MIDDELBVRGSCHE COURANT. t ÏÏTVSÏE va"','a"de'-p S-. V.-, @«Iy ifranfcvijfc. N°- 119. DONDERDAG 1838, - ir& 4 OCTOBER. Publicatie. NIEUWST IJl) IN GEN. SOuttscftlaMb. ©root-ËftUftttjc. Ücbeirlfinbcn. „j* Dc abonnemcnts-prijs dezer Courant is ƒ2,75, voor drie maanden, en franco per Post f 5- l)e abonnementen worden voor niet minder dan drie maanden genomen, en de beta ling geschiedt comptant, of bij het einde van ieder vierendeel jaars. Dc inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vdór 10 uren indien men dezelve in het eerst uit te geven No. wil geplaatst hebben. De Advertentien worden berekend tegen 22 Cents dc regel, met uitzondering van Huwelijks- Geboorte- en Doodbekendmakingen waarvan de prijs van één tot zes regels is 1 5o en voor iederen regel daarboven 22 Cents. Dezelve moeten niet op zegel geschreven zijn, alzoo het regt van zegel wordt betaald. DE GEDEPUTEERDE STATEN DER PROVINCIE ZEELAND enz. REGLEMENT op het beheer en onderhoud en de policie der BUURTWEGEN en VOETPADEN in de Provincie Zeeland. Vervolg en slot. Zie het vorig No. ZEVENDE AFDEELING. Van hoeten en straffen. Art. 83. De overtredingen tegen dit reglement worden door alle autoriteiten en ambtenaren met de uitvoering der wetten en het toezigt der policie belast gesurveilleerd en vervolgd. Art. 84. Ter behoorlijke invordering van alle boeten bij de schouwingen vallende, wordteen daartoe strekkend re gister gehouden, inhoudende de namen der nalatigen, de aanwijzingder bevondenc gebreken en afwijkingen, het arti kel van dit reglement waar tegen overtreding is begaan, en de beloopene boete. Art. 85. Van dit register wordt een geauthentiseerd ex tract aan den cotnpetenten regterlijken Ambtenaar toegezon den ten einde de boetschuldigen te vervolgen. Art. 86. Alle aanzeggingen en beteekeningen volgens dit Reglement aan de eigenaren te doenkunnen aan de pachters of bruikers der betrokkene eigendommen gedaan worden, welke, in gebreke blijvende de ouderhoudpligtigen en verdere belanghebbenden bij tijdige kennisgeving daarvan te onderrigien, jegens deze voor alle schaden uit dat ver zuim voortspruitende, civiliter aansprakelijk zullen zijn. Art. 87. De overtredingen of verzuimen in de voldoe ning der bij dit Reglement gemaakte bepalingen met uit zondering van die in art. 84 bedoeld zullen door de hoof den der Plaatselijke Besturen en de in art. 83 bedoelde Ambtenaren, bij proces-verbaal worden geconstateerd, en voor de competente regtbank worden vervolgdzullende de hoofden der Plaatselijke Besturenvan de klagteu wegens zoodanige overtredingen of verzuimen, welke door particu lieren te hunner kennis worden gebragtbehoorlijk relaas opmakenen hetzelve ter vervolging aan den competentcn regterlijken Ambtenaar toezenden. Art. 88. De overtredingen en verzuimen zullen worden gestraft als volgt: Die van art. ai 32, 33, 35, 36, 48, 56, 60, 61 en 68, met eene boete van 25, of drie dagen gevangenis; die van art. 37, 38, 51, 52, 53, 54» 55 57» 6264, 65 en 66, met eene boete van f 10, of twee dagen gevangenis; die van art. 40 en 41, met eene boete van f 10, per boom of strekkende el met kap hout of struiken bezet, met dien verstande dat de boete minder dau ,50, noch hooger dan 25 voor een en hetzelfde vak wegs zal mogen zijndie van art. 24 25, 27, 28, 29, 30 en 31 met ,05 per strekkende elwelke bij de schouwing niet in behoorlijken staat wordt bevondenmet dien verstande dat de boete niet minder dan 50 noch hooger dan f 5 voor een en hetzelfde vak wegs za! mogen zijn; die van de overige artikelen, met eene boete van f 3 of een dag gevangenis voor zoo ver daartegen bij het wetboek van strafregt, geene andere straffen zijn of zullen worden bepaald. Art. 89. Onverminderd de beboetingen in de vorige ar tikelen bepaald zullen de overtreders of nalatigen verpligt zijn om binnen eenen daartoe door liet Plaatselijk Bestuur te bepalen tijd en op daartoe gedane aanzegging, het ge brekkige of verzuimde te herstellenen het tegen de bepa lingen van het reglement gemaakte of aanwezige weg te rui men. Bij faute daarvan zal zulks door de Plaatselijke Be sturen te hunnen kosten worden gedaan, en zullen zij wor den veroordeeld in eene boete ten bedrage van het dubbeld der kosten, welke volgens over te leggen gecertificeerde sta ten zullen blijken door de Plaatselijke Besturen te zijn be steed welke boete echter in geen geval de somma van f75 zal mogen te boven gaan. Alles onverminderd de vergoeding van schadenwelke door de begane overtredingen of ver zuimen aan derden mogten zijn toegebragten van de door het Plaatselijk Bestuur gemaakte kosten, BIJZONDERE BEPALINGEN. Art. 90. Door dit reglement wordt niet gederogeerd aan de magtwelke aan de Dijk- en Polder-Besturen omtrent de dijken waterkeeringen en wacerloozingen Is toevertrouwd. Art. 91. In zoodanige wateringen en polders, in welke het onderhoud en toezigt op de wegen tot nog toe aan de Dijks-Directjen is opgedragen geweest, en dezelve in goede orde zijn onderhouden wordt het aan Gedeputeerde Staten vrijgelaten om 11a de betrokkene Plaatselijke Besturen tc hebben gehoord het beheer dier wegen provisioneel op den bestaanden voet te laten voortduren in welk geval aan de Polder-Directien dezelfde attributen, regten en verpligtin- gen worden toegekend en opgedragenwelke bij dit regle ment aan de Plaatselijke Besturen zijn toegekend. Art. 92. De Staten behouden aan zich de magt om onder goedkeuring des Koningsdit reglement te dien tij de te kunnen veranderen vermeerderen of verbeteren zoo als zij zulks geraden zullen oordeelen. Zullende, opdat niemand hiervan eenige onwetendheid zou de voorwenden, hetzelve in alle steden en gemeenten der Provincie worden afgekondigd en aangeplaktwaar zulks te geschieden gebruikelijk is. Gedaan ter Vergaderkamer van de Gedeputeerde Staten der Provincie Zeeland, te Middelburg den 14 September 1838. De Gedeputeerde Staten voornoemd, VAN VREDENBURCII. Ter ordonnantie van dezelve, VAN DER HEIM. Het COLLEGIE var Regenten over het ARM- GAST- en WEESHUIS te VLISSINGBN zalop Dingsdag den 9 Oc- tober 1838, des voormiddags ten 10 uren precies, in de Directiekamer Gesticht No. 1 Gasthuisin het openbaar aanbesteden de levering van de voor bovengenoemde Ge stichtengedurende her jaar 1839, benoodigde LEVENSMID DELEN, BRANDSTOFEEN, KLEEDING, SCHOEI SEL enz., omschreven in de conditiën van aanbesteding, welke dagelijks met uitzondering van den Zondag ter le- zing liggen ten Huize van den Amanuensis en Rentmeester, in de WagenaarstraatWijk I. No. 98. Tot herstelling der afgebrande Kerk te Hoorn isbehalve het in de vorige courant opgegevene nog ontvangendoor Ds. PV'allerop den 15 September, 20, op den 17 dito, f 25 en op den 22 dito, f 15. Aan de Christelijke welwillendheid en liefde zij deze zaak verder aanbevolen. Middelburg 3 October 1838. FRANKFORT den 27 september. Meer en meer begint men thans het uitzigt te bekomendat de vrede tusschen Zwitserland en Frankrijk ongestoord zal blijven voortduren: prins bodewijk Napoleon heeft den 22 uit Arenenburg bij een eigenhandig schrijven, aan de regering van Thurgau in sub stantie aangekondigd dat hij„m Zwitserland voor de ram pen te bewaren die zijn langer verblijf in hetzelve zoude kunnen ten gevolge hebben besloten heeft dat land te ver latenen vertrekken zouzoodra hij van de ambassadeurs der verschillende mogendheden de noodige paspoorten zou bekomen hebben om zich naar eene veilige wijkplaats te be geven. Sommige Jierigtcn willen zelfs, dat de prins in een nader schrijven ook van zijn Zwitsersch burgerregt afgezien hebbe, en reeds met vreemde paspoorten vertrokken zou zijn. Hoe dit zij, in het kanton Zurichwaar de groote raad den 25 moest samenkomen om zich over de eischen van Frankrijk opz.gtens dien prins te beraden, schijnt men begrepen te hebben dat dit nu „iet meer te pas kwam Fe Petersburg is bij eene ukase van den 8 dezer het op den 8 me. dezes jaars tusschen Rusland en Zweden ge- Omtrent de briefwisselingonlangs tusschen den aarts bisschop van Munster en de Pruissische regering gevoerd verhaalt mendat de prelaat den koning verzocht zou heb ben naardien zijne gezondheid zeer wankelende is einde lijk zijne zaak geheel te beslissen waarop hem door den minister von Altenstein geantwoord was dat hem vergund zou worden zijne familie te Munster te bezoeken, mits hij be loofde zich buiten aanraking met de overdreven partij te zul len houden en op dc eerste aanmaning naar Minden terug te keeren. Dit zou door den aartsbisschop afgeslagen zijn met bijvoeging dat hij afdoening maar geen nieuw uitstel verlangdeen niet 0111 bewijzen van genade maar van regt- vaardigheid verzocht. De keizer cn keizerin van Oostenrijk zetten hunne reis door het Noordelijk Italië voort, en worden overal met veel geestdrift ontvangen. Den 18 zijn H. H. M. M., over Pa- via en Lodite Bergamo aangekomen. Onder de benoemingendoor den Paus in het consi storie van den 13 dezer gedaan, merkt men ook die van den heer bodewijk Joseph Delebecque tot bisschop van Gent op. Z. H. heeft, in zijne bewuste allocutie, den grootsten lof aan de Belgische geestelijkheid en bevolking, wegens hare voorbeeldige gehoorzaamheid aan de bevelen van den FI. stoel toegezwaaid. LONDLN den 29 september. Ook te Liverpool is woens dag eene vergadering van radicalen gehouden maar welke op ver 11a zoo talrijk niet was ais te Manchester. De zoon van den bekenden IVj Cobbett heeft, op -den bij die gelegen heid gegeven maaitijd, eene redevoering in den zin 'der zoo genaamde volkspartij gehouden. De laatste berigten uit Mexióo behelzen, dat het gar- nizoeu van Vera Cruz beduidend versterkt werd en dat men zich bezig hield met die vesting in staat van tegenweer te stellen. Het kasteel van St. Juan de Ulloa was voor 6 maanden van levensmiddelen voorzien. Het bevestigt zich, dat den n julij de eerste vijandelijk heden gepleegd zijn. PARIJS den 27 september. Reeds gisteren werd door de ministeriele bladen het_ slot der telegraphische depeche me degedeeld die het berigt van het besluit van prins bodewijk behelstom Zwitserland te verlaten. Dezelve luidt nu in haar geheel als volgt De president van het eed-genootschap deelt mij ("den Franschen gezant de Montebelloj op het oogenblik eene no ta mede, welke door bodewijk Bonaparte den 20 september aan het gouvernement van Thurgau is gezonden, met ver zoek om aan het algemeen bestuur aan te kondigen dat hij gereed is te vertrekken, zoodra hetzelve van de gezanten der vreemde mogendheden passen zal hebben ontvangen waarmede hij zich naar eene plaats kan begeven waar hiï een veilig verblijf zoude vinden. In dezen brief spreekt hij van zijne verkregene regten, vermijdende zich uit te laten omtrent zijne dubbele betrekking, en geeft hij de verzeke ring dat zijne at wezendheid niet voor altijd zal zijn. rf" H% ®e^Senj>ocscllaPpel'jk bewind zendt heden avond (den 25) dezen brief aan de kantons toe en heeft aan hec kantonnaal bestuur van Thurgau geantwoord, dat deze ver klaring te dubbelzinnig was om tot grondslag van eenen offictelen stap zijnerzijds te strekken en dat het inzonderheid aan het gezegd bestuur de uitnoodiging deed om de plaats aan te duiden waar bodewijk Bonaparte zich wilde verwij deren." PARIJS den 29 september. Het schijnt zich heden te bevestigen dat het kabinet heeft afgezien om de zaak te gen prins bodewijk verder te vervolgenen zich tevreden houdt met diens verklaring, zonder de questie van het toe komende aan te willen raken. De ministeriele tolkhec Journal des Débats, is belast geweest om dit gevoelen ken baar te makenen te betoogen dat de regering thans geen reden meer had, om nieuwe maatregelen van Zwitserland te vergen. Men verneemt, dat de heer de Montebello, die zich in Zwitserland 111 den laatsten tijd zeker geene vrienden ge maakt heeftthansom verder genoegen te geventerug geroepen is en hem eene andere betrekking toevertrouwd zal worden. De courierwissel tusschen Londen en deze hoofdstad is in de laatste dagen bijzonder levendig geweest, zoo men beweertuit hoofde van nieuwe moeijelijkheden over hec Hollandsch-Belgische vraagscuk. Men verzekercdac prins bodewijk Bonaparte pas- poorcen van de Ooscenrijksche regering verkregen heefc en zich in Illyrie gaac vestigen. De hertog van Nemours is den 25 te Metz aangeko men waar zich ook zijn oudere broederde hertog van Orleans, reeds bevond. Beiden hebben aldaar de tuighuizen bezocht en eene wapenschouwing gehouden over de natio nale garde en de troepen. Eergisteren avond is in allerijl een Belgische courier aan het ministerie van buitenlandsche zaken afgestapt. Een half uur daarna heeft zich de heer Molé naar&de Tuilerien begeven. Naar sommigen verzekeren zouden de depeches door gemelden courier aangebragtbetrekking hebben tot de tegenwoordigheid op de grenzen van prins Pierre Bonaparte 1 die aldaar eene dergelijke dwaze onderneming als die van Straatsburg zou willen beproeven. Wel onderrigte lieden houden dit echter voor onwaar, en beweren integendeel dat zijne komst op het vaste land alleen ten doel heeftom pogingen bij Lodewijk Bonaparte aan te wendendac deze zich naar Engeland zou begeven. Een der ambtenaren van de Belgische legatie is naar Brussel vertrokken met het tractaat van koophandel en zee vaart, tusschen Frankrijk en Belgie gesloten, en dat van de zijde van Frankrijk door den graaf Molé en van die van Bel gie door den graaf behon en den heer Smits onderteekend is* 's GRAVENHAGE den 30 september. Z. M. de Koning is gisteren naar den Zuidpias in Schieland gereden, met welks droogmaking men zich steeds ijverig bezig houdt. t V' Pr'ns diexander en Prins Hendrik der Nederlanden zijn gisteren van Soestdijkvergezeld van den heei generaal-majoor Bagelaarin deze residentie terugge- komen en hebben mee hoogstderzelver vader en den Erf- prins, heden ochtend de voormiddag godsdienst-oefenine: in de Kloosterkerk bijgewoond. Gisteren is het hoog-geregtshof ontbonden. In de bij die gelegenheid gehouden zitting sprak de kamer-president de heer 111 r. A. IV. J. J. baron van Hugenpoth tot Aerdt eene toepasselijke rede uit, welke door den heer A. l-V Philipse werd beantwoord waarin hij van de bewijzen vaii hooge gunst gewaagde, welke hij van den Koning'had ge. noten. De hooge raad daarna eene eerste zitting houden-

Middelburgsche Courant | 1838 | | pagina 1