MIDDELS! UIIGS CUE c O IJ Si A 1 ffifj7 N°. 36. Diugstlas 1840. 24 Maart. ie L BUSTUKEN EN ADMÏNISTRATIEN. ie. ©petibarc SUcrfcoopiusj fJcbcvlauböcïtc 45<iiibcl-fUaat5c{tApj?ij. NIEUWSTIJDINGEN. 23uitdchlanb. Afvaniirijfc. iSelgie. Hlcbevianbeu. tii ./.C i(FÊ'W-tTP> BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennis van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan, dat, door den Heer Staats raad Gouverneur der Provinciezijn invorderbaar verklaard de Kohieren No. 7 en 8 der Personele Belasting wegens het 3de Kwartaal en Ambtshalve Aanslag-verhoogingen voor de dienst van i8^§, en dat dezelve ter invordering aan den Heer Ontvanger der Directe Belastingen zijn toegezonden. En zal deze worden afgekondigdmitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 23 Maart 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT VAN GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. B E C I U S. lij het Loodswezen der Monden van de Schelde te Vlissingen De ONDER-INSPECTEUR over het Loodswezen der Monden van de Schelde te Vlissingen zal, op Vrijdag den 3 April aanstaande, des voormiddags ten 10 ure, in de Pakhuizen van het Loodswezen in de Nieuwstraat te VLIS SINGEN publiek aan de meestbiedenden verkoopen, eenige afgekeurde Goederen, bestaande in: KABELS, ZEILEN, staand en loopend TOUWWERK eenig RONDHOUT, oud IJZER, KOPER, LOOD, en andere Rommelarij benevens zes JOLLEN welke Goederen alle op Woensdag den 1 en Donderdag den 2 April voor een ieder zullen te zien zijn, van des morgens 10 tot 12 en van des namid dags 3 tot 5 ure. De Onder-Inspecteur voornoemd, M. W E L S. De DIRECTIE maakt bekend, dat de bij hare aankon diging van 30 Januarij jl. gereserveerde SPECERIJ-VEILING zal plaats hebben te ROTTERDAMop Dingsdag den 28 April 1840, en bestaan zal uit de volgende hoeveelheden: 270 Vaten NOTEN-MUSCAAT liggende te Rotterdam. '1 165 dito DitoAmsterdam. 200 dito FOELIE Rotterdam. joo dito DitoAmsterdam. 11 Kisten Java KANEEL, Rotterdam. 10 Kisten 1 25 Pakken dito DitoAmsterdam. 1 Kanasser 15 Kisten NOTEN ZEEP Rotterdam. 13 dito DitoAmsterdam. De Maatschappij geeft bij deze aankondiging de verzeke ring, dat zij vóór hare gewone Najaars-Veilingen van 1840 geetie andere Specerijen dan de bovengemelde partijen aan de markt zal brengen. De Monsters zullen op Maandag den 6 April verkrijgbaar zijn terwijl de verkoop-conditien in tijds zullen worden uitgegeven. Amsterdam, den 19 Maart 1840. VAN DER HOUVEN, President. KOOY, Directeur, fungerend Secretaris. FRANKFORT den 17 maart. De verwerping der voor geslagen algemeene amnestie heeft den haat der partijen in het Zwitsersch kanton Bern weder levendig gemaaktzoodat men aldaar de vernieuwing der onlusten vreest. Den 17 dezer is te Hanover de dag plegtig gevierd ge worden op welken Z. M. de koning, 50 jaren geleden, bij het leger des rijks in dienst is getreden. PARIJS den 19 maart. De Cotntitutioneleen dagblad, hetwelk als de bijzondere tolk van den heer Thièrs wordt beschouwd en welks verzekeringen alzoo eene bijzondere waarde hebben, bevat een artikel over de onderhandelingen, betrekkelijk het te sluiten handels-traktaat tusschen Frankrijk en te et erlandenwaaruit zou moeten blijken, dat het a met van s Gravenhage niet ongeneigd is 111 zijne Oost- Indische bez.tt.pgen, namelijk op Jave en Sumatra eenige voordeelen aan den FramriiAr, uj, Aan inunnr jhandel toe te kennen. Men zou den invoer in die beidf* j •r, 1 1 Kolomen door middel van Fransche schepen, bee:iins ciVen en al?™ j h cn aizo° een nieuwen uit- weg aan den zeehandel van Frankrijk aanbieden Aan een onzer meest geachte ochtendbladen wordt uit Brussel geschreven, dat voor het ontslag, door de Belgi sche ministers als zoodanig gevraagd, de eerste betaling aan Nederland, voor de vereffening van het aandeel van Belgie in de gemeenschappelijke schuld, beeft plaats gehad met 4,720,507 fr. 94 c.uitmakende de helft van de jaarlijks te betalen som, in dit berigt komt voor, dat Z. M. de ko- ning der Nederlanden het huis Rotschild zoude hebben be last, met het ontvangen der gelden en het overmaken der- zelve naar Amsterdam. Men voegt er bij dat men alzoo met genoegen meer en meer den staat van vrede ziet beves tigen welke door de tusschenkomst der groote mogendhe den tusschen Belgie en Nederland is bewerkstelligd, en waar van de instandhouding niet dan bevorderlijk kan zijn aan de duurzaamheid van den algemeenen vrede. Uit Algiers wordt van den n geschreven, dat bijna de geheele bezetting is uitgerukt. De maarschalk Èal'ée is met een talrijken staf naar Bonfarik getrokken en heeft al- daar zijn hoofdkwartier gevestigd. Twee stoombooten zullen gebruikt worden om Cherchell var, de zeezijde te bombar deren. Inmiddels zal die plaats van de landzijde door eene expeditionaire colonne worden aangetast en getuchtigd, we gens het wegrooven van het Fransche koopvaardijschip Fre- derik Adolf. Van daar zal de colonne zich naar de zijde van Milina en Medeah begeven, om de Arabieren, die in middels van den kant van Blidah zullen worden opgedreven, tusschen twee vuren te brengen. Volgens de jongste tijdingen uit Madrid tot den 11 duurde de staat van beleg nog voorten hadden de cortes het onderzoek der volinagten nog niet ten einde gebragt. Men sprak van het voornemen van rijke Hollandsche kapi talisten die zich thans te Madrid bevonden, 0111 nationale domeinen aan te koopen De tijdingen uit A-ragon tot den 13 melden, datEspartero zich thans te Alcoriza bevondc, Cas.iüocce, eene der door Gabrera versterkte punten, bedreigende. De laatsgenoemde scheen zijne vorige bedrijvigheid terugbekomen te hebbenen nam maatregelen oin overal het terrein aan de Christino's voet voor voet te betwisten. Hij scheen verscheidene diver- sien Le willen maken: althans Balmaseda was naar Arragon afgezonden, waar zich reeds Labandero bevond de brega- dier Arnau was naar Katalouie gezonden om Segarra te ondersteunen. De Phare des Pyrenées van den 15 meldt, dat de Carlisti- sche chef Ros d'Eroles zich den 7 aan het hoofd van vier bataillons1400 man sterk voor Sea d'Urgel had vertoond en vervolgens de omgelegen dorpen was doorgetrokken, overal gijzelaars mëdenemendeden 8 was hij naar Organa cerug- gekeerd. In een rapport van den kapitein Dumont d'Urville, die met 2 korvetten eene reis rondom de wereld doetop de reede van Amboina in de IVfolukkes den 17 februarij van het vorig jaar geschreven, vindt men een verhaal van de wijze waarop hij in den Archipel der eilanden Viti wraak genomen heefc op een magtig hoofd Nakalassé genaamdover den moord vroeger aan een Franschen scheepskapitein, Bureau door hem uit roofzucht en verraderlijk gepleegd. Hij beeft het fort te Piva, onder welks puinhoopet. Nakalassé gezegd had zich liever te laten begravendan voor de Franschen te bukken, door 50 gewapende zeelieden, onder het bevel van den uitenanc-ter-zee du Bouzetdoen verbranden. Na kalassé had den aanval niet afgewachtmaar was met al zijn volk gevlugt. Daarna had de heer tTUrville aan het opper- hoofd van die eilanden in tegenwoordigheid van zijne rijks- grooten en volk openlijk betuigd dat de Franschen geens zins gekomen waren om de inwoners van Ocennie te bestrij den maar zich verpligi gerekend hadden om de belediging hunne vlag aangedaan door den bekenden moord op den schuldige te wreken. Hij was in goede verstandhouding met de inboorlingen gescheiden. BRUSSEL den 20 maart. De bekende A. Bartelsdie thans een dagblad in Namen uitgeeft en op zijne beurt door den heer l leminckx als lasteraar voor den burgerlijken reg eer is gedaagdis hedenbij vonnis van de correctionele regtbankte dezer zake veroordeeld tot eene gevangenis van 6 maanden en eene geldboete van 1000 fr.met verbod van gedurende 5 jaren zijue burgerlijke regten te mogen uit oefenen. De koninklijke schouwburg is bankroethet te kort wordt door sommigen op 60,000door anderen wel op 200,000 franken begroot. 's GRAVENHAGE den 19 maart. De in de verleden week hervatte zittingen der gemengde commissie van liqui datie te Utrecht, zijn wederom geschorst. Men verzekert, dat het nog lang kan aanhoudenalvorens de vereffening en al wat daarmede in verband staatgereed zal zijn. De Regering heeftten gevolge van de overwegingen der afdeelingen van de Tweede Kamer der Staten-Generaal nog eenige veranderingen gebragt in de 5 ontwerpen tot wij ziging der grondwetwelke den 30 december jl. aan haar zijn gedaan. De voornaamsce daarvan is, dat het gewest Holland voortaan 2 provinciën zal uitmaken als Zuid-Hol land en Noord-Holland, en dat Zuid-Holland 12 en Noord- Holland 10 vertegenwoordigers in de Tweede Kamer zal af vaardigen. Ter wegneming der moeijelijkhedendie zich hebben voortgedaan ten gevolge dat het tarief van justitie-kosten en salarissen der grilliers van de onderscheidene regterlijke colle- gien krachtens de wet van 15 december 1838, vastgesteld bij 's Konings besluit van 30 november jl. (Staatsblad nó. 12), sommige bepalingen zou inhouden, welke konden geacht wor den af te wijken van de bepalingen bij de wetten op de grif- fieregcen en op het zegel vastgesteld is bij eene circutaire aanschrijving van den minister van justitie aan de procureurs generaal bij den Hoogen Raad en bij de Provinciale Hoven te kennen gegeven, dat art. 31 va.i het hiervoren bedoeld tarief alleenlijk moet beschouwd worden als behelzende eenen maatstaf van berekening, maar geenszins een bepaald voor schrift, volgens hetwelk de uit te geven stukken zouden moe ten worden geschrevenen er dus geene reden bestaat waar om ten aanzien der schrijfwijze niet bij voortduring zou op gevolgd worden het voorschrift van art. 6 der wet van 21 ventoss 7de jaar. Bij besluit van den 13 dezer heefc Z. M. den heer J. H. de Castro te 's Gravenhage tot president, en den heer D. Al. Ezechiëlste Rotterdam, tot lid der hoofd-commis- sic tot de zaken der Israëliten benoemd. Met bewilliging van Z. M. za! weder over het loo- pende jaar door de daarin betrokken departementen het laken, benoodigd voor de Rijks schepelingen en voor de equipagie van 's Rijks jagcen en werk-vaartuigen benevens voor de helle baardiers buiten openbare aanbesteding worden aangekocht. s GRAVENHAGE den 21 maart. In de zitting van de Tweede Kamer der Scaten-Generaal van heden is ingekomen eene koninklijke boodschap, ten geleide van een ontwerp van wetwaarbij het amortisatie syndicaat met den laatsten december 1840 wordt ontbonden, en de schulden dier in- sceiling staatsschulden zullen worden, waarvan het bedrag op de gewone begrooting des Rijks zal worden gebragt; zul. lende daarentegen de 13 opcenten, bij de wet van 1822 aan het sijiidicaat verzekerdonder de Rijks inkomsten worden opgenomen. De jaar 1 ijksche dotatie van millioen wordt ingetrokken en op de staatsbegrooting gebragt, om te strekken tot den aankoop van 2J pets. vereischc tot den overgang der uit gestelde tot werkelijke schuld. Het beheer der Rijks-domeinen aan het sijndicaat opge dragen, vervalt aan den Staat. De inkomsten derzelve wor den op de Staatsbegrooting uitgetrokken gelijk ook de pen sioenenenz., waarmede het sijndicaat is belast. Het bedrag van de renten der kapitalen, tot welker over gang de belanghebbenden zich niet in tijds aanmelden; die van de duizend actiën in de Nederi. bank en de verjaarde renten van de nationale schuld zullen onder de ontvangsten op de begrooting worden uitgetrokken. Alle verdere bezittingen van het syndicaat, daaronder be grepen de 30 millioen 4 pets.komen ten bate van 's Rijks schatkist, om te dienen: 1°. tot de betaling der onafgehaal de renten en aflossingen 20. tot rentebetaling en aflossing van de borgcogcen van comptabelen 3°. tot teruggave van alle consignatien depots, met 3 pets. renten, ingevolge de wet van 28 nivose 13de jaar; 4°. tot aanzuivering van het nog onbetaald gebleven gedeelte der 5 millioen guldens door het syndicaat verschuldigd tot goedmaking der kosten van invoering van het Nederlandsche muntstelsel. De wijze van beheer der gelden omschreven bij voor noemde wet van nivose, zullen nader door den Koning ge regeld worden, in verband met de nieuwe Burgerlijke &Wet- geving. De staat der fondsen en waarden, hierboven omschreven, zal jaarlijks, bij de behandeling der financiële aangelegenhe den, aan de Scaten-Generaal worden opengelegd het gebruik daarvan tot andere dan de voorgeschrevene uitgaven zal bij de wet geregeld worden. Dit ontwerp is tot onderzoek aan de afdeelingen ver zonden. Voorts is in deze zitting beraadslaagd over de voordrage, strekkende tot aanmoediging van de land-ontginningen en land vel beteringen. Na dat onderscheidene leden daarover het woord gevoerd hadden, heeft de minister, ad interim, van financiën de voordragt verdedigd en aangetoond dat het doel derzelve loffelijk was en alle bevordering verdiende. Moge de ondervinding in het vervolg leeren dat er, tot bereiking van het beoogde doel nog meerdere voorzieningen noodza kelijk waren dan zou men de Regering daartoe allezins be reid vinden. In omvrage gebragt zijnde, is het ontwerp mee 37 tegen 7 sceinmen aangenomen en aan de Eerste Kamer verzonden. Tegen hebben gestemd de heeren IVa- rinGouverneur Brongers, Snouck Hurg'rotije Hmlópen Romme Boddaert. De commissie tot de verzoekschriften heeft op een aantal in hare handen gestelde stukken verslag gedaan. Dezelve hadden meerendeels betrekking tot de herziening der grond wet en de voorgestelde belasting op het rundvee wat de eerste betreft, ziin de petitiën uit Groningen en Winscho ten van een zeer groot aantal handteekeningen voorzien hetwelk, volgens den rapporteur, den heer Brucehet' bel wijs oplevert, dac de wensch naar eene herziening der «rond* wet in dat deel des Rijks, even als in alle andere s°treken des Vaderlands, geuit wordt. De centrale afdeeiiug heeft verslag gedaan nopens het ontwerp houdende eene belasting 0p het rundvee, ten be hoeve van het veefonds. De beraadslagingen over dac ont werp zijn bepaald op aanstaanden woensdag De vergadering is vervolgens gescheiden. UTRECHT den 9 maart. Als een vernieuwd treffend bewijs des rampzaligen invloeds van het gebruik en vooral van het misbruik van sterken drank, kan de vermelding van het volgende voorval dienen. Zekere Jan Langelaar huisvader van een talrijk gezin,

Middelburgsche Courant | 1840 | | pagina 1