nemen van een overzigt over den toestand van dit gewest, waartoe dit verslag ons als van zelve brengt, ruime stof vinden tot dankbaarheid, vooral het goede hetwelk aan de provincie te beurt vielvoor de af wending van gevaren waaraan dezelve steeds is blootgesteld en van verliezen welke elders ondervonden werden. UEd. Groot Achtb. deelen zeker in deze gevoelens .van opregte dankbaarheid aan den Oppersten Bestuurder der wereldsche zakenwanneer dezelve met ons zich te binnen brengen dat na eenen negenjarigen staat van oorlog en spanning, welke de grenzen van dit gewest aan zoo vele rampen en verliezen heeft blootgesteld, zoo veler belangen en midde len van bestaan ondermijnd of verloren heeft doen gaan in het afgeloopene jaar rust en vrede op onze grenzen herbo ren ist de gemeenschap tnet het naburig Belgie is hersteld, de afvebrokene handels-betrekkingen met hetzelve weder zijn aangeknoopt, en die gedeelten der provincie, welke bet] meest geleden hadden de gunstige gevolgen daarvan hebben mogen ondervinden, vooral in eenen ruimen uitvoer der voortbrengselen van den grond door de verhoogde markten in Belgie; dat onze steeds aan zoo vele gevaren blootge stelde zeeweringenwelke door de woedende zee aange vallen, vaak niet dan met inspanning van alle krachten en aanwending van kostb.ire middelen kunnen behouden blijven, en wier dooi braak het verlies van het leven en de bezittin gen van duizenden zouden 11a zich slepen, in den afgeloopen winter van alle gevaren zelfs van eenige noemenswaardige schaden, zijn bevrijd gebleven; dat de gezondheids toestand der ingezetenen door geene heerschende ziekten werd ver stoord; dat de steeds voortdurende kommervolle ziekte, wel ke zoo vele verliezen onder het rundvee in andere gewesten doet ondergaan, den ondergang van menigen nijveren land man veroorzaakt, of de overwinsten van vroegere goede ja ren verslindtwel is waar niet geheel van den landbouw in dit gewest werd geweerd, doch zich slechtsals 't ware om tot eene waarschuwing te strekken tegen zorgeloosheid en ver slapping in de handhaving der uitgevaardigde maatregelen van voorbehoeding en afwending op enkele plaatsen en op ver wijderde tijdstippen openbaarde; dat de landman zich bij de afwending van dien ramp moge verheugen in eenen veelal overvloedigen oogst, vergezeld van zoodanige verhoogde prijzen, dat hij daarin na zoó veel jaren van druk ruime op beuring en bemoediging moge vinden zonder dat de verbrui kers door te hooge prijzen boven mate werden gedrukt da: eene ontluikende industrie met goed gevolg werd voortge zet en zich uitbreidde; dat rust en orde alom heerscluen tevredenheid met de bestaande orde van zaken partijschap of verdeeldheden verbande en het gezellige leven veraangenaam de; dat de volksgeest, wars van woelingen of van het na jagen van veranderingen zich zoo als vroeger door eene rustige houding bleef kenmerkenen zich gezind toonde tot bevordering van de maatregelen, welke voor het algemeen of plaatselijk welzijn werden verordend dat de ingezetenen gelijk zij met voorbeeldig geduld de uit den Belgischen op stand door hen ondervondene bezwaren en verliezen hebben gedragen, en daarbij doorslaande bewijzen van hunne zoo dikwijls en lang op de proef gesceide vaderlandsliefde en trouw hebben gegeven, zoo ook nu na het wijken der ge varen en bij den terugkeer van vrede en rustdie eensge zindheid welke, hunne sterkte was tegen de op onze gren zen dreigende opstandelingen, bleven bewaren, en het geluk van den wedergekeerden vrede niet verstoorden door inwen dige verdeeldheden of onverdraagzaamheid. Zoo was het afgeloopen jaar rijk in zegeningen want ieder mogt in vrede het goede genieten dat hem te beurt viel; geene ontevredenheid verstoorde dit genot; het goede werd niet over het hoofd gezien 0111 over het bezwarende van bestaande lasten te kingen, maar deze werden gewillig gedragen om dat vertrouwen in de Regering de overtuiging gaf, dat dezelve voor het behoud des lands onvermijdelijk of noodig waren om bij voortduring het genot te verzeke ren van de welvaart, welke zoo algemeen wordt ondervon den en eerst dan regt wordt op waarde gesteld wanneer men terug denkt aan die dagentoen alle handel stilstond alle neringen kwijnden en niemand voor willekeur en aanran ding zijner personele vrijheid, waarvan dit gewest onder het vorig bestuur zoo menig voorbeeld heeft opgeleverdbe veiligd was. Wilden wij het gezegde met voorbeelden sta ven, wij zouden dit gereedelijk kunnen doen, maar het ver slag, tot welks behandeling wij overgaan, zal UEd. Groot Achtb. hiervan in de bijzondere onderdeelen de bewijzen le veren en wij verheugen ons daarin niets dan goeds te ver melden re hebben." Personeel. Er zou dit jaar geene aftreding of verandering hebben plaats gehad, ware zulks niet veroorzaakt door het overlijden van den heer Abm. van den Broeckeoud-burge meester van Aardenburg, een man die gedurende 25 jaren als medelid optrad; wiens kunde, gemoedelijke en rondbor stige wijze van beoordeeling, ijver en naauwgezetheid eene billijke hulde wordt toegebragt. Door de kiezers ten plar- tenlande is in deszelfs plaats benoemd de heer .7. B. Be- kaar, burgemeester te Sluis. Als algemeene verordening wordt gewezen op de ministe riele instructien tot regeling der verpligting van de strand vonders enz.ten gevolge van het nieuwe Nederlandsche wet boek van koophandel. (Het vervolg in ons volgend No.') VLISSINGEN den 13 juli). Gisteren namiddag ten 2 ure 30 minuten passeerde kapitein T. Minter, met de stoom boot Prinses Victoria, varende van Hamburg naar Antwer pen, Zr. Ms. eskader, kruisende in de Noordzee, bezig zijn de met manosuvreren. Hetzelve bestaat uit twee fregatten, eene korvet en twee brikken, hebbende Kijkduin Z. Oost, afstand 3! Duitsche mijlen, de wind N. N. Westmooije bramzeils koelte. Voor Antwerpen bestemd zijn alhier ter reede gekomen: PalmiraL. Recto, van Adra met lood; GermaniaII. Kross van Pernaumet houtwaren; EinigthedenH. N. Bautz, van Kiel, met rogge; la Jeune ClemenceT. Smit, van Huil, met stukgoederen; de DankbaarheidG. L- S. Schmiedt, van Koningsbergen, met tarwe; Ludwig', J. N. Andries, van Petersbtirg, met raapzaad; Ce/eritasH. E. Jongebloed, van Riga, met garstFrederika ElviraA. Pe- tersen, van Odenzee, met rogge; AttentioII. J. Berg- feldtz van Christiaanzand met tarwe; die Hoffnung, J. S. Kraeft, van Dantzig, met roggeForenungen P. J. Soder- quist, van Sundswald, met houtwaren; d,AntinaJ. T. Sonor, van Koningsbergen, met lijnzaad; de Jonge iViilem E. F. Wieringen van Riga, met gnrst; BettyJ. Schwen, van Pillau Baltimore J. Bindemaun van Koningsbergen en l-Jeinrich den lil, B. Soderberg, van Pillau, alle drie met rogge. f-Jeden morgen verloste van eenen welgeschapen' doch dooden ZOON Susanna Jacoba BeerendsEchtgenoot van Middelburg den 13 Jiiiij 1840. Eenige kennisgeving A. BEF O R T. Heden overleed alhiertot onze bittere droefheidonze hartelijk geliefde Tante, Mejufvrouw DINA MARSELIS Weduwe van wijlen den Heer LEENDERT HUYSERS in den ouderdom van circa 71 jaren. Hare nagedachtenis'zal steeds bij ons in dankbare geheugenis blijven. Tiiolen -Uit aller naam, den n Ju lij 1840. D. MARSELIS. Heden overleed tot onze droefheidaller-onverwachts onze geliefde Moeder en Behuwd-MoederANNA MAR- GRIFTA van DJJK, laatst Weduwe van DIRK de RUY- TER in den ouderdom van ruim 74 jaren. Middelburg Uit aller naam den ia Julij 1840. A. v. d. WAAIJEN PIETERSZEN. Eenige kennisgeving aan Familie, Begunstigers en Vrien den zoo hier als elders. Dirigerende Leden der TEEKEN-AKADEMIE binnen deze Stad adverteren dat de uitdeeling der Prijzen zal plaats hebben op Woensdag 15 Julij 1840, des middags ten 12 ure aan het Lokaal der Akademie. IJ ij de Dijksdirectie en Watering van Groede -wordt ver- misc eene HEI-STELLING met zijn behoorend TOUW WERK die daaromtrent de noodige aanwijzing aan dezelve doen kan zal Zes Gulden voor eene premie ontvangen. Woensdag den 15 Julij 1840, Verkooping aan het Vendu, van een zindelijken INBOEDEL van fraaije MEUBELEN en^dac zal worden.aangebragt. HEDEN te zien. TE KOOP omtrent i| Bunder tweejarige, (in den Soele- kerke polder, Eiland Noordbeveland) te velde staande MEE KRAP. Adres op en na den 20 dezer te Middelburg in de Langeville K. 206. UK de hand te koop twee KAPWAGENTJESgeschikt voor één Paard; twee KAPCHAISEN, en een BOKKEN WAGENbij P. Meyler te GOES. Terstond twee bekwame TIMMERMANS-KNECHTS benoodigd, bij Jacob Nousete WISSENKERKE. D°or toeval eene Burger DIENSTMEID terstond of met Augustus benoodigd adres bij de Uitgevers dezer Courant. Eene Burger DIENSTMEID, die met den Pot kan om gaan, mat Augustus benoodigd; adres bij de Uitgevers dezer Courant. van GOES: Voormiddags ten 7 ure. Namiddags ten 5 ure. Vertrek van primo April tot ultimo September, van MIDDELBURG: Voormiddags ten 8 ure. Namiddags ten. 6 ure. Van primo Occober tot ultimo Maart Voormiddags ten 8| ure. I Voormiddags ten 7§ ure. Namiddags ten 4 ure. Namiddags ten 3 ure. De Wagen vertrekt te Middelburg bij den Commissaris F. van Groenewegennaast het Logement het Wijnhuisen te Goesonder directie van den Heer IV. de Fouw Wz.aan het Logement van den Heer K. Buitendijk: welke Heeren zich bereid vinden alles aan te wenden, wat tot gemak van Koophandel en Reizigers zal kunnen strekken. Zullende er ook Koopmansgoederen worden medegenomen. TARIEFmet het Veergeld er onder begrepen: van MIDDELBURG naar het Nieuw/and o 50 Sloe - o 95 de Noordkraaijer - I 30 's Hr.Arendskerke - 1 90 Goes ....•..-2, 5® van GOES naar ,s Ileer-Arendskerke f o 60 de Noordkraaijer - I 20 het Sloe- 1 55 Nieuw land- 2 00 Middelburg - 2 50 Deze Postwagen-dienst begint met heden, Dingsdag 14Julij. VARENDE TUSSCHEN Julij 1 840. van Middelburg Dingsdag 14, voorm. 11 ur. ♦Vrijdag 17, 5 ♦Zondag 19, 6 Dingsdag 21, 3 van Rotterdam Woensd. 15, voorm. 4'ur. Zaturdag 18, 6 Maandag 20,71 Woensd. 22, 9 Op de met een gemerkte dagen duurt de overvaart iets langeruit hoofde van den tegenstand des strooms. NTB- De AANWIJZING der dagen en uren van afvaart voor het Stoomjagt Mei-Augustusis in klein formaat gedrukt, ii 10 ets. te bekomen in den Boekwinkel van de Gebroeders Abrahams te Middelburgalsmede aan bet Stoomjagt zelve. Van VLISSINGEN en BRESKENS vertrekt in de maand Julij op de volgende uren: van BresAens Dingsdag 14, middag 12^ ur. Woensd. 15, namidd. 1 Donderd. 16, 2 Vrijdag 17, ai van J''Ziftingen Dingsdag 14, voorm. 1 j ur. Woensd. 15, middag 12 Donderd. 16, namidd. 1 Vrijdag 17, i* Zaturdag 18, 2 Zaturdag 18, TKR drukkerij van de gebroeders abrahams.

Middelburgsche Courant | 1840 | | pagina 2