MIDDELBURGSCHE COURANT. W. 17. Zaturda 1840. 8 Februarij. BESTUREN en ADMINISTRATIEN. £löüctrfentie. NIEUWSTIJDINGEN. SJutföchlAttb. ©rool-iSrittAttje. Jwwfertjk. Bcl0tc. ilcbcvlanbctt. cr BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG In aanmerking nemende datvolgens ingewonnen berig- cengeene redenen bestaan om het bij Publicatie van 30 October des vorigen jaars uitgevaardigd verbod tegen het losloopen der Honden langer te doen stand houden Hebben goedgevonden eu verstaanopgemeld verbod van heden af in te trekken gelijk geschiedt bij deze. En opdat een iegelijk hiervan kennis dragezal deze worden afgekondigd mitsgaders in dezer Stads-Courant ge plaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 7 Fe bruarij 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennis van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan datdoor den Heer Staats raad Gouverneur dezer Provincie, is invorderbaar verklaard het Kohier der Grondbelasting op de Gebouwde en Onge bouwde Eigendommen, voor de Dienst van 1840, en dat hetzelve ter invordering aan den Heer Ontvanger der Directe Belastingen is toegezonden. En opdat een iegelijk hiervan kennis dragezal deze worden afgekondigd mitsgaders in dezer Stads-Courant ge plaatst. Middelburg, den 7 Februarij 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. BECIUS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG als daartoe door den Raad gemagtigd maken bij deze bekend, dat op Donderdag den 13 Februarij aan staande, des middags ten 12 ure, ten overstaan van den Notaris Dirk Johan van der Horst Serliin het openbaar zal worden overgegaan tot den Verkoop van eenige OL MEN-STAMMEN liggende op het Bolwerk tusschen de Noord- en Koepoorten dezer Stadop zoodanige conditiën als bij den Verkoop aan de gegadigden zullen worden ken baar gemaakt. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 7 Fe bruarij 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. De nalatigen in de voldoening hunner aanslagen het Ste delijk Middel der Lantaren-Gelden enz., 1839, betreffende, worden bij dezen laatstens aangemaand tot voldoening van hetzelve, en zulks uiterlijk vóór het einde dezer maand, ten einde de bij de Wet voorgeschrevene vervolgings-inidde- Ien voor te komen. Middelburg, den 8 Februarij 1840. De Collecteur van voorschreven Middel, DE TROIJE Nz. FRANKFORT den 2 februarij. Men meldt uit Berlijn, dat de Engelsche kabinets-courier Kay aldaar den 28 der af- geloopen maand is gearriveerd als overbrenger van depe- ches die betrekking hebben zouden op de onderhandelingen welke te Londen over de Oostersche zaken plaats vinden, Hoe weinig openbare melding daarvan ook tot hiertoe ge maakt is, meent men echter in genoemde residentie met ze kerheid te weten, dat Pruissen een gewigtig deel in die on derhandelingen neemt, en zich, in overeenstemming met Oostenrijk op den duur bevlijtigt om eene toenadering tus schen Engeland Frankrijk en Rusland wier belangen ten deze uiteenloopente weeg te brengen. De laatstelijk ge maakte voorscellen van welke men zich een gunstigen uit slag belooft, zouden niet zonder medewerking van Pruissen gedaan zijn en het Petersburger hof zich bereidvaardig fui'steren °ln naar de verzoenende stem der ervaring te 77^lfrdJich' beheIst '-et volgende artikel uit Berlijn: w Sinds eenigen tijd nemen moorden en gewelddadigheden zelfmoorden en andere wandaden te Berlijn op eene schrik barende wijze toe; 111 dit heilloos opzigt kan Berlijn reeds met Parijs wedijveren, ja, naar verhouding, het overtreffen De zedeloosheid der lage volksklasse schijnt te Berlijn nog •erger, ofschoon zij bij ontstentenis van openbare vrijheid van spreken en regtspleging minder aan den dag wordt ge- bragt. Het is voornamelijk. bij toenemende weelde, de stij gende nooddruftigheid die de oorzaak is dezer demoralisatie te Berlijn; hierbij komt het overmatig gebruik van bedwel mende sterke dranken, en de omstandigheid dat het aan grootsche nationale instellingen ontbreekt, waaraan en door welke het volk zich zou kunnen verheffen. De zedeloos- heid gepaard mee honger en kwaadaardig vernuft, dat al het heilige en ernstige bespotgaat haren stillen en glui penden maar zekeren weg, en ondermijnt den eenen zuil der burgerlijke welvaart na den anderen. Vermogende adel en rijke partikulieren komen over het algemeen weinig naar Berlijn ook zijn de provinciën arm daarentegen zuigt de hoofdstad alles op wat in de provinciën verarmd en tot den bedelzak gebragt is. Ieder arbeider wil meester worden neemt een patenc en eene vrouwteelc kinderenwerkt op borgen op ellende en honger. Het wordt tijd om op middelen bedachc te zijn die in het groot de demoralisatie tegengaan. Eenigen tijd geleden gebeurde hetdat een ge heel huisgezin, man, vrouw en kinderen, in hunne armoe dige kamer doodvroren, omdat zij geene bedden hadden, geen vuur in den haard was, geen ruit in het venster; een andermaal vond men man en vrouw verhongerd op een mist hoop doch de brandewijn-flesch lag als troosteres en onaf scheidelijke gezellin tusschen beiden; thans hoort en leest men dat eene moeder en dochter, beangstigd door eenen huisheer en eenen commissaris van policie, zich aan elkan. der bonden, en, om den nood te ontsnappen, zich verdron ken. En nog veel meer gruwelijks is in de laatste dagen hier voorgevallen en bekend geworden." LONDEN den 2 februarij. Aan FrostWilliams en Jo- nesde belhamels van den chartistischen aanslag op de srad Newport, die gisteren te Monmouth de doodstraf hadden moeten ondergaan is uitstel tot aanstaanden donderdag ver leend op welken dag men stellig gelooft dat de regtsple ging voortgang zal hebben. Berigten uit China van den 25 september houden in dat de Engelsche kooplieden en schepen zich nog altijd op het eiland Hengkeng bevinden, alwaar zich ook kapitein Elliot ophield, die hoopte, den handel met Macao te kun nen voortzetten. De zaken schenen zich met eiken dig meer en meer te verwarrende Chinesche admiraal had den Engelschen doen berigtendat hjj van zijn gouvernement bevel ontvangen hadderzelver schepen tot eiken prijs te verbranden en te vernietigen alsook van de kusten af te houden. De kapitein Smith van het fregat Volage daaren tegen had eene bekendmaking gedaandat hijte rekenen van af den 15 september, de haven van Canton zou blok- erenhij heeft echter daaraan geen gevolg gegeven11a eenige concessien van de zijde der Chinezen. Het gouver nement van het Hemelsche Rijk heeft desniettemin eene rac tige proclamatie tegen de Engelschen uitgevaardigd, en eene aanzienlijke belooning uitgeloofd voor het leveren, dood of levend, van de Britsche kapiteins Elliot en Smith. PARIJS den 3 februarij. Gisteren avond Is een courier aan het ministerie van buitenlandsche zaken alhier, met de- peches van den generaal Sebastianiaangekomen. Men ver zekert, dat deze gezant weigert zijne betrekking te Londen te behouden, tot na het huwelijk van de koningin van En geland, en den koning dringend verzocht heeft, onmiddellijk zijnen opvolger naar de Britsche hoofdstad te doen vertrek ken. De wending der diplomatische aangelegenheden ten aanzien van het Oosten vordert, naar hij zegt, de tegen woordigheid aldaar van eenen mandie met gezag en nadruk de belangen van Frankrijk kan voorstaan, en daar de be noeming van den heer Guizot alreeds aan het geheele korps diplomatique bekend iszoo vermeent de generaal alsnu geenerlei concessie van lord Palmerston te zullen kunnen verkrijgen. De bekende Charles Durandhoofd-redacteur van het Buonapartisch gezinde dagblad le Capitoledie, zoo als men weetonder de verdenking van zamenzweringsedert eeni gen tijd gevangen werd gehouden is verleden zaturdag bij besluit van de raadkamer van het hof alhier in vrijheid gesteld. Ook de graaf de Crouy is op vrije voeten gesteld. Men meent dat de beschnldigingentegen hen ingebragtvan veel minder belang zijn dan men zich in den beginne had verbeeld. Aan de kamer der gedeputeerden is door den minister van oorlog voorgesteld een ontwerp van wetom 80,000 man van de klasse van 1839 in dienst te roepen en eene aan vraag tot een crediet van 3,600,000 fr„ om uitsluitend te die nen voor het veranderen van 700,000 geweren met vuurstee- nen in percussie-geweren. Berigten uit de stad Algiers van den 25 januarij hou den in dat gedurende de afgeloopene week in die omstre ken geene vijandelijkheden hebben plaats gehad. De troe pen van Abd-el-Kader waren steeds aan de zuidelijke afhel ling van den Atlas gelegerd. Uit Oran heeft men een berigt van den 24, waarin het volgende voorkomt: Eergisteren zijn wij in onze stellingen door een aantal Arabische ruiters aangetast. Onze troepen hebben daarmede van den vroegen ochtend af geschermutseld. Het tweede regement jagers te paard is het eerst in linie gekomen, en heeft, hoe verzwakt het ook zij, den veldtogt waardiglijk geopend. De Arabie ren hebben in weerwil hunner overmagthet regement niet kunnen verdringen. Van Madrid wordt van den eógeschreven datvolgens de aldaar ontvangen berigten de gematigde partij de meer derheid in de aanstaande cortes zou hebben. In de provin cie Madrid zelve, even als te Sarragossa en Logrono wa ren de overdrevenen meester in Caceres en Toicdo werden de verkiezingen betwist, doch in de overige provinciën rond om Madrid hebben de gematigden de overhand. In Valia- dolid is de minister van justitie Arrazola met 4000 van de óor stemmen veiltozen. In Andalusie vallen de verkiezin gen zeer ten voordeele der gematigden uit. Te Cordova Jaen, Kadix, Malaga en Huelva zijn zij zeker van de meer- deiheiddoch in Sevïlie en Grenada is de uitslag der ver kiezingen nog twijfelachtig. Men verhaalt, dat de generaal Espartero aan het ministe rie heeft gevraagd om hem den generaal Alaix als tweeden bevelhebber van het leger toe te voegen, wien hij hot com mando over Catalonie wilde opdragen terwijl hij zich persoon lijk met het bevechten van Cabrera zou bezig houden. Ca- brera schijnt werkelijk zeer ziek geweest te zijn, doch thans aan de beterhand te wezen. Men begrijpt niet waarom Es partero geen gebruik heeft gemaakt van Cabrera's ziekte om de Carliscen te overvallen. Eene jonge dame welke voorgaf opzettelijk van Vin- cennes te voet naar deze hoofdstad gekomen te zijn om het schoone panorama te genieten, dat zich van de hoogte der zegeboog de 1'Etoi.le aan het gezigc vertoont, heeft zich, op het plat gekomen zijnde, eensklaps van haren gelijder verwijderd en naar beneden geworpen. Ofschoon zij op een gedeelte der breede kroonlijst neder kwam, is zij aan de ge volgen van dezen val spoedig overleden. Het is later ken nelijk gebleken dat zelfsmoord hare bedoeling is geweest. BRUSSEL den 3 februarij. De tegenwoordigheid alhier van prins Albertden aanstaanden gemaal van H. M. de konin gin van Engelandgeeft aanleiding tot het houden van vele feesten. Het schijnt, dat koning Leopold er prijs op stelt, om zijnen doorluchtigen bloedverwant het verblijf in deze hoofdstad zoo aangenaam mogelijk te maken. Als eene bij zonderheid heeft men opgemerkt, dat de gezegde prins reeds twee couriers met depeches voor koningin Victoria heeft af gezonden. Negentien leden van de kamer der gedeputeerden heb ben een voorstel ingediend, strekkende om de bestaande regten van de Fransche wijnen en azijnen te verdubbelen. Dit voorstel heeft ten doel, om te verhinderen, dat het in komend regt van de Belgische garens en linnens in Frankrijk worde verhoogd, en zal, in elk geval, ernstige vertoogen van de Fransche zijde te weeg brengen. De kostbare schilderijenwelke in het paleis van den prins van Oranje voorhanden zijn zullen nu eerlang ten gevolge van de opheffing van het sequester naar 's Graven- hage worden gezonden. 's GRAVENIIAGE den 4 februarij. Heden middag is door Zijne Exc. den Franschen gezantbaron de Bois le Comteaan den burgemeester dezer residentie ter hand ge steld eene som van duizend franken, door Z. M. den koning der Franschen bestemd voor de wed. van Willem KuyperGz welke som vergezeld was van den navolgenden brief aan dien gezant Op de Tuilerien, den 30 januarij 1840. Er is aan Z. M. verslag gedaan van het stranden der Fransche brik la Providenceen van de manmoedige hulp aan de schipbreukelingen door tien Scheveningsche zeelie denop gevaar van hun leven, met de reddingboot toege- biagt. Z. M. heeft met leedwezen vernomen het veronge lukken van den matroos Willem Kuyper Gz.die het slagt offer geworden is van zijne edele zelfopofferingen neemt vee! deel aan de smart van het huisgezin hetwelk die on gelukkige zeeman heeft nagelaten. Te gelijk heb ik de eer, mijnheeru een' wissel toe te zenden van duizend franken op de heeren Scheurleer zonenwelke som de koning be stemd heeft voor de weduweniet tot leniging van een ongeluk dat onherstelbaar is maar als een bewijs van hoogst- deszelfs bijzondere belangstelling. Ontvangmijnheer de baron de verzekering mijner bij zondere hoogachting. De secretaris van het kabinet, Camille Fain." Naar mea verneemt bedroeg de bevolking dezer resi dentie, volgens de alsnu geëindigde jojarige volkstelling op den 1 januarij 1840, ruim 65,520 zielen, waaronder echter Scheveningen niet is begrepen. Die zeeplaats telt ruim 5,500 zielen, zoodat, met dit cforp mede gerekend, hetwelk eene wijk der stad uitmaakt, de geheele bevolking der stad en de jurisdictie ruim 71,020 zielen bevat. Naar men verneemt heeft de raad van toezigt over de orde der advocaten in deze residentie, zoowel in deze als in de vorige weekvergaderingen gehouden waarin zoo men I verzekertberaadslaagd is over de vraag of er van de zijde van dat collegie eenigen stap bij de regering of elders behoorde te worden gedaan om de door vele advocaten gemaakt wordende en door mr. S. P. Lipman te Amsterdam in het weekblad van het regtontwikkelde bedenkingen tegen het tijdelijk vastgestelde tarief der salarissen van practizijns enz., geheel of ten deele te ondersteunen. Eene commissie uit den raad he^ft zich met het onderzoek van deze zaak bezig gehouden

Middelburgsche Courant | 1840 | | pagina 1