MIDDELBURGSCHE C O R A w% M°. 52. Donderdag 1840. 30 April. BESTUREN ex ADMINISTRATÏEN. IDtbUcafien. NIEUWSTIJDINGEN. Ctitrfcijc. 23uitscïil,iiib. ©rooJ-Bctttanjc. Jxaafctrtjfc. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG .Gezien een besluit van den Heer Staatsraad Gouverneur van den ii April 1840 Provinciaal Blad no. 39); Brengen bij deze ter kennis van alle belanghebbenden 1 Dat met het primitief beschrijvingsvverk voor de be lasting op het Personeel, vastgesteld bij de Wet van den 29 Maart 1S33 {Staatsblad no. 4), in deze Stad een aanvang za! worden gemaakt op Maandag den 4 Mei aanstaande en alzoo de aan de In- en Opgezetenen uittereiken Beschrij- vings-Biljetten met den achtsten dag daarna van wege den Ontvanger der Directe Belastingen zullen worden op gehaald. 20. Dat op den voet bij art. 29 2 der wet vastgesteld door het Stedelijk Bestuur zijn benoemd, om als cegen- Schatters van de zijde der Belasting-Schuldigen ingeval van herziening van het aangegeven bedrag der Huurwaarde of aantal Deuren en Vensters of Haardsteden te dienen de vijf navolgende Personen als Marinus Ketnpe Jcras Ja- cobus Sonius, Pieter Bernardus Thomas Ft ancella Christi- aan Joseph van Hall en Arij Schijf. En zal deze worden afgekondigd mitsgaders in dezer Stads-Couranc geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburgden 27 April 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERK E, Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. B E C I U S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Gezien hec Provinciaal Blad no. 40, betrekkelijk de be schrijving van het Patentregt voor het dienstjaar 1840; Brengen ter kennis van alle belanghebbenden, dat de Heer Staatsraad Gouverneur, bij besluie van den 11 April 11., heeft goedgevonden I. Te bepalen 1. Ten aanzien der Patentpligtigen bedoeld in de 15 eerste Tabellen der wet van den 21 Mei 1819, waaronder, krachtens art. 12 der wet van den 16 Junij 1832, ook zijn begrepen de Paarden en Postmeesters a. Dat de verklaringen ter verkrijging van Patent voor deze Patentpligtigen binnen de Provincie zulien wor den uitgegeven van den 4 Mei 1840, tot en met den 12 dier maand. b. Dat die verklaringen, behoorlijk ingevuldzullen moe ten zijn ingezameld en ingediend, op den 23 Mei. c. Dat de Registers van gemelde Patentpligtigen gesloten en daarna geene verklaringen meer aangenomen zullen worden op den 13 Junij. §2. Ten aanzien der Patentpligtige Schippers, Eigenaars en Directievoerenden van Binnenschepen Schuiten en Vaar tuigen vermeld in de 16de Tabel der wet van den 6 April 1823, waaronderkrachtens het reeds aangehaalde artikel 12 der wet van den 16 Junij 1832, ook zullen begrepen worden diegenen, welke bestendig in hunne Vaartuigen wo nen en geene Buiten-rivieren of Wateren bevaren. a. Dat zij, te rekenen van den 4 Mei aanstaande, tot den 16 derzelve maand, zich voor het Patentregt van het dienstjaar 1840, zullen behooren aan te geven bij het Bestuur der plaats waar zij zich zullen bevinden, on der overlegging van een bij resolutie van Zijne Excel lentie den Minister van Financiënde dato 21 Februarij 1838 no. 85 Directe Belastingen')vastgesteld Aan- gifc-Biljet hetwelk daartoe bij die Besturen verkrijg baar gesteld is terwijlingevolge de hiervoren aange haalde wetdoor de aan hec Patentregt onderworpen Schippers, naauwkeurige opgaaf zal moeten worden 3--- aaano ,ivlon> Huis vesting hebben gehad dan aan boord hnnner Schepen en met die Schepen geene Buiten-rivieren de Zuider zee noch de Zeeuwsche Stroomen bevaren of in het voorgaande jaar bevaren hebben. II. Ier kennisse van de Kramers te doen brengen, dat zij zullen gehouden zijn, om, bij het doen hunner aanvrage ■om Patentin voege als zulks bij het bij de resolutie van Zijne Excellentie den Minister van Financiën de dato 21 Februarij 1838 no. 85 {Directe Belastingen) vastgesteld Aangifc-Biljet is voorgeschrevenop te geven de onder scheidene goederen welke zij voornemens zijn te koop aan te tedenzoomede de wijze waarop zij hun beroep uic- oe enuinaar aanleiding der onderscheidingen bij i der cv Sev°egd bij de wet van den 16 Junij 1822, (Staatsbladm. 30)alsmede de gezamenlijke Inkoopswaarde 1 f 1°,rr 1 11 te !,an^e'30derl wordende goederen; zul lende dien onverminderd door de Patentpligtigen bij lett. b en c van 1 der ovengenoemde Tabel vermeld, ter gelegen heid en te gelijken einde als bovenopgave moeten ge- schreden van den tijd der during, wat eerstgenoemde betreft van hun verblijf in de Gemeente, en wat laatstgenoemde aangaat, van dien ter te houdene verkooping, terwijl, zoo zij de wijze van verkoop veranderen, de waarde hunner waren vermeerderen of den duur des verblijft of der te hou dene verkooping verlengen, zij daarvan, op den voet van art. 19 der wet van den 21 Mei 1819, en op de boeten bij art. 37 bepaald, aangifte zullen moeten doen, in de Gemeente alwaar zij zich bevinden en zoodanig aanvul- lings-regt voldoen, als van hen, bij werkelijk toegenomene belastbaarheid zoude kunnen worden gevorderd. Wijders zullen de bedoelde Kramers, benevens de debi- canten van Loterijbriefjes, krachtens Zijner Majesteits be sluit van den 17 October 1820 {Staatsblad no. 22), op de boeten bij 1 en 2 \an art. 32 der Wet van den 21 Mei 1819 bepaald, verpligt zijn steeds hun gezegeld Patent met zich te voeren. III. Ter kennisse te doen brengen van de Schippers, Ei genaars en Directievoerenden van Binnenschepen Schuiten en Vaartuigen hiervoren bedoeld a. Dat het Patentregt door hen zal moeten worden vol daan ten Kantore van den Ontvanger ter plaatse van de aangifte, en wel in eens, voor zooverre die plaats niet is, of die van het vast verblijf, of de vaste leg plaats van het Vaartuig, of wel eindelijk die, alwaar het bedrijf wordt uitgeoefend doch anders bij twaalf de gedeelten. b. Dat uogtans van de laatste wijze van betaling, bij twaalfde gedeelten, ook door de Eigenaars, Schip pers, of Directievoerendeuwelke zich niet in hunne vaste woon- leg- of verblijfplaatsen bevinden zal kunnen worden gebruik gemaakt, mits zij zich gedra gen naar liet voorschrift van 15 der 16de Tabel van de wet van den 6 April 1823, door zich in den loop der maand Mei, voorzien van een bewijs van aangifte, hetwelk ecluer niet langer dan gedurende die maand van kracht zal zijn, tiaar hunne vaste woon-, leg- of verblijfplaats te begeven of wel dat bewijs van aangifte derwaarts op te zenden, ten einde zij aldaar worden gepatenteerd in welk geval de betalingen bij den Ontvanger dier plaats zullen moeten geschieden. c. Dat door al de Patentpligtigen van de 16de Tabel, vóór den 8 Junij eerstkomende geheele of gedeelte lijke betaling in voege voorschreven zal moeten zijn geschied, en ook de Patenten, op vertoon der kwi- tancien van de Ontvangers, vóór dien tijd bij de Plaat selijke Besturen door hen zullen moeren worden afge haald aangezien van dien dag af de recherche op de niet gepatenteerde Schippers een aanvang zal nemen. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze worden afgekondigdmitsgaders in dezer Stads-Cou- rant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 27 April 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GR1JPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. B E CIU S. De Persoon van J. MAAS gelieve zich tot het bekomen van inlichtingen, ten aanzien van een door hem ingediend Stuk ter Griffie der Stad Middelburg te vervoegen. De ONTVANGER van de Centrale Directie van WAL CHEREN verwittigt de daarbij belanghebbenden dat bij hem ontvangen zijnde de door 'Zijne Excellentie den Staats raad Gouverneur dezer Provincie executoir verklaarde Rol van het Geschoc over den jare 1840, de daaruit getrokkene Aanslag-biljetten zijn rondgebrag:en de onderscheidene Landeigenaren hiervan behooren te zijn voorzienworden de de zoodanigen, welke die niet mogten hebben ontvangen, uitgenoodigd dezelve ten zijnen Kantore te komen afha lenterwijl de belastingschuldigen worden aangemaand, zich naar de bepaalde betalingstermijnen, volgens den in houd der kennisgevingen stiptelijk te gedragen ten einde onaangenaamheden en kosten te voorkomen. Middelburg, den 16 April 1840. De Ontvanger voornoemd ISAAC LUTEYN. KONSTANTINOPEL den 11 april. Eene uit Odessa al hier aangekomen stoomboot moet het berigc overgebragt heb ben, dat Sootchaeene van de sterkste vestingen, door de Russen op de kust opgerigtdoor de Circassiers stormen derhand is ingenomen, het garnizoen, duizend man sterk, krijgsgevangen gemaakt, de wallen geslecht, en de 20 stuk ken kanon welke zich daar bevonden naar de bergen ver voerd. Hetzelfde fort is verleden jaar in den nacht, doch toen zonder gevolg, aangevallen. Men verwacht, dat zij, door deze overwinning stoutmoediger gewordenweldra aan vallen zullen doen op de andere forten aan de kust, die, met uitzondering van Anapa alle minder zijn dan Sootcha. Men meldt ook, dat Rusland een leger van 40,000.man ge reed maakt om derwaarts te zendenten einde de oproerige bergbewoners te beteugelen. De Porte beeft, naar men verzekert, eene zamenzwe- ring ontdekt, welke door Mehemed-Ali zou aangestookt en ondersteund zijn en ten doel had om RcschidChosrew en het geheele ministerie omver te werpen. De zamengezwo- rencn hebben hunne verdiende straf ontvangen. FRANKFORT den 24 april. Tot groote ergernis derOn- der-Waliisers zijn de nieuwe verkiezingen in Opper-Walliser- land weder in den geest der behoudende partij uitgevallen. Het kanton Schaffhausen schijnc thans aan de beurt te zijn om door burgertwist geschokt te worden, en wel ten gevol ge der te groote inwilligingen welke naar soinmiger mee ning, in dat bijna geheel Protestantsche kanton aan de 11. K. geestelijkheid worden gemaakt. Te Schaffhausen heeft zich eene commissie gevormd 0111 de oprigting van een openbaar gedenkteeken voor den beroemden historieschrijver Johan von Muller te bewerkstelli gen die aldaar in 1752 geborenen den 29 mei 1809 te Cas- sel overleden is. Op den 8 dezer is de kreisstad Judenburg in Stiermar ken door een hevigen brand schrikkelijk geteisterd geworden. Dezelve begoti in den namiddag van dien dag en legdedoor eenen hevigen wind aangewakkerd, ongeacht al de aange wende pögingen tot blusschingin weinige uren 103 woon- en ongeveer 23 pakhuizen in de asch. LONDEN den 25 april. De Nederlandsche gezant en deszelfs echtgenoot hebben gisteren bij H. M. de koningin weduwe gedineerd. De hertog van Wellington viert den 1 mei zijnen 71 sten verjaardag. De percussie-geweren worden thans in het geheele Britsche leger ingevoerd. Gisteren is alhier, onder voorzitting van den graaf Sran- hopeeene talrijke vergadering, van kooplieden, geestelijken en andere ingezetenen gehouden die besloten heeft haar leed wezen te betuigendat het rijk in oorlog gewikkeld en hec Christendom in de schatting der wereld vernederd zou wor den door de openbare handhaving van zoodanige Engelsche onderdanen, die, met schending der wetten van dac keizer rijk opium in China hebben binnen gesmokkeld. Handelbrieven uit Napels verzekeren, dac de koning op alle voorname punten ten opzigte van de afschaffing derzwa- velmonopolie heeft toegegeven, en dat men dus, ofschoon nog eenige zaken van ondergeschikt belang vereffend moeten worden, geene verdere moeüeljjkheden meer vreesde. Intusschen blijkt uic berigten van Siciliëdat de ver sterking der vestingen en kusten op dat eiland nog onafge broken bleef voortduren. Het garnizoen van Messina alleen was tusschen 14 k 16,000 man sterk, welke troepen uic onderscheiden deelen des rijks met stoombooten waren aan. gebragc. Hec gerucht wil, dat hec geschil tusschen Engeland en de Vereenigde Staten, wegens de grensscheiding, ter beslis sing van Frankrijk en Pruissen zal gesteld en in der minne bijgelegd worden. Onze dagbladen zijn vervuld met redeneringen tegen de barbaarsche mishandelingen aan eenige Israëliten te Damas- cus aangedaan waartegen zij zich hevig uitlaten. PARIJS den 26 april. Gisteren avond is de hertogin Vic toria van Sakse-Coburg-Gotha de hertog Ferdinand haar vader, en haar broeder, prins Augustop het paleis van Sc. Cloud aangekomen. Zoodra de prinses den koning zag boog zij de knie doch Z. M. beurde haar dadelijk op en omarmde haar met de meeste hartelijkheid. Men is verrukt over de opmerkelijke schoonheid en bevallige zedigheid der prinses, welke, benevens haar vader en broeder, zeer zijn opgetogen over de ontvangst die zij in Frankrijk ontmoeten. De koning der Belgen was den vorigen avond te St. Cloud aangekomen. In een brief uit Caïro van den 24 tnaarrmedege deeld door het Journal de Lucqueswordt gemeld, dac men heeft oncdekc, dac de moord van den monnik Thomaste Damascusdoor een Arabier (tot den volksstam der Drusen behourende) is gepleegd en dat alzoo de onschuld der Jo den, welke zoo onbarmhartig van deze verschrikkelijke mis daad werden beschuldigd, volkomen is erkend. De eersko- mende brieven uic het Oosten zullen zonder twijfel hier om trent meer uicvoerige berigten mededeelen. De Moniteur bevat heden eene telegrafische depeche uit Baijonnevan den 24 dezer, volgens welke de brigadier Zurbano den 19 dezer, te Beceice hec eerste bacaillon Car. 1 isten geheel verslagen heeft; 300 vijanden zijn daarbij ga. sneuveld of krijgsgevangen gemaakt, en eene groote hoeveel heid wapenen en krijgsbehoeften zijn in handen der Chris- tino's gevallen. 's GRAVENHAGE den 27 april. De afdeetingen van de Tweede Kamer der Staten-Generaal hebben zacurds°- hare overwegingen voortgezet over de antwoorden der Re*eriJ ten opzigte van oe vroegere in de sectien gemaakte "bedmu kingen wegens de ontwerpen der begrooting.-wetten. Over het algemeen schijnen de antwoorden van het gouvernement nog weinige leden voldaan te h.m 1 voor houden, dat de vroeger e! m°" het, er t tegen de ontwerpen gemaakte Men wi," "°g/TZiW. U" weg geruimd zijn. 1 (<u e ^-eSer>ng thans ook geantwoord heeftop en ïngen welke ter. aanzien der ontwerpen strekken de tot wijziging der grondwet, in de afdeeijngen der Kamer gemaakt z^n. Het blijkt derhalve daaruit, dat het bestuur

Middelburgsche Courant | 1840 | | pagina 1