MIDDELBURGSCHE Diiigsdag Bezuinigingen. BESTUREN ex APMINISTRATIEN. Bcticubmrttiittg. fJublicatic. OPENBARE VERKOOP ING NIEUWSTIJDINGEN. SDuitscitlanb. QSvöot-iScittattjc. ISelgte. HlcbcrlftnbcM. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG; Ontvangen hebbende eene Circulaire van den Staatsraad Gouverneur dezer Provincie van den 30 December jl. Pro vinciaal Blad no. 128), houdende voorzorg nopens het op- koopen van Oude Zilveren Werken Willen bij deze een iegelijk gewaarschuwd hebben tegen de bestaande kwade praccijken van sommige lieden), onder anderen omschreven in deze Stads-Courant van den 28 De cember 11., no. 156) welke bij het opkoopen van oude Zil veren Werken, aan de eigenaars niet de Geldswaarde beta len, welke het oude Zilver als Metaal naar deszelfs gehalte geacht wordt te bezitten maar een gelijk gewigt van Muntstukken van 25 Cent aan de Verkoopers toewegen, waardoor alzoo deze op eene oneerlijke wijze, opzettelijk worden bedrogenals hen doende gelooven dat de evenredi ge waarde van beide deze voorwerpen door het gelijke ge wigt wordt bepaald. En galop dat niemand hiervan onkundig blijve, deze worden afgekondigdmitsgaders in dezer Stads-Courant ge plaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 10 Ja- nuarij 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. BECIUS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Gezien een besluit van Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie van den December jl.No. 5, Provinciaal Blad No. 124), houdende mededeeling van den uitslag der in de maand September 1839 plaats gehad hebbende keuring der Springs tieren Brengen bi.i deze, naar aanleiding van art. 16 van,het Pro vinciaal Reglement op de Springstieren goedgekeurd bij Zijner Majesteits Besluit van den 13 Augustus 7835 no. 87, en medegedeeld bij Besluit van Heeren Gedeputeerde Staten, van den u September 1835 No. 6 {Provinciaal Blad no. 87), ter kennis der belanghebbende In- en Opgezetenen, de namen der navolgende in de Gemeente aanwezige Stieren houders mitsgaders de meerdere of mindere deugdzaamheid der goedgekeurde Springstieren als Josias de Buckeen vierjarige wit-bonte Stier, bij keu ring xeer goed bevonden en aan welken de bij het re glement bepaalde premie van f 25 is toegekend. Abraham Gideouseeen driejarige zwart-bonte Stierta melijk goed. Cornelis Midavaineeen driejarige zwart-bonte Stier, goed. Cornelis Rijnierseeen tweejarige rood-bonte Stier, ta melijk goed. Izaak Midavaine, een vierjarige wit-bonte Stier, tame lijk goeden Jan Louwerseeen tweejarige grijs-bonte Stier, goed. En opdat de belanghebbenden van deze mededeeling de noodige kennis dragen zal deze worden afgekondigdmits- gaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 10 Ja- nuarij 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. BECIUS. dm0trÜ0Atte~&in!biiNiAt. VAN EEN WOONHUIS EN GEVOLGE te IJZENDIJKE. Op Maandag den 17 Februarij 1840, des voormiddags 011 elf ure, zal de Agent van het Domein te Sas-van-Gent als daartoe behoorlijk gemagtigd, ten overstaan van den No taris Benteijnresiderende te Biervlietten Huize en Her- berge van Kriel, te IJZENDIJKE, op de algemeene voor waarden voor den Verkoop der Domeinenin het openbaar aan de meestbiedende of eerstmijnende presenteren te ver- koopet) Een WOONHUIS met deszelfs Erve en Gevolge, zijnde een Logement, genaamd het Hof van Koophandel, staande en gelegen op de Markt te IJzendijke, Ka dastraal bekend Sectie D. No. 223 laatst bewoond geweest door de Weduwe en Erven van wijlen den Heer A. Faro. De voorwaarden dezer verkooping, leggen behalve op de gewone publieke plaatsen ter lezing, ter Plaatselijke Secre- tarien te IJzendijke, Oostburg, Breskens Schoondijke Hoofdplaat en Waterlandkerkjeten Kantore van den Nota ris Benteijn te Biervliet en van den Agent van het Do mein, te Sas-van-Gent, bij wien nadere inlichtingen te be komen zijn. De Agent van het Domein E. C. L. D'HANENS. \_De dankbetuigingen der onderscheidene Armbesturen zijn wij door plaatsgebrek verpligt tot een volgend No. uit te stellen]. FRANKFORT den 7 januarij. Men schrijft uit Hanover dat de staatsraad tegen den 9 dezer was zamengeroepenom zich met het onderzoek van een nieuw ontwerp van consti tutie bezig te houden. De koning van Denemarken heeft op den nieuwejaars- dag een nieuw reglement op de verkiezingen van het stede lijk bestuur der hoofdstad Koppenhagen uitgevaardigd, waar bij aan de burgers meer regtstreekschen invloed op de ver kiezing der leden van de municipalireit wordt toegestaan. Berigten uit Petersburg van 31 december melden het navolgendeTen gevolge van de laatste gestrenge tien- daagsche koude, zijn 35 personen in deze hoofdstad omge komen 29 werden dood in de huizen gevonden 4 op de stratenen twee vreemdelingen zijn in de open lucht be- vrozen. Op onderscheidene plaatsen is brand ontstaan doch door de voortreffelijke inrigting van het brandspuit-wezen dadelijk gebluscht." Gaandeweg zullen er op de groote post-wegen in Rusland post-koetsen en britschka's worden ingevoerd. Op den weg van Moscou naar Petersburg zal met de aanstaande lente een begin daarmede worden gemaakt. LONDEN den 9 januarij. De openbare inkomsten des rijks hebben gedurende de 3 laatste maanden, met den 5 de zer eindigende, 342,245 ponden sterling minder dan geduren de dezelfde maanden van het vorig jaar opgebragt. Over het geheele jaar bedraagt de opbrengst 824,395 ponden ster ling meer dan gedurende het vorige, De fabrijkancen van zijden linten te Coventry hebben zich bij request aan de koningin gewend om te verzoeken dat het zuiver zoogenaamd Engelsch wit als de kleur van aile lint bepaald mogt worden dat bij gelegenheid der fees ten bij het huwelijk van H. M. zal worden gedragen en dat zij met de vervaardiging daarvan mogen worden belast. Dit verzoek is gunstig toegestaan. BRUSSEL den 9 januarij. Tusschen de partijen heerscht thans een hevige pennestrijdwegens het hooger en middel baar onderwijswaaromtrent eerlang eene wet aan de gede puteerden moet worden voorgedragen. Het bewind bevindt zich weder in eene nieuwe moei- jelijkheid met de stedelijke regering van Gend. De anti-re volutionairen zijn en blijven daar meester. Niemand wil de waardigheid van schepen of wethouder aanvaardenzoo lang de koning den heer van Crombrugge niet als burgemees ter benoemten deze schijnt zich niet dan in den uitersten nood daartoe te zullen laten dwingen. 's GRAVENHAGE den 10 januarij. Het heeft Z. M. behaagd, Z. Exc. den minister van financiën, den heer BeelaerU vnn Bloklandop zijn verzoek, eervol te ontslaan als minister van financiën en hem te benoemen tot minister van Staat, en Z. Exc. den heer van Gennep, minister van Staattot nadere voorziening te dezen ad interim te belas ten met het beleid van het departement van finantien. AMSTERDAM it januarij. De zeeschepen komen thans, met de ladingen, met welke zij het Noord-Holland - sche-kanaal bevaren door de groote sluis in het entrepót- doken kunnen derhalve voorde pakhuizen, welke bestemd zijn om de goederen te ontvangenworden gelost. De gesteldheid van het weder heeft sinds den 7 dezer eene geduchte verandering ondergaan. Vier dagen geleden dacht mendat er ditmaal volstrekt geen winter komen zou maar nu wordt alreedsmet bezorgdheid voor de armoede een winter te gemoee gezien bij de begrooting van wiens gestrengheid men niet verzuimt aan dien van 1740 te den. ken. Het tafereel daarvan in de geschiedenis bewaardis niet aangenaam. Verscheidene menschen" zegt Wage- naar vrooren bij nagtdood op de straaten. De Zuiderzee lag, alomrne, dik bezet met ijs, en werdt weeken achtereen, met paard en sleede gebruikt. De Noord- zee vvastot op eene halve mijle van strand af, toe ge- vrooren. 't Vroor aan sommige oorden van Holland, om- trent 3 duimen dik in een etmaalen men getuigtdat het ijs, in 't begin van lentemaand, nog omtrent 20 dui- men dik was, in het Haarlemmer-Meer. 't Weder scheen zfg, somtijds, wel een weinig te ontlaaten; doch 't sloeg geduriglijk wederom aan 'c vriezen, tot dat het, op den tienden van lentemaand aanhoudend begon te dooijen waar- door het ijs zagtelijk verdween." Gelukkig bestaat tot dus verre tusschen de beide winters geene andere overeen komst, dan dat de koude, na gedurige zachtheid van weder, in de eerste dagen van januarij is aangevangen. Evenwel is de tegenwoordige koude gevoelig en wordt hare toenemende scherpheid gevreesd. ROTTERDAM den 10 januarij. Men verneemt dat bij den raad dezer stad, in de vergadering van woensdag II. ter tafel is gebragt het plan, voorloopig door Z. M. goed gekeurd tot oprigtitig van een entrepót-dok aan het nieu- wewerk of westeinde der stad. GOES den 9 januarij. Heden had alhier eene verloting plaats van 260 voorwerpen (meestal handwerken) vervaar digd en geschonken door vele onzer stadgenooten en ook door sommigen elders woonachtig, met het edel doel om d opbrengst daarvan te doen strekken tot eene buitengewon uitdeeling van kleedereu aan armen door bemiddeling die loffelijke inrigting alhier, welke den zoo eigenaardigen naam van Dorkas draagt. MIDDELBURG den 9 januarij. Bij besluit van den 16 december 11. heeft Z. M. voor zooveel de provincie Zeeland aangaatgevolg gegeven aan de bij hoogstdeszelfs vroeger besluit van den 4 augustus 11. (Staatsblad 110. 34) gedane toezegging, om aan ieder der hoofd- en mindere officieren, die niet tot het leger behooren en die onder anderen bij de thans ontbonden corpsen mobile schutterij, de artillerie daarvan hieronder begrepen, hebben gediend, nader, bij een afzonderlijk besluit een eervol ontslag uit gemelde dienst te verleenenen mitsdien aan de officieren van het voorma lige corps mobile Zeeuwsche schutterij onderdankbetuiging voor de door hen aan Hoogstdenzelven en aan het Vaderland bewezen diensten een eervol ontslag toegekend. Zijnde voorts bij twee andere besluiten van Z. M. van den 16 december, aan den heer mr. .7. F. Bijleveld, majoor van het ïste bataillon der thans-ontbonden afdeeling mobile Zeeuwsche schutterij, en aan den heer L. H. van Oijen, als luitenant-kolonel van het voormalige 13de bataillon re serve-schutterij vergund om de uniform van dat korps en de distinctive teekenen aan gemelden rang verbonden voort durend te mogen blijven dragen. Zaturdag 11. zijn de manschappen der ligting nationale militie van 1837, behoorende tot de 6de afdeeling infanterie ten getale van 258 man, uit hunne garnizoenen te Middelburg en Vlissingen, met onbepaald verlof naar hunne haardsteden gezonden. Zoomen verneemt zullen eerstdaags de gedetacheerde gedeel ten dier afdeeling in het 4de en 5de district dezer provincie, worden ingetrokken, Tijdingen van Zr. Ms. fregat de Rhijn van 25 de cember jl. houden het berigt in dat gemeld fregat zondag den 22 dier maand in de baai van Baja of golf van Posiali ~(Pozzuoli) om half-een ure het anker heeft geworpen. De ze plaats is een goed uur rijdens van Napelsen uien schijnt deze ankerplaats boven die in de golf van Napels de voor keur te hebben gegeven. Men dacht aldaar welligt drie we ken te vertoeven. Z. K. H. Prins Hendrik, de etat-major en alles was we! aan boord. Het ontwerp van den heer Zoeker, te Haarlem, voor een nieuw beursgebouw te Amsterdam, is door den stede lijken raad aldaar, wat den uiterlijken vorm en de plaats betreft, en behoudens eenige nadere wijzigingen, aangeno men. Voor het volgende artikel zijn wij verzocht eene plaats in te ruimen Men meent als welverdiende lof te mogen vermelden dat de heer C. A. Bekkerstads-dansmeester alhierzich steeds beijvert in die betrekking de jeugd te oefenen en te bekwamen, waarvan getuigen de reeds door zijne leerlingen in het bijzijn hunner ouders gehoudene dans-bijcenkoinst en welke op eerstkomende zaturdag door eene tweede zal ge volgd worden waarvoor die heer alle aanbeveling verdient. Tevens vernemen wij, dat dezelve zich veel moeite geeft, om zijne kinderen in de gronden der muzijk te onderwijzen, hetwelk nog dezer dagen is gebleken door de uitvoering var. een muzijkstuk voor de viooldoor deszelfs tienjarig zoon tje hetwelk met genoegen is aangehoord." De uitgevers dezer courant sedert eenigen tijd onder scheidene klagten ontvangen hebbende van geabonneerden in het vierde district dezer provincie, wegens het niet geregeld ontvangen hunner courant, bijzonder van die welke over hec postkantoor van Oostburg worden verzorgd berigten bij de zen hunne geabomieerdendat omtrent de verzending d.r couranten aan de respective adressen bij hen zoodanige be palingen en maatregelen genomen worden, die de behoorlii- ke verzorging op het postkantoor alhier waarborgenen dat derhalve bij het ontbreken van exemplaren de klagten en het onderzoek bij de postkantoren behooren te geschieden. Ingezonden In elke wel geordende maatschappij en bijzonder in de huishouding van Staatmoet eene wel begrepene spaarzaam heid, overeenkomstig de behoeften des Lands, als eene eer ste vereisente worden aangemerkt. Na den doorgeworscelden oorlogstoestand, sedert 1830 tot den staat van vrede in 1839, gedurende welk tijdsver loop de verdediging des Lands, buitengewone opofferingen vorderde, mag men biilijk verwachten dat 's Rijks uitgaven zullen gebragt en geregeld worden op zoodani 'en voet d t hieruit, zoo veel mogelijk, eene verligting'voor de 'natie voortsprmte Doch wij willen echter niet, dat men deze on ze woorden opvatte als of wij chorus maakten met degenen wJeill-t ,ter "ereiking van bijzondere oogmerkenhoewei onder den schijn van Volks belangen voor'te staan, de Re- gering in hare handelingen zoeken tedwarsboomen en aizoo aanleiding geven tot verwarring in 's Lands bestuur; onze billijice verwachting berust op bet vertrouwen in de Rege ring, dat zij, beter dan iemand, zal weten tot hoeverre zij zonder wezenlijke benadeeling van zoo veler belangen met

Middelburgsche Courant | 1840 | | pagina 1