M1DDELBURGSCHE COURANT. i N°. 84. Dingsdag 1840. 14 Julij. BESTUREN en ADMINISTRATIEN. fhiblicatic. NIEUWSTIJDINGEN. füttdlanb. IDttitdrfilanb. JjVnuiHrijk. ilcberlattben. De abonncments-prijs dezer Courant is 2,75, voor drie maanden, en franco per Post f 3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomenen de betaling geschiedt comptant, of bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vddr 10 ure, indien men dezelve in het eerst, uit te geven No. wil geplaatst hebben. De Advertcntien worden berelfend tegen 22 Cents de regel, met uitzondering van Huwelijks- Geboorte- en Doodbekendmakingen, waarvan de prijs van één tot zes regels is ƒ1,50 en voor iederen regel daarboven 22 Cents. Dezelve moeten niet op zegel geschreven zijn, alzoo het regt van tegel wordt betaald. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG, Hoofdplaats van de Provincie Zeeland, Brengen ter kennis van de ingeschrevenen voor de Sphut- ierij van dit jaar, dat de Commissie, welke, ingevolge art. 15 der wet van i* April 1827, op de Schutterijen, voor dit Jaar binnen deze Gemeente is zamengesteldtot het on derzoeken van, en beslissen omtrenc de redenen van vrijstel ling en uitsluiting derzelver zitting zal beginnen op het Raadhuis dezer Stad op Vrijdag den 17 Julij aanstaande, des voormiddags te tien ure. Wordende overigens dezulkewelke vermeenen redenen van vrijstelling of uitsluiting aan de Commissie te kunnen voordragen, indachtig gemaakt, op de navolgende bepalin gen van Z. M. besluit van 28 Junij 1828, dus luidende: Art. 9. Geene vrijstelling of uitsluiting van de dienst zal mogen worden verleend aan Personenwelke in de art. 3 en 4 der wet niet worden opgenoemdof die zich in de daarbij omschrevene gevallen niet bevinden. Art. 10. Aan Personen, die voorgeven met ziekten of ge breken behebt te zijn zal geene vrijstelling worden verleend op vertoon van Attesten maar zullen de zoodanigen worden onderzocht door den Genees- en Heelkundigen bij de Com missie. Hijdie buiten staat is voor de Commissie te ver- schijnen, zal in zijne woning moeten worden onderzocht. Art. 11. De onvoorwaardelijke vrijstelling, op grond van ziekten of gebreken, zal alleenlijk mogen worden verleend op grond van de zoodanigenwelke in het reglement op liet onderzoek der Manschappen bij onze beschikking van den 15 Januarij 1821 No. 59 vastgesteld worden opge noemdals voor de dienst volstrekt buiterf staat, of een volstrekt of een betrekkelijk onvermogen tot de dienst daar- stellende, naar welke laatste de Commissie vooral met bij zondere oplettendheid onderzoek zal doen. Zijdie bij Nommerverwisseling in dienst tredenmoeten in alle opzigten gezond zijnen vrij van alle gebreken. Art. 12. Au Geestelijken DIJ de onaeiseiieideue gezind heden en als Studenten in de godgeleerdheidzullen alléén worden vrijgesteld diegenenwelke als zoodanig volgens de verordeningen op het stuk der Nationale Militie, regt op vrijstelling van deze dienst hebben. •Ter bekoming van deze vrijstellingzullen dezelfde be wijzen moeten worden overgelegd, welke voor de vrijstelling van de dienst der Nationale Militie worden gevorderd. Art. 13. De voorwaardelijke vrijstellingen, vermeld 111 art. 3 der wet, sub litt. e, g, hk, l en m zullen al leenlijk mogen worden verleend ingeval de belanghebbende dë volgende bewijsstukken overleggensis eDe Hoogleeraren en Lectoren aan de Hooge Scholen Atheneae en Seminaria het besluit of de acte van aan stelling, of benoeming als zoodanig. De uit de dienst van den Staat te land of ter zee eervol ontslagene of gepensioneerde Officierenhet eervol ontslag of de acte van pensioen. h. De Officieren eervol uit de Schutterij ontslagen wegens verandering van woonplaats: het besluit van ontslag, k. De broeder van hemdie reeds in persoon en voor zich zelve bij de Schutterij dientbehalve een schrif telijk bewijs van deze dienst, door den Kommandant der Schutterij af te geven: een schriftelijk bewijs van het Plaatselijk Bestuurdat de dienende broeder met hem bij zijne ouders inwoont. Die aangesteld zijn voor de dienst der nacht- of brand wachten en der brandspuiten een schriftelijk bewijs deswege van het Plaatselijk Bestuur. in. De lijf- en huisbedienden een certificaat van den per soon bij welken zij als zoodanig dienstbaar zijn ge certificeerd door liet Plaatselijk Bestuur. Zij die voortdurend uit armenkassen bedeeld of in de ar men gestichten opgevoed en onderhouden worden eene schrif telijke en door het Plaatselijk Bestuur gecertificeerde verklaring van bestuurders der Gestichten, houdende, waarin de be deeling bestaat, en sedert wanneer en op welke tijdstippen dezelve genoten is. Art. 16. Die genen welke voor de Commissie van onder zoek niet opkomen zullen gehouden worden geene redenen tot vrijstelling te hebben, en, voor zoo verre zij dienstplig- lige nommers getrokken hebbende niet valf?n in de termen van art. 3 der Wet, sub a b, c, en men van art. 4, zullen zij bij de Schutterij worden ingelijfd, ,blijvende het hun evenwel vrij om hunne redenen tot vrijstelling in een volgend jaar te doen gelden. Èn eindelijk, dat zij, welke vermeenen mogten op grond van art. 86 der wet, aanspraak te kunnen maken 0111 bij de reserve geplaatst te worden of op finaal ontslag, derzelver reclames bij de commissie moeten doen gelden met overleg ging van een Extract uit het stamboek der Schutterij waar bij zij hebben gediend. En opdat niemand hiervan onkundig zij zal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Couraiu geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 13 Julij 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantié van Hun Edel Achtbare, A. M. B E C I U S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG, brengen bij deze ter kennis van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan, dat door den Heer Staats raad Gouverneur der Provincie, is invorderbaar verklaard het Kohier Aar Personele Belastingvoor de dienst van 1 8|§ bevattende de aanslagentengevolge van eigene aangiften van Belastingschuldigen in de wijken A tot K.en dat het zelve ter invordering aan den Heer Ontvanger der Directe Belastingen is toegezonden. En zal deze worden afgekondigd, mitsgaders in dezer Stads-Couranc geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 13 Julij 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. B E C I U S. De Provinciale COMMISSIE van ONDERWIJS in ZEE LAND zal hare gewone Zomer-Vergadering houden binnen Middelburg in de Abdij op Dingsdagden 4. Augustus 1840, des voonniddags te half-elf uren; zullende op Woensdag, den 5. dier maand, des morgens te acht uren, worden overgegaan tot het examineren van zoodanige Aspi ranten naar eenigen Rang als Onderwijzer, welke, met overlegging van één of meer voldoende getuigschriften van goed burgerlijk en zedelijk gedragbenevens van eene au thentieke acte hunner geboorte, zich ten minste acht dagen te vorenbij den School-Opziener van hun District zullen hebben aangemeld. Middelburg, ADR. P. van DEINSE. den 14. Julij 1840. Secretaris. Administratie der DomeitienWegen Vaartenenz Provincie Zeeland. Agentschap Sas-van-Gent. AANBESTEDING. Op Dingsdag den 28 Julij, des voormiddags om 11 ure, zal de AGENT vanhetDOMEiN te Sas-van-Gentdaartoe behoorlijk geautoriseerd, al of niet in tegenwoordigheid van eenen Inspecteur der Domeinen ten overstaan van den No taris C. E., Vermandeiresiderende te Sas-van-Gent, en ge tuigen, ten Iluize en Herberge van J. de Rechterte SAS- VAN-GENT, in het openbaar aanbesteden, in één perceel: Het opmaken en in behoorlijk profil brengen van de op den 23 Maart 1840, ontstane afschuiving of val in den Westhavendijkskop te Neuzen, met de leverantie der daartoe benoodigde materialen. Ilec bestek en voorwaarden, waarop deze Aanbesteding zal geschieden, ligt, behalve op de gewone publieke plaatsen, ter lezing in het lokaal van het Provinciaal Gouvernement te Middelburg, ter Secrctarien van de Steden Sas-van-Gent, Axel en Neuzenmitsgaders ten Kantore van de Agenten van het Domein te Middelburg en te Sas-van-Gent; Zul lende den dag vóór de Aanbesteding de aanwijzing in loco plaats hebben. De Agent van het Domein, E. C. L. D'IIANENS. PETERSBURG den 30 junij. Z. M. de keizer is in den nacht van gisteren in den besten welstand in Peterhof aangekomenalwaar zich al de hier aanwezige leden der keizerlijke familie bevondenden volgenden dag begaf Z. M. zich naar den omtrek van Krasnoje-Selo om de aldaar bijeengetrokken lijfgarde te inspecteren, die in te- genvvoordigheid van Z. M. en van Z. K. H. den grootvorst Michael groote manoeuvres uitvoerde. FRANKFORT den 7 julij. Men meldt uit Hanover dat de beroemde Pruissische geheimraad von Grafedie van Berlijn derwaarts gekomen was om de operatie aan het ge- zigt van den kroonprins te verrigcenaldaar den 4 dezer ten gevolge van zenuwkoortsen is overleden. PARIJS den 8 julij. Volgens eene telegrafische depeche van Totilon, is het klein? smaldeel, dat, onder aanvoering van den prins de Joinvillchet gebeente van Napoleon her waarts moet vervoeren, gisteren naar St. Helena onder zeil gegaan. Men verzekert thansdat het Fransche ministerie het vervaardigen der graftombe, die in de kerk der invaliden te Parijs voor Napoleon moet worden opgerigt, aan den beeld houwer Marochetti heeft toevertrquwd. Dat gedenkstuk zal 600,000 franken kosten. Het zal uit eene marmeren gewelf bestaanwaarop het standbeeld des keizers te paard geze ten zal worden geplaatst. De aankomst van Cabrera in Frankrijk met 5000 man, wordt algemeen als het einde van den Spaanschen burger oorlog beschouwd en zelfs de Gazette de France erkent dat de zaak van don Garlos alsnu voor goed bezweken is. Volgens een berigt van den maarschalk Vailée aan den minister van oorlog, uit Blidah van den 2 dezer, per tele graaf alhier ontvangen is de krijgsmagtdie den jongsten togt tegen Abd-el-Kader heefc gedaan, weinige oogenblikken voor het afzenden der depeche aldaar aangekomen. Medeah en Miliana zijn tot den 1 december van den noodigen leef. togt voorzien. -De vijand heeft zich op geenerlei wijze tegen den marsch der convooijen verzet, en, volgens narigten van de Arabische overloopers, weigeren de inlandsche volkstam men met Abd-el-Kader op te rukken; welk opperhoofd op zijne beurc vreest de geregelde soldaten, die hem nog over- blijvenin de waagschaal te stellen. Sinds het in bezit nemen van Medeah is de generaal Duvivier die aldaar be. vel voert niet meer aangevallen. De stad en de afzonder lijke forten zijn in eenen zeer goeden staat. De volkstam Mouzaia, die zich steeds bet meest vijandig tegen ons ge- toond hadis door eene der kolonnes op den terugtogt van Medeah op eene gevoelige wijze gekastijd. Het vee is weg gevoerd, vele Kabylen zijn gesneuveld, en de geheêle oogsc is verbrand. Verschillende Marabouts en vele vrouwen en kinderen zijn naar Blidah vervoerd. Het leger zal eerlang zijne verrigtingen ten einde hebben gebragt en zijne stellin gen van den Sahel hernemen. Eene andere telegrafische depeche uit Toulon van den 7 dezer meldt, dat van de Bi- bans af tot aan de grenzen van Tunis, overal in dat gedeel te van Algiers eene volkomene ofiderwerping heerscht. De iniandsche kustvaart breidt zich uiten de gemeenschap met Bougie geschiedt met de meeste makkelijkheid. 's GRAVENHAGE den 9 julij. HH. KK. HH. Prins en Prinses Frederik der Nederlanden vergezeld van hoogstder- zelver dochter, Prinses Louisezijn gisteren middag uit de- zeresidetuie vertrokken zich naar de badplaats Ems begevende. Z. M. heeft de departementen van de verschillende eerediensten als mede het bewind van Limburg en Luxem burg doen aanschrijvenom ter kennis van hunne onder- hoorigé geestelijken te brengen, dat H. K. H. Mevr. de prinses Albert van Pruissengeboren Marianiie der Neder landen zich in gezegenden staat bevindten dat zij dienvol gens worden uitgenoodigdom hieraan in hunne gebeden in dachtig te zijn en van de Voorzienigheid eene gelukkige ver lossing af te smeeken. Z. M. heeft dezer dagen voor ƒ4000., uit hoogsc- deszelfs bijzondere fondsen deel genomen in eene vereeni- ging welke in deze residentie ontworpen is, en die ten doel heeftminvermogende voor geringen prijs van goede wonin gen te voorzien. MIDDELBURG, den 13 julij. Bij besluit des Ko- nings van den 7 dezej wordt de dag der bijeenkomst van de buitengewone vergadering der .Staten-Generaal de Twee de Kamer in dubbelen getalebestemd voor de beraadsla gingen omtrent de veranderingen en bijvoegingen in de grond wet, vermeld in de wetten van den 13 en 21 junij jl. (Staats blad no. 2739), bepaald op dingsdag den 4 augustus aan staande. De Tweede Kamer zal hare werkzaamheden aan vangen onder het voorloopig voorzitterschap van den presi dent der jongste vergadering, met het onderzoek van de ge loofsbrieven der buitengewone leden en het maken eener op gave van drie leden, aan Z. M.tot het benoemen van een voorzitter voor deze buitengewone vergadering san te bieden. De provinciale Staten van Noord-Braband hebben tot bui tengewone leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal benoemd de heeren jhr. L. van Sasse van Tsse/tte Boxmeer .7. Smits J.T. Zn., te Eindhoven, lid der provinciale Staten .7. de lVys, te's Hertogenbosch lid der provinciale Staten J. H. Boerackerte 's Hertogenbosch lid der provinciale Staten; mr. L. D. Storm, griffier der arrondissements regt- bank te Breda; mr. .7. Mastboomadvokaat te Breda, eti mr. .7. B. van Son, officier bij de arrondissements-regtbank- te 's Hertogenbosch. Tot gewone leden zijn herkozen: de heeren mr. R p Romme en baron .7. D. van Tuyl van Serooskerken. üe Pr°vlncla,e Staten van Gelderland hebben ais gewone ieden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal herkozen de hee- ren 11baron Schimmelpenninck van der Oye van de Poll en .7. A. C. baron van Nagell tot Ampsen en tot buitenge wone leden benoemd de heeren M. .1. de Man IV. .7. R. baron van Lynden tot Hemmen mr. .7. M. de Kcmpcnaer

Middelburgsche Courant | 1840 | | pagina 1