MIDDELBLIiGSCÏIE C O II li A I 'l'. N\ 7. Donderdag 1840. BESTOKEN en ADMINISTRATIEN. Bcïicubmafcing. NIEUWSTIJDINGEN. (Öroot-Örittanje. HcbccUutcu, De abonnements-prijs dezer Courant isy 2 75 voor drie maanden, en franco per Post 3. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen, en de betaling geschiedt comptant, of bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vddr jo ure, indien men dezelve in het eerst uit te geven No. wil geplaatst hebben. De Advertentien worden berekend tegen 22 Cents de regel met uitzondering van Huwelijks- Geboorte- en Doodbckendmakingcn, waarvan de prijs van e'en tot zes regels is f 1bo en voor iederen regel daarboven 22 Cents. Dezelve moeten niet op zegel geschreven zijn, alzoo het regt van zegel wordt betaald. De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in ZEELAND adverteert, dat, van heden af, teil zijnen Kan tore, zullen worden uitbetaald de Kinder-, School-en Aka- demiegelden. Middelburg, den 16 Januarij 1840. De Administrateur voornoemd P. P O U S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG in Zeeland, brengen bij deze ter kennisse van de houders van Obligatien, ten laste derzelve Stad, dat, naar aanleiding van de bepalingen bij de Stedelijke begroo. ting van 1839 gemaakt, de Interessen op dezer Stads Obli gatien over dat jaar, vervallen den 31 December 1839, zul len worden betaald met een half pro Cent, gelijk staande met van deu nominalen Interest in de Obligatien uitgedrukt. En worden mitsdien de belanghebbenden uitgenoodigd om hunne Obligatien tot de ontvangst van den daarop ver- loopen Interest over te brengen, ten Kantore van den Heer Stedelijken Ontvangerop het Raadhuis alhier, met bijvoe ging van eene lijst in duplo, waartoe de noodige exempla ren bij de Stads-Drukkers .7. C. IV. Altorfertot een prijs van vijf Cent per exemplaar, verkrijgbaar zijn gesteld, zullende door den Heer Stedelijken Ontvangertot de over neming der Obligatien worden gevaceerd tot en met den 5 Mei 1840, en zulks voor de eerste maal op Vrijdag den 7 Februarij 1840, en wel telken Vrijdag, van des morgens tien tot des middags twaalf ureterwijl aan de belangheb benden bij de overnemingeen der twee exemplaren van voorschreven lijsten als renversaal zal worden afgegeven om telkens den eerstvolgenden Dingsdag des morgens tus- schen tien en twaalf urede bevorens overgebragte Obliga tien terug te ontvangengelijktijdig met de Interessen welke daarop naar aanleiding van bovengemelde bepalingen tegen afschrijving zullen worden betaald. En op dat een iegelijk van den inhoud dezer Bekendma king kennis dragezal dezelve worden afgekondigd mitsga ders in de Staats-Courant en in die der Steden Middelburg en Haarlem geplaatst worden. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 13 Ja nuarij 1 840. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. BECIUS. Secretaris. Middelburg den 15 Januarij 1840. De COMMISSIE ter voorziening in den nood der Armen en Behoeftigen betuigt bij deze haren dank voor de vol gende ontvangene giften Den 8 dezer, van Q. f 52; van I. en A. 39; van P. f 50; den 9 dito, van N. Nf 26; van I. en B. 50; den io dito, van W. en F. 50; den 11 dito, van N. f 50, en van onbekenden f 40 den 14, van S. f 50en van N. N. twaalf Dekens. Namens de Commissie voornoemd F. Z. ERMERINS, Voorzitter. DIRK APPELSecretaris. DIAKENEN der Nederduitsche Hervormde Gemeente te Middelburg betuigen, namens hunne Armen den liartelijksten dank voor de navolgende in de Kerk-collecte ontvangene giften voor extra-bedeeling, als Bij de avond-godsdienst van 11. Vrijdag, een Tiengulden stuk, alsmede een Gulden; en bij de avond-godsdienst op gisteren, van M. vijftien Tienguldenstukken en van X een Zeeuwsche Rijksdaalder. Middelburg, den 13 Januarij 1840. Diakenen voornoemd I. SNOEP, Praeses. N. VERIIULST Wz„ Thesaurier. Middelburg, den 11 Januarij 1840. Onder dankbetuiging aan de edele gevers of geefsters heb ben DIAKENEN der Evangelisch-Luthersche Gemeente het genoegen te kunnen meldendat bij henvoor de Armen hunner Gemeenteis ingekomen, van een' onbekende, onder de letter E.f 25 in goud, bij den tweeden ondergeteeken- den bezorgd, en vijf Mudden Turf, bij den Bode op de Bree van een' onbekende ontvangen. Diakenen der Evang.-Luth. Gemeente C. A. KLEIN. L. H. CADET. De COMMISSIE ter uitdeeling van Spijs aan de Min vermogenden te VERE, betuigt bij deze haren dank aan de liefderijke geversdie ter uitbreiding dezer inrigting aan haar hebben toegezonden. Op den 8 Januarij jl.een Vijfguldcnstukop den xi dier maand, twintig Gulden, en uit Middelburg, vijftig Gulden. Vere, den 13 Januarij 1840. Namens de Commissie, K. ROELSE. Amemuiden, den 14 Januarij 1840. DIAKENEN maken met dankbaarheid melding, dat zij ten behoeve onzer menigvuldige noodlijdende bedeelde Ar men, hebben ontvangen een verzegeld pakje, inhoudende twee stuks ieder van f 10, den 11 dezer ingezonden bij den Heer de Blaecke de Ligtiy. De Allerhoogste zegene den onbekenden gever of geefster met zijne dierbaarste ze geningen, en Hij buige meerdere harten tot dusdanig edel voorbeeld van menschlievendheid 1 Diakenen voornoemd, R. HOOGEZAND, Pra;ses, v. d. m. LONDEN den 11 januarij. De jury te Monmouth heeft den bekenden aanvoerder der chartisten John Frostin de verdediging van wien sir F. Pollock niet minder dan zes uren had doorgebragtschuldig aan het gebeurde te Newport verklaard. De aangeklaagde hadgedurende den geheelen loop van het geregtelijk onderzoek, de grootste koelbloedig heid aan den dag gelegd maar bij het hooren van de uit spraak der jury is hij in zwijm gevallen. Het regtsgeding van Zephaniah Williamseen der andere voornaamste aanvoerders der oproerigenis daarop aange vangen. O'Cotinell heeft, in eene nadere vergadering zijner po litieke aanhangers te Dublin, verklaard, dat, indien ook maar een derde gedeelte dergenen die vroeger met hem ge stemd hebben zich niet tevreden betoonde met den weg dien hij volgde, hij zijne plaats als vertegenwoordiger der Iersche 00 dstad zou verlaten. Verder heeft hij gezegd, in de aan staan: eparlementszitcing de tegenwoordige ministers te zul len ondersteunenvooreerst, omdat hij overtuigd was dat zij het wél me: Ierland meenden, ten andere, dewijl, wan- ü6er- Za a mo.esten tretiende Tories vermoedelijk aan het bewind der zaken zouden komen. Sedert dingsdag heerscht hier eene strenge koude. Woensdag morgen ten zeven ure heeft de thermometer van jFahrenhett y gr. boven o geteekend. De dagbladen deelen een uitvoerig schrijven van een vlag-officier der Engelsche marine aan lord Wellington mede waarin geklaagd wordt dat die marine niet op dien ontzag- verwekkenden voet wordt gehouden, welke door de toerus tingen van andere zeemogendheden noodzakelijk schijnt ge maakt te worden. Intusschen blijkt uit de aanhaling eener officiële opgave, dat de Engelsche zeemagt, in october 11., elf linieschepen van 110 tot 120 stukken, vijf van 104, zestien van 80 tot 92, vier-en-veertig van 72 tot 78 stuk ken; achttien fregatten van 50, en tusschen de vijftig en zestig van 38 tot 46 stukken, behalve de kleinere vaar tuigen telde. De vredebreuk tusschen Engeland en China is nu zoo goed als beslist. In eenen twist tusschen eenige Engelsche matrozen en Chinesche boeren, te Macao, is een der iaat- sten gedood geworden waarop de Chinesche commissaris Lin van kapitein Eiliot eischte, dat de schuldige aan hem over geleverd zou worden, om de doodstraf te ondergaan. Toen men niet instaat was hieraan te voldoen verdreef Lin al de Engelsche inwoners uit Macao en dwong hen aan boord der schepen in de haven te vlugten, met bijgevoegd bevel dat hun geene levensmiddelen verschaft zouden worden. Kapitein Flliot is sedert nog in verdere onaangenaamheden met de Chinesche autoriteiten gewikkeld geweest. Hij heeft Macao den 24 augustus verlatenen ofschoon hij den staat zijner gezondheid als aanleidende oorzaak daartoe opgaf, vermoedde men dat hij zich naar de Chinesche wateren be geven zou, alwaar, naar verzekerd werd, zich eenige En gelsche oorlogschepen met hem moesten vereenigen. De matrozen welke aan den twist met de Chinesche boe ren deelgenomen hebben, zijn den 13 augustus voor een krijgsraad teregt gesteld, en tot gevangenschap in Engeland veroordeeld. 'sGRAVENIIAGE den 12 januarij. Vrijdag heeft Z. M. de voorbereiding tot het H. Avondmaal en heden zondag het Avondmaalonder het gehoor van ds. Timmert Verhoeven en des namiddags de dankzegging, onder het gehoor van ds. Ruitenschildin de Kloosterkerk bijgewoond. Men verneemt, dat de verminderingen in de uitgaven voor oorlog door de Regering voorgenomenallezitis het kenmerk dragen van hare zucht0111 in deze aan de wenschen der Staten.Generaal te voldoen. Zoo berust een koninklijk besluit, van den 6 dezer, op de overweging, dat de toe stand van 's Rijks geldmiddelen liet invoeren van alle moge lijke bezuinigingen noodzakelijk maakten bij dat besluit wordt bepaald dat aan de officieren van alle rangen en van alle wapenen bij de landmagt, die van de administratie en van gezondheid daaronder begrepen het aanbod zal worden gedaan om met behoud van een gedeelte van het tractc- ment aan hunnen rang verbonden in het genot te worden ge steld van een onbepaald verlof, het zij binnen het zij bui ten 's landsterwijl bovendien aan de zoodanige hunnerdie, volgens de bestaande reglementen aanspraak hebben op four- rageshet voortdurend genot van één ration wordt toegekend ten einde hen in de gelegenheid te stellen om steeds één dienst paard aan te houden. Het gedeelte van het tractement, door de officieren te ge nieten, die, uit krachte van het vorenstaande, met onbe paald verlof zullen vertrekken, wordt bepaald als volgt: Voor allen die als kapitein of ritmeester en in hoogere graden dienen gelijk mede voor hen die aan deze graden geassimileerd zijnop de helft. Voor de iste en 2de luitenants bij de itavallerie, de rij dende artillerie en de bataillons veld-artilleriemitsgaders voor dé xste luitenants bij de bataillons artillerie nationale- militie de pontonniersde genie en het korps mineurs en sappeurs, insgelijks op de helft. Voor de iste luitenants bij de infanterie, mitsgaders voor de officieren van gezondheid aan dien rang geassimileerd, op f 500 's jaars. Voor de 2de luitenants bij de infanteriede artillerie na- tionale-militie, de pontonniersde genie, de mineurs en sap peurs gelijk mede voor de 2de luitenants è-la-suite bij de troepen te paard, op 450 's jaars. Voor de officieren van de administratie en van gezondheid aan den rang van 2der. luitenant geassimileerdop f 350 's jaars. De officieren die het bedoeld onbepaald verlof mogten verlangen zulten, ten einde daarvan gebruik te kunnen ma ken onder goedkeuring van den Prins Veldmaarschalk, de voorafgaande toestemming van den directeur-generaal van oorlog moeten verkrijgenen daarbij zal met opzigt tot de officieren van gezondheid wel bepaaldelijk in acht moeten worden genomen dat zoodanige toestemming niet verleend worde dan voor zoo verre zulks met de behoefte van de geneeskundige dienst bij het leger in overeenstemming kan worden gebragt. Allen nogtans die in het genot van het onbepaald ver lof gesteld worden, zullen steeds moeten zorgen, dat de plaats van hun verblijf bij het departement van oorlog be kend zijten einde bij voorkomende gelegenheid tot de ac- tive dienst te kunnen worden opgeroepen. Aan de met verlof vertrekkende officierenen vooral aan hen die hunne keus op een buitenlandsch verlof mogten ves tigen wordt intusschen toegezegd, dat zij (buitengewone omstandigheden uitgezonderd) op het voortdurend genot van het onbepaald verlof gedurende een tijdvak van ten minste twee jaren zullen kunnen rekenen. MIDDELBURG den 15 januarij. Door Z. M. zijn benoemdtot hootd-inspccieurs in Zeelandde heer A. J. Vermers van der Loeffarrondlssements-inspecteur te Goes in plaats van den heer van der Heydentot arrondissements inspecteur te Goesde heer A. Reinier de Haze Romme con troleur te Zierikzee; tot controleur te Zierikzee, de heer C. J. Stokmancontroleur te Hulsten in diens plaats de heer T. H. Stubbe surnumerair. Z. M. heeft den kapitein op non-activiteit .7. A. IV. Schaat, laatstelijk dienende bij de 4de afdeeling infanterie, benoemd tot plaats-majoor der ede klasse te Deventeren aan den kapitein G. F. F. van Hylckama van het iste ba- taiilon jagers, den kapitein IV. C. Margadant en den luite nant J. L. Gornébeide van de 9de afdeeling infanterie, is het non-activiteits tractement verleend. Wij vernemen dat de heer A. Eliasseti is benoemd tot visiteur bij de in- en uitgaande regten te Hulst. I11 de zitting van de Tweede Kamer der Stnten-G. '2- raal van den 13 dezer, waarin 37 leden tegenwoordig wa. ren, is kennisgegeven, dat de heer van IVickevoort Cr0:11- melin door voortdurende ongesteldheid en de heer Dijck- meester door den stand der rivierenbelet wordt0111 de vergadering te komen bijwonen. Vervolgens is voorlezing gedaan van de twee koninklijke besluiten betrekkelijk het eervol ontslag van jhr. Beclaerts van Blokland als minister van financiën, en de benoeming van den heer mr. A. van Gennep tot minister van financiën ad interim welke beslui ten voor kennisgeving zijn aangenomen. Nog zijn voorgele zen vij .ennisgevingen van de Eerste Kamer der Staten-Ge- ür:c'e^ac z'ch met even zoo vele door de T..We,ere, Aame^ vroeger aangenomen wetten heeft vereenigci. Emcelijk zijn ingekomeneen verzoekschrift van Rhijnschip- pers tegen de Nederlatulsche stoomboot-maatschappijtwee verzoekscluifcen van landbouwers te Werkendam en elders in Noord-Braband, betrekkelijk den vrijdom van xiovalc tien-

Middelburgsche Courant | 1840 | | pagina 1