MIDDELBUUGSCHR C OU R A m T. N°. 4. Donderdag 1840. 9 Januari). Befeenbmafcittg. BESTUREN en ADMINISTRATIEN. «Departement nan Dïarttse. BEltlGT AAN ZEEVARENDEN. NIEUWSTIJDINGEN. «Denemarken. 2Dttit0cfrlatib. vc o t - ia r i 1t a n j e Jfcaufcrijfe. De abonnements-prijs deser Courant is f 2 -j5 tooi- drie maanden, en franco per Post f 5. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen, en de betaling geschiedt comptantol bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vrfór 10 ure, indien men dezelve in het eerst uit te geven No. wil geplaatst hebben. De Advertcntien worden berekend tegen 22 Cents de regel, met uitzondering van Huwelijks- Geboorte- en Doodbckendmakingcn, waarvan de prijs van cén tot zes regels is 15o en voor iederen regel daarboven 22 Cents. Dezelve moeten niet op zegel geschreven zijn, alzoo het regt van zegel wordt betaald. De DIRECTEUR-GENERAAL voor de MARINE Brengt ter kennis van alle zeevarenden en daarbij belang hebbenden dat de betonning in het zeegat van Terveere (provincie Zeelanddoor verloop van het onde vaarwater en het dieper worden van het Ruiter diep eene verandering hebbende moeten ondergaan de tonnen en bakens uit het oude vaarwater, loopende tusschen de bank de Schotsman en de Ruiterplaatzijn opgenomen, en het Ruiterdicp loopende ten oosten van vermelde banken is betond gewor den zoo, en in dier voege, dat het genoemde zeegat thans is afgetond met de navolgende tonnen liggende op de daar bij vermelde merken als EcrstelijkMet eene roode tonliggende van de uiterste punt van Onrustin 4 vadem of 68 palmen diepte op het merk Terveere even zigtbaar buiten den hoek van den Schans. Eene kleine Boerenschuurbenoorden eene grootere Schuur, op het Kamperland. Ten tweede: Met vier zwarte tonnenliggende aan en langs de plaat Onrustals I. In J5 voeten of 42 palmen water, op het merk, een rood Pannenhuisaan den westkant des Molens de Koe op Walcheren, en de bovenvermelde kleine Boerenschuur aan den Noordkant van de grootere Schuur, op Kamperland. II. Alsmede in 15 voeten of 42 palmen op het merk: de Molen van den Vrouwenpolder, in den hoek van het Fort de Haak Arnemuiden tusschen het Wachthuis en den Molen de Koe. III. In 14 voeten of 39 palmen diepte op het merk: Arnemuiden tusschen het Wachthuis en den Molen de Koe. IV. In 6 voeten of 17 palmen water, aan de binnenzijde van den zich aldaar bevindende Drempelop het merk: de Toren van Middelburg in de Huisjes van den Katten-polder een rood Pannenhuis bezuiden den Molen de Koe. Alle welke tonnen, bij het binnenzeilenaan bakboord worden gehouden. Ten derde: Met zes witte tonnen met roode randen waar van de drie eerste liggen tegen de bank de Schotsman en de drie laatsten tegen de Ruiterplaatop de navolgende merken I. In 3 vadem of 51 palmen water, op het merk: de kleine Boerenschuur, bezuiden de groote Schuur, op Kam perland, de Toren van Middelburg, eene scheepslengte be westen den Molen van de Vrouwen-polder. II. In <x\ vadem of 42 palmen water, op de merken: de nieuwe Molen, eene scheepslengte binnen het duin van de Schans; een rood Pannenhuis en den Molen de Koe. III. In 2 vadem of 34 palmen water, op de merken: de toren van den Vrouwenpolder aan den noordkant van het Witte Duineen rood Pannenhuis aan den zuidkant van de Molen de Koe. IV. In 2 vadem of 34 palmen water, op het merk: de Toren van den Vrouwenpolder aan den zuidkant van het Fort de Haak. V. In 2L vadem of 42 palmen op het merk de Toren van Middelburg, tusschen twee Boschjesbenoorden het Wacht huis en VI. In 6 voeten of 17 palmen water, aan den binnenkant van den Drempelop de merken de Toren van Middelburg, tusschen de Huisjes van den Kattenpolder en het Wacht huis, een rood Pannenhuis eene scheepslengte aan den zuidkant van den Molen de Koe. Welke zes tonnen bij het binnen-zeilen aan stuurboords zijde gehouden worden. Wordende in dat zeegat gevonden op den Buitendrempel eene diepte van 15 tot 18 voeten (42 tot 51 palmen); voorts in het Gat, die van 24, 30, 42, 66 voeten (68, 85, 118, 186 palmen); en weder afnemende, die van 30, ai, 18, tot 65 voeten (85, 59, 51, tot 18 palmen); op den Binnendrempel vervolgens van 24 tot 66, 42, 30, 18 voeten (68 tot 186, 118, 85, 51 palmen), en weder dieper, tot op de Reede van Terveere, de diepten gerekend fliet laag water. '4 Gravenhage, den 31 December 1839. De Directeur-Generaal voornoemd, C. J. WOLTERBEEK. bereids worden opgemaakt en binnen kort aan hen zul len worden beteekendherinneren hen aan de bekendma king van Hun Edel Achtb., op den 28 Maart 1836, achter volgens het besluit van den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 21 te voren Provinciaal Blad no. 35) gedaanwaarbij de belanghebbenden op de kostenwelke de tegen hen uit te vaardigen Dwangmiddelen na zich sle pen, opmerkzaam worden gemaakt, en manen hen aan, om als nog tot voorkoming dier meerdere kosten ten spoe digste hun verschuldigde te voldoen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 8 Ja- 11 narij 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. B E C I U S DIAKENEN der Nederduitsche Hervormde Gemeente al hier verblijden zich bij vernieuwing, dankbare melding te kunnen maken van de ontvangst der navolgende giften, als Van een Tienguldenstuk den 5 dezer bezorgd bij den Heer G. .7. IVillen Tien Zeeuwsche Rijksdaalders van J. A. ten huize van den laatst-ondergeteekendeheden ont vangen. Middelburg, den 8 Januarij 1840. Diakenen voornoemd I. SNOEP, Praeses. N. VERIIULST Wz.Thesaurier. Middelburg, den 7-Januarij 1840. DIAKENEN bij de Evangeliesch-Luthersche Gemeente hebben het genoegen dankbaar melding te kunnen maken eener aanzienlijke gift van twintig Zeeuwsche Rijksdaalders hun door den Kerk Rentmeester P. C. Heroldwegens een onbekenden op heden voor hunne armen ter hand gesteld hartelijk bedanken zij hiervoor den edelen gever of geefster, en wenschen zij dat deze daad van belangstelling in het lot der armen rijkelijk moge beloond worden Diakenen der Evang.-Luth. Gemeente, C. A. KLEIN. H. CADET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Gezien den Staat van ten achteren zijnde Belastingschul- digen nopens de vervallene termijnen der Grondlasten over de dienst van het jaar 1839, opgemaakt door den Heer Ont vanger der Directe Belastingen binnen deze Stad Verwittigen mits deze de belanghebbenden dat de Dwang bevelen tegen de ten achteren zijnde Belastingschuldigen Domburg, den 6 Januarij 1840. Onverwacht werden bedeelde en onbedeeiden Behoeftigen in deze Gemeente verblijd, door de ruime gift van 50, in een Russisch Coupon No. 13109, den ondergeteekende van N. N. ter hand gekomen. Daarvoor zij bij deze hartelijk dank betuigd zullende het den ondergeteekende steeds eene aangename bemoeijing zijn tot verzachting van het lot der armen te kunnen medewerken. W. L. WOUTERSEN, Notaris. De ondergeteekende maakt dankbare melding van een bij hem van N. N. ontvangen Russisch Coupon, No. 32720, groot 50, voor de bedeelde en onbedeelde Behoeftigen te Zoutelande. Den edelmoedigen gever, die in het verborgen weldoetworde zulks door den Heer in het openbaar ver golden Zoutelande, den 6 Januarij 1840. De Ontvanger, L. BAL L. KOPPENHAGEN den 23 december. In weerwil der vele beloften en verzekeringen, welke koning Christiaan VIII, op de hem door verschillende denutatien aangeboden adres sen ten antwoord heeft gegeven schijnt het vrij zeker dat men aan eene constitutie gedurende hoogstdeszelfs re gering niec behoeft te denken. Het door onzen koning sanctioneren van de Noorweegsche constitutie had de hoop daaromtrent opgewekten men waagde hef dus daarop eeni- ge toespeling te maken, zoodac Z, M. zich genoopt zag, aan eene deputatie uit de studenten, bepaaldelijk te verkla ren dat men bij de tegenwoordige instellingen der provin ciale stenden moest blijven volharden. FRANKFORT den 3 januarij. De berigten wegens de stemming der gemoederen in Posen worden dagelijks gun stiger. Het aartsbisdom wordt met de grootste orde bestuurd. Te Konstancinopel gelooven vele, dat de onderhande lingen wegens eene beslissing der Oostersche questie nog zeer weinig gevorderd zijn, en dat Oostenrijk de eenige der vijf groote mogendheden is welke het behoud van het status quo ernstig verlangt. LONDEN den 3 januarij. De houders van Spaansche fondsen zijn deze week niet weinig verontrustdoor het geen men in den Parijschen Comtncrce van' zondag 11. ge lezen heeft dat namelijk het Spaansche gouvernement bev;l gegeven heeft, om een aantal securiteiten, voor de leeningen bij Ardoin en anderen, welke bij de Parijsche en Lordensche bankiers gedeponeerd warenom eenmaal als amortisatie fondsen voor de bedoelde leeningen te dienen, nu uit hunne handen terug te nemenmet oogmerk om de zelve te verkoopetien het geld tot andere einden te ge bruiken. Onder anderen werd er bijgevoegd, dat ook het huis van Zuluêta te Londen bevel ontvangen heeftom de volgende sommen, als 12,000,000 werk. schuld, 24,700,000 deferred en 146,000,000 passief, welke bij de .bankiers Glijn en comp. gedeponeerd liggen insgelijks af te geven. Het bankiershuis van Leyland en Bullinste Liver- pool is met den 1 januarij begonnen voor 5 pet. te dis- compteren. Men denkt, dat dit voorbeeld van vermindering van den interest weldra ook te Manchester en te Londen gevolgd zal worden. Zelfs hoopte men gisteren eene ken nisgeving tot hetzelfde einde van de bank van Engeland te ontvangen, doch die hoop is te leur gesteld hetgeen echter niet verhinderd heeft, dat de Engelsche fondsenin die hoop gerezen willig gebleven zijn. In een zeer uitgebreid verslag van de kamer van koop handel en fabrijken te Manchester wordt beweerd, dat de ontberingen en de armoede der nijvere kiasse voor het groot ste gedeelte toe te schrijven zijn aan bet bestuur van de bank van Engeland hetwelk den vrijen omloop van het geld verhinderd den wisselkoers bedorven en daardoor eenen val van 20 tot 50 pet. in de prijzen der fabrijkgoederen te weeg gebragt heeft. Het kapitaal in de Engelsche fabrij ken gebruikt, wordtin dit verslag op honderd millioen p. st. geschat. Den laatsten december is te Dublin op nieuw eene groote vergadering gehouden in welke de heer O'Conncll het rapport der commissie heeft voorgelezen die benoemd was om maatregelen ten behoeve der ontevreden Ieren te bera men. Nadat in het hoofd van dit rapport onder anderen be weerd is, dat de lersche bevolking nooit, zelfs niet in de dagen van Cromwell, zoozeer door de Protestanten onderdrukt is als tegenwoordig, vrordc voorgesteld, dat den 12 dezer in alle plaatsen des lands eene openbare vergadering zal wor den gehouden, om adressen aan de koningin te teekenen, waarbij zij eerbiedig verzocht zal worden nimmer Tories in ha ren raad toe te latendewijl deze de ergste vijanden van haren persoon, haren troon en haar volk zijn, naardien zij het er op toeleggen om de Ieren uit te putten en te mishan delen. Soortgelijke adressen, met de noodige wijzigingen, zouden ook aan het huis der gemeenten moeten worden in gediend. Verder worde in het rapport nog de oprigting van een Iersch beschermend genootschap aangeraden dat alle aan slagen tegen de vrijheid en veiligheid der ingezetenen moet afwenden. Al deze voorstellen zijn door de vergadering goed gekeurd. De speciale raad die over het lot der deelnemers aan de troebelen te Newport beslissen moet, zet sedert eenige dagen hare zittingen te Momnouth ijverig voort. Van Portugal schrijft men van den 24 december: Wij vernemen, dat de koning van Holland genegen is de koningin als zoodanig te erkennen, en nieuwe diplomatieke betrekkingen niet het hof van Lissabon aan te knoopen." Gisteren morgen zijn er brieven uic Nieuw-York tot den 5 der vorige maand ontvangen. Het congres was den 1 dezer vergaderd geweestdoch had zich meest met de verkiezingen bezig gehouden. Bij het vertrek dezer brie ven had de president zijne aanspraak, tot opening van het huis nog niet gedaan. Weder is een Noord-Amerikaansche stoomboot, de IVilmingtondie van Nieuw-Orleans op St. Louis voer, door het springen van den stoomketel vernield. Een zestal der stokers en andere zeelieden zijn daardoor omgekomen of doodelijk gekwetst geworden. PARIJS den 4 januarij. Z. M. de koning zal in de maand julij de zuidelijke departementen bezoeken. lïoogstdezelve zou zijne reis over Lyon beginnen en over Bordeaux Ia Roebelle en Nantes terugkeeren. De koning heeft 12,000 fr. aan het kapittel der hoofd kerk gezonden, voor de begrafenis-onkosten van den aarts bisschop van Parijs. De ministeriele verandering, die voor een paar dagen als ophanden voorgedragen werd wordt thans voor een goed deel weder tegengesproken. '00Pt een gerucht, dat de tweede zending van den aron Biutiow te Londen weder mislukt is, en men meent at t.e oorlogsverklaring van Rusland tegen den Khan van C ïwa wiens grondgebied aan dat van Kabul grenst, welligt eenigen invloed op het besluit van het Engelsch kabinet heeftdaar dit geenszins het zenden van 50 duizend Russen naar Klein-Azie kon goedkeuren zelfs niet indien men de Dardanelleti door eene Engelsche en Fransche vloot liet be zetten. Er zijn reeds u,ooo man versterkings-troepen naar

Middelburgsche Courant | 1840 | | pagina 1