STOOM J ACT., Middelburg en Rotterdam ADVERTENTIEN. 8 4 4i 7 DE STOOMBOOT DE SCHELDE 9i 4» schen zijne pooten, wier lokkige hoofdjes slechts ten halve uit zijne vale en ruige vacht zigtbaar zijn. Het was een tafereel, den beitel van eenen beroemden beeldhouwer waar dig; raaar hartverscheurend voor teedere ouders. Mevr. B. geeft eenen gil van ontzetting, en wil, zonder aan eenig ge vaar te denken, op het wilde dier toesnellen, en hare kin deren aan hetzelve ontrukken. Haar echtgenoot, te regt in ziende, dat zulk eens plotselinge stoornis de vreesse- lijkste gevolgen zoude kunnen hebbenhoudt haar terug. De angstkreet der liefderijke moeder schijnt echter indruk op den beer te maken nog eenige reizen rolt hij met zijne kleine onvoorzigtige vrienden heen en wederspringt op loopt naar de deur, en gaat voorbij de ouders de trappen af, zijnen ketting achter zich slependeverlaat het huisen keert terug naar de plaats van waar hij is losgebroken." 's GRAVENHAGE den 8 october. De bijeenkomst der Staten-Generaal den 21 dezer zullende plaats hebben, achten wij het niet ondienstig mede te deelen de volgende naamlijst der leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal: Noord-Braband. 7 leden: J. D. baron van Tuyll van Se- rooskerken van Heeze en Leende en mr. R. P. Rurarae 1840 jhr. P. E. de la Court, mr. J. A. Luyben en mr. J. B. H» van de Mortel 1841 jhr. mr. P. A. van Meeuwen en mr. P. Gouverneur 1842. Gelderland. 6 leden: W. A. baron Schimmelpenninck van der Oije van de Poll en J. A. C. baron van Nagelt tot Amp- sen 1840; jhr. mr. W. L. F. C. van Rappard en E. W. van Dam van Isselt 1841mr. J. Weerts en mr. H. J. Dijck- meester 1842. .Holland. 22 ledenjhr. D. F. van Alphenmr. G. Ver- wey Mejan, mr. L. C. Luzac, mr. J. Corver Hooft, baron W. Röell van Hazerswoude, jhr. J. C. R. van Hoorn van Burgh, M. A. Wijnaendts en jhr. mr. D. T. Gevers 1840; jhr. mr. G. Beelaerts van Blokland, jhr. A. Warin, jhr. FI. Backer, jhr. mr. M. W. de Jonge van Campens-Nieuwland jhr. G. Clifford, mr. F. van de Poll en mr. P. van Akerla ken 1841; Fl. baron Colloc d'Escury van Ileinenoordjhr. O. Repelaer van Molenaarsgraaf, mr. W. J. Junius van He- merc, mr. F. Frets, mr. D. Hooft Iz.J. J. H. van Wic- .kevoorc Crommelin en F. C. W. Druyvesteyn 1842. .Zeeland. 3 leden: jhr. mr. P. J. Boddaert 1840; mr. J. Snouck Hurgronje 1841 mr. J. G. Hinlópen 1842. Utrecht. 3 leden W. R. baron van Tuyll van Seroos- kerken van Coelhorsc 1840; jhr. mr. H. M. A. J. van Asch van Wijck 1841; J. van den Velden 1842. Friesland. 5 leden-: mr. S. van Weideren baron Rengers en mr. T. S. Tromp 1840; M. P. D. baron van Sijtzama en mr. J. Cats Epz. 1841; C. Binkes 1842. Overijssel. 4 leden; mr. R. S. van der Gronden 1840; jut. W. H. Vijfhuis 1841 mr. A. Sandberg en mr. G. J. Bruce 1842. Groningen. 4' ledenmr. J. Gockinga en mr. H. Hage- nouw Brongers 1840; jhr. O. van Swinderen van Rensuma 18.41 mr. c« Star Busman 1842. Drenthe, i lid: mr. G. Kniphorst 1841. Griffier: J. L. W. baron de Geer. Men spreeltc er van, dat door de Regering in de aan- maatregelen zullen worden voorgesteld. Men verneemtdatbij een dezer dagen genomen ko ninklijk besluit, aan onderscheidene regterlijke ambtenaren dispensatie is verleend van de bepalingen, vervat in art. 8 van de wet op.de zamenstelling der regterlijke magc en het beleid der justitieomvereenigd met hunne regterlijke functien te blijven bekleeden de administrative plaatselijke of financiële ambten, hun bereids vroeger opgedragen, en sedert lang, met hunne .vorige regterlijke betrekkingen, door ben waargenomen. MIDDELBURG den 11 october. Laatstl. zondagmiddag viel een jongetjeomtrent acht jaren oudvan de brug aan de lsmgeville-poorc alhier, in het water der scads vest, en zou •waarschijnlijk zijn verdronken, indien het niet aan .7. M. B. Fransella welke juist op de brug zijnde zich oogenblikke- lijk in het water begaf, gelukt ware het kind, dat reeds zinkende waste grijpen en zoo lang boven water te hon den toe hetzelve door de omstanders kon' worden overgeno men. Deze daad is des te edelmoediger daar de bedrijver niet kon zwemmen. Uit Nijmegen den 8 wordt het volgende gemeld Gisteren bij het overzetten van ossen met de gierponc werd het vee zeer onstuimigsprong gedeeltelijk over boord gedeeltelijk liep hetzelve naar achteren op de valbrug, op welke twee personen stondenzijnde de rijks-ambtenaar de Haan van Katwijk en de veedrijvermee name Klaassen, van Beuningen waardoor de valbrug brak en de personen en het vee in het water storteden. De veedrijver Klaassen werd door den heer de Qnaaydistricts-commissaris van Boxmeermet levensgevaar gered de andere de ambtenaar de Haankonde niettegenstaande alle aangewende pogingen niet gered worden. Zijn lijk is heden bij het afgaan van het berigt nog niet gevonden." Mogt de kunst van eenen Fleischman in de vorige eeuw den lettergieters Enschedé te Haarlem eene schrijfletter heb ben verschaftdie in deugdelijkheid alle latere mag hebben overtroffeneen tegenwoordige letterstempelsnijder heefc hun een nieuw kunststuk geschonken in een alleruitmuntendst javaansch schrift, hetwelk nagevolgd, doch woeijelijk zal kunnen overtroffen worden zoowel wat de zuiverheid van j bewerkingals de fraaiheid van teekening betreft. Mee ge- heele schrifc is zameifgesteld uit elf corpora van verschil lende sterkteen wordt op elf vormen gegoten. in een der Gentsche bladen leest men onder dagcee- kening van den 7 dezer De bevolking onzer stad is tot hare vreedzame gewoon ten" van orde en arbeid teruggekeerd. Bijna al de fabrijken zijn weder aan den gang. Alle vrees voor nieuwe zamen- scholingen is verdwenen. Incusschen gaat de militaire over- "beid voort met een wakend oog te houden; op de vrijdags- markt en het paradeplcin blijven troepen post vatten. Het aantal der gekwetsten bedraagt 18 of 19; 4 of 5 hunner hebben de afzetting van een arm Of been Ondergaan. Tot nu toe is er slechts een doode namelijk zekere van de Vijver. De kurassier, wiens overlijden wij aangekondigd hebben, is niet aan de wonde, die hij aan het hoofd heeft ontvangenbezwekenmen hoopt hem te redden." Een ander Gentsch blad vermeldt het volgende De petitie, welke onze fabrijk-arbeiders voornemens zijn aan koning Leopold aan te bieden, is gisteren bepaaldelijk vastgesteld. Zij is in de beide talen vervat. De bezending aan welke het overbrengen daarvan naar Brussel is opgedra gen is benoemd zij bestaat uit kantoorbedienden van fabrijkan ten werkbazen en een werkman van iederen caic onzer nijver heid in 't geheel zijn er 12 leden. Dezen avond zal er nog eene bijeenkomst plaats hebben, ten einde in de vervanging van de leden der bezendingdie deze taak niet op zich mogcen willen nemen te voorzien. Het verzoekschrift zal door de werklieden van al de fabrijken worden onderteekend. Men rekent, dat het 15,000 of 20,000 onderceekeningen zal tellen." Men weet, dat bij hec hier bedoelde verzoekschrift hec voortdurend verbod van uitvoer van graan uit Belgie en van invoer van katoenen stoffen en soortgelijke fabrijkwaren zal worden gevraagd. Ten gevolge van de hooge graanprijzen en de thans in Belgie bestaande graanwetis de uitvoer van daar naar buiten 's lands voor 'coogeublik reeds geheel ver boden. Daar echter de graanprijzen verminderen zou dit verbod wel spoedig weder kunnen worden opgeheven. De Volksbodeeen tijdschrift toe nut van 'c alge meenhetwelk waardig is meer bekend te zijn, behelst de beschrijving van eene steeds toenemende volkskwaalhet verschrikkelijk misbruik vau sterkeu drank. Dit artikel luide als volgc Er gaat een verderf door hec land heen en niemand weert hec. Een pesc-adem waait door alle dorpen en steden en laat meer lijken achter zich dan de cholera eene Sirok- ko der woestijneen gloeijende storm doortrekt de land schappen en zuigt den mannen het merg uic de beenderen het vuur uic de oogende kracht uit de hersenen verslapt handen en armen de voeten struikelen de blik staat star en de tong slaat dubbel. Zorg moedeloosheid en vertwij feling zijn de gezellinnen van dezen helschen Demon ellen dekrankheid, gebrekkelijkheid en dood zijn deszelfs tra wanten. Waar hij den voet zet, verstikken de zaden der welvaart, des huisselijken geluksdes huwelijksvredes en der ouderlijke vreugde. Toorn tweedragt en haat volgen hem. Bedelaars, landloopersdomkoppen, bloodaards, waanzinnigen misdadigersdoodslagers en moordenaars ja een onafzienbaar getal dienaars der ondeugd sluit zich hem aan. Woest geschreeuwdat vrolijkheid moec bctee- kenenrazend gebrul, dat men voor de scem der vreug de wil doen doorgaandoorgalmen de luchtwaar de sla ven van gindschen boozen geest hunne wilde gelagen vie ren en hunne schrikaanjagende feesten aanrigten. De zin nen verdoovende rede wijktde booze geesc vaart in den menschhet heilige wordt met vuecen getredenbespot en gelasterd van vloeken verwenschingen razenden onzin vloeijen de bevende lippen overmee verloochening zijner menschelijke bestemming tot den dierstaac verlaagdja even als woedende zwijnen, tuimelt de zinnelouze hoop, uic die 0 fliët" ')'am m e r |£s cfii'r e f 9$r vróiiweii'"en fonderéh'^schrik treedt met deze verdierlijkte dronkaards de woningen binnen. Kijvagie twist, wonden, moord,zietdaar, wat vruch ten gindsche bekers opleveren, uic welken men voorgeeft, kracht en vreugde te drinken. PRIJZEN DER EFFECTEN. Amsterdamden 9 October 1839. Werkelijke Schuld 5a| (dcni Nieuwe Grootb. lox Kest. Uitgest. dito. 44 Kansbiljetten 2b\ Amortisatic-Sjndic. 94 3| pet. 7fS| Handel-Maatschappij 1704 Dilu Lecning 10 m.- Schatkist-liiijcttcu - lihijn Spoorweg - Lccning iH37 Losr. 984- 99 Fransehe 3 pet. - -lUlj - 1 - 26, 9^1 - 794 - t74 üngelsche gccons - 4 Rusland, Itope C. 1034- io4 Lecning 4444. io3J-io4 Idem 4IJJ. 974- 98J Inschrijvingen 67J- 68 Spanje, Arduin 264- 27J üostenr.Golt. C. - 4 pet. - Metalick - Pruisscn it(52. f ücncmark. N. I.ond. - Napelsehe certificat. - Middelrrijzes van de volgende Granen enz. Middelburg, 10 October 1839. Tarwe (oude), de Nederl. Mudde 12 00 Tarwe (nieuwe)- 10 90 Rogge (nieuwe)- 7 20 "Gerst, - 5 40 Groene Erwten - 8 25 Zetting van het Brood. Tarwenbrood 'c Nederlandsch Fond 21 Cts. Roggenbrood, 15 Ondertrouwd A. J. DRONKERS Middelburg en den 11 October 1839. L, SIMONSE. Eenige kennisgeving. £,en TILBURY- of CHAIS-TUIG te koop, weinig of niet gebruiktmet Koper gemonteerd alsook een zeer net RIJTUIGTJE, voor een of twee Paarden, geschikt voor vier Personen voor een' civilcn prijste bevragen bij den Zadelmaker van de VeldeLangendelfc. Jn lossing Schipper Verdoorn met SCHAAL- en MAAT- KOLEN voor rekening van A. Befort. "\7ersche gespeende Inlandsche OESTERS, bij Latneyn. JTngelsche en Inlandsche OESTERS, bij IV. v, d. Abeele. ]Tene Melkgevende EZELIN te huur of de MELK te koop bij P. J. Ackcrmau Noordweg. Men zal op Woensdag den 16 October 1839, des voor- middags ten 10 ure, in bet Logement bij J. C. Steenkamp te NEUZEN, ter requisitie van dien bet behoort, en op bekomen magtiging van de Arrondissements-Regtbank te Goes in het openbaar presenteren te verkoopen Een WOONHUIS, Erf en gevolgen van dien, staande en gelegen in de Kerkstraat te Neuzen, .Wijk A. No. 26, Kadastraal Sectie C. No. 70, thans bewoond door Leendert Raamsdonk. Nadere informatien nopens de voorwaarden zijn te beko men ten Kantore van de Notarissen Wr. van der Breggente Hulsten P. PV. Steenkamp te Neuzen. Terstond een aankomend KINDERMEISJE benoodigd adres LangendelfcLecc. H. No. 9. BÜ G. PORTIELJE te Amsterdamis van de Pers gekomen en alom verzonden BIJBELSCH MAGAZIJN VOOR ALLE STANDEN, ter verspreiding en bevordering van kennis der Heilige Schrift; een geheel oorspronkelijk werk, zamenge- sceld door eenige Vaderlandsche Leerarenen versierd met fraaije Scaal-PJacen. Van dit werk zijn At Eerste Tweede en Derde Afleveringen aan Heeren Inteekena- ren afgeleverd. Prospectus van de voorwaarden der uitgave van dit Bijbelsch Magazijn alsmede de verschenen Afleve ringen zijn alom voorhanden en te bekomen. De prijs van 52 Tafereelen versierd met 52 fraaije Staal platen op zwaar gr. 8vo. roijaalis slechts 4 25. Nog is bij den Uitgever dezes van de Pers gekomen en alom verzonden I. HENRY MASTERTON, Historisch-Romancisch Ta fereel uit de tijden van Karei I.naar het Engelsch van C. P. R. JAMES Esq.Schrijver van Maria van Bourgondie Eene onder Duizend, de Roover enz. enz. door STEENBERGEN van GOOR, in groot 8vo., 3 deelen compleetmet gegraveerde Vignetten en Ti tels. f 8 60. De zoo algemeene aanvrage om dezen Roman is de beste aanbevelinghet is derhalve onnoodig hier- over iets meerder bij te voegen. II. DE HELER Romantisch Tafereelnaar het Fransch van H. VALLÉE 2 deelen compleet, met Titel en Vignec. ƒ4,80. De karakters der in dit werk voorkomende deugd zame en misdadige wezens zijn zoo krachtig getee- kendde gevolgen van deugd en misdrijf zoo juist geschetstdat Jonge Lieden en ook zij die reeds de jaren van onderscheid bereikt hebben zich daar aan kunnen spiegelen. III. Het leven en bedrijf van Dr. M. LUTHER be werkt door B. T. LUBLINK WEDDIK, Predikant bi] de Evangelisch-Luthersche Gemeente, te Amster dam tweede en iaacste deelmee Titel en Vignet gr. 8vo, Velin papier. Bij Inteekening3 70. Idem 2 deelen compleet8 f 60. IV. Keur van Gedenkwaardige Tafereelen uit de Romein- sche Geschiedenisvan de_ vroegstedagende go ENGELBERTS GERRITS post 8vo.velin pa pier met Platentwee deelen compleet. In halve Linnen banden f 5 60. V. Nieuwe en Onfeilbare Geneeswijze van de Jicht en hec Rheumatismus, benevens eene aanwijzing van de vereischce en noodzakelijke leefregelen welke bij de ze ziekten gevorderd worden. Bepaaldelijk voorge steld aan hendie aan dezelve lijden door ARCHIBALD FRANCIS GORDON Ridder, Pro fessor en Doctor in de GeneeskundeLid van alle voorname zoo Binnen- als Buitenlandsche Geleerde Genootschappen, enz. Uit het Engelsch, naar de vijftiende uitgaveb 70 cents. Dit Werkje is van eene onschatbare waarde voor hen, die aan Jicht of Rheumatismus lijden, daar zij door hetzelve eene heilzame geneeswijze leeren ken nen waarvan de Vertaler door eigene ondervinding de overtuigendste bewijzen bezit daar ik (zegt hij) het herkrijgen mijner gezondheid hieraan te dan ken heb." VARENDE TUSSCHEN Afvaart-uren in October 1839. van Rotterdam Zacurdag 12 voorm. 6} tir. van Middelburg Zondag 13, voorm. 5 ur. Dingsdag 154! Vrijdag 18, 7a Zondag 20, 10 +Di»gsdag 22 45 f Vrijdag 25, 5 Maandag 14, Woensd. 16, 10 fZaturdag 19, 10 Maandag 21 Woensd. 23, Zaturdag 26 Van VLJSS1NGEN en BBESKENS vertrekt in de maand October op de volgende uren van Breshens Zacurdag 12, namidd. 35 tir. Zondag 13, 4 - Maandag 14 Dingsdag 15,5 Woensd. 16, niet varen. Donderd. 17, voorm. 9 Vrijdag 1 van Vlissingen Zaturdag 12, namidd. 2jur. Zondag 13, 3* Maandag 14, 5! Dingsdag 15, Woensd. 16 niet varen. Donderd. 17, voorm. 8 Vrijdag 18, 9 Zaturdag 19, Zaturdag 19, 10. ioi TER DRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1839 | | pagina 2