MIDDELRURGSCHE C O A IV' m M°- 29. Donderdag 1839. 7 Maart. V£. c> justificatie. jftcbeciattbscfcc tSjanbcl-jtlaatscïtaiJjjij. £latibe0tebitig. 1 ficbcrlattbötlic ^atibef^aat0(lta|)))ij. merrien-keur. NIEUWSTIJDINGEN. &3uit0rfUanb. JTaufcrijk. Hebcrlatibcn. Dc abonnements-prijs deter Courant is 2 j5 voor drie maanden, en franco per Post 5. De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen, en de beta ling geschiedt comptant, ol bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vdrir jo uren indien men dezelve in het eerst uit te geven No. wil geplaatst hebben. De Advertcnticn worden berekend tegen 22 Cents de regel, met uitzondering van Huwelijks- Geboorte- en Doodbekcndmakingen waarvan de prijs van één tot zes regels is f i,5o en voor iederen regel daarboven 22 Cents. Dezelve moeten niet op zegel geschreven zijnajzoo het regt van zegel wordt betaald. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND, brengt bij deze ter kennis van de belangheb benden dat door het Departement der Opperhotitvesterij voor de Noordelijke Provinciënmet overleg van Hun Ed. Groot Achtbare de Gedeputeerde Statenis bepaald het navolgende 1. Dat de Jagt op Ganzen en Eendvogels binnen deze Pro vincie op den 10 Maart aanstaande zal gesloten zijn, ter wijl die op Watersnippen tot den 1 April daaraanvolgende wordt open gelaten; met dien verstande echter, dat de laat ste wat de Publieke Jagt aanbelangt alleenlijk geopend blijft op het water, langs de Stranden en Oevers van Water plassen en op lage moerassige Landenen bepaaldelijk is gesloten in en langs Bosschen alsmede op Bouw- en Wei landen tot het gewone jagtveld beboerende. 2. Dat, gedurende de sluiting bij de voorgaande bedoeld het rapen of zoeken van eijeren van Eendvogelsanders dan op eigen of gehuurde gronden grienden of rietveldenzal verboden zijn. 3. Dat de Visscherij binnen deze Provincie, van den 15 Maart aanstaande tot en niet den 31 Mei daaraanvolgende, zal gesloten zijn na welk tijdstip dezelve op de gewone wijze weder zal mogen worden uitgeoefend; terwijl de Vis- schers van beroep de door hen vóór den aanvang der slui ting gevangen' Visch tot op den 1 April aanstaande, zullen mogen verkoopen. Dat van deze sluiting is uitgezonderd de Palingvisschery, welke echter gedurende den gesloten Vischtijd niet anders dan met Aalkorven van wisschen of teenen gevlochten en met het Kruisnet zal kunnen uitgeoefend wordenvermo gende nogtans die Vischtuigen alleen daar te worden gebe zigd, alwaar het gebruik derzelve niet volgens de Policie- Reglementen is verboden. 4. Dat een ieder die zich aangaande het bij de voorgaan de eenige overtreding mogt veroorloven, tot de straffen bij de wetten bepaald zal worden vervolgd. En zalten einde niemand hiervan onwetendheid voor- wendedeze worden afgekondigd en aangeplaktwaar zulks gewoon is te geschiedenmitsgaders in het Provinciaal Blad geplaatst. Middelburg, den 4 Maart 1839. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VREDENBURCH. De DIRECTIE maakt bekenddat de VOORJAARS VEILINGEN der Maatschappij van 1839, zullen gehou den worden op de dagen en plaatsen, en bestaan zullen uit de artikelen en hoeveelheden hieronder gemeld Te AMSTERDAMop Woensdag den 13 Maart 1839: 106,085 Balen en 343 Vaten Java KOFFIJ, liggende aldaar. 9>983 Java KOFFIJ1, liggende te Middelburg. Te ROTTERDAMop Maandag den 18 Maart 1839 81,477 Balen en 45 Vaten Java KOFFIJ, liggende aldaar. 8,362 Sumatra KOFFIJ, 11,428 en 400 Vaten Java KOFFIJligg. te Dordrecht, Te AMSTERDAM, op Donderdag den 28 Maart 1839 660 Vaten NOTENMUSCAATliggende re Amsterdam. 500 H5 100 120 60 6 Rotterdam. Amsterdam. Rotterdam Amsterdam. Rotterdam. Amsterdam. Rotterdam. Amsterdam. dito FOELIJ, dito Amboina NAGELEN, dito dito Kisten NOTEN-ZEEP 2 dito 22 Pakken en 1 Kanasser Java KANEEL De Maatschappij geeft bij deze aankondiging de verzeke ringdat zij vóór hare gewone Najaars-Veilingen geen an dere Koffij en Specerijen dan de bovengemelde partijen aan de markt zal brengen onder voorbehoud alleen om met betrekking tot de Koffij opgemelde hoeveelheden te ver meerderen met de ladingen die tijdig genoeg mogten aanko men om daarbij gevoegd te kunnen worden doch met be paling tevens, dat deze vermeerdering in geen geval 50,000 Balen zal te boven gaan. De Monsters van de voormelde thans aanwezige Koffij, zullen op Vrijdag den 22 Fcbruarijen die van de Spece rijen op Vrijdag den 1 Maartverkrijbaar zijnterwijl de Notitien met de Veil-Conditien in tijds zullen worden uit gegeven. Amsterdam, den 7 Februari 1839. VAN DER HOUVEN, President. KOOY Directeur, fungerend Secretaris. De REGERING der Stad AXEL, zal, op Dingsdag den 19 Maart aanstaande, des namiddags ten drie ureten Stadhuize aldaar, overgaan, om, voor den tijd van Zeven achtereenvolgende jaren ingaande den eersten iyiei dezes jaars, publiek te Verpachten: de Stads KOÖRN-WIND- MOLEN met de daarbij behoorende WONING waarvan de Conditiën ter inzage van een ieder aclu dagen te vo ren ter Stads Secretarie zullen zijn gedeponeerd. Gedaan ten Stadhuize te Axel, den 22 Februarij 1839. Burgemeester en Wethouders der Stad Axel P. A. VAN DISHOECK. Ter ordonnantie van dezelve, De Stads-Secretaris J. J. van DORTMONT. De DIRECTIE maakt bekend dat, ingevolge de voorbe- houding bij hare aankondiging van den 7 dezer gemaakt, de ter Verkoop aangeslagene en gespecificeerde partijen Koffij met de volgende hoeveelhedeu zullen vermeerderd worden als De Veiling op Woensdag den 13 Maart 1839, te Amster dam met 24,988 Balen en 550 Vaten Java KOFFIJlig gende aldaaren de Veiling op Maandag den 18 Maart 1839 te Rotterdam, met 21,688 Balen en 400 Vaten Java KOF FIJ, liggende aldaar; zullende de Monsters van deze Koffii voor zooveel zulks blijken zal noodig te zijn, op Woensdag den 6 Maart verkrijgbaar worden gesteld. Amsterdam, den 28 Fcbruarij 1839. VAN DER IIOUVEN President. KOOY, Directeur, fungerend Secretaris. De COMMISSIE van LANDBOUW in ZEELAND brengt ter kennis der daarbij belanghebbenden in de Provinciedat op Zaturdag den 9 Maart aanstaande, des morgens ten 10 ure, in den Tuin vgn het Schuttershof St. Joris, te Middel burg, de keuring, voor dit jaar zal plaats hebben van nim mer gedekte Inlandsche vierjarige MERRIEN, welke de Eigenaars zouden verlangen door den Hengst uit 's Rijks Stoeterij te doen dekken ter bekoming eener Premie van ƒ75. Zij die hunne Merrien ter keuring willen aanbieden worden verzocht om, vóór den 9 Maart, daarvan kennis te geven aan den ondergeteekendein de Bogaardstraat Wijk D. No. 36. Middelburg, den 28 Februarij 1839. Uit naam der Commissie J. II. LIEBERT, Secretaris. De COMMISSIE van LANDBOUW in ZEELAND, brengt ter kennis der belanghebbenden, dat de DEKHENG- STEN in het District Walcheren welke voor het jaar 1839 zijn goedgekeurd, behooren aan: A. Braat, te Ritthem A. Krijger, te St. LaurensP. Geschierete Grijpskerke P. Duyvekot, te Serooskerke, en A. Bliek, te Nieuwland zijnde aan P. Duyvekot de premie van f 25 wegens den besten bruinen Hengsttoegekend. Middelburg, den 4 Maart 1839. J. H. LIEBERT, Secretaris. FRANKFORT den 27 februarij, De Pruissische troe pen zijn werkelijk naar de Belgische grenzen in beweging, en is daarvan den 20 dezer de voorhoede, bestaande uiteen bataillon des cSsten regements, met een detachement uhlanen, te zamen ruim 110e man, te Aken aangekomen. Met dat al moeten ten gevolge van de gunstige stemming in Bel- giein de verordende troepen-bewegingen reeds beperkin gen bevolen zijn. Te Napels is het vondelingshuis grootendeels afgebrand waarbij 23 kinderen ellendig in de vlammen omgekomen zijn eene mindie wanhopend met twee kinderen in de armen uit een boven-venster sprongkwamen daarbij mede alle drie om het leven. Ook zijn van de spuitgasten er drie van eene boven-verdieping naar beneden gestort en dood van on der het puin gehaald, Sedert het begin der vorige maand is de rust die te Konstantinopel heersebte door eene ongemeene drukte ver vangen en beeft alles aldaar weder een zeer oorlogzuchtig aanzien verkregen. In allerijl zijn troepen naar Azia afge zonden en bij alle gezantschappen heerschte eene groote beweging. Vrij algemeen vreesde mendat het eindelijk tot eene vredebreuk tusschen de Porte en Mehemed-pacha ko men zou, en voegt er bij, dat de sultan persoonlijk zeer ge neigd tot oorlog wezen zou. Ten gevolge daarvan zouden de Engelsche en Fransche gezanten schepen ontboden heb ben, om de eskaders der beide natiën in de Middellandsche zee te versterken. PARIJS den 2 maart. Eindelijk zijn wij de ontknooping der verkiezingen nabij. Van heden morgen af heeft de stem- ming plaatsen allen pogen den triomf hunner meeningen te verzekerendoor het aanbevelen der candidaten op welke zij hunne keuzen gevestigd hebben. Men zou eenen toe stand, als deze, het best kunnen schilderen met de woor den van Karei VI, in het stuk van Perinet le ClercIk zie rondom mij niets anders dan partijen en hartstogten. "De zen roepen leve ArmagnacDe andere roepenleve Bour gogne! Wie zal dan eindelijk eens roepen: leve Frankrijk!" Dezen avond zal men de organisatie der bureauxen mor gen de vérkozen afgevaardigden kennen. Het ministerie en de oppositie rekenen beide op den triomf. De laatste echter zal hier waarschijnlijk het onderspit delven. De candidaten in de 14 arrondissementen van de Seine voor liet ministerie zijn: JacqueminotJ. LefebvreDecan Pe- pin Lehalleur MichelMichaudBendin Locquet Jus- sieu Boulay PreschezDarblay en Pelletier. Die van de coalitie zijn; Odillon BarrotLaffitte, leGentih, Gan. neron Sa Verte CarnotMoreau BethmontGalis La- myDemontsCochinGarnon en Las Cases, (përe.) Het behoeft niet gezegd te worden, dat de candidaten van het ministerie tot de 221en die der coalitie tot de 213 be hooren. 's GRAVENHAGE den 4 maart. In de zitting van de Tweede Kamer der Scaten-Generaal van heden heeft Zijne Exc. de minister van buitenlandsche zaken eene staatkundige mededeeling gedaan. Zijne Exc. verhaalde wat er sinds het laatste verslag, op den 12 december 1838, was voorgeval len nopens de beantwoording van de nota der Nederland- sche Regering van den 14 maart jl.strekkende om tot de regeling van het Nederlandsch-Belgisch vraagstuk te geraken. Op het .einde des afgeloopen jaars deed zich de uitkomst de zer raadplegingen wel eenigzins vermoedenmaar waren zij geenszins gekomen tot die rijpheid, om te veroorloven, dat men in bijzonderheden ten aanzien van het officieus verhan delde kon treden. De slotsom dier raadplegingen is geweest, dat de gevolmagtigden der vijf mogendheden, te Londen ver- eenigd den 23 januarijaan den Nederiandschen gevolmag- tigde de stukken hebben doen toekomen, welke bereids be kend zijn, als: j°. een ontwerp van traktaat tusschen onzen Koning en de vijf groote mogendhedenen 20. een ander ont werp van verdrag tusschen onzen Koning en den Koning der Belgen, met de daarbij gevoegde papieren. De minis ter deed opmerken, dat eene vergelijking van het traktaat der 24 artikelen, dezerzijds aangenomen, met het thans voorgesteld wordende, onderscheidene belangrijke afwijkin gen behelsdeen dat de vermindering van het Belgisch aan deel in de schuld, het gemis van den achterstand en de be palingen betrekkelijk de Schelde geenszins op eene evenre dige wijze door de bepalingen betreffende het syndicaat wer den opgewogen. Intusschen vermeende de Nederlandsche Regering te moeten toegeven. Zij toch had steeds het be lang van het Vaderland op het oog gehad, lette op den on- gunstigen staatkundigen toestand van geheel Europa, op de ongestoorde handhaving onzer regtenop de materiele belan gen des Lands, en vermeende dat de drang der omstandig heden meaebragt, dat zou worden opgegeven hetgeen niet meer bereikbaar was. Den 4 februarij heeft de Nederland sche Regering aan de Londensche conferentie hare toetreding bekend gemaakt. Dienzelfden dag heeft de Londensche con ferentie haar van de ontvangst kennis gegeven en verklaard onmiddellijk aan Belgie kennis van die toetreding te zullen geven. Intusschen heeft de Nederlandsche Regeringeen blik wer pende op de veelvuldige krijgstoerustingen in Belgie ver meend zich niet te kunnen onthouden van het nemen van eenige maatregelen van voorzorg. Die maatregelen waren door de door Belgie aangenomen oorlogzuchtige houding zeer noodzakelijk geworden, zoozeer dat de Staten-Generaalop het einde des jaars 1838 bij de toen gehoudene beraadslagin gen zelfs de aandacht der Regering daarop gevestigd hebben. Ten einde alle noodelooze uitgaven voor te komen en zelfs den schijn van oorlogzuchtige bedoelingen te vermijdenbe paalde zich de Nederlandsche Regering tot het nemen der maatregelen welke door de omstandigheden dringend nood zakelijk gemaakt waren. Middelerwijl gaf de Londensche conferentie de vrees te kennen dat de nabijheid der beide legerbenden ligt tot eenige botsingen zou kunnen aanleiding gevendie vermeden behoorden te wordenwelke wensch ook door de Nederlandsche Regering gedeeld werd. Hierover werden eenige nota's gewisseld. De Londensche conferentie drong er op aan, dat de troepen van de uiterste grenzen zou den worden teruggetrokken. Den 11 februarij gaf de Ne derlandsche gezant te Londen de heer Dedelkennis, dat aan d.t verlangen der Londensche conferentie zou worden vol daan. Den 12 februarij wendde zich de Londensche confe rentie andermaal tot de Nederlandsche Regering in eene nota waarbij de conferentie verklaart eenige inlichtingen van de Belgische Regering te hebben ontvangen nopens de verster king der krijgsmagt aan beide zijden waartoe de Belgische regeringten gevolge van gclyktcordgcin Nederland ver-

Middelburgsche Courant | 1839 | | pagina 1