MIDDELBURGSCUE coraA «pE&e rim N°. 19. Donderdag 1840. 13 Februarij. BESTUREN en ADMINISTRATIEF PuWicaticn, TUtionalc iBiHtie. ilcbcvl AilböcïlC >3 A15 b C l - J11 ,"l ,T s C II «lp t j NIEUWSTIJDINGEN. fDuUscïtUub. CBroot-Btrittauje. JVaukrijfi. £lcbcvl<utbeu. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Ontvangen hebbende eene circulaire van den Staatsraad Gouverneur der Provincie Zeeland van den 16 dezer maand {ProvinciaalBlad no. no), betrekkelijk de bewaring en in standhouding van het Kadaster Brengen bij deze ter kennis der In- en Opgezetenendat bij wijziging van deswege vroeger gemaakte bepalingen, me degedeeld bij' bekendmaking, en laatstelijk van den 19 Mei 1836 (Scads-Courant van den 21 daaraanvolgende no. 61), de Rondreis der Landmeters voor de Velddienst, bij de be waringen van de Hypotheken en het Kadaster aangesteld ter opneming van al zoodanige veranderingen in den toestand der Grondeigendommenals welke eene meetkundige bewerking vereischen jaarlijks een aanvang zal nemen op den eersten Maarten worden mitsdien alle In- en Opgezetenen uitge- noodigd om de aangiften van die veranderingenals ook van de zoodanigen welke eene herziening of wijziging der belastbare opbrengsten moeten ondergaannu en vervolgens vóór of op den 25 Februari)' van ieder jaar, ter Stedelijke Secretarie in te leveren. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 29 No vember 1839. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. krijgbaar zijn terwijl de Notitien met de Veil-conditien in tijds zullen worden uitgegeven. Amsterdam, den 30 Januarij 1840. VAN DER HOUVEN, President. KOOY, Directeur, fungerend Secretaris- BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Gelet op art. 3 van het besluit van den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 4 December 1839, {Provinciaal Blad no. 117); Verwittigen bij deze de Verlofgangers van de Nationale Militie, welke tot het Contingent van deze Gemeente be- hooren dat allen zich zullen moeten vervoegen op Woens dag den 19 dezer, des morgens ten negen ure, op de Hee- renbeurs alhier voorzien van de kleeding en kleine equipe- ment-stukken welke zij van hun korps hebben behouden, mitsgaders van het Attest IIH.ten einde door den Heer Militie-Commissaris te worden geïnspecteerd. J Dat van deze Inspectie zijn verschoond de zoodanigen die zich met een tijdelijk verlof in hunne haardsteden be vinden alsmede diegenenwelke met hunne korpsen nu of in der tijd hebben afgerekend. Wordende alle belanghebbenden aangemaandzich ten voorschreven uur en plaats te doen vinden, ten einde zich niet bloot te stellen aan de straf van Provoost-arrest, bij art. 183 der Wet vermeld, welke aan de zoodanigen, die van de Inspectie afwezig zullen blijven zonder wettige re denen daarvoor te doen blijkendoor den Heer Militie-Com missaris zal worden opgelegd. En ten einde een iegelijk hiervan kennis dragezal deze worden afgekondigd mitsgaders in dezer Stads-Courant ge plaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 10 Fe- bruarij 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. De nalatigen in de voldoening hunner aanslagen het Ste delijk Middel der Lantaren-Gelden enz., 1C39, betreffende, worden bij dezen laatstens aangemaand tot voldoening van hetzelve, en zulks uiterlijk vóór het einde dezer maand, ten einde de bij de Wet voorgeschrevene vervolgings-midde- len voor te komen. Middelburg, den 8 Februari] 1840. De Collecteur van voorschreven Middel DE TROIJE Nz. De DIRECTIE maakt bekend, dat de VOORJAARS VEILINGEN der Maatschappij van 1840, met uitzondering van die der Specerijenwaarvan nadere aankondiging zal ge schieden zullen gehouden worden op de dagen en plaatsen «n bestaan zullen uit de hoeveelheden KOFFIT hieronder gemeld le ROTTERDAM, op Maandag 2 Maart 1840, H4,o39 Balen en 1093 Vaten Java KOFFIJliggende aldaar. 24.02 9Sumatra KOFFIJ, liggende aldaar. $>,637 'fava KOFFIJ liggende te Middelburg. Te AMSTERDAM op Donderdag den 5 Maart 1840, 152,106 Balen en 1,222 Vaten Java KOFFIJ, liggende alda'ar. 13.030 Sumatra KOFFIJ liggende aldaar. 17,471 en 888 Vaten Java KOFFIJiigg. te Dordrecht. De Maatschappij geeft bij deze aankondiging de verze- kering, dat zij, vóór hare gewone Najaars-Veilingen geene andere Koflij dan de bovengemelde partijen aan de Markt zal brengen. De Monsters zullen op Maandag den 10 Februari] ver- FRANKFORT den 7 februari]. Volgens officiële opga ven bedraagt de bevolking van het Russische keizerrijk het koningrijk Polenhet groothertogdom Finland, Circassie en de kolonieu in Noord-Amerika daaronder begrepen nagenoeg twee-en-zestig millioenen zielen. Deze bevolking is in den Iaatsten tijd aanmerkelijk toegenomen, daar alleen in het jaar 1837 bijna een miliioen raenschen meer geboren dan gestor ven is. In den beroemden dom te Orvieto heeft door inbraak bij nacht een belangrijke kerkroof plaats gehad uit twee ge sloten kapellen zijn 20 zilveren lampen waaronder 2 die elk 55 ponden zilver inhoudengestolen de dieven schijnen bij dien roof door iets verschrikt te zijnwant reeds hadden zij van een zoogenaamd wonderbeeld het daarvoor zich bevin- dende glas gebrokenmaar hebben de rijke versierselen van hetzelve onaangeroerd gelaten. Van de daders heeft de poli tie ondertusschen nog geen spoor gevonden. LONDEN den 7 februari]. Gisteren is Z. D. II. prins Albert van Saksen-Coburgvergezeld van den hertog zij nen vader, zijnen oudsten broeder en gevolg, te Douvres aan land gestapt, waar hij met al de aan zijnen hoogenrang verschuldigde eerbewijzingen is omvangen. De prins had op de reis door zeeziekte geleden en derhalve tot den volgen den dag uitgesteld om aan de stedelijke regeringdie hem een adres van welkomst wilde aanbieden, audiëntie te geven. Vrijdag is Z. D. H. naar Canterbury vertrokken, van waar hij heden ochtend de. reis naar Londen zal voortzetten. De koningin heeft bevolen dat aan Z. D. H. prins Al- bert voortaan de titel van Koninklijke Hoogheid gegeven zal worden en dat hoogstdezelve de koninklijke wapens van Groot-Brittanje met de noodige bijvoeging van die van zijn huis voeren zal. De bruidskoek die naar 's lands gewoonte bij bet hooge- huwelijk dienen moet, is buitengemeen groot, daar hij om trent 300 ponden weegtdrie ellen in den omtrek meet en 14 uim dik is. Hij is bedekt door eene korst van de wit ste sui erwaarop men het beeld van Brittanje ziet, dat oor uc clSe bruidspaar zegent, met de zinnebeelden van liefde en trouw. LONDEN den 8 februarij. Gisteren is mevrouw Dedel gemalin van Z. Exc. den gezant van Z. M. den koning der Nederlanden, bij H. M. koningin Victoria, in het paleis van Buckmgham, ten gehoor toegelaten. De optogt bij gelegenheid van het huwelijk van II. M. zal in de volgende orde plaats hebben Trommels en trompetten; de serjant trompetter, gevolgd door den ceremonie-meesterdaarna de edellieden van het huis des bruidegoms, cusscheiï twee herauten de lord kamer heer en de vier kamerheeren van H. M.de bruidegom ver sierd met de orde van den kousenbanden begeleid door HH. DD. HH. den regerende» hertog van Saxen-Coburg en Gothaen den erfprins van Saxen-Coburg en Gothaver gezeld van de officieren van hun gevolg. Bij het binnentreden der kapel, zullen de tromslagers en trompetters zich buiten de deur der kapel scharen. Prins Albert naar de voor hem bestemde plaatster linkerzijde van het altaargeleid zijnde keeren de lord kamerheer en vice-kamerheermet de trommelslagers en trompetterste rug om H. M. te vergezellen. De optogt der koningin zal in de volgende orde geschie den trommels en trompettersde ridder Marshal en ge volgherauten, paadjes van H. M.vier serjanten at arms; de lord opper-kanselier de oudste kamerbewaarder; de be waarder van het zwaard van staat en die van de zwarte roedede wapenkoning van de orde van den kousenband de graaf MarshalHH. KK. HH. de prinsessen van het koninklijke huis, onder welke de moeder van H. M., de hertogin van Kent, alle vergezeld van haree eerste staat- dameHH. KK. HH. de hertogen van Cambridge en Sus- sex, vergezeld door een' hunner edellieden; de vice-kamer heer van Hr. Ms. huis, lord Melbournedragende het zwaard van staat, en de lord kamerheer van het huis van H. M.; de koningin met alle de decoratien harer orden omhangen de sleep van het kleed van H. M. wordt door twaalf onge huwde lady's gedragen vergezeld van den opzigter der kleedkamer; de opperstalmeester van H. M. en de intendante der kleedkamerde hof- en statiedames van H. M. de drager van den gouden stok; ter wederzijde van denzelven, de kapitein van de yeomen der garde en dien der gentlemen at arms de bijzondere schatmeester van H. M.zes gentle men at arms. De optogt zal in dezelfde orde uit de kapel terugkeeren met dat onderscheid dat prins Albert H. M. alsdan zal geleiden. De ridders der verschillende orden, die bij de plegtigheid zullen tegenwoordig zijn, zullen de colliers dier orden dra gen versierd inet witte rosettcn. Het getal der plaatsen voor de verschillende appartemen ten door welke de optogten zullen gaan worde thans op 1,760 gesteld de geheele vloer der genoemde apartementeii is met een prachtig scharlaken tapijt belegd. PARIJS den 8 februarij. De kamer der gedeputeerden heeft met 198 tegen 174 stemmen een voorstel van den heer Gauguer verworpen strekkende om te bepalen dat voortaan alle afgevaardigden die tevens salaris trekkende ambtenaren zijn gedurende den tijd der zitting, zullen ophouden de traktementen te ontvangen aan hunne ambten verbonden. Eergisteren heeft men per telegraaf berigten uit Madrid van den 1 dezer ontvangenmeldende dat de ministeriele partij bij de algemeene verkiezingen thans werkelijk de bovenhand heeft behouden. Deze uitkomst is van den géwigtigsten in vloed op het lot van Spanjenaardien dezelve het bewijs oplevert, dat de meerderheid der natie wil medewerken tot de handhaving van orde en rust, waaruit alleen redding voor het zoo zeer geteisterde vaderland kan ontspruiten, LEYDEN den 10 februarij. Zaturdag iegde de hoogge leerde heer C. Prujs van der Hoeven de waardigheid van rector-magnificus der Leydsche hoogeschool nederna het houden eener plegtige redevoeringde institutione academica d. i. over de akademische opvoeding. Vervolgens werd door den secretaris van den akademischen senaat het koninklijk be sluit voorgelezen, waarbij de hoogleeraar de heer .7. R.Thor- becke, tot rector-magnificus voor het akademiesch jaar 1840 tot 1841 benoemd is, terwijl de hoogleeraar H. IV. Tyde- man tot secretaris is aangesteld. De maaltijd door den aftredenden rector-magnificus op den Burgh gegeven is mede door de tegenwoordigheid van Z. K. H. Prins Alexander der Nederlanden vereerd geworden. Na den afloop dezer plegtigheid, heeft des avonds, onder begunstiging van vrij goed weder, de aangekondigde maske rade van heeren studenten der genoemde hoogeschool, bijge legenheid der viering van den aóssten verjaardag van hare stichtingplaats gehad. Nadat de gewone serenade alleen pan den aankomenden rector-magnificus was gegevendaar de andere professorenaan wie gewoonlijk bij deze gelegen heid eene serenade gegeven wordtvoor deze eer bedankt hadden, verzamelden zich de heeren studenten die aan de maskerade zouden deel nemen, ten getale van 204, in het Jikademiegebouwvan waar de trein, voorstellende den it>- togt van hertog Jan van Beijeren binnen Leydenden 18 augustüs 1420, omstreeks 8 ure begon, en tot groot genoe gen der talrijke aanschouwers afliep. Bij de regeling was de grootste naauwgezetheid omtrent het tijdvak der geschiedenis, waarin die optogt voorviel, onder het oog gehouden, en niets was gespaard om decostumen der personen, zoowel als den tooi der paarden, kostbaar en smaakvol te doen uitko men. Het korps studenten is bij deze gelegenheid vereerd ge worden met de tegenwoordigheid van Z. K. H. den Prins van Oranje en hoogstdeszelfs dochter, benevens van HH. KK. HH. den Erfprins en de Erfprinses van Oranje, welke allen bij Z. K. II. Prins Alexander op de Steenschuurafstapten. Uic alle naburige plaatsen had zich eene groote menigte der waarts begeven, om deze feestelijke plegtigheid bij te wonen. ROTTERDAM den 10 februarij. Volgens de plaats ge had hebbende volkstelling is het getal inwoners dezer stad bevonden te zijn 78,098, te weten van het mannelijk geslacht 34,809 en van het vrouwelijk geslacht 43,289zijnde van de volgende godsdienstige gezindheden: 51,965 Prote stanten, 23,295 Roomschen, 2,778 Israeliten en 60 tot geen dezer gezindheden behoorende. MIDDELBURG den 12 februarij. Bij besluit van Z, M. zijn de 2de luitenants L. Rijsendaa'l van de iste afdeeiing infanterie, en J. G. Lindeman van de 9de afdeeiing infan terie, in rang en anciënniteit bij het leger in de Oost- Indien overgeplaatst. De iste luitenants .7. Dominicusvan de 4de, en .7. C. Bross, van de 6de afdeeiing infanterie, zullen onderling van bacaillon en afdeeiing verwisselen. De kapitein L. M. B. le Bron de Vexelavan de 2de afdeeiing infanterie, is bij de 4de afdeeiing van dat wapen overgeplaatst. Op non-activiteit zijn gesteld, in afwachting van pensioen de kolonels G.L.C. Ptouwens van der Boijen van de afdeeiing kurassiers 110. 3 O. J. R. baron van Tuijll van Seroosket ken L. Nijpels en .7. A. Salis de Soglioalle van de afdeeiing kurassiers no. 9; D. C. Buno, van het 4de regement dra gonders; T. H. Schaeckvan de afdeeiing kurassiers no. 1 en aan den ritmeester T. van Essen, van de afdeeiing kuras siers no. 9; en op non-activiteit tot in afwachting van nadere beschikking, de luitenant-kolonel F. van Borse/en van liet 6de regement huzaren, en IV. S. Rambomietvan het 4de regement dragonders. Op verzoekvoor één jaar op non.activiteit, de ritmeester E. Brink, van de ontbon den afdeeiing kurassiers no. 1. Een groot aantal generaals en hoofd-oiiieieren der infanterie en artillerie zullen eerst daags mede op het traktement van non-activiteit worden gesteld. Aan den genenaal-majoor C. J. J. baron de Possen is eervol ontslag verleend als kommandant der iste brigade ka- vallerieen zijn-ed. ter dispositie gesteld van het departe ment van oorlog. Benoemdtot kommandant der iste brigade kavallerie, de.

Middelburgsche Courant | 1840 | | pagina 1