MIDDELBUHGSCHE r,'ü^:tór.r'! COU II A N'T. N°- 54. Zaturdag 1839. 4 Mei. li# vO'^ <Ê)cirijïï bctr iUatett cu ®cwt0tc». GEDEPUTEERDE STATEN VAN ZEELAND, flubUcatictt. £ïöuct*tcutic. MEUWSTIJMNGEN. SDuitöcïtlrtub. «s yy De abonnements-prijs dezer Courant is ƒ2,75, voor drie maanden, en franco per Post 5, De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen, en de beta ling geschiedt comptantof bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Aducrtentien behoort te geschieden des morgens v<5dr 10 uren indien nien dezelve in het eerst uit te geven No. wil geplaatst hebben. De Advertentien worden berekend tegen 22 Cents de regel, met uitzondering van Huweüjks- Geboorte- en Doodbekendmakingen waarvan de prijs van één tQt 7.cs regels is/ i,5o en voor iederen regel daarboven 22 Cents. Dezelve moeten niet op zegel geschreven zijnajzoo het regt van zegel wordt betaald. lil aanmerking nemende, dat, naar aanleiding van Zr. Ms. besluiten van den 30 September 1819 {Staatsblad 1:0. 49), en van den 20 Maart 1827 Staatsblad 110. 13), jaarlijks een Herijk van al de Nederlandsche Maten en Gewigten, welke in omloop zijn gebragi en in den handel gebruikt wor den behoort plaats te hebben Gelet op het Reglement op den Herijk in deze Provincie van den 15 Febrtiarij 1822; Gezien de missives van Zijne Exc. den minister van Bin- nenlandsche Zaken, van den 3 December 1837, no. 217 en 15 April jongstleden 110. 191, 2de afdeeling BESLUITEN: Art. 1. De Herijk over het jaar 1839 van de Nederland sche Maten en Gewigten, welker gebruik in het vorige jaar verpligcend is geweesten mitsdien van alle Gewigten Lengte-Maten, Inhonds-Maten voor drooge waren, Vocht- Maten voor den handel in het klein en in het groot, mits gaders van de Wisse, zai in het iste, 2de, 3de en 5de District der Provincie worden aangevangen met den 15 Mei aanstaande en gesloten op den 15 Augustus daaraanvolgende, en wordtzoo veel het 4de District aangaatbij ontsten tenis van eenen Arrondissements-ijkertot nadere beschik king verschoven. 2. De letter U zalovereenkomstig de eerstgenoemde der bovengemelde aanschrijvingenvoor de ijldetter gedurende dit jaar gebezigd worden, en op al de geijkt of herijkt wor dende Maten eti Gewigten, benevens het bijzondere merk van den Arrondissements-ijker, worden afgedrukt of inge brand. 3. De Arrondissements-ijkers zullen, overeenkomstig art. 5 van voorschreven Reglement, behalve in de plaats hunner woning, nog in zoodanige Gemeenten van derzei ver Arron dissement tot den Herijk vacerenais nader door ons zullen worden aangewezen en op de dagen gedurende welke zij niet in de Gemeenten buiten hunne woonplaats vaceren, ten minste gedurende vier uren daags; hunne Kantoren geopend houden om aan de Ingezetenen gelegenheid te geven tot de verificatie hunner Maten en Gewigten. 4. Zij zullen van de uren, waarop hunne Kantoren zullen geopend zijn, mitsgaders van de dagen op welke zij, uit hoofde der vereischte vacatiën in andere Gemeentenniet tot den Herijk der Maten en Gewigten te hunnen Kantore zullen vacerenaan Burgemeesters en Wethouders hunner woonplaats kennis gevenwelke daarvan door publicatie en door insertie in de Stedelijke of in de binnen derzelver Stad meest gelezen wordende Courant, aan de belangheb benden zullen doen kennis dragen, {Het vervolg hierna BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG gezien een besluit van den Staatsraad Gou verneur dezer Provincie, van den 18 der vorige maand {Pro vinciaal Blad no. 31), brengen bij deze ter kennisse der In- en Opgezetenen dezer Stad en Ambachten, dat sedert den 1 April 11. de Kantoren van bijzondere bewaringen van bet Kadaster in deze Provincie hebben opgehouden te be staanen de stukken, behoord hebbende tot het gewezen Kantoor te Oostburg naar Middelburg en die van Hulst naar Ooes zijn overgebragten dat alsnu in de hoofdplaats van ieder Arrondissement, en dus te MiddelburgGoes en Zierikzee is gevestigd een Kantoor van Bewaring van de Hypotheken en het Kadaster. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 3 Mei 1839. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M, B E C I U S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennis van alle belang hebbenden dat de Kohieren van de Personele Belasting de zer Gemeente Dienstjaar 18JA No. 9, 10 en 11, bene vens het Suppletoir Kohier van het Patentregtvoor het 3de Kwartaal i&|A, door den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie executoir zijn verklaard, en ter invordering aan den Heer Ontvanger der Directe Belastingen zijn ver zonden. En opdat een iegelijk hiervan kennis drage zal deze wor den afgekondigd, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 3 Mei Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. B E C I U S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG gezien een besluit van den Heer Staatsraad Gouverneur, van den 15 April 1839 {Provinciaal Blad no. 29), brengen bij deze ter kennis van alle belanghebbenden: 1. Dat mee het primitief beschrijvingswerk voor de Belas ting op het Personeelvastgesteld bij de wet vat^ den 29 Maart 1833 {Staatsblad no. 4), in deze Stad een aanvang zal worden gemaakt op Maandag den 6 Mei aanslaandeen alzoo de aan de In- en Opgezetenen uit te reiken Beschiij- vings-Biljettenmet den achtsten dag daarna, van vvege den Ontvanger der Directe Belastingen zullen worden opge haald. 2. Dat op den voet bij art. 29 3 der wet vastgesteld door het Stedelijk Bestuur zijn benoemd, om als Tegen- schatters van de zijde der Belastingschuldigen ingeval van herziening van het aangegeven bedrag der Huurwaarde of aantal Deuren en Vensters of Haardsteden te dienen, de vijf navolgende Personen als Marinus Kempe JerasJacobus SoniusPieter Bemardus Thomas Francella Christiaan Jo- seph van Hall en /h ij Schijf. En zal deze worden afgekondigd mitsgaders in dezer Stads- Courant geplaatst. Gedaan een Raadhuize der Stad Middelburg, den 3 Mei 1839. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. B E C I U S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG verwittigen de belanghebbenden, dat, volgens eene door den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provin cie, bij besluit van den 22 Apiil 1839 {Provinciaal Blad No. 37)medegedeelde lijst der bevoegde Hengsthouders in deze Provincie, over het jaar 1839, als zoodanig voor het eerste District zijn opgegeven de navolgende Personenals Adriaan Braatte Ritthem. Abraham Krijgerte St. Laurens. Pieter Geschierete Grijpskerke. Pieter Duivekotte Serooskerke. Adriaan Bliekte Nieuwland. Middelburg, den 3 Mei 1839. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Ilun Edel Achtbare, A. M. B E C I U S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG maken bekend dat op Donderdag den 16 de zer maand, des middags ten twaalf ure, in eene der Zalen van het Raadhuis, in het openbaar zal worden aanbesteed: Het herstellen der Steenen Muur van den Noord-Oostelijken Vleugel aan de Noord-Binr.cnbrugalsmede eenige her stellingen aan het Landlioofd d»r Zuidzijde van ge noemde Brug, met de leverantie van al de benoodig- de Materialen, Gereedschappen, Arbeidsloonen enz. Mitsgaders op dienzelfden dag, na den afloop van boven staande Aanbesteding: Het gedeeltelijk vernieuwen van 22 strekkende Ellen Hou- ten Beschoeijing, op den Korendijk binnen deze Stad met de leverantie van alle beneodigde Materialen ArbeidsloonenWerktuigen, Gereedschappen, enz. Alles op de voorwaardenwelke van heden ter lezing zullen leggen bij den Stads-Architectdie daaromtrent de noodige inlichtingen verschaffenen op Maandag en Dings- dag te voren, des voormiddags, de noodige aanwijzing in loco zal doen. Middelburg, den 3 Mei 1839. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Ilun Ed. Achtbare, A. M. B E C I U S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad SLUIS, zullen op Maandag den 13 Mei 1839, des namiddags ten één ure, ten Raadhuize aldaar, overgaan tot de openbare Aanbesteding van eeltige herstellingen aan het Stadhuis en den Toren, waarvan het bestek en de voorwaarden van aan besteding van heden af dagelijks (Zon- en Feestdagen uit gezonderd)des voormiddags van 10 tot 12 ure, ter Secre tarie voor een ieder zullen ter inzage liggen. Sluis, den 13 April 1839. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. B. BEK AAR Vt. Ter ordonnantie van dezelve, J. BEK AAR, Secretaris. De Nederlandsche Godsdienstige Israëlitische SCHOOL COMMISSIE voor het Ressort Middelburgbrengt bij deze ter kennis van de Begunstigers van het Instituut van Onderwijs Chesed Negnurw, dat op Maandag den 6dezer, des morgens ten 10 ure, zal worden overgegaan tot het af nemen itf de Schoolvertrekken van het gewoon jaarlijksch onderzoek der bij dat Instituut onderwijs genietende Kinde ren, en dat, op den voet van vorige jaren, toegang zai worden verleend aan hen welke dit examen mogten willen bijwonen. De School-Commissie voornoemd, Middelburg, den 1 Mei 1839. Namens dezelve, Het Lid en Secretaris S. W. PRAAG. BERLIJN den 25 april. De voorjaars-oefeningen onzer militairen zijn op den 21 tot 25 mei bepaald. Alleen het garmzoen van Potsdam zal daaraan deel nemen en waar schijnlijk zullen er geene zoogenaamde veld.manoeuvres plaats lebben, dat wil zeggen, geene zoodanige, waarbij spiegel gevechten worden gehouden. Daarentegen zuilen er groote parades en exercitien in massa plaats hebben. Het gerucht, dat Z. K. H. de Grootvorst troonopvolger van Rusland her waarts zal komen om de voorjaars-oefeningen onzer troepen bij te wonen verlevendigt zich op nieuw. De ongesteldheid van H. K. H. onze beminde kroon prinses bestond in het lijden aan eene beklemde breuk, wel ke eene hoogst smartelijke operatie noodzakelijk maakte die hoogstdezelve echter met de meeste standvastigheid heeft doorgestaan, doch ten gevolge van welke kunstbewerking, II. K. H. gedurende 48 uren in levensgevaar verkeerde. De beroemde heelkundige dr. Diejferbach verrigtte de operatie, en zal naar men zegtbehalve de daarvoor bekomen 200 Fredrichs-d'orook nog eene ridderorde ontvangen. FRANKFORT den 28 april. Volgens de jongste brie ven uit Berlijn zouden de persoonlijke onderhandelingen met den aartsbisschop van Gnezen en Posen den gewensch- ten uitslag niet gehad hebben en de prelaat binnen weinige dagen die residentie verlaten. Het vervolg van het antwoord der Pauselijke regering op de bewuste Pruissische staatstukken bevat niet minder ster- I ke uitdrukkingen dan den reeds medegedeelden aanvang. Ten slotte volgt eene dogmatische en historische verdedi ging der handelwijze van den aartsbisschop van Gnezen en Posen, en zijner onderhoorige geestelijkheid, ten opzigte der gemengde huwelijkenen een uitvoerig verslag der on derhandelingen over de Keulsche zaken, tusschen den II. Stoel en den Pruissischen gezant, den heer Bunsen zoo als ook, na het vertrek van dezeD uit Rome, met den zaak gelastigden baron von Buch. DUSSELDORP den 28 april. Thans ziet, onder dag- teekening van den 26 maart II.het lichthet besluit des konings van Pruissen, behelzende het antwoord van Z. M., op de door den vijfden landdag der stenden van de Rijn provincie gedane voorstellen. Daarin geeft Z. M. zijne te vredenheid te kennendat genoemde stenden zich ijverig hebben bezig gehouden met de overweging der aan hunne beraadslagingen onderworpene aangelegenheden, en dat zij daarbij lofwaardige gezindheden van trouw en gehechtheid aan hoogstdeszeifs persoon hebben aan den dag gelegd. Wan neer," aldus leest men verder in dit staatsstuk, „nadien tijd, kwaadwilligen, vooral vreemdenpogingen hebben aan gewend om die trouw te verzwakken de zaden van twéedragt in de harten onzer getrouwe onderdanen uit te strooijen en zelfs het heiligste, dat den mensch gegeven is, tot dat oogmerk te misbruiken zoo hebben wij daarover levendige smart gevoelddoch onze overtuiging van de voortduring dier gezindheid is geenszins daardoor aan het wankelen gebragt. Vast besloten hebbende, de door God ons verleende landsheerlijke regten tegen aanmatigingen van welken aard ook nadrukkelijk te handhaven, en de wetten krachtig te beschermen, hebben allen, die liet wagen mogten, gene aan te tasten, of deze te schenden, de gestrengheid der ge- regtigheid te duchten. Wij herhalen inttisschen gaarne aan onze getrouwe onderdanenvan welken stand of geloof zij ook mogten zijn, de verzekeringen, welke wij hun bij het in bezit nemen der Rijnprovincie gedaan hebben. Dat zij er zich dan ook op verlaten, dat de regten van ieder een zul len beschermden het minst van allen de schending der godsdienstige vrijheid zal geduld wordenf en dat zij met ons te zamen aartoe weikzaam zijn, dat de geest van echte Ciristeijve vei draagzaamheidin welken de verschillende geloofsgenooten sinds eeuwen broederlijk met elkander ge- leefd he en, verder onder hen heersche. Wederzijdsch ver- trouwen en eendragt zullen dan de voortduring der inwen dige welvaart verzekeren." Hierop volgen de eigenlijke antwoorden des konings op de verklaringen der stenden, becreffende de hun voorgedra- gene ontwerpenwelke meerendeels van plaatselijk belang zijn doch waaronder men opmerkt de navolgendetot op schrift dragende: Wetgeving aangaande het sluiten der kif

Middelburgsche Courant | 1839 | | pagina 1