MIDDELBURGSCMIE: C O'IJ II A N°. 70. Douderda 1840i 11 Juuij. 'C: rjV- '73 BESTUREN ex ADMINISTRATIEN. P. P O u s. Ï5cfïc«bm«*kiïi0. 4 Juüj. Omot*4i0attc-,£?mibicaa4. NIEUWSTIJDINGEN. «Duits citiaub. Jfrawfcrijfc. <r I)e abonnements-prijs dezer Couranl is 2 q5 voor drie maanden, en franco per Post f 3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen, cu de betaling geschiedt cotnptant, of bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vódr 10 nre, indien men dezelve in het eerst uit te geven No. wil geplaatst hebben. -r .f'.-i V' De Advertentien worden berekend tegen 22 Cents de regel, met uitzondering van Huwelijks- Geboorte- en Doodbekendmakingenwaarvan de prijs van één tot zes regels is f 1 5o en voor iederen regel daarboven 22 Cents. Dezelve moeten niet op zegel geschreven zijn, alzoo het regt van zegel wordt betaald. De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in Zeeland adverteert, dat, van heden af, zoo ten zijnen Kan tore als bij de Ontvangers hunner Woonplaatsen, zullen worden uitbetaald de Ridder-Soldijen, over het eerste kwar taal 1840. Middelburg, den 11 Junij 1840. De Administrateur voornoemd De ARRONDISSEMENTS-REGTBANK te Middelburg, Provincie Zeeland, maakt bij deze bekend, dat de Kamer, welke, overeenkomstig artikel 17 en 18 der Wet op de Reg- terlijke Organisatie, en art. 11 tot en met art. 15 van het Reglement, betreffende de wijze van Eeds-aflegging enz., goedgekeurd bij Zijner Majesteits besluit van den 14 Septem ber 1838 Staatsblad no. 36) gedurende de Vakantie aanvan gende met den eersten Juiij en eindigende met den laatsten Augustus aanstaande, belast zal zijn met de afdoening van Burgerlijke en Handelszaken welke spoed vereischeu, en van Strafzaken hare gewone teregtzittingen zal houden twee malen ter weekte weten Vrijdag den 3 Julij. Zaturdag den Maandag 6 Dingsdag 7 Vrijdag 17 Zaturdag 18 Maandag 99 20 Dingsdag 21 en Vrijdag 99 3i voorts Zaturdag 1 Aug. Maandag 99 3 Aug. Dingsdag 4 Vrijdag- 99 14 Zaturdag 15 Maandag 99 17 Dingsdag 18 Vrijdag 99 28 Zaturdag 29 en Maandag 99 3i telkens aan te vangen des voormiddags ten tien ure. Middelburg, den 28 Met 1840. In kennisse van mij Griffier, J. H. KOOLHAAS. Administratie der Domeinen Wegen, Vaartenenz. PROVINCIE ZEELAND. AGENTSCHAP SAS-VAN-GENT. AANBESTEDING. Op Dingsdag den 16 Junij 1840 des voormiddags om elf ure, zal de AGENT van het DOMEIN te Sas-van- Gent, daartoe behoorlijk geautoriseerd, al of niet in tegen woordigheid van eenen Inspecteur der Domeinenten over staan van den Notaris C. E. Vermandeiresiderende te Sas- van-Genten getuigen ten Huize en Herberge van Judoctts de Rechter, te SAS-VAN-GENT, in het openbaar aanbe steden in één PerceelHet maken van TWEE PAREN NIEUWE SLUISDEUREN, als: Een paar Punt-Ebdeuren in de Oost-Binnensluis te Neu- zeti, en een paar dito Deuren in de Bovensluis te Sas-van-Gentmet de leverantie der daartoe gevorder de materialen; mitsgaders het uithangensloopen en opleggen der oude Deuren, inhangen der nieuwe Deu ren enz. Het bestek en voorwaarden waarop deze Aanbesteding zal geschieden, ligt, behalve op de gewone publieke plaat sen ter lezing in het lokaal van het Provinciaal Gouverne ment te Middelburg, ter Secretarien der Steden Sas-van- Gent Neuzen en Axelen ten Kantore van de Agenten van het Domein te Middelburg en Sas-van-Gent; bij welken laatstenzoomede bij den Hoofd-opziener der Wegen en Vaarten in Zeeland, te Neuzen, nadere inlichtingen te beko men zijn. De Agent voornoemd E. C, L. D'HANENS. geschieden, ligt, behalve op de gewone publieke plaatsen, ter lezing in het lokaal van het Provinciaal Gouvernement te Middelburgter Secretarien van de Plaatsen door welke bovengemelden weg looptten Kantore van de Agenten van het Domein te Middelburg en te Sas-van-Gent, en bij den Opzigter des voorzeiden Wegs te Oostburg. Zullende drie dagen vóór de Besteding de aanwijzing in loco plaats hebben. De Agent van het Domein E. C. L. D'HANENS. De ARRONDISSEMENTS-IJKER te OOSTBURG, brengt ter kennis van de IJkpIigtigen in het 4de District van de Provincie Zeeland, dat door hem, te Oostburg, in de benedenzaal van het Raadhuis, ook voor al de Gemeen ten in dat District, tot het doen van den Herijk der Maten en Gewigteu tot ultimo Julij zal gevaceerd worden. De Arrondissements-Ijker voornoemd, C. van NOPPEN. Administratie der DomeinenWegen Vaartenenz. Provincie Zeeland. Agentschap Sas-van-Gent. A A NB ESTE DING. Op Zaturdag den 20 Junij 1840, des voormiddags om 11 ttrezal de AGENT van het DOMEIN te Sas-van-Gent daartoe behoorlijk geautoriseerd al of niet in tegenwoor digheid van eenen Inspecteur der Domeinen, ten overstaan van den Notaris .7. C. O. Benteyn residerende te Biervliet en getuigen, ten Huizeen Herberge van .7. Krielte 1JZEN- DIJKE in het openbaar aanbesteden liet driejarig onderhoud van den Zijtak des Grooten Wegs der eerste Klasse No. 10, strekkende van de Haven van Breskens tot aan de Grenzen van Belgiemet de daarbij behoorende Objecten, als: Steenen Heulen of Bruggen, Duikers, BeschoeijingenScheringen Mijl palen enz.; welk onderhoud zal ingaan met den 1 Julij 1840 en eindigende den laatsten Junij 1843. Het bestek eu voorwaarden waarop deze Aanbesteding zal WEENEN den 28 mei. De ratificatien van het handeltrak- taat, tusscben Belgie en da Porte gesloten, zijn inden af- geloopene weektusschen den Belgischen zaakgelastigde bij de Porte en den reis-effendi uitgewisseld. BERLIJN den 3 junij. Wij zijn heden den geheelen dag in angstige bezorgdheid over den toestand des konings sinds dezen morgen ten 4 ure is men schier zonder hoop. Op dat tijdstip overviel hem eene stikzitiking. De vorstin Liegnitz en de kroonprins werden gewekthet toeval scheen voorbij te gaan doch ten 10 ure des morgens vernieuwde het zich. De lijder was zeer onrustig, en zijne ongerustheid werd nog vermeerderd door de vertraagde aankomst der keizerin van Rusland. Heden ten 4 ure is deze vorstin aangekomenen bevindt zich nu bij den koningduizenden menschen zijn den geheelen dag door voor en in de nabijheid van het pa leis verzameld, om te vernemen hoe het met den beminden monarch gesteld is. De prinsen de ministers en de artsen rijden onafgebroken van en naar het paleis. Op het oogen- blik (5 ure) zegt de portier, dat het weder iets beter gaat, en dat binnen het uur een nieuw bulletin zal worden uitge geven doch men is algemeen te veel bezorgd om in deze omstandigheden aan beterschap te durven gelooven. [In lateren berigten van den 4 dezer leest mendat de toestand des konings geene verandering ten goede heeft on dergaan zoodat men zich steeds op het ergste moet voor bereid houden. Het op dien dag uitgegeven bulletin luidt als volgt: Z. M. beeft in den afgeloopen nacht eenige uren rust genoten, maar ondanks dit, zijn de krachten niet opge wekt veel meer op eene zeer kommervoile wijze afgeno men. Men wil weten dat de artsen elk oogenblik den nood- lottigen slag verbeiden.] FRANKFORT den 5 junij. HH. MM. de keizer en de keizerin van Rusland zijn den 28 mei te Warschau aange komen en aldaar met grooce en algemeene vreugdebedrijven ontvangen. Na een verblijf van drie dagen heeft de keizerin hare reis naar Berlijn vervolgd tot aan de grenzen door den keizer begeleid wordende. De jongste brieven uit de havens der Zwarte Zee ver zekeren dat het geruchtals bevond zich de geheele Kan- kasische kust weder in de magt der bergvolkenzeer over dreven is, en dat de forten Sudschuk-Kaleb en Nicolaas nog altijd in handen der Russen zijn. Het zamentrekken van troe pen langs den Donan wordtin die brieven een maatregel van voorzorg genoemd door de ongunstige stemming noodzake lijk gemaakt, welke, te Adriauopel en op andere punten van het Turksche rijk heersciit. Het aantal der zware branden, welke sedert eenigen tijd in Hongarye gewoed hebben is weder op eene schrik kelijke wijze vermeerderd, daar te Puspok-Ladaeny nabij Tokay meer dan ioco woningen in de asch zijn gelegd. Ook te Elsterberg, in het Saksische Voigtland, zijn den 30 laatstleden ongeveer 150 huizen benevens de kerk en het raadhuis afgebrand. Mehcmed-pacha moet overal in Egypte en Syrië pro- clamatien hebben doen verspreiden waarbij hij de getrouwe Muzelmannen oproeptom zich onder zijne vanen te vereenigen en het door de Christenen bedreigde Islamismus met hun le ven te beschermen. LONDEN den 5 junij. liet hof is dingsdag middag tiaar Claremont vertrokkenmet het oogmerk om digter bij Ep- sora te wezen, en is donderdag middag in Londen terugge keerd. H. M. en prins Albert hebben woensdag, zijnde de zoogenaamde Derby-dag mee een groot gevolg de voor naamste harddraverij te Epsom bijgewoond. De groote prijs van 7,000 p. st. is gewonnen door liet paard genaamd Little Wonder behoorende aan den heer Robertson een klein paard, waarvan niemand ccinVe verwachting had, terwijl Laimcelot behoorende aan lord Westminster, op hetwelk, gelijk ook 00 andere groote weddenschappen gedaan waren slechts de tweede aankwam. In het parlement is niets voorgekomen, dat voor het buitenland van groot belang kan worden geacht. Men heeft niet onopgemerkt gelaten dat lord Pahtier- stonin zijne officiële briefwisseling met den Franschen ge zant Guizotover de teruggave der asch van Napoleon, de zen den naam van keizer geeft, van welken hij, tijdens zij ne overbrenging naar St. Helena, door de gecoaliseerde mo gendheden beroofd was gewordenen die hem sedert door geen der opvolgende Engelsche ministerien is toegekend. In de Iersche stad Limerick is II. woensdag een hevig oproer uitgebrokenwaarbij de voorraad-magazijnen door het gepeupel aangevallen en ten deele uitgeplunderd zijn. Ver scheidene der belhamelswaaronder eenige vrouwenwaren in hechtenis genomen en troepen uit de omstreken derwaarts gezonden om de rust te herstellen. De berigten van de Kaap de Goede Hoop, tot 8 april, luiden gunstig voor de uitgeweken boeren. Het opperhoofd Dingaan was door Panda het opperhoofd der Zoola's en bondgenoot der uitgewekenen, totaal verslagen, waarop niet minder dan 3600 stuks vee, dat door den vijand geroofd was, aan de eigenaars is teruggegeven. Dingaan is van zijn gezag vervallen verklaard, en Panda heeft een of- en de fensief verbond me: de Boeren gesloten. De tijdingen uit China luiden zeer oorlogzuchtig. De keizerlijke regering laat geene middelen onbeproefd om hare zeemagt te versterken, en heeft, tot dat einde, niet alleen een schip onder Amerikaansche vlag voor de waarde van 30,000 ponden sterling, aangekocht, maar ook op twee Deensche schepen die te Wampoo binnengeioopen waren onder gezochte voorwendselsbeslag gelegd. Zij was nog in onderhandeling over den aankoop van andere Amerikaansche koopvaarders die zijeven als de bovengenoemden in oor logschepen hervormen wilen zocht een contract tot het aanbouwen van kanonneerbooten te sluiten. De bekende gouverneur Lin is in rang verhoogd geworden. De super-intendent Elliot heeft den 1 januarij van den gouverneur van Macao, don A. da Silveira Pintoverlof gevraagd, om het overschot der Engelsche ladingen, tegen betaling der regten in de pakhuizen dier haven te mogen bergen, maar, nadat de senaat daarover geraadpleegd was, is hem zulks, onder betuiging van leedwezen, geweigerd, ten gevolge der bestaande overeenkomst tusschen de Portu- gesche autoriteiten te Macao en het Chiuesche gouverne ment. Genoemde autoriteiten zijn ongetwijfeld bevreesd geweest, dat eene zoodanige inwilliging hun de wraak der Chinezen zou berokkenen. Den 1 februarij heeft Tihde onder- inspecteur der provincie Kwangtung, aan den gouverneur van Macao geschrevendatnaardien kapitein Elliot en eenige andere vreemdelingen waaronder de bekende zende ling Gutzlaf genoemd wordtin weerwil der hun gedane vermaningen, zich te Macao bleven ophouden hij, Tih last bekomen had om aan het hoofd van troepen derwaarts te gaande aangeduide Engelschen gevangen te nemen en buiten de stad ter dood te brengen, zonder dat zulks aan de overige vreemdelingen en inwoners de geringste vrees moest inboezemen. Volgens de jongste tijdingen, tot den 4 februarij loopende hadden kapitein Elliot en de' overige Engelschen besloten de plaats niet te verlaten en had eerstgenoemde om van dit zijn voornemen te doen blijken het fregat Ilyacinth dat ge deelte der haven doen binnenzeilen waar alleen de Spaansche en Portugesche vlaggen toegelaten worden. Op de weigering van den gouverneur, om hem eene lijfwacht toe te staan, zou genoemde bevelhebber gedreigd hebben de mariniers van het fregat le Volage te doen landenzoodat men met belang stelling verdere berigten te gemoet ziet. Op de kusten van Sbau Tungen Ledau Tung kruisten tal rijke zeerooversdie alle vreemde vaartuigen bedreigden. PARIJS den 6 junij. De hertogen van Orleans en van Autnale die sedert den 30 mei uit Afrika te Marseille zijn teruggekeerd houden aldaar quarantaine en worden eerlang alhier terugverwacht. Men heeft thans tijdingen uit de stad Algiers tot den 30 meiwaaruit blijktdat de oorlog tusschen de Franschen en de Arabieren op een aantal punten voortduurt zoo zelfs dat men op nieuw van het zenden eener versterking van 4oföooo man daarheen spreekt. Terwijl de maarschalk Vallee met z.jne hoofdmagt oen togt naar Medeah deed heb ben de vijandelijke Arabieren uiet opgehouden met den onmid- dellijken omtrek der stad Algiers te verontrusten, vooral ook in den omtrek dei Fransche legerplaats bij het zoogenaamde matson quarrée. Er werden, tijdens het afzenden der laat ste berigten troepen naar dat punt gezonden. De maarschalk lallèe zou (indien hij zijn bevelhebberschap blijft behouden, hetgeen, daar zich meer eu meer stemmen tegen hein ver- heffen, twijfelachtig wordt) eerlang de volksstammen ten

Middelburgsche Courant | 1840 | | pagina 1