I» I - &DELBÜRG8CHE c o irisa BK 10. Donderdag 23 Jiiuuarij, 1840. BESTOREN en ADMINISTRATIE?*, MEUWSTIJ DINGEN. (Rvoot-iSritt.mje. rijk. Dc aboniicmcnts-'irijs dezer Courant is 2 75 f voor drie maande», eu franco )>cr Post f3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen, en de betaling geschiedt coinptant, ot bij het einde van ieder vierendeel jairs. De inzending der Advertenticn behoort te geschieden de« morgens vo'dr 10 ore, indien men dezelve in het eerst uit te geven No. wil geplaatst hebben. De Advertenticn Worden berekend tegen 22 Cents de regel, met uitzondering van Uuwelijks- Geboorte- en Doodbekendmakingcn, waarvan de prijs van dén tot zes regels is f 1 5o en voor icderen regel daarboven 22 Cents. Dezelve moeten niet op zegel geschreven zijn, alzoo het regt van zegel wordt betaald. Van de Uitloting der achterstallige loopende Sc'nuldeitfder Stad VERE zijn tot en met 1838, onafgehaald geblevr^ ten name en bedrag als volgt: Andriessen (boedel A. J. f 10 Ardesch (J. A. Armen Scheveningeu Aubry (wed. P. Baale (Abraham Bakker (Marihus Boven (Johanna van Deynse (boedel A. van 10 Dijk (Baltus van #200 Gasthuis Veie (Regent. 10 Goffau (boedel J. de 20 Graaf (boedel C. M.v. d.« 2 Gregory (boedel L. C. 10 Heijl (Jacob 4 Hoven (M. van 2 Kaauw (Lieven 2 Keel (wed. A. 10 Kersten (ved. J. 10 Kleinputte (gebroed, van 10 Knipschaar (wed. J. 60 Kruijsse (boedel A. s 40 Krtiijsse Jz. D. (J. A. 10 Lankester (R. ao Lepelaar (boedel J. de 70 Linde (boedel J. van der 20 Loeff (boedel M. S. v. d. 40 Lijnbaan te Vere 44 Marinissen (boedel W. 10 Marinissen (boedel J. 10 Mauregnaiik (W. F. de 16 Meercens (P. 10 Metilen (boedel J. v. d. 26 Moser (boedel N. #14 Neve (wed. W. de 30 Poelje (boedel Abr. v. v 16 Poelje en Heijl (boedel A. van to Reitz (J. 10 Rucz (J. 50 Sanders (boedel A. J. 22 Schansman (C. D. #10 Schelfener (boedel W. F. 20 Tilburg Slabber Comp. 80 Zeijs (H. A. 10 En worden mitsdien de daartoe regthebbende uitgenoo- digd om, onder overlegging der vereischte bewijzen, dezelve als nog te komen afhalen vóór of uiterlijk op den 1 Maart 1840, waartoe dagelijks, except Zon- en Feestdagen, ter Stedelijke Kantore zal worden gevaceerd. Burgemeester en Wethouders der Stad Vere, J. KLEINMAN. Ter ordonnantie van dezelve, DE N Q O D Dz. Ameimiiden, den 22 Januarij 1840. DIAKENEN geven met blijdschap hunnen haneiijksten dank te kennen voor de ontvangst eener aanzienlijke gift van 20 stuks Snuiten.Dekens tot dekking der talrijke be deelde Armen alhier, welke grootendeels daarvan zeer be krompen voorzien zijn ingezonden bij den Heer Schaïk Ser/é. Hij die ecneii blijmoedigen gever liefheeft, zegene den on bekenden gever of geefster met -zijne heilrijkste zegeningen Diakenen voornoemd R. IIOOGEZAND, Prseses, v. d. m. FRANKFORT den 17 januarij. Aan de Turksche gren zen liepen in de eerste dagen dezer maandverontrustende geruchten over een opstand der Albanezen tegen de Porte. De onvergenoegde partij te Konstantinopel schijnt geene middelen te sparen om het volk in beweging te brengen. Men hield het er te Konstantinopel voor, dat de voor stellen van Rusland, ter beslechting der Oostersche questie te Londen gunstig zijn opgenomen. In den brief van den bekenden dr. /Hertzuit Rome, worden de geruchten omtrent den lijdenden toestand van Z. h! den Paus voor ten eenenmale opgegrond verklaard. LONDEN den 16 januarij. De koningin heeft zich heden middag ten 4 ure, in plegtlgen optogt naar het hoogerhuis begeven en aldaar de parlementszitting geopend met de vol gende aanspraak Mylords en Heeren Sedert uwe laatste bijeenkomstheb ik mijn voornemen geopenbaardom mij met den prins Albert van Saksen-Co- burg-Gotha in het huwelijk te verbinden. Ik roep nederig den zegen der Goddelijke Voorzienigheid over deze verbinte nis in opdat zij zoowel voor de belangen van mijn volk nis voor mijn eigen huisseiijk geluk bevorderlijk moge zijn ■en het zal mij steeds eene bron der levendigste voldoening ■verschaften te bevinden, dat mijn genomen besluit door mijn «parlement wordt goedgekeurd. 7) vo'standige blijken, die ik van uwe gehechtheid voor anijne persoon en voor mijn geslacht ontvangen hebveroor loven mij te hopen dat gij mij in staat zult stellen om in de -kosten eener huishouding op eene met den rang des prinsen en de waardigheid der kroon overeenkomstige wijze te voorzien, Ik ontvang voordurend van de vreemde mogendheden de verzekeringen van derzélver gescadigen wensch om met mij de vriendschappelijksre betrekkingen te onderhoudeu. Ik verheug mijdat de burger-oorlog., die de-noorde lijke provinciën van Spanje zoo lang verontrust en geteisterd haddoor eene voor de Spaansche regering en voor de be volking dier provinciën gunstige schikking is geëindigd en ik koester het vertrouwen dat weldra de vrede en de rust in geheel het overige gedeelte van Spanje hersteld zullen zijn, De zaken van het Oosten hebben altijd mijne ernstigste aandacht toe zich getrokken. De overeenstemming, die tus- sclien de vijf mogendheden heeft geheerschtheeft de vijande lijkheden in dat gedeelte der wereld belet, en ik hoop, dat dezelfde eensgezindheid tot eene zoodanige eindschikking in deze gewigtige en moeijelijke zaak zal leiden dat daardoor de onschendbaarheid en onafhankelijkheid van het Ottomani- sche rijk bewaard en eene nieinve zekerheid voor den vrede van Europa gegeven worde. Ik heb de staatkundige betrekkingen met het hof van Teheran nog niet kunnen aanknoopen maar de medcdeelingen die ik van de Perzische regering heb ontvangen boezemen mij het vertrouwen in, dat de geschillen welke de schor sing dier betrekkingen hebben doen ontstaan weldra op eene voldoende wijze uit den weg zullen worden geruimd. In China zijn gebeurtenissen voorgevallendie eene strem ming der handelsbetrekkingen van mijne onderdanen met dat land hebben te weeg gebragt. Ik heb mij met de naauwge- zetste aandacht met eene zaak bezig gehouden, waarin de belangen mijner onderdanen en de waardigheid mijner kroon zoo sterk betrokken zijn, en zal mij voortdurend daarmede bezig houden. Met grootc voldoening kondig ik u aan, dat de door den gouverneur-generaal van Indie ondernomene knjgsverrigtingen met den volkomensten uitslag zijn bekroonden dat bij den togt ten westen van den Indus zoowel de Europesche, als de Inlandsche bevelhebbers en troepen, zich door hun beleid en hunne dapperheid hebben onderscheiden. lk heb bevolen, dat nieuwe staatsstukken betrekkelijk de zaken van Canada 11 worden aangeboden, en ik vertrouw dit gewigtig onderwerp aan uwe wijsheid toe. Ik beveel den toestand der municipale corporatien in Ierland v:i uwe QpUttcuUheid aan. Met is wenschelijkdat gij voortgaat met u bezig te houden met de maatregelendie de gevestigde kerk betref fen en u door de commissarissen uit Engeland zijn aanbevolen. Mijne Heeren van het Huis der Gemeenten Ik ie 1 bevolen dat de begrootingen voor de aanstaan de dienst u worden aangeboden bij het opmaken daarvan is zoowel alle mogelijke spaarzaamheid in het oog gehouden, als hetgeen het behoorlijk onderhoud der inrigtingeu vereisclu, die uit hoofde van de uitgestrektheid des koniugrijks en de omstandigheden waarin het zich bevindt, noodig zijn. Ik heb zonder tijdverlies de bedoelingen van het parle ment met opzigt tot de vermindering der brievenporcen ver wezenlijkt en ik hoop, dat de gelukkige uitwerkselen van dien maatregel onder alle standen der maatschappij zulleu worden gevoeld. Mylords en Heeren Ik verneem met groot leedwezen dat de handels-onge legenhedendie bij ons en in andere lauden plaats hebben, een grooten nood in onderscheidene fabrijk-districten hebben doen ontstaan. Ik moet u ook met smart verwittigendat de geest van weerbarstigheid zich in eenige gedeelten des lands heeft vertoond en zelfs tot openbaar geweld heeft vervoerd het welk echter gelukkig door de standvastigheid en geestkracht der magistraats-personen en door het goed gedrag mijner troepen is beteugeld. Ik reken niet vertrouwen op de kracht der wet, op uwe trouw en wijsheid en op het gezond ver stand en de regtschapenheid van mijn volkopdat de orde worde gehandhaafd de bezittingen beveiligd worden en voor zoo ver omtrent de ware belangen des lands verbeterin gen kunnen plaats hebben ook zulke verbeteringen worden ingevoerd." Men maakt in sommige bladen de opmerking, dac de zinsnede in deze aanspraak wegens de zaken van het Oosten nagenoeg geheel overeenkomt met die in de troonrede van koning Lodewijk Philips, en wil daaruit afleiden, dat de ge ruchten ongegrond zijn voigens welke er eene schikking wegens deze aangelegenheden tusschen de vier grooce mo gendheden, met uitsluiting van Frankrijk, op til zou zijn. Itrtusschen had de Franschc koning van hec naauwe bondge nootschap tusschen Frankrijk en Engeland gesproken, en wordt daarvan door koningin Victoria niet gewaagd. Men merkte een meer dan gewoon aantal pairs in deze zit ting op. Het adres in antwoord op de troonrede is, nog denzelfden dagdoor den hertog van Somerset voorgedragen. De aandacht is sterk gevestigd op den uitslag van een voorstel van den heer .7. T. Bul/erdie den 28 wil doen stemmen, of het tegenwoordig kabinet al dan niet het ver trouwen van het huis bezit. Frots IVilliams en Jones de belhamels van het op roer te Newportzijn ter dood verwezen. Alleen de eerste hunner heeft, bij ae aankondiging van dit vonnis, teekenen van aandoening aan den dag gelegd. Nog over vijf anderen is hetzelfde vonnis uitgesproken, maar aan dezen heeft de' lord opperregter hoop gegeven dat het door de koningin ver zacht en in dat to: verbanning verwisseld zou worden. In den nacht tusschen maandag en dingsdag is men in deze noofdstad door het gerucht van een voorgenomen aan slag der chartisten verontrust geworden en zag men de mi- litaiien en politie sterke maatregelen van tegenweer nemen. Behalve eene zamenkouist van ongeveer ongewapende lieden in AbbeystreetBethnal-Greenis er echter niets voorgevallen. Eenige personen zijn later in arrest genomen. Eergisteren nacht is weder eene vergadering van gedeelte lijk gewapende chartisten in Bethnal-Green ontdekt en uit een gedreven. Te Sheflield is woensdag het plan ontdekt en gelukkig verijdeld, 0111 de stad in brand te steken en uit te plunde ren. Acht personen voorscanders der chartistische bewegin gen zijn gearresteerd, als beschuldigd van het werkvolk tot oproer te hebben willen aanzetten. Zeker afgevaardigde der chartisten van Rotherham heeft het helsche plan aan lord Ho- wardden bevelhebber der troepen in Yorkshire, medege deeld. Men zegtdat ook in andere steden van Yorkshire plan nen tot opstand ontdekt zijn. De boodschap van den president der Vereenigde Sta ten, ofschoon reeds van den 2 der vorige maand gedagtee- kend, is eerst den 23 dier maand en wel na hevige debat ten ingekomen. liet daarin gezegde omtrent de Canadasche questie is al- lezius bevredigend voor Engeland. Behalve eenige nog niet gerealiseerde vorderingen op Mexico, hecrscht tusschen de republiek en derzelver buitenlandsche betrekkingen de beste verstandhouding. Van den innerlijken toestand des lands wordt weinig gezegd alleen wordt de verbetering der ver- dedigings-middelen aan de zeekust en eene betere organisatie der militie, met weinige woorden aanbevolen. De oorlog met de Indianen duurt steeds voort. Ofschoon niet inet ronde woorden gezegd wordt, dat het 'bestuur geenszins gezind is bet gezonken crediet der ban. ken van die Staten, welke te veel geleend hebben, weder op te heffen, door van derzelver schuld staats-schuld te ma ken zoo blijkt toch ten duidelijkste uit hetgeen de heer van Buren zegtover het gevaarliike en schadelijke om een land te zeer met schulden te bezwaren, dat daarop in het minst geen vooruitzigt bestaat, en dat zij die zich met deze hoop gevleid hebbenzich zullen bedrogen vinden. De president schat in zijne boodschap de staats-schuld der Ver eenigde Staten op 200,000,000 dollars en de interest op 10,000,000 dollars, mee uitsluiting van alle Banking- en Joint-stock companies van eiken aard, waarvan het bedrag niet kan genoemd worden. Daar de Ainerikaansche vlag somtijds wordt misbruikt tot het drijven van den slavenhandel zoo wordt ten slotte het beraadslagen over een beter stelsel van reederij het congres aanbevolen ten einde het volks-karakter der Auierikaansche natie voor zulk eene smet te bewaren. 1 AR1JS den 1 <5 januarij. Heden heeft de minister van ünantien aan de kamer de begrootings-wetten voor 1841 en een ontwerp van wet tot conversie der 5 pets. renten, in- gediend. De gewone uitgaven voor het genoemde jaar wor den op 1114 millioenen franken, en dus 15 millioen franken hooger dan voor 1840, geraamd. De ontvangsten worden gerekend ruim 1127 millioen te zullen bedragen. Men zal echter op geen eigenlijk overschot kunnen rekenen, daar, volgens vroegere wets-bepalingenin 1841 ruim 57 millioen franken voor openbare werken zullen moeten worden be steed en de stipplemencoire begrootingennaar den gewonen loop van zaken in Frankrijk zeker 50 of 60 millioen zul len beuragen. Hec thans voorgedragen ontwerp van wet tot concessie der 5 pets renten is zeer onbenaald en laat aan het ministerie de handen daaromtrent ruim. Volgens het zelve Z'i bet bestuur het regt bezitten om de inschrij vingen mie boven pari staan tegen het volle bedrag af te lossen, n-r. de houders de keus latende tusschen zoodanig eene aflos.,ingof eene inwisseling tegen schuldbrieven van mindere re e. De besparing in renten zal ten minste pet. moeten bedragen terwijl aan de houders van inschrijvingen die daarvoor nieuwe van mindere rente verlangen, in geen geval eene groocere winst op het kapitaal dan van 20 ten honderd z-il kunnen worden toegekend. Het ministerie zal alverde de aflossing der inschrijvingen bij reeksen of series kunnen en plaats hebben en de daarvoor noodwe gelden door hei uitgeven van bons op de schatkist of het gebruik maken spaarpenningen van de amortisatie-kaskunnen vinden. ïn spreekt alhier nog altijd van een aanstaand hu- aousschen den hertog van Nemours, en eene jeugdi- Oo'em-pi insesdie, naar men zegt, van eene buiten- groote i .held is. Sommigen willen weten dat de her- invvonr met doelzich naar Brussel zal begeven vo.H) ook de bedoelde prinses zich insgelijks zou be- WPl 0-<en 1-ha- lerie male

Middelburgsche Courant | 1840 | | pagina 1