MIDDELBURGSCHE C O U E A I T. N° 123. 1838. z nieuwstijdingen. Jvanferijfe. ZATURDAG i«€ 13 OCTOBER. PuHttatte. Ecfcctibmakitig. Cïanïïcsfcbitijj 23uttödïlrt«b. ^Icbetrlanbjcn. De abonm-ments-prijs dezer Courant is 2 75 voor drie maanden, en franco per Post 3> De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen, en de beta- ling geschiedt comptant, oi bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vóór 10 uren, indien men dezelve in het eerst uit te geven No. wil geplaatst hebben. De Advertentien worden berekend tegen 22 Cents de regel, met uitzondering van Huwelijks- Geboorte- en Doodbekendmakingcn, waarvan de prijs van eén tot zes regels is f 1 5o en voor iederen regel daarboven 22 Cents. Dezelve moeten niet op zegel geschreven zijnalzoo het regt van zegel wordt betaald. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG, brengen bij deze ter kennis van al de belang hebbenden, dat de twee Kohieren van het Patentregtover bet Dienstbar 183®, als: het primitive Kohier van het Pa- tetftregt der Kramers en het Suppletoir Kohier over het iste Kwartaal, door den Heer Staatsraad Gouverneur zijn execu toir verklaard en ter invordering aan den Heer Ontvanger der Directe Belastingen zijn verzonden. En opdat een iegelijk hiervan kennis dragezal deze wor den afgekondigdmitsgaders in dezer Stads-Courant ge plaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 12 October 1838. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE STOPPELAAR, waarnemend Burgemeester, Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. B E C I U S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG, gezien den staat van ten achteren zijnde Belas tingschuldigen nopens de vervallene termijnen der Grond lasten over de dienst van het loopende jaar, opgemaakt door den Heer Ontvanger der Directe Belastingen binnen deze Stadverwittigen mies deze de belanghebbenden dat de Dwangbevelen tegen de ten achteren zijnde Belastingschuldi gen bereids worden opgemaakt en binnen kort aan hen zullen worden beteekend herinneren hen aan de bekendmaking van Hun Edel Achtbare, op den 28 Maart 1836, achtervolgens het besluit van den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Pro vincie van den 21 te voren Provinciaal Blad no. 35) gedaan, waarbij de belanghebbenden, op de kosten, wel ke de tegen hen uit te vaardigen Dwangmiddelen na zich iepenopmerkzaam worden gemaakten manen ben aan .111 als nog, tot voorkoming dier meerdere kosten, ten poedigste hun verschuldigde te voldoen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 12 October 1838. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE STOPPEL AAR, waarnemend Burgemeester, Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A- M- B E C I U S. DER LEVERANTIE VAN LEVENSMIDDELEN, BRAND- en LICHTSTOFFEN, ten dienste van liet Militaire Hospitaal te VKltE. Krachtens autorisatie van het Departement van Oorlog, en onder deszelfs nadere goedkeuring, zal, op den 15 dezer loopende maand aan den minst-inschrijvenden ten behoeve van voormeld Etablissement, worden aanbesteed de leveran tie van a. VLEESCH b. WIT- en MUNITIE-BROOD. c. GORT en RIJSTI bij het Ned. |Z0UT,B01ER, KAARSEN, Groencf 01)d. ZEEP BIER-AZIJN en PATENT-OLIE 1 IIOODEN WIJNLij de N. Kan. STEENKOLEN, bij de IOOONederl. Ponden. TURF, bij de IOO Stuks. Alles voor den tijd van 12 maanden, in te gaan met den 1 Januarij aanstaande en eindigende met den laatscen December daaraanvolgende. i. AARDAPPELEN, waarvan de leverantie een aanvang zal nemen met den 1 November van het loopende jaar en eindigen zal met den 15 Julij des volgen den jaars zullende voor die leverantie moeten worden ingeschreven bij de Nederlandsche Mud, en aarbij tevens vermeld worden het gewigt der maat. Strekkende wijders tot narigt der Gegadigden 1. Dat de voorwaarden, waarop deze Aanbesteding zal plaats hebben, van heden af ter lezing, en de monsters van de aan te besteden artikelen, welke daarvoor vatbaar zijn ter bezigtiging zullen liggen in het Bureau van den onder- geteekenden. 2. Dat voor de artikelen, welke onder eene en dezelfde letter hiervoren zijn aangewezen bij eikanderen in een af zonderlijk biljet zal moeten worden ingeschrevenzullende op zoodanigewaarbij dit niet is in acht genomen g'een re- gard worden geslagen. 3. Dat de naamvoornaam en woonplaats van den In schrijver, mitsgaders die van zijne Borgen, duidelijk zullen woeien worden geschreven. e. ff' h. 4. Dat de prijzen der inschrijvingen naauwkeurig in schrijf letters en in guldens en cents en honderdste gedeelten van cents moeten worden uitgedrukteu dat de biljetten door de Inschrijvers zullen onderteekend moeten zijn. 5. Dat de biljettenbehoorlijk op gezegeld papier ge schreven verzegeld, op het Bureau van het Hospitaal be- zorgd en gestoken moeten worden in de daartoe bestemde gesloten busuiterlijk des middags vóór twaalf ure van den dag der Aanbesteding11a welk tijdstip geene inschrijvingen meer zullen aangenomen worden. 6. Dat alle biljetten, welke niet in den verlangden vorm zijn ingerigtof op ongezegeld papier geschrevenalsmede die welke eenige bijzondere voorwaarden bevatten die niet bij het bestek van aanneming zijn vastgesteld, buiten aan merking gehouden en verworpen zullen worden. 7. Dat van den Wijn en het Bier, door den Inschrijver, te gelijker tijd met het biljet van inschrijving, eene of meer behoorlijke gecachetteerde proeven zullen moeten worden be zorgd van de soort en kwaliteit van Wijn of Bierwelke de gegadigden aannemen tegen de bij het inschrijvings-biljet op te geven prijzen te leveren en aan welke proeven zal moeten gehecht zijn een afzonderlijk verzegeld biljet. b. Dat de Inschrijvers en hunne Borgen van hunne ge goedheid tot het behoorlijk volbrengen der leverantienbe wijzen van het Plaatselijk Bestuur zullen moeten overleg'gen, hetwelk echter dan eerst zal behoeven te geschieden"wan neer het zal gebleken zijn dat hun de leverantie is'toege- wezen, en in welk geval zij verpligc zullen wezen, binnen 24 uren na dat hun daarvan zal zijn kennis gegeven die be wijzen aan de Administratie van voormeld Etablissement te bezorgendaar bij gebreke van dien over de leverantie na der zal worden beschikt. Te Vereden 5 October 1838. De Majoor, tijdelijk Plaatselijk Kommandantbelast met het toezigt over voornoemd Hospitaal J. B. L. KESSLER. REGENTEN over het Burgerlijk en Militair Huis van Verzekering te Middelburgzullenop Dingsdag den 23 October, ten tien uren precies, openlijk aanbesteden de le vering der onderscheidene Artikelen, benoodigd voor het onderhoud der Gevangenen, gedurende het jaar 1839; lig gende de Conditiën in gemeld Gesticht voor een iegelijk ter lezing. FRANKFORT den 7 october. Keizer Nicolaas is den 2 dezer, door zijne gemalin en drie dochters vergezeld te Stettin gearriveerd. Volgens berigten uit Berlijn zou gemelde keizer, geduren de de laatste dagen van zijn verblijf jn de residentiebij zonder ernstig en nadenkend geweest zijn, hetwelk door sommigen aan aandoening wegens de op handen zijnde schei dingdoor anderen aan den staat der aangelegenheden van het Oosten werd toegeschreven. De courierwissel was se dert eenigen tijd ongemeen druk geweest, en scheen inzon derheid op de Perzische zaken betrekking te hebben. Men was zeer verlangende te wetenin hoeverre Rusiand'de par tij van den Shah tegen Engeland en de oproerige inwoners van Herat en andere gedeelten des rijks trekken zou. Een generaal-adjudant des keizers had dienaangaande gewigtige bevelen aan den minister van oorlog overgebragt. Een geacht burger van Bern heeft in een der dagbla den een brief doen plaatsenwaarin hij zegt van goederhand onderrigt te zijndat aan het hotel van den Franschen gezant eene kabinets-order was ontvangen door koning Bodewijk Fi- lips eigenhandig geteekend waarbij de hertog van Monte- bello gelast wordt paspoorten aan Bodewijk Bonaparte af te geven, die, zoodra hij het Zwitsersch grondgebied verlaten heeft onder het toezigt van Frankrijk zou worden gesteld. PARIJS den 9 october. In een onzer ministeriele bladen van gisteren leest men Naar men verzekert, zou de regering de tijding van het aannemen van het te Konstantinopel gesloten handelsver drag door den onderkoning van Egypte ontvangen hebben die zelfs reeds daarvan aan de consuls van Frankrijk en En geland had kennis gegeven. Mehemed-Ali scheen middelen gevonden te hebbenom zich zonder de monopilien fdie bij het bedoelde verdrag voor geheel het Turksche rijk worden afgeschaft) te behelpen. Op het oogenblikdat hij met zijnen zoon Satd-Bey, wien hij het opperbevel zijner zee- magt heeft toevertrouwd, naar Sennaar stond te vertrekken, zou hij deze verklaring aan de vertegenwoordigers der beide mogendheden hebben gedaan. Men voegt er zelfs bij dat dadelijk het bevel gegeven was, om een deel der Egyptische vloot te ontwapenen. Men zietdat dit berigt in eenen twijfelachtigen toon is opgesteld en dat daaraan alle dagteekeningen ontbreken. Het vereischt dan ook allezins bevestiging en opheldering." Men was gisteren vrij algemeen van gevoelen, dat het geschil met Zwitserland een vreedzaam einde zoude ne men. Daartoe droeg het gerucht bijdat de regering door middel van den telegraaf van het werkelijk vertrek van Prins Bodewijk Bonaparte uit Zwitserland verwittigd was geworden. Intusschen duurdevolgens berigten uit Lyon tot den 6, de optogt van Fransche troepen naar het land van Gexaan de grenzen van het kanton Genevenog voort. Te gelijk wordt echter het vertrek van den generaal Ayinand uit Lyon naar diezelfde grenzen waar hij zich aan het hoofd der aldaar verzamelde troepen zou gaan stellen weder tegengesproken. Die generaal schijnt integendeel bij het Fransche kabinet eenigermate in ongenade gevallen en van de thans door hem bekleedde betrekking van opper bevelhebber der 7de militaire divisie ontzet te zijn. De aan leiding daartoe zou zijne bekende proclamatie zijnwaarin hij met vrij wat minachting van de Zwitsers spraken het voornemen aankondigdeom die woelzieke naburen" door kracht van wapenen tot rede te brengen. Zoo deze bijzon derheid zich bevestigtzou zij tot bewijs strekkendat de ranse ie regeiing de hinderpalen, die nog aan eene verzoe ning met Zwitserland in den weg staan zoo veel mogelijk wegnemen wil. Eergisteren moeten de troepen begonnen zijn het kamp van Lunevitle te verlaten. Het kamp van St. Omer zal eerst den 11 dezer worden opgebroken. Men verzekert thans als stellig, dat ons kabinet de bemiddeling van Engeland in de beslechting der geschilh» met Amerika geweigerd heeft. De toon, waarin de Engel sche ministeriele bladen over de blokkade van Mexico spre ken duidt meer en meer aan dat men in Engeland dezelve zeer moede is. MIDDELBURG den 12 october. Ingevolge art. 97 der grondwet zal de gewone vergadering der Staten-Generaa! aanstaanden maandag door Z. M. worden geopend. Veel vuldige werkzaamheden van belangrijken aard schijnen de ka mers dit jaar te zullen bezig houden. Al dadelijk komen in aanmerking de ontwerpen van wet, betrekkelijk de onteige ning ten algemeenen nutte, en nopens de droogmaking van het Haarlemmermeer. Vervolgens zal dit jaar, overeenkom stig de deswege in de vorige zitting door de regering geda ne toezeggingeene voordragt ingediend worden tot ver betering van het muntstelsel in ons Rijk. Behalve de begroo- tingswetten voor 1839, zullen er, in den loop der zitting, ontwerpen tot regeling der belangen van het amortisatie-sijn- dicaatbij het naderend einde van het tweede tienjarig tijd- vak, behooren aangeboden te worden. Men spreekt van een voorstelnopens de vervulling der opengevallen plaats van lid der algemeene rekenkamer, in verband met den meer malen geuiten wensch tot bezuiniging en vereenvoudiging in het bestuur. Waarschijnlijk zal er ook een voorstel gedaan wordenten aanzien van de te verleenen vrijstelling van in komende regten voor goederenuit de Westindische bezit tingen van den Staat aangebragt wordende. Indien de staatkundige omstandighedenin den loop der zitting, onverhoopt geene verandering mogten ondergaan zul len zij de aanbieding noodzakelijk maken van ontwerpen van wettot voorziening in de volle rentebetaling der nationale schuld, en tot dekking van de buitengewone uitgaven, als mede tot oproeping der ligting van de nationale militie voor den jare 1839, en c°t beteugeling van alle schadelijke woe lingen. Van eenen anderen aard zijn de aan te bieden ontwerpen tot de invoering der nieuwe wetgeving in verband staande! Te dien aanzien zal er een ontwerp van wet worden voorge- dragen op de misdaad van zeerooverijals mede omtrent de civile geschillen en misdrijven, in zaken van prijzen en buit. Ook verzekert mendat er verschillende ontwerpen van wet zullen worden ingediendtot vaststelling der tarieven van de salarissen der practizijns, notarissen, deurwaarders en aan gestelde bewaarders, mitsgaders ten opzigte der schadeloos stelling van exporten en getuigen in burgelijke zaken en omtrent het bedrag en de verheffening van geregtskosten 'wij ders dat voor de emolumenten der kontongeregten voorts de tarieven ten opzigte van al hetgeen tot de criminele justitie- kosten betrekkelijk is; eindelijk een tarief, waarbijmet in achtneming der plaatselijke omstandighedende hoegrootheid za zl:'n <"'"'an der som j welke de schuldeischers respec- tlve..'J e 10°ren uit te schieten tot het onderhoud hunner gegijze. e schuldenaren. Voorts is het waarschijnlijk, dat men een aanvang maken zal met de geheele of gedeeltelijke erziening van het wetboek op het strafregtdat welligc meL de nieuwe wetgeving eenigzins in verband behoort se- bragt te worden. 8 Eindelijk hoopt men, dat de thans te Stuttgard aange knoopte onderhandelingen met zulk eenen goeden 'uitsla»- zul len worden gevoerd, dat, nog in den loop der aanstaande vergadering van de Staten-Generaalhun eene voordrage

Middelburgsche Courant | 1838 | | pagina 1