SLBURGSCHE courant; i m m. jfvrtttlmjfc. 120. ZATUllDAG 1838. 6 OCTOBEU. ipirouiticiiial (öercgtöItoU van 3ccï«iub. fèckcubmaktttg. Cï.inbcöfcbtng NIEUWSTIJ DINGEN. (öroot-Iarittanjc. i^cberlatibcn.. 4° 00 ets. De abonncmcrils prijs dcicr Courant is f 275 voor drie maanden, cn franco perPost/3- De abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen, en de beta ling geschiedt comptantof bij het einde van ieder vierendeel jaars. De iniending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vo'dr 10 uren, indien men dezelve in het eerst uit te geven No. wil geplaatst hebben. De Advcrtcntien worden berekend tegen 22 Cents de regel, met uitzondering van Huwelijks-, Geboorte- cn Doodbekendmakingen waarvan de prijs van één tot zes regels is 15o en voor icderen regel daarboven 22 Cents, Dezelve moeten niet op zegel geschreven zijnalzoo het regt van zegel wordt betaald. De Heeren Advokaten welke vérlangen mogten als zooda nig bij den Hove te worden geadmitteerd worden uitgenoo- digd hunne Diploma's of Promotie-Brieven ter Griffie van het Hof over te leggen, vóór of op Zaturdag den 13 de zer maandzullende in de teregrzicting van. Dingsdag den 16 daaraanvolgendedes voor middags ten 10 uren, worden overgegaan tot de beëediging van die genen hunner, welke zich daartoe zullen hebben aangemeld. Middelburg, den 5 October 1838. Namens het Provinciaal Geregtshof voornoemd De Griffier A. VRÉKE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG, brengen bij deze ter kennis der In- en Opge- zetcnendat de lieer Mr. Jean Frangois Bijlevelddoor het Kies-Collegie dezer Stad op den 4 dezer maand, be noemd tot Lid van den Stedelijken Raad, in plaats van den Heer Mr. Johan Frederik Lantsheer overleden op heden den bij het Stedelijk Regerings Reglement voorgeschreven eed, in handen van den Heer waarnemenden Burgemeester ter vergadering van den Raad heeft afgelegd en als zooda nig heeft zitting genomen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 5 October 1838. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE STOPPELAAR, Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. B E C I U S. DER LEVERANTIE VAN LEVENSMIDDELEN, BRAND- en LICHTSTOFFEN, ten dienste van het Militaire Hospitaal te VERE. Krachtens autorisatie van het Departement van Oorlog, en onder deszelfs nadere goedkeuring, zal, op den 15 dezer loopende maand aan den minst-inschrijvenden ten behoeve van voormeld Etablissement, worden aanbesteed de leveran tie van a. VLEESCH b. WIT- en MUNITIE-BROODbH ,.et Ned c. GORT en RIJSTI b,J Ned* IZOUT, BOIÈR, KAARSEN, Groene rf. ZEEP I BIER-AZIJN en PATENT-OLIE e. ROODEN WIJNJblj deN. Kan. BIER g. STEENKOLEN, bij de IOOO Nederl.'Ponden. h. TURF, bij de IOO Stuks. Alles voor den tijd van 12 maanden, in te gaan met den 1 Januarij aanstaande en eindigende met den laatsten December daaraanvolgende. i. AARDAPPELEN, waarvan de leverantie een aanvang zal nemen met den 1 November van het loopende jaar en eindigen zal met den 15 Julij des volgen den jaars zullende voor die leverantie moeten worden ingeschreven bij de Nederlandsche Mud en daarbij tevens vermeld worden het gewigt der maat. Strekkende wijders tot narigt der Gegadigden 1. Dat de voorwaarden, waarop deze Aanbesteding zal plaats hebben, van heden af ter lezing, en-de monsters van de aan te besteden artikelen, welke daarvoor vatbaar zijn, ter bezigtiging zullen liggen in het Bureau van den onder- geteekenden. 2. Dat voor de artikelen, welke onder eene en dezelfde letter hiervoren zijn aangewezen bij clkanderen in een af zonderlijk biljet zal moeten worden ingeschreven; zullende op zoodanigewaarbij dit niet is in acht genomen geen re- gard worden geslagen. 3. Dat de naamvoornaam en woonplaats van den In schrijver, mitsgaders die van zijne Borgen, duidelijk zullen moeten worden geschreven. 4. Dat de prijzen der inschrijvingen naauwkeurig in schrijf letters en in guldens en cents en honderdste gedeelten van cents moeten worden uitgedrukten dat de biljetten door de Inschrijvers zullen onderteekend moeten zijn. Dat de biljettenbehoorlijk op gezegeld papier ge schreven verzegeldop het Bureau van het Hospitaal be zorgd en gestoken moeten worden in de daartoe bestemde gesloten bus, uiterlijk des middags vóór twaalf nre van den dag der Aanbesteding; na welk tijdstip geene inschrijvingen meer zullen aangenomen worden, 6. Dat alle biljettenwelke niet in den verlangden vorm zijn ingerigtof op ongezegeld papier geschreven alsmede die welke eenige bijzondere voorwaarden bevatten die niet bij het bestek van aanneming zijn vastgesteldbuiten aan merking gehouden en verworpen zullen worden. 7. Dat van den Wijn en het Bier, door den Inschrijver, te gelijker tijd met het biljet van inschrijving, eene of meer behoorlijke gecachetteerde proeven zullen moeten worden be zorgd van de soort en kwaliteit van Wijn of Bierwelke de gegadigden aannemen tegen de bij het inschrijvings-biljet op ce geven prijzen te leverenen aan welke proeven zal moeten gehecht zijn een afzonderlijk verzegeld biljet. 8. Dat de Inschrijvers en hunne Borgen van hunne ge goedheid tot het behoorlijk volbrengen der leverantienbe wijzen van het Plaatselijk Bestuur zullen moeten overleggen, hetwelk echter dan eerst zal behoeven te geschieden, wan neer het zal gebleken zijn dat hun de leverantie is toege wezenen rn welk geval zij verpligt zullen wezen, binnen 24 uren na dat hun daarvan zal zijn kennis gegeven die be wijzen aan de Administratie van voormeld Etablissement te bezorgen, daar bij gebreke van dien over de leverantie na der zal worden beschikt. Te Vere den 5 October 1838. De Majoor, tijdelijk Plaatselijk Kommandantbelast met het toezigt over voornoemd Hospitaal, J. B. L. K E S S L E R. LONDEN den 29 september. Te Philndelphia heeft den 1 dezer een groote brand gewoednaar allen schijn het werk van kwaadwilligheid. De geheele Schnylkill-bridge is mede eene prooi der vlammen geworden. Men leest in het New-Orlcans Commercial-Bulletin het volgende berigt hetwelk, indien het zich bevestigdevan het grootste gewigt zou zijn Een officier van de stoom boot Teche meldtdatvoor het vertrek dier boot van Nat- chitoches een gerucht aldaar liep en algemeen geloof vond, namelijk, dat de Indianen van het noorden met eene talrijke en vreeswekkende magt in Texas waren gevallen, en dat de blanke bevolking allerwege in de grootste verwarring de vlugt nam. De stad Nacogdoches zou geplunderd zijn geworden en al de inwoners uit hunne erven verdreven." Welligt ech ter zal dit berigt eenigzins overdreven zijn. Voor 't overige hebben kleinere invallen der Indianen voortdurend plaats. PARIJS den 1 october. Eindelijk is de regering de schul digen op het spoor gekomen welke zich sedert geruimen tijdmet het drukken en verspreiden van den oproerigen Republikeinschen Moniteur hadden bezig gehouden en tevens zijn de drukkers en verspreiders van een ander gelijksoortig blad waarvan nog slechts drie nommers waren uitgekomen en dat de Vrije Mensch heette, door de politie ontdekt. Hare agenten hebben een neef van den beruchten Pépin Minor-Lecomte genaamden twee andere liedenop de hoogste verdieping van een huis in de straat St. Bénoit, met het drukken van laatstgenoemd pamphlet bezig gevonden, en zich van hunne personen benevens van twee drukper sen een grooten voorraad van letters en eenige honderden exemplaren meester gemaakt. De Republikeinschen Moniteur had zijnen oorsprong in de jstraat de la Tonnellerie, alwaar insgelijks eenige verdachte personen in hechtenis genomen zijn wier namen nog niet genoemd worden. In een brief van den heer Dubouzeteen der officie ren van de expeditie naar den Zuidpoolonder bevel van den heer Dumont dl Urvillewordt berigt, dat in het Zuid- Oosten van een der zoogenaamde Shetlandsche eilanden een uitgestrekt vastland is ondekt geworden. Hoezeer de verzekeringen van het Journal des Débats nog niet door den Moniteur Paris'.ennoch door den Mo niteur zijn herhaald en dezen bladen het volstrcktste stil zwijgen omtrent de verdere gezindheid van de regering ten opzigte van Zwitserland bewaren zoo krijgt men thans be wijzen genoeg, dat Frankrijk van alle vijandige maatregelen afziet. Niet alleen toch hebben de ruiterij en de infanterie dezer hoofdstadwelke in last hadden 0111 naar de Zwit- sersche grenzen te marcheren, tegen-bevel ontvangen, maar men verzekert ook dat de minister van oorlog zijn be sluit dat aan geene officieren meer verloven zouden ver leend worden, weder heeft ingetrokken. Van de Spaansche grenzen heeft men heden het vol gende schrijven uit Baijonne van den 27 september Sedert den 19 houdt don Carlos zijn hoofdkwartier te Balmacedaalwaar hij zich nog den 23 bevond. Merino is den 22 bij hem gekomen om zijne bevelen te ontvangen hebbende hij te Arieta 4 batajljons en 400 paarden achter gelaten 250 krijgsgevangenen van Carrion zijn te Balma- scda doorgekomenzij werden naar een provinciaal depót gezonden. De tegenwoordige kontontiemetiten der Carlistische troe pen zijn als volgtCastor staat te BamalesBalmaseda te Arciuinga de tweede divisie te Menade andere batailjons in de rigting van Bilbao. Castanedo houdt met 5 batailjons Villarcayo en de Ca- bada bezet. Rivero is met 9 batailjons van het leger van Espartcro den weg naar Villarcayo ingeslagen. Uit Vera schrijft men van den 25 dat het Christinisch garnizoen van Almeda naar eene veilige plaats is getranspor teerd." MIDDELBURG den 5 october. Naar men verneemt zal er binnen kort van regeringswege eene zoo veel mogelijk naauwkeurige lijst worden uitgegeven van de druk- en an dere feilen, welke er in de officiële uitgaven der nieuwe Nederlandsche wetboeken zijn ingeslopen, en die alzoo in de editien in zak- en ander formaatwelke met april des volgenden jaars zullen mogen worden uitgegevenkunnen worden verbeterd. Bij missive van Z. Exc. den minister van binnenlandsche zaken, is, ten gevolge van eene daartoe door eenen der hee ren gouverneurs, gedane vraag, aan de gewestelijke autori teiten te kennen gegeven: 1. dat de thans bestaande registers voor de acten van geboorte, overlijden en huwelijken, zeer wel kunnen worden vervolgd, zonder dat het noodig zal zijn die voor de drie laatste maanden van dit jaar door anderen te doen vervangen; zullende, indien er in de voorschreven acten, ten gevolge der nieuwe wetgeving, eenige wijziging in de gebruikt wordende formulieren mogt noodig zijneene geringe oplettendheid genoegzaam wezen, om zulks te doen opmerken en in acht nemen2. dat de acten van huwe lijks-aangiften en huwelijks-afkondigingen volgens denzin der nieuwe wetgeving in één en hetzelfde register moeten worden ingeschreven en dat der halve de bestaande regis ters van huwelijks-afkondigingenvoor zoo verre dezel ve naar de gedrukte formulieren zijn ingerigtdoor an deren zullen moeten worden vervangen. Het is waar dat de aard van dit nieuwe register niet zal toelaten om daar bij gedrukte formulieren te volgen, doch dienaangaande kan worden aangemerktdat die formulieren zich ten aanzien der acten van huwelijks-afkondigingen, toch hoofdzakelijk slechts hebbende kunnen bepalen tot het hoofd en slot der acte, het gemis daarvan in die acten, minder dan in andere, zal worden gevoeld en 3. dat de bedoelde nieuw aan te leggen registersdoor den president van de arrondissements- regtbank zullen moeten worden gekanteekend en gewaarmerkt doch dat het niet noodig schijnt, die formaliteit te herhalen, ten opzigte van de bestaande en vervolgd wordende regis ters, voor welker integriteit, door de kantteekening en waar merking van den presiden t der regtbank van eersten aanleg voldoende is gezorgd. Bij een besluit van Z. M. is het geraseerd fregat Ru- pel, liggende ter reede van Texel, onder bevel van den kapitein-ter-zee J. G. J. Diemer bestemd naar de Oost- Indien ter vervanging van het fregat de Zaan, gekomman- deerd door den kapitein-ter-zee A. de Monijéhetwelk na aankomst van den Ru pel de terugreis zal kunnen aanemen. Ook is tevens door Z. M. bepaalddat het stoomschip Pu oen ix, liggende te Hellevcretsluisen gekommandeerd door den kapicein-luitenant-ter-zee .7. Ie Jeune thans de, door Z. M. op den 22 julij 11. aan hetzelve gegeven be stemming naar Oost-Indien, zal opvolgen. Het eerstgemelde schip is in den middag van den 1 dezer, naar zijne bestemming vertrokken. De oudste inwoner der stad Wezelzijnde de koster der Israëlitische synagoge, met name Israël Meijeris al daar den 27 der vorige maand, in den hoogen ouderdom van ruim honderd en twaalf jaren overleden. PRIJZEN DER EFFECTEN. Amsterdam den 3 October 1838. Werkelijke Schuld 53Ja 53J| Idem Nieuwe Grootb. Rest. Uitgest, dito. - Kansbiljetten 24 - 24Tsff Amortisatie-Syndic. q5J- q5| 3| pet. 79f- 80 Handel-Maatschappij 172 j- 174J Dito Leening i5 m. - Schatkist-Biljetten - Rhijn Spoorweg. 106 - 106J Lcening 1837 Losr. 99*- 99+ Fransehe 3 pet. - Engclsche gecons h Rusland, Ilope C. io3j.~ io5| Leening L|||. io51-io5f Idem_ JtJJ. 4 Inschrijvingen Spanje, Ardoin Oostenr.Goll.SzC. 4 pet. Metaliek io51-io5J Pruissen i832. f - Denemark. N. Lond. - Napelsche certificat, 92'- 93 97l- 97i 69 - 69J 17ï- i7l Middelprijzeü van de volgende Grases enz Middelburg, 4 October 1838. Tarwe, de Nederlandsche Mudde 11 Tarwe, (nieuwe),, R°gge (nieuwe) Gerst, n Haver, Zetting van het Iïrooj). Tarwenbrood 't Nederlandsch Pond Roggenbrood 10 6 4 2 zoi- *42 00 50 80

Middelburgsche Courant | 1838 | | pagina 1