ZEBTIJBHXGEN. ADV ERTENTi EN. De Notaris .7. Loef zal, op Vrijdag den 15 November 1839, des voormiddags ten half 10 ure, op de Hofstede KLEIN STF.ENHOVEaan den Straatweg van Middelburg naar Koudekerkepubliek aan de meestbiedenden presente ren te verkoopen: een bruin RUINPAARD oud 13 jaar, een vaal Ruinpaard oud 5 jaar; 12 MELKKOEIJEN, 4 Vare Koeijen6 a 7 Vaarsen, 3 Stieren v«n 1 2 en 4 jaar, 3 vette en 2 magere Varkens, Hoenders en Eenden; 2 BOERENWAGENS, eene nieuwe Driewiclskar, voorts Ploegen, Eggen, Gangen, Heulposten en Dcelenen ver dere Bouw-, Melkers- en Zolder Gereedschappen, eene partij Paardewandwaaronder een stel compleet nieuw, 40 k 45 voer HOOI, 3000 schoven TARWE, 2 ii 3000 schoven PAARDEBOONEN 1000 schoven GARST, eene partij ongedorste WITTEBOONEN, eene partij WIN TERAARDAPPELEN, 1000 drooge MUTSAARDS, eenig VAAMHOUT en eene partij geslagen HAKHOUT alsmede MEUBILAIRE GOEDEREN, waaronder 4 Bed den, Dekens, Kisten, Kassen, 2 Kabinetten, Tafels, Stoelen, Tin- Koper- en Ijzerwerk, Porselein en Aarde werk en hetgeen meer zal worden geveild. -Alles broe der bij de uitgezette Kaart omschreven. De ondergeteekendeeenige Correspondent voor deze Stad van de Heeren BROADWOOD SONS, te Londen, geeft door deze aan zijne Stadgenooten te kennen dat bij hem zijn te bekomen onderscheidene soorten van PIANO FORTES volgens eene gedrukte Prijs-courantdoor de gemelde Hee ren Broadwood uitgegeven, en waaronder zich uitmuntende Instrumenten bevinden, voor welker deugdzaamheid bij te vens instaat, en welker prijzen zijn bepaald van 40 tot 1^5 Gninjes. J. W. SCHUURMANS. De ondergeteekende Fabriekant 111 Piano-Fortes te''s Gra venhage heeft de eer aan het kunstminnend Publiek te be- ïigten, dat hij alhier gearriveerd is en heeft medegebrage eene in zijne Fabriek vervaardigde PIANO-FORTE alsook eene PIANINO van Pfeiferte Parijs; vereerend zal het voor hem zijn zoo men die Instrumenten gelieft te komen zien en hooien. Hij herige tevens dat hijgedurende den tijd van zijn verblijf alhierzich zal belasten niec het repa reren van defecte Piano s. 'hei schavothetzij door eerloosverklaring3. tuchthuis straf-, voorafgegaan hetzij door tentoonstellinghetzij door .eerloosverklaring-; 4,. .bannissementgepaard met eerloosver- klaring; 5. enkele eerloosverklaring; 6. geidboete en 7. verbeurdverklaring van bepaalde voorwerpen de beide 'laat ste straffen moeten altijd met eene der bovenvermelde ge paard gaan. De correcdoneie straffen zijn 1. gevangenisstraf2. schorsing voor eenen tijd in de uitoefening van bepaalde burgerlijke of staatkundige regcen3. verbod om zeker be paald bedrijf, kostwinning of nering uit te oefenen4. geld boete en 5. verbeurdverklaring van bepaalde voorwerpen gepaard met een der bovenvermelde straffen. De polkie-straffen zijn: 1. gevangenisstraf; 3. tijdelijk verbod 0111 zeker bepaald bedrijf, kostwinning of nering uit te oefenen 3. geldboete en 4. verbeurdverklaring van ze kere bepaalde voorwerpengepaard met eene der bovenver melde straffen. De doodstraf zal, voor beide kunne, worden uitgevoerd op een scbavot, door de veroordeelden, met een strop om den hals aan eene galg vast te maken en een luik onder hunne voeten te doen wegvallen, en zal nimmer door eenige andere lijfstraf voorafgegaan of vergezeld zijn. De tentoonstelling zal niec korter dan een vierde uurs en niet langer dan een vol uur duren. De straf van dwangarbeid en het bannissemenc wordt voor ten minste 5 en ten langste 40 jaren opgelegd de tucht huisstraf voor ten minste 3 en ten langste 5 jaren. De correctionele gevangenisstraf wordt opgelegd voor niet minder dan acht dagen en niec langer dan tien jaren de gevangenisstraf als politiestraf voor ten minste één dag en ten minste zeven dagen. De geldboete als politiestraf opgelegdzal de som van 75 niet te boven gaan. Poging tot misdaad is elk begin van uitvoering van een misdrijf, hetwelk door uiterlijke daden is geopenbaard, en niet dan door toevallige omstandigheden is verhinderd of des- zèlfs uitwerking heeft gemistde poging zal echter met eene 'ligtere straf, dan op het volbragte misdrijf gesteld is, wor den gestraft, ten zij bij de wet anders mogt bepaald zijn. Misdrijf, gepleegd in opzettelijke of vrijwillige dronken schap, is geheel toerekenbaar; in toevallige dronkenschap, naar mate van de omstandigheden en den graad van dronken schap in onwillige dronkenschap is het niet toerekenbaar. Misdrijf, begaan door kinderen beneden de 10 jaren, is te hunnen aanzien niet toerekenbaarbij hunne vrijspraak kan bevolen worden, dat zij voor een bepaalden tijd in een ge sticht zullen worden opgesloten. Van 10 tot 16 jaren mis doende zullen de kinderenindien zij met oordeel des on derscheids gehandeld hebben tot correctionele gevangenis. Straf kunnen worden veroordeeld. Misdadigers boven de 16, doch beneden de 18 jaren zul len nimmer tot schavotstraf kunnen worden veroordeeld. Over het geheel is in deze en andere bepalingen en voor al ook bij herhaling van misdaad aan den regter groote ruim te verleend. De bepalingen van het wetboek van strafregt zijn niet toe passelijk op militaire misdrijven. Het doen wegvallen van de geeseling meent de Regering dat de arbeid aan het Nederlandsch straf wetboek zal bespoe digen en het invoeren van den dwangarbeid in plaats van die straf en het brandmerk gelooft zij dat heilzamen indruk en afschrik zal verwekken uit hoofde van de langdurigheid dier straf (tot 40 jaren) zij hóudt het er voordat die op den misdadiger meer zal werken dan eene kort voorbijgaande openbare pijnlijke ligchamelijke aandoening. De dwangarbeid is te beschouwen als de straf naast bij de doodstrafen zal dus in ons land eigenaardig altijd op weinige personen be hoeven toegepast te worden. Uic een algemeenen staat van vergelijking tusschen de raming van 's Rijks inkomsten over 1839, en de opbrengst der Rijksinkomsten over de vier laatste maanden van 1838, met bijvoeging van de ontvangsten over de acht eerste maan den des jaars 1839, blijkt, dat in hoofdsom meerder hebben opgebragt: de inkomende en uitgaande regten ƒ98,590,94; van de accijnsende wijn 34,900 39^, het geslagt ƒ89.772, 92J, het zout ƒ91,085 485 de zeep ƒ46,511 70, de turf ƒ79,44321 de steenkolen ƒ27,064,555, collectief zegel 4,145 ,6t voorts indirecte belasting 170,01 5 43^ bet regt van waarborg op de gouden en zilveren werken ƒ22,238,745; de posterijen ƒ36,722,84; de loterijen ƒ13,151 2o| de jagt en visscherij 15,803 26. Minder hebben in hoofdsom opgebragtde accijns op de sui ker ƒ48,768 75! binnenlandscb gedisteleerd 19,752 75! bultenlandsch gedisteleerd 29,833 40bieren en azijnen 14,292 27^; gemaal 179,101 42^. Over het geheel hebben de geraamde sommen bedragen 45,635,457 53 de werkelijke opbrengst ƒ46,049,999, 2S[ en alzoo de laatste meerder ƒ414,541 75j. GOUDA den 27 october. Gisteren morgen omstreeks half drie ure werden de ingezetenen op eene onaangename wijze uit hunnen slaap gewekt, door het geroep van brand! brand Hetzelve werd al spoedig verwezenlijkt, doordien men kort daarop groote vuurkolommen ten hemel zag opstijgen en de horisont als in vuur en vlam scheen te staan. Het bleek al ras dat er brand was bij den manufacturier van Schagen in de Waalstraatwelke binnen weinig tijds zoodanig toe nam dat, in weerwil der toegebragte hulp, het huis niec alleen is uitgebrand zoodat bijna alles eene prooi der vlam men is geworden, maar zelfs dat er twee naast aangrenzen de meer of min beschadigd zijn. Om 10 ure smeulde het vuur nog. De oorzaak van den brand is tot nog toe onbekend waarschijnlijk kan men zulks aan verregaande onvooi zigtig- heid toeschrijven, NIEUW- en SINT-JOOSTLAND den 29 october. Werd in de Middclburgsche Courant van den aó dezer uit die stad het herige gegeven dat alhier was overleden eenen schaap herderdie, volgens het oordeel van geneeskundigen, alle de kenteekenen had welke op de dolle hondsbeet volgen va» hier' kan daarbij worden gemeld dat de lijder desniet temin tot zijnen laatstee, snik deszeifs volkomen bewustzijn heeft mogen behouden, en van zijne naauwste betrekkin gen heefc kunnen afscheid nemen. Indien dit ongeval eenig medelijden kan verwekken, voor eene behoeftige weduwe en hare doofstomme dochterheeft de secretaris dezer ge meente, de heer D. .1. van der Horst Set-lé notaris te Mid delburg zich bereid verklaard tot de ontvangst van het gene menschiievendheid ten voordeele dezer ongelukkige» zal offerenen tot de zorg dat van deze offers het meest doelmatig gebruik worde gemaakt. MIDDELBURG den 30 october. Men schrijft uic'sGra- venhagedat het departement van oorlog dezer dagen van wege Z. M. is gemagtigd om aan elk schutter en vrijwilli ger die tot het laatste oogenblik in active dienst is geweest eene gratificatie uit te keerenen wel ter somma van 50, voor de onder-officieren, en 20, voor de korporaals en manschappenen zulks als een bewijs van belangscelling en erkentenis der Regering, jegens hen, die in 1830, op de roepstem des Konings, met zoo veei geestdrift de wapenen hebben aangegord, tot bescherming der onafhankelijkheid van het dierbaar Vaderland. Z. M. heefc vastgesteld, dac het stoomschip Etna, thans liggende te Feyenoord, met 1 november aanstaande zal worden in diensc gestelden dat het bevel daarover met eene equipagie van 100 koppen, zal worden opgedragen aan den kapitein-luitenant-ter-zee G. R. van Franck thans kom- manderende het stoomschip Cerberus. Door Z. M. is bepaald, dat voortaan het seinboekje voor de Nederlandsche marine vervaardigd door den heer .7. tl. Poolmantlians commissaris der loodsen op Vlieland, op de Nederlandsche drukkerijeven als de kaarten en beschrijvin gen der zeegaten, bij den directeur der marine zal worden verkrijgbaar gesteld, ten einde daarvan 's Rijks schepen te voorzien. Het II. donderdag aan de Tweede Kamer aangeboden ontwerp van wet, houdende bepaling van den duur der ver antwoordelijkheid van de bewaarders van de hypotheken en het kadaster, en der scheepsbewijzen en magtiging tot vaststelling van een tarief van derzelver salarissen, bevat de twee volgende artikelen Art. 1. De duur van de verantwoordelijkheid, aan de be waarders der hypotheken opgelegd bij art. 1266 van het burgerlijk wetboek, wordt bepaald op vijfjaren, te weten: Voor de verzuimen, bedoeld bij 1 en 3 van dac artikel te rekenen van den dag waarop de wetcelijke formaliteiten door de belanghebbenden zijn aangevraagd en voor diebe doeld bij 2 en 4 van hetzelfde artikel, te rekenen van den dag der afgifce van de afschriften of getuigschriften. De duur hunner verantwoordelijkheid met betrekking tot de verrigtingeiiwelke den bewaarders bij ons besluit van den 21 junij 1836 Staatsblad 110. 41), zijn opgelegd, wordt op denzelfden tijd bepaald. Art. 2. De tarieven van salarissen en emolumenten voor de verschillende werkzaamheden voor de boekhouding van de hypotheken en die van het kadaster, alsmede die van de overdragten van schepen en vaartuigen en daarop in te schrij ven bevoorregce schulden door de belanghebbenden te vol doen zullen worden ingesteld bij reglementen van openbaar bestuur. De aldus vast te stellen tarieven zullen, tot dat daarom trent nader bij de wet zal zijn beschikt, hetwelk uiterlijk binnen vijf jaren na derzelver invoering zal moeten plaats hebben eene weccelijke verbindende kracht hebben. Het voorgedragen ontwerp houdende bepaling tegen het aan de ambtenaren van het openbaar ministerie toeken nen van aandeelen in geldboeten, uitgesproken in strafzaken, behelst de twee volgende artikelen Art. 1. Aan de ambtenaren van het openbaar ministerie, bij de verschillende regts-collegien mogen niet worden toe gekend en toegelegd of bij dezelven genoten aandeelen in geldboeten uitgesproken wordende in strafzaken waarvan de vervolging aan de voorzeide ambcenaren is opgedragen. Art 2. De hiermede strijdige bepalingenvoorkomende in thans in werking zijnde wetten, reglementen van alge meen bescuur, in provinciale, plaatselijke en andere keuren reglementen of verordeningen, zijn en blijven afgeschaft. Bij het laatstelijk aan de Tweede Kamer aangeboden ontwerp houdende aanwijzing der gevallen waarin de certi ficaten van voldoening aan de nationale militie niec meer zul len worden gevorderdwordt voorgesteld te bepalendat van nu voortaan de overlegging van een certificaat van vol doening aan de nationale militie, in de gevallen waar zulks anders door de nog op dit stuk bestaande wet is voorge schreven niet meer zai worden gevorderd van zoodanige personen welke blijken den ouderdom van 40 jaren reeds te hebben volbragten dat na dien tijd mitsdien ook niec meer zuilen worden vervolgd de verzuimen, welke door sommi gen hunner vroeger ten aanzien van de inschrijving of locing raogcen zijn begaan. Het Journal de la Haye bevat het volgende Wij lezen in de Brusselsche correspondentie van een onzer dagbladen: „Onze staatsmannen hebben zich zeer ge voelig betoond over de indirecte aantijging van kwade trouw in de troonrede van Koning Willem" Wij gelooven dat die correspondent slecht onderiigc is. Wij hebben eene te hooge gedachte van het oordeel der Belgische regering om aan te nemen dac het in de aanspraak van den Koning der Nederlanden een enkel woord gevonden hebbe in staa: 0111 eene dergelijke uitlegging te wettigen." BATH den 28 october. Van den 19 tot den 26 dezer, zijn bij het kantoor van expeditie en eerste wacht alhier binnengekomen 25 schepen, als: 7 met stukgoederen, een met wiin 3 met meubelen 3' met boekweit2 niet hout werk 8 met zinksteen, een met hardsteen en glaswerk; En uitgevaren 65, als: 13 nier koflij tabak, indigo, spece rijen en verdere stukgoedereneen met jenever23 niet boomvruchten en aardappelen6 met bokking en zoute. visch 2 met koolzaad, 3 met kaastraan en zaden 5 mee garst3 met hooi2 met hoepen en biezeneen met haard- ascli6 met beerwaarvan 68 onder Nederlandsche en 22 onder Belgische vlag. VLISSINGEN den 30 october. Voor Antwerpen be stemd zijn alhier eer reede gekomen de Admiraal (Jilo N. A. Smaal; Celeritas, H. E. Jongebloed en Anna Catharina E. Post, alle drie van Riga LauraB. Hein, van Memel; HarmonyW. Veen, van Petersburg; Anna Margaretha G. II, Leefoge, van Memel; de Stad MeppelT. Schip- in a 1111van Rigaen St.Antonius, J. A. Klijn, van Peters burg, alle acht met lijnzaad; Neptunis, H.J. Koek, en Os car, P. Holst, beide van Gochenburg, met houtwaren; die BieneD. H. Hazewinkelvan Dordrecht, met stukgoede ren; WilheltnintJ. Walker, van Riga, met lijnzaad. Nog zijn ter reede gekomen le Sans ReposT. Glander van Bergen naar Brussel gedestilleerd, met stok visch; the John, T. Rogersvan Newcastle naar Middelburg met steenkolen. Getrouwd C. A. RETHAAN MACARÉ 's Gravenhage en den 24 October 1839. F J. M. ONTIJD. [-[eden beviel voorspoedig van eene DOCHTER, B. A. van der Feen geliefde Echtgenoot van Middei.burg F. Z. ERMER1NS. den 29 October 1839. [-[eden beviel van eene DOCHTER, Johanna Ackcrmans geliefde Echtgenoot van Middelburg H. J. van DE1NSE. den 30 Occober 1839. Eenige kennisgeving. EJet KINDJE, over welks geboorte wij ons op den 16 September II. mogtcn verblijden is heden ontslapen. Westicapelle J. CINNEWEG, Predikant. den 28 October 1839. A, BINNEWEG, geb. Malga [j)e Notaris D. Uyttenhooven zal, op Dingsdag den 13 November 1 839 des voormiddags ten 3 ure te V I.1SSING EN, in de Soceiceic La Belle Alliance aan de ljzerenbnigpu bliek en aan de meestbiedenden presen.eren te verkoopen Een HUIS en ERFzijnde eene BROODBAKKERIJ waarin deze affaire sedert veie jaren niet succes is en nog wordt uitgeoefend staande en gelegen te Vlfssin- gen in de korte NoordstraatWijk F. No. 28 Kadas traal bekend in Sectie E No. 244. En een HUIS en ERF, waarin een welbeltlanten WIN KEL gedreven wordt, toe alle Nering geschikt, staan de en gelegen te Vlissingen inde Sillt-Jacobstraat Wijk F. No. 73 Kadastraal bekend in Sectie E. No. 313. Daags vóór en in den voormiddag van den Verkoopdsg voor een ieder te zien. Gelogeerd bij de Wed. Stroehen, in de Abdij. Middelburg, 29 Occober 1839. J. H. H, TRAUT. [7r wordt van stonden af aan in de Stad THOLEN een PROVISOR gevraagd, tegen billijke voorwaarden; diegene die zich hiertoe genegen bevindt, wordt verzocht zich, «iet vrachtvrije brieven of liefst in persoon, te adresseren bij den Boekbinder ,7. Liudhoutte Tholen. Een aankomend DIENSTMEISJE benoodigd adres bij de Stadsdrukkers .7. C. IV. Altorffer. TER DRUKKERIJ VAN D E G E R O E DE R 8 ABRAHAM».

Middelburgsche Courant | 1839 | | pagina 2