de stoomboot de schelde PROGRAMMA. Al) V ERTlÏNTlEN. MAGAZIJN van SHALS enz. SÏ0()\1 J AGT PRI1SSES AURIANNE, van Middelburg en Rotterdam. +Dingsdagi4, 4 i 6f Ai 9Ï nf Si si 8 9i 4 3 zi •den snuifdoos; aan de adelborsten en eersten machinistieder een goud -horiogie met dito ketting; terwijl voor de overige equipagie eene -aanzienlijke som in geldbedragende voor ieder inan circa 10, namens Z. K. H. is ter hand gesteld. Aan den kommandant van het stoomschip Cura^ao ver eerde Z. Keiz. H. een' zeer kostbaren ringen overigens gelijke geschenken als aan de officieren en manschappen op de Cerberus. De Engelsche loods die hoogstdenzelven inde rivier heeft gebragtheeft 35 p- st., benevens eene gouden snuifdoos van 80 p. st.ten geschenke ontvangenterwijl de loods die de tweede stoomboot heeft binnengestuurd niet veel min der is beloond. Volgens een nader berigtis het niet Z. K. H. de Groot vorst van Rusland, maar de staatsraad Joukovsky die de vroe ger vermelde dichtregelen in het huisje van Czaar Peter te Zaandam gemaakt en geschreven heeft. Onze verdienste lijke dichter J. van Ler.nep heeft er de navolgende vertaling van vervaardigd Buig, in deze arme hut, waar de Eng'len Gods om zweven, Buig, Grootvorst! hier het hoofd in stillen ootmoed néér! Zij was de wieg uws Rijks ze omsloot de kiem weleer, Die grootheid moest aan Rusland geven. Genoemde staatsraad is een der vermaardste van de thans levende Russische dichters, van wien vele dichtstukken in zijne moedertaal het licht zien en die ook het nationale Rus sische volkslied heeft vervaardigd. Hij heeft, gedurende zijn verblijf in ~"s Gravenhage onderscheidene openbare inrigtin- gen bezochtmet name de stads-school op den Dennevveg alwaar hij een' geruimen tijd vertoefd alles met de meeste naauwlettendheid en groote belangstelling onderzocht en ge zien, en zijne bijzondere tevredenheid over de inrigting dier school betuigd heeft. De Indèpendant bevat een uitvoerig artikel over de slechting der Belgische vestingenwaarvan de strekking is -om aan te toonen dat het daartoe betrekkelijk protocol van 17 april 1831 waarop de conventie van 14 december 1834 is gevolgdeen zamenhangend geheel met al de door de conferentie genomen besluiten uitmaakten dat Belgie zich evenmin aan de uitvoering dezer bepaling als aan die der 24 artikelen kan onttrekken. Genoemd dagblad besluit met de volgende zinsneden Het is boven allen twijfeldat de verschillende bepa lingen der conventie van 14 december, in volmaakte over eenstemming zijn met dat karakter van onafhankelijke en onzijdige mogendheidhetwelk door de vijf hoven aan Belgie is toegekend geworden. Wij begrijpen alzoo niethoe zulke plegtige en open- Bare acten weder op lossen voet zouden kunnen gebragt worden ten zij men in eenen altijd durenden strijd met het overig Europa mogt willen verkeeren, en steeds twist en onzekerheid omtrent alle punten onderhouden, om eindelijk aan Belgie den naam te bezorgenvan nimmer de daden van het verleden en de aangegane verbindtenissen in aanmerking te nemen, maar slechts voor dwang te bukken." Volgens een door het departement van oorlog opge maakt verslag moet de aanleg en bet onderhoud der vijf ves tingenvan welker slechting alsnu questie is, sinds 1815 <te som var. 116 millioen gekost hebben. De Belgische dagbladen behelzen het berigt, dat de minister van huitenlandsche zaken officiële kennisgeving heeft ontvangenvan het daarstellen eener nieuwe republiek in Zuid-Amerikawelke den naam van Piratinim draagt, en aan welks hoofd zich de generaal Bento Conzales bevindt. Men meldt van Cleef, dat op II. zaturdag, den 4 mei, aldaar eene algemeene vergadering van het Schütsen- Verein heeft plaats gehad in welke besloten isdat de on langs afgebrande tent, naar een nieuw ontwerp, veel fraai- jer dan te voren zal opgebouwd worden om bij gelegen heid van het Schutters-feestden 13 jnlij aanstaande, te worden ingewijd. Het schijnt thans zeker dat het afbran den van gemelde tent aan moedwilligheid moet toegeschre ven wordenzijnde deswege twee inwoners in hechtenis ge nomen. Het BESTUUR der Akademie van Beeldende Kunsten Bouw-, Toegepaste Werktuig- en Zeevaartkunde, onder den naam MINERVA, te Groningen heeft, in deszelfs Ver gadering van den 14 Februarij 1839, ingevolge art. 59 van de Wet dier Akademie, besloten, onder opgave van de daar bij vermelde onderwerpenaan de Binnenlandsche Kunstoe fenaars uit te loven de navolgende Prijzen I. In het vak der Schilderkunstvoor de best geoordeeld wordende Schilderij, geheel afgewerkt, hoog 50, breed 60 Ned. duimen voorstellende eene Boerenschuur van binnen waarin onder anderen eene waterpomp, op den voorgrond, regts van den beschouwer, een bejaard man, bezig met aan een tafeltje baars op te maken verder achterwaarts een meisje, daarbij in een' emmer water aandragende; op den voorgrond eene mand met groenten voorts watertobben en verdere stoffagie. Een getuigschrift en vijftien Vijfguldenstukken. II. In het vak der Teekenkunstvoor de best gekeurde Teekening in kleuren, behoorlijk afgewerkthoog 30, breed 40 Ned. duimenvoorstellende een Landschap in kleuren met twee grazende koeijenlinks op den voorgrond zwaar geboomte, regts op den achtergrond een boerendorp. Een getuigschrift en vijf Vijfguldenstukken. Alles met herinnering aan de navolgende, omtrent de Prijsuitloving bestaande bepalingen 1. De Stukken, met welke men naar de uitgeloofde Prij zen wil dingen, zulien vóór den eersten October 1839, vrachtvrij ingezonden moeten zijn aan het gebouw der Aka demie, in de Oude Kijk-in-'c Jatstraatonder adres van den Secretaris van het Bestuur. 2. De ingezondene Stukken zullen moeten voorzien zijn van eene zinspreuk of een ander kennelijk merk welke zin spreuk of merkdoor eene andere hand dan die van den Vervaardiger van het Stuk geschreven, ook gesteld zal moe ten zijn op een verzegeld, bij het Stuk te voegen Briefje, in hetwelk de Naam en Woonplaats van den Maker van het Stuk moeten vermeld staandit Naambriefje zal verzegeld moeten wezen met eenen duidelijken afdruk van een cachet in lak. 3. De Teekening wordt door de bekrooning het eigendom der Akademiehet bekroonde Schilderstuk blijft het eigen dom van den MakeF, onder verpligting evenwel daarvan eene Teekening of volledige Schets in kleuren, ter zelfde grootte als het bekroonde Schilderstuk, en vóór de terugga ve van het Stuk aan de Akademie kosteloos te verschaffen. 4. De mededingers kunnendes verkiezende, in het Naam- biljet den prijs bepalen, waarvoor zij het ingezonden Schil derstuk, in geval van bekrooning, in eigendom aan de Aka demie willen afstaan; zullende het bestuur, na de prijs- uitwijzing, aan den Bekroonde kenbaar maken, of het Stuk voor den bepaalden prijs ten behoeve der Akademie wordt overgenomen in welk geval de Schilder niet gehouden zal zijn eene Teekening of Schets zijner Schilderij invoe- ge ondgr no. 3 bepaald is in te leveren. 5. Elk der niet bekroonde Schilderstukken of Teekeningen zalmet het daarbij behoorende ongeopend Naambiljette gen overgave van de zinspreuk of het merk daarop gesteld, met dezelfde hand geschreven en van eenen afdruk van het Cachet, waarmede het Naambriefje is verzegeld, aan den Vertooner terug gegeven worden. Het terug vragen der on bekroonde Stukken zal moeten geschieden binnen den tijd van drie maanden, te rekenen van den dag af, dat de uitslag der beoordeeling zal zijn bekend gemaakt. 6. De uitreiking der uitgeloofde en behaalde Prijzen aan de Bekroonden of derzelver Gevolmagtigden zal plaats heb ben in de jaarlijksche Vergadering der Leden van de Akade mie, in de maand Jauuarij 1840. Het bestuur voornoemd: Namens hetzelve, Mr. A. MODDERMAN, Secretaris. PRIJZEN DER EFFECTEN. Amsterdam den 8 Mei 1831). Werkelijke Schuld 55Ja .*>5$ Idem Nieuwe Grnotb. 102 -ioij Rest. Uitgest. dito. - Kansbiljetten 27J - 27! Amortisatie-Syndic. g5 - g5* 5§ pet. - Handel-Vlaatschappij 179J-179! Dito Leening i3 m. - Schatkist-Biljetten - Rhijn Spoorweg - Lcening 1H37 Losr. 98® 99 t'raosche 3 pet. - Engelsche gecons 4 Rusland, Jtope C. io4jj- io4£ Leening io4J-io5 Idem Inschrijvingen SpanjeArdoin 98 - 694- 19J 98J 70 '9! Oostcnr.Go/l.& C, 4 pet. g4 - 94J Melalick - Rruissen 1832. f 127 -127J Denemark. N. Lond. - Napelsche cerlificat. - Middelprtjzes van de volgende Grases enz. 20 3° 75 00 Middelburg, 2 Mei 1839. Tarwe, de Nederlandsche Mudde 10 R°gSe- 7 Gerst, - 4 Groene Erwten- 7 Zetting van het Brood. Tarvvenbrood 't Nederlandsch Pond 19 j Cts Roggenbrood, 15^. (getrouwd L. J. de KOK Middelburg met den 10 Mei 1839. J. P. van den BROEKE. Deze dient tot algemeene kennisgeving aan Begunstigers, Vrienden en Bekenden, 7.00 binnen als buiten de Stad. J)en 8 Mei 1839 overleed te Vlissingf.n de Wel-Eerw. Heer ADRIAAN UYTTENHOOVEN, Emeritus-Predikant van Brouwershaven. \7lissingen den 8 Mei 1829. Heden morgen overleed alhier zeer subiet, ROSETTA van DUURENgeliefde Echtgenoot van JACOB CHRISTIAAN DUTILH. J-Jeden avond omstreeks 9 ure trof mij de gevoeligste slag mijns levens, daar het den Almagtigen behaagde, mijn' veel geliefden Man M. DU1VEWAARDE in den ouderdom van negen-en-veertig jarendoor den dood van mij af te rukken. Middelburg Wed. M. DUIVEWAARDE den 8 Mei 1839. geb. Groeneweege. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving zoo binnen als buiten de Stad. ]Vlet warme dankzegging aan God vierden heden niet alleen wij maar vierde ook blijkbaar met ons deze gansche Gemeentehet Vijftigjarig Huwelijks-Feest van onze waarde Ouders, ADRIAAN de BRUYNE Oud Burgemeesteren JOZINA de ZOUTE beide oud 75 jaren. Kadzand Uit naam der Kinderen, den 3 Mei 1839. ADRIAAN, PI ET ER en 1ZAAK de BRUYNE. Men zal óp Dingsdag den 14 Mei 1839, op de Zuid zijde van den Dam, Wijlt G. No. 54, ten overstaan van den Notaris Mr. A. van de Graftverkoopen eenige Mahonij- houten en Eikenhouten MEUBELEN waaronder twee Ka binetten een BufetColies- en andere Tafels, Stoelen met zwarte Zaten, eene groote bruine Eikenhouten Mangel en Pers, eene dito Kas, eene Galerij-Bank, een Vloer-Lanta- ren eene Klok en Pendule, Spiegels, Bloemvazen en Stol pen twee Dordsche Schouwen eene moderne Canapé twee Ledikanten met Beddenwaaronder een schoon tien kwarts zoo goed als nieuw, en eene Matras, Meubel- en Valgordijnen, een Smirnasch en andere Tapijten, Matten, Roomkleur, Glas-, Koper, Tin, IJz.er en wat meerder zal bevonden worden. Deze Goederen zijn niet meer te zien. Men zal op Zaturdag den 25 Mei 1839, des morgens 0111 half tien ure precies, ten overstaan van den Notaris Mr. Adriaan van de Graft en getuigen, aan de ZAAGMOLENS buiten Middelburgpubliek presenteren te verkoopen eene partij GEZAAGDE HOUTWAREN, bestaande in 4 115000 stuks Dennen en Greinen Achterdeelen 2 3000 dito Scha len 2000 dito Schrodeneene partij Greinen Dekdeelen voort eene partij Dennen en Greinen Rouwe Deelen, van 0,022, 0,028 en 0,034; zullende de volgende alle u tout prix verkocht wordenalseene partij Dennen Hartige Dee len van dezelfde dikteGreinen Ribben van differente dikte, lang 6,80 tot 8,30, Eiken dito, Eiken Deelen en Platen van diverse afmetingen; eene mooije partij Eiken Schutsel-, Mestput- en Beschoeijings-Palen alsmede eene aanzienlijke partij Kolders. Alle welke Houtwaren drie dagen voor de Verkooping, in den Polder van voorschreven Molenster bezigtiging genum merd zullen liggen met 1,2,3. enz. Die aan gemelden Notaris nog gelden zijn verschuldigd wegens gehoudene Koopdagen worden ernstig aangemaand hun verschuldigde ten spoedigste te komen voldoen. Bh deze wordt nogmaals aangeboden een geschikt Lokaal om TOONEEL-VOORSTELLINGEN te geven gedurende de Kermisdagen te IJZENDIJKE; hetzelve is breeder om schreven in de Midd. Courant van 30 April 11. No. 52 Adres bij .7. S/urm, te IJzendijke. Brieven franco. Br wordt gevraagd binnen deze Stad KOST en IN WONING bij fatsoenlijke Burger Lieden, voor een eenig Heeradresonder de Letter J. L. B.bij de Uitgevers dezer Courant. Men verlangt ten spoedigste eene gemeubeleerde BENE DEN-VOORKAMER adres bij de Uitgevers dezer Courant. B'i den Kuiper ,7. van den Broeke Zoon zijn te beko men FILTERS tot zuivering van Water, van Hout of Steen. J. T VERBAARSCHOTT Heeren en Dames Kapper, in de lange Noordstraat, Wijk C. No. 30, te Middelburg, berigt het geëerde Publiek dat hij de Affaire heeft overge nomen van Madame Picatalsmede al de PARFUMERIEN tot dit vak behoorende waaronder bet gerenomeerde Eau de la belle véromiier pour liser les Bandaux des Dames echte Rovvlands Macasser-Oil verscheidene fijne Pnmades om het Haar zwart te maken en te conserverenbenevens een veritabel Haarwasschend Water, dienstig voor het uit vallen der Haren, dat geene verdere aanprijzing behoeft biedt zich alzoo aan, in alles wat tot dit vak behoort, in de gunst van het geëerde Publiek maakt en vermaakt ook alle soorten van Zijden en Haren Dames Toeren tot civilé prijzen. Berigt verder dat Mejufvrouw Verbanrsc'tott uasclu alle soorten van Dames Stroo HOEDEN, k 50 cents, ver maakt en repareert dezelve, alsmede alle soorten van Zijden en Baleinen Capot-Hoedentot civile prijzen. J. VIOTTA heefc met deze de eer het geëerde Publiek te* berigten dat hij uiterlijk tot en met Vrijdag den 17 de zer blijft uitgepakt, op de Achterzaal der Socieceic de Vriend schap., in den Langendelft is op nieuw voorzien van ver scheidene GOEDEREN, welke hij gedurende zijn verblijf voor een buitengewoon civilen prijs zal verkoopen beveelt zich in het aandenken zijner geëerde Begunstigers. Van stonden aan wordt gevraagd een HOEFSMIDS KNECHT, behoorlijk het Boeren Smeewerk verstaande, van goed gedrag, voor een jaar vast werk begeerende als tweede Knecht, bij Joh. Boone op 't Nieu we-Dorp in Zuidbeveland. J^oor toeval eene bekwame WERKMEID, goed kunnen de naaijen en met Kinderen omgaan, benoodigd bij Mejuf vrouw HisserLett. L. No. m. Met half Mei benoodigd eene MEID, bekwaam om met den Pot om te gaan van goede getuigschriften voorzien adres bij de Uitgevers dezer Courant, J7ene MEID benoodigd, die met de Pot en Waseh kan omgaan adres bij de Uitgevers dezer Courant. ]7en Burger Mensch biedt zich aan als SCHUURSTER adres bij de Uitgevers dezer Courant. Afvaart-uren in Mei 1839. van Botterdam Zaturdag 1 t voorm. Maandag 13, Woensd. 15, Zaturdag 18, Maandag 20, Woensd. 22, Zaturdag 25, Maandag 27, Woensd. 29, - van Middelburg Zondag 12, voorm. io|ur. Vrijdag 17, Zondag 19, 3 Dingsdag 21, Vrijdag 24, 8 Zondag 26, Dingsdag 28, +Vri.idag 31, 3 r. 4 '>2 3 4 5 Van VL1SS1NGEN en BRESKENS vertrekt in de maand Mei op de volgende uren van Breshens Zaturdag 11 voorm. »if ur. Zondag 12, niet varen. Maandag 13, namidd. I van Vlissingen Zaturdag 11, voorm. 1 ofur. Zondag 12 niet varen. Maandag 13, middag 12 Dingsdag 14, i2f Woensd. 15, namidd. if Donderd. 16, 2 Vrijdag 17, 2i_ Zaturdag 18, 3* Dingsdag 14 Woensd. 15, Donderd. 16 Vrijdag 17, Zaturdag 18, l; 4s Van VLISSIN GEN naar NEUZEN en terng. Zondag 12, voorm. io§ ure. Terug namiddag ijure. ter drukkerij van de gebroeders abrahams.

Middelburgsche Courant | 1839 | | pagina 2