ülcbevianbcn. ZEETIJDINGEN. ADVERTENTi EN. De Erfgenamen van wijlen den Heer A. E. F. du Bosch ■zullen, door het ministerie van den Notaris S. H. van Dig gelen, residerende te Axel, op Woensdag den 13 Februarij 1839 des voormiddags ten 11 ure, ten Huize en Herberge van Jud. de Regterte SAS-VAN-GENTin het openbaar bij opbod verkoopen LEES HIER De ondergeteekende maakt bekend dat hij weder voor zien is van een extra mooi assortiment GOEDEREN, be staande in de volgende artikels: Koets- en Tilbury-Tuigen Engelsche Zadels, Tuin-Zadels voor Dames, Rij-Hoofdstel- len, extra mooije Zwepen, Karbatsen Paarde-DekensSpo ren, Stangen, Stijgbeugels, Reis-Koffers en meer artikelen te veel om te melden. P. J. van de VELDE. Te koop vijfcig Wissen extra zwaar geslagen gaaf hard Olmen VAAM HOUT, k zeven Gulden 30 Cents per Wisse, vrij van alle belasting en vrij thuiste bevragen op de Hee rengrachtM- 37* -cm Tiaar het -observatie-leger aan de noordelijke grenzen te vertrekken. Hij zou het bevel over de artillerie hebben. De hertog van Nemours begeeft zich morgen, naar men zege met zijn staf naar Rocroy, De hertog van Orleans zou maandag vertrekkenom het opperbevel over het leger te aanvaarden. Men hebft berigten uk Madrid van den 25 dezer die voorspellen, dat de zaken aldaar eene crisis naderen. Men sprak er van wijzigingen in het ministerie. In den raad van don Carlos hebben gewigtige verande ringen plaats gehad, die aan den invloed van pater Cyrillo en van de prinses van Beira worden toegeschreven. De overdreven Carlistische partijdie altijd de bovenhand had sedert den dood van Zutnala-Carreguyen het ontslag van Viïlaréalheeft voor de partij van den genoemden geeste lijke en van de gemalin van den pretendent moeter. onder doen. De generaals Garcia, IturrizaTarraguel en Bal- masedahebben hunne militaire kommando's moeten neder- leggenen mannen van meer gematigde gevoelenszoo als Viïlaréal, ZariateguyUrbistando en andere van dezelfde denkwijze zijn op nieuw in active dienst gesteld. Men vleit zich, dat door deze verandering in het politiek stelsel van don Carlos een einde gemaakt zal worden aan de wreedhe den, die zijne zaak bezoedelen, 's GRAVENHAGE den 3 februari]. Z. M. heeft order gezonden aan zijnen gezant te Londen, om het traktaat niet de vijf hoven en dat met Bélgie waarvan de ontwerpen ge voegd waren bij de laatste mededeelingen der conferentie aan het hof der Nederlanden te teekenen. Heden leest men deswege in de Sta als-Courant het vól gende De Nederiandsche regering heeft besloten tot de aanne ming der voorstellenwelke zij van de Londensche confe rentie ontvangen heeft." - Z. K. H. de Prins van Oranje is weder van hier naar het hoofdkwartier vertrokken. -Bij besluit van Z. M. zijn tot ridders der orde van den Wederlandschen Leeuw benoemd de luitenant-ter-zee der iste klasse J.W. Stortkommandant van het transportschip Merwe de, en de pastoor der Rooomsch-Kacholijke gemeente te Dretimel in de provincie Gelderland.7. van der Heyden terwijl toe broeder der ordë benoemd is de gezagvoerder J. Schaap van het schip Rhoon en Pendrecht. Men verneemtdat het Z. M. dezer dagen behaagd heeftden gewezen notaris te Leiden Jan Burghart van Cent, remissie te verleenen van de schavotstrafwaartoe hij bij arrest van het provinciaal hof te Amsterdamin dato 8 .december laatstleden, veroordeeld was. De menigte sneeuw geeft in deze residentie aanleiding tot veelvuldige sledevaarten. Gisteren en vooral heden mid dag was het alhier zeer druk. Onder de talrijke prachtig opgetooide arrensleden merkte men op die van Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden welke eerst met hoogst- deszelfs Dochter en daarna met zijne Gemalin reed die van de beide jongste Zonen van Z. K. H. den Prins van Oran je; die van de leden van het Corps Diplomatiek, welke gisteren en heden eene sledevaart naar het Huis ten Deyl hebben gedaan, en van zeer vele aanzienlijke ingezetenen dezer stad. Nog trok gisteren de algemeene aandacht eene zeer groote slede uit Scheveningen welke met vijf paarden bespannen was en waarin eenige mans en vrouwen aan ta feltjes gezeten waren. VLISSINGEN den 4 februari]. Laatstleden zaturdag heeft alhier de feestelijke inwijding plaats gehad van het dezer dagente Vlissingen opgerigte departement van de Nederlandsche maatschappij ter bevordering van nijverheid. Het reeds vrij aanzienlijk aantal leden verzamelde zich voor af in het lokaal van den Prinsentuintot de benoeming van het bestuur. In de smaakvolle, met de zinnebeelden der nijverheid kunsten en wetenschappen versierde zaalwerd vervolgens door den tot president verkozen kapitein-ingenieur IV. F. Campvoor eene talrijke schaar aanwezigen eene doeltreffende redevoering gehouden, over de verhevene strek king dezer maatschappij over de nijverheid in het algemeen en het voortreffelijke harer bevordering waarna deze eer ste vergadering gesloten werd door eene bijdrage van deti verdienstelijken gezigtkundige den heer .7. A. Hessaan gaande eene belangrijkedoor hem toegebragte verbetering aan de donkere kamer 'chambre obscure'). Moge het Vlissingsche departement der maatschappij ter bevordering van nijverheid, bij voortduring gezegende vruch ten opleveren, door eigen onderzoek aan te moedigen licht en kennis om zich verspreidenen alzoo tot de welvaart der< ingezetenen bijdragende aan het voortreffelijk doel van des- zelfs vestiging beantwoorden. MIDDELBURG den 6 februari]. Van Dordrecht den 1 dezer wordt gemeld, dat het drijfijs op de rivieren zoodanig is toegenomendat sedert alle scheepvaart heeft moeten ge staakt worden Ook te Arnhem was den 4 het drijfijs zoo menigvuldig, dat de rivier is digt gevroren. Bij het opko men van hetzelve op den IJsselheeft de schipbrug te iZutp.hen veel last geleden; zij is van hare ankers losgeraakt, en ongeveer een uur ver afgedreven, waar zij op een krib is blijven zitten. Omtrent den uitslag der vergadering van de Belgische kamer van afgevaardigden van 11 vrijdagwaarin het mi nisterie belangrijke staatkundige mededeelingen zoude doen ■en van welke zitting wij reeds in ons vorig No. melding maakten, kunnen wij thans nader berigtendat die mede deelingen echter weinig geschikt zijn geweest om de nieuws gierigheid van Het publiek, dat in grooten getale toegevloeid was, te bevredigen, daar de minister van buitenlandsche za ken zich slechts bepaalde tot het geven van een overzigt over den loop der onderhandelingen en het voorlezen van de door de conferentie aangeboden traktatenzonder zich te verklaren over de oogmerken van het gouvernement. Vele inoeite hebben de heeren Rodcnbach en Gendebien aangewend ora de ministers uit te lokkenhunne meening openbaar te maken, dan, deze -hebben zich daarvan verschoond, op grond dat zij de overgelegde stukken niet van dien aard be schouwden als onherroepelijk de onderhandelingen te sluiten. Hunnes inziens waren er nog eenige openingen te doen en verzochten zij daarom de kamer hen nog voor eenigeti tijd van het uitbrengen vau een bepaald plan te verschoonenen bijgevolg thans tot de orde van den dag over te gaan. De heer Damortieren 31 leden met hem, schoon thans geenen anderen uitweg ziende dan om tot de orde over te gaan, verlangden echter, dat intusschen de gevoelens der ka mer zouden kenbaar worden en stelden daarom voorde volgende motie, door .hen allen geteekend, aan te nemen. De kamer van afgevaardigden, gehoord hec rapport van het gouvernement, over wegendedat zij door haar adres van 17 november 11. haren onherroepelijken wil heeft geopenbaard om de nationale eer en de onschendbaarheid van het grond gebied te handhavenen dat zij het gouvernement heeft ge- magtigd om in dien zin te onderhandelenhervat hare orde van den dag." Dit voorstel is door het ministerie met hevigheid bestre den, als weinig strookende met de bedaardheid en waardig heid welke de kamer in de tegenwoordige omstandigheden behoorde aan den dag te ieggen. Bovendien beschouwden zij hetzelve als bijzonder strekkende om de eenstemmigheid der kamer te verbreken en tot scheuringen aanleiding te ge ven. Deze laatste drangreden vooral vond bij den heer Du- mortier ingang, en heeft hem bewogen om zijne motie voor eerst in te trekken. De kamer is daarop gescheiden tot aanstaanden woensdag, wanneer wederom nieuwe mededeelingen door het ministerie zullen gedaan worden, Zaturdag II. heeft de minister de Theux ook in den senaat het voormeld diplomatiek rapport uitgebragt, doch ook al daar geen enkel woord gezegd waaruit de publieke opinie zou kunnen opmakenwelke partij het gouvernement voor nemens is te kiezen. Hieruit wilden sommigen afleiden dat, volgens het gevoelen van het Belgische gouvernement de laatste besluiten der conferentie noch eind-besluitehnoch geheel volkomen zijn, en, naar men wil, zou, volgens de laatste van den heer van de IVeyer ontvangen depeches, de conferentie onmiddelijjt moeten vergaderenom op nieuw een memorandumhaar van wege Belgie gekomente 011 derzoeken, dat zeer waarschijnlijk door het kabinet derTui- lerien ondersteund zal worden, Het Belgische ministerie zou dat memorandum onmiddellijk hebben medegedeeld aan de kabinetten van, Berlijn en Oos tenrijk, en de Fransche gezant bij de Duitsche bondsverga dering zou in last hebben, deze nieuwe voorstellen aan de gezegde vergadering te onderwerpenen bij dezelve te on dersteunen. De Senaat moest den 4 op nieuw bijeenkomen. Na den afloop van de zitting der representanten hebben de Pruissische en Engelsche gezanten onverwijld couriers naar hunne hoven afgezonden. De ministers zijn dezer dagen bijna permanent vergaderd geweest. Belgie schijnt op allerlei wijzen de vreedzame afdoening te willen verschuiven, en te trachten hen., die zich thans met eene eindschikking def sedert 1830 ontstane geschillen vleiddendie hoop te ontrukken. Den 3 dezer is bij het departement van buitenlandsche za ken een courier van Londen aangekomen. Ook hebben de zaakgelastigden van Palissen en Oostenrijk te Brussel van de gezanten te Londende heeren 'von Bulow en von Senfft Pil- sachdepeches ontvangen, en de werkzaamheid bij al de le- gaticn bewijst, dat er nog drukke onderhandelingen worden gevoerd. Wat er van deze onderhandelingen zij, Belgie versterkt, zoo veel mogelijk, zijne militaire magt; de sterkten worden geproviandeerd en nieuwe verdedigingswerken, niet naar den kant van Duitschland, maar aan de zijde der Hoilandsche grenzenaangelegdalwaar ook de geheele magt wordt bij eengetrokken. De Commerce Beige merkt omtrent de mededeeling van den heer de Theux aan, dat juist de binnenlandsche demonscratien en protestatien de onderhandelingen te Londen ten nadeele van Belgie gestemd hebben. Zulks bleek dui delijk uit de plotseling veranderde stemming van het Brit- sclie kabinet. Het. zelfde blad herbaalt dat eene ontbinding van de kamer der vertegenwoordigers, zeer waarschijnlijk is. Eene deputatie van den stedelijken raad van Antwerpen is naar Brussel gékumendm bij vorst Leopold zich over de bepalingen der Scheldévaart te beklagen. Volgens den Belgischen Moniteur is de Poolsche ge neraal Skrzyneski niet alleen te Brussel aanwezig, maar is hij zelfs, bij besluit van den 1 dezerdoor vorst Leopold 'bij het Belgische leger in zijnen rang van divisie-generaal aan gesteld. De bezetting van Brussel heeft sedert eenige dagen aan zienlijke versterking ontvangen. Men is nog altijd beducht voor ernstige bewegingen, te meer daar de zoogenaamde na tionale associatie alle pogingen blijft aanwenden, om den te genstand in Belgie tegen de uitvoering der gewijzigde 24 ar tikelen op eene ruime schaal te organiseren. De citadel van Luik en het fort la Chartreuse moeten onverwijld gewapend worden. De bekende majoor Kessels is tot commandant der artil lerie in de citadel van Luik benoemd. De kardinaal-aartsbisschop van Mechelen heeft, zoo als een der Belgische couranten verzekert, bij een herderlijken brief aan al de dekens van' zijn stift verklaard, dat de te genwoordige oorlog een heilige oorlog is. Verscheiden pastoors in het bisdom van Gene moeten in denzelfden geest gepredikt hebben. Het door de .«Pruissische. régering uitgevaardigde ver bod van uitvoer van paarden naar Belgie en de geruchten wegens de oproeping van de reserve en landweer in Pruis set! maken blijkbaar in Belgie diepen indruk. VLISSINGEN den 6 februari]. Voor Antwerpen bestemd zijn alhier ter reede gekomen: St. AntoniusH. Klein, van Liverpoolmet klipzout en stukgoederen; les trots Arnis F. Gibert, van Santander, met wol; MacrityK. Page van Londen, en Victoria, Th. Page, van Fauixton, beide met ballast. Ook is alhier ter reede gekomen Sarah Lydia, B. van der Tak, van Rotterdam naar Batavia, met stukgoederen. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen en van onze reede naar zee gezeild: de Maria J. H. Lenhoff, naar Ham burg met suiker; JosephineP. Gressnaar Huil, met been deren the Jubilee, J. Spencer, en Enterprise, W. Brauford beide naar Londen, met haver; la ClemenceT, Smit, naar Huil, mee vlas; Jean de LocquenheimC. Peters, naar Kon- stantinopelmet stukgoederen; the MaryW. Jackson, erj the EveJ. Keag, beide naar Londen met granen; Eugcne r P. Zerrah naar Newcastlemet tarwe en vlas; de Vrouw Aaltje, H. Wubber, naar Embden met ballast. Heden beviel vrij voorspoedig van een' welgeschapen ZOON, C. Ie Grand, geliefde Echtgenoot van Oostburg M. J. A. van CASTEEL. den 3 Februarij 1839. r Heden overleed ten onzen Huize, in den ouderdom van ruun 60 jaren, onze geliefde Moeder, Mejufvrouw de Weduwe van SOELEN, geb. LUCHTEN. Kampen J. P. A. van DIEREN, den 28 Januarij 1839. M. E. P. van DIEREN, geb. VAN SOELEN. Domburg, den 5 Februarij 1839. L)e gevoeligste slag onzes levens trof ons heden onze bemiiide;Zqpn en eenig Kind ADRIAAN van der MEULE Secretaris dezer Gemeente, werd ons, na een langdurig lij den, in den ouderdom van ruim 28 jaren, door den dood ontrukt. Ons Ouderhart is vaneen gescheurdhetgeen ieder, die het edel en braaf karakter van den Overledene heeft ge kend zekerlijk zal beseffen. Wij houden ons van de deelneming in onze regtmatige droefheid overtuigden ver zoeken dus van brieven van rouwbeklag verschoond te blij ven. A. v. d. MEULE. -j T. v. d. MEULE, geb. van Sluys. Tegen overgave der Strooken zijn verkrijgbaar nieuwe Stellen COUPONS bij de Obligatien laste de Polders SCHOUWENBURGH en fVESTLAND. fa} degenen die iets te vorderen hebben van, of verschul digd zijn aan den Boedel van wijlen den Heer NICOLAAS KEER&ËMAKERin leven Zeilmakergewoond hebbende en op d^n 14 Januarij 1839 overleden binnen Middelburg, worden verzocht daarvan ten spoedigste opgave of betaling te doen aan den Heer Cornelis SchuttersExecuteur ten Boedele van den overledene. PUBLIEKE VERKOOPING op Vrijdag den 8 Februarij 1839, des voormiddags ten 10 ure, onder BEKERKE, bij Jiec Hof van Klaas Allart van 78 Roeden Essen en Willigen TRONKEN, en eene aanzienlijke hoeveelheid Ol men en Vruchtboomen VAAM HOUT. De van ouds beroemde voordeelig gelegene en welbe klante BIERBROUWERIJ DE PEER, binnen Sas- van-Gent, met twee Woonhuizen twee Magazijnen voorzien van doelmatig ingerigte Kelders en Graan zolders alsmede alle de tot de Brouwerij behoorende losse en vaste Werktuigen en Gereedschappen Ton nen en Vaten; mitsgaders het sedert 1 Januarij 1839 geleverdeen het ten dage der Verkooping voorhan den zijnde BIER de voorraad van GERST MOUT, HOOI en STEENKOLEN. De Gebouwen en Erven zijn Kadastraal bekend Sectie C. Nos. 262264279 en 2 jgbis. De Kooper zal, des verkiezende, op de Vaste Panden als eerste Hijpotheekgevestigd kunnen houden de Som van 4500, tegen Intrest h 5 pCt. 's jaars. De Verkoopsrvoorwaarden liggen ter lezing ten Kantore van opgemelden Notaris. Uit de hand wordt te koop gepresenteerd een Steenen WIND-KQRENMOLKN met annexe 'Woningstaande in de Stad GOES; te bevragen bij den Eigenaar en Bewoner, F. J. van Schaverbekealdaar. Een MALLEJAN te huur of te koop bij de Muynck, Seisd. JJeste gerookte ZALM bij de Wed. v, d. HarstKortendelft. Met Mei eene bekwame WERKMEID, goed met de Wasch kunnende omgaan, benoodigd bij Mevrouw de Wed. de IVind. Terstond eene Noodhulp als KINDERMEID benoodigd; adres bij van Benthem Jutting. TER DRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1839 | | pagina 2