MIDDELB IJIiG SCHE C O R A JV T. SI'. 66. Jfivmfcvijlï. Zaturdag publicatie. Sl&ucrtcntie. NIEUW STIJDINGEiN. jDuitöchlaub. (Sroot^iSrittanje. 2 Junij 1838. £lcbevian2>Clt. BURGEMEESTER en V/ETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, gezien de circulaire van den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provin cie, van den 19 Mei jl. (Provinciaal Blad no. 55), herinneren bij deze alle belanghebbenden, aan de bepalingen vervat in dc wet van den 8 November 1815 (Staatsblad 110, 51), volgens welke alle Pretentie ten laste van het Rijk, binnnen zes maanden, volgende op het jaar, waarover dezelve loopen zullen moeten worden ingediend bij zooda nige Administratien Collegien Autoriteiten of Ambtenaren als welke de orders tot het doen van leverantien of anderzins gegeven hebben, op poene van te worden gehouden voor verjaard en vernietigdwordende mitsdien een ieder uitgenoodigdom zijne Pretentien ten laste van het Rijk, over het jaar 1837, 200 spoedig mogelijk in te dienen, en daar toe den uiterlijken termijn, bij de wet vastgesteld, zijnde de iaatste Junij aanstaande, niet af te wachten. En zal deze worden afgekondigd en in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan tan Raadhuize der Stad Middelburg, den 1 Junij 1838. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSHEER, Vt. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. B E C I U S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLISSINGEN brengen ter kennis van dc belanghebbendendat er dit jaar wederom KERMIS of JAARMARKT binnen deze Stad zal gehouden worden welke een aanvang zal nemen op Maandag den 9 Julij aanstaande, en eindigen met den 21 dier maand; zullende op gemelde Kermis geene BedelaarsDraaiborden GochelaarsHoroskooptrekkersLoterijspe lers of Kwakzalvers worden toegelaten, noch zulke Personen, welke van geen Patent en van geene behoorlijke Papieren en binnenlandsche Paspoortenvoor zoo ver zulks gevorderd wordtvoorzien zijn. Wordende de Kooplieden enz. uitgenoodigd om hunne aanvragen tot het bekomen van plaatsen voor Kramen of Tentenmet opgave der grootte, uitgedrukt in Nederlandsche maat, bij gefrankeerde brieven, aan Marktmeesters in te zenden Zullende de inzending dier aanvra gen vóór den 8 Julij aanstaande moeten plaats hebben, na welk tijdstip niemand zal kunnen aanspraak maken op de plaats, welke hem in vorige jaren was toegewezen. Vlissingen, den 11 Mei 1838. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. van der SWALME. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare S. van der SWALME Secretaris. Men verlangt in de Gemeenten STOPPELDIJK en BOSCHKAPEL- LE5de District van Zeelandhebbende eene Bevolking van 2300 Zielen, een' HEEL-en VERLOSKUNDIGE, op een jaarlijksch Trac- tement van 150, mitsgaders eene Toelage van 75, voor de behan deling en levering van Geneesmiddelen aan onvermogenden. Belang hebbenden vervoegen zich in Persoon of met vrachtvrije Brieven met overlegging der vereischte bewijzen, vóór primo Julij 1838, bij het Bestuur van een der voorzegde Gemeenten. FRANKFORT den 22 mei. Een uit Brussel alhier ontvangen brief wederspreekt het door de dagbladen verspreide gerucht, dat de Belgi sche regering de in Belgie plaats hebbende ontevredenheid begunstigt. Dezelve zegt de briefschrijverkomen vorst Leopold zeer ongelegen en dragen geenzins de goedkeuring der ministers weg. Daar het echter eenmaal zoo ver gekomen is dat zelfs de kamers het behoud van Luxem burg en .Limburg vorderendurft de regering niet tegenspreken. In- tusschen is het zeker, dat vorst Leopold, zoowel uit Parijs als uit Lon den vertrouwelijke waarschuwingen heeft ontvangen doch te gelijk den raad om de openlijke meening in Belgie omtrent zijn besluit in het on zekere te laten, op dat er niets gebeure, dat niet wenschelijk is. Dit laatste zal wel niets anders beteekenendan dat vorst Leopold, bij alles wat in Belgie gebeurt ja noch neen moet zeggen en het Belgische volk in dcszelfs waan laten op dat het niet tegen zijne regering in opstand gerake. In Silezie hebben een aantal gezinnen, door dweeperij gedreven zich afgescheiden van de Luthersche kerk en het voornemen opgevat 0111 naar Australië te verhuizen. De Pruissische regering heeft die lie den vermaand om van hun dolzinnig ontwerp af te zien en rustig ten hunnent te blijven. LONDEN den 26 mei. Onlangs had op de rotsen van Cap Clear eene vreesselijke schipbreuk plaats. Van een naar Canada met benoo- digdheden voor Hr. Ms. troepen bestemd schip aan boord hebbènde den kapitein den eersten en tweeden stuurman benevens 25 bekwame zee lieden twee officiers-vrouwen met hare kinderen, alsmede des kapiteins vrouw en kind, te zamen 41 personen uitmakende, zijn slechts twee schepelingen gered. Op de over boord gekapte groote mast drijvende ontwaarde de tweede stuurman Wills en de matroos James Johnsontoen het schip uit elkander stieten de overige schepelingen en passagiers door de golven werden verslonden eenen New-Foundlandschen hond welke zij voor dien van den eersten stuurman herkenden zij namen het dier bij zich op de masten bereikten, 11a eenen vrcesselijken nacht te hebben doorgebragt, des voormiddags ten half elf uren, geheel uitge put, het strand. Terstond snelde de hond landwaarts in, en wekte door zijne zonderlinge bewegingen de aandacht der kustbewaardersdie dien ten gevolgede ongelukkige zeelieden ter hulp snelden. PARIJS den 27 mei. Gisteren tegen het einde der zitting van de kamer der gedeputeerden heeft de minister Martin twee ontwerpen van wet ingediendwaarbij concessie verleend wordt voor het aanleggen van ijzeren wegeneerstelijk van Parijs naar Havre en Dieppemet zytakken naar Elboeuf en Louviers, aan de heeren ChauquetLebobe u comp., en ten tweede van Parijs naar Orleans, aan de heeren Casi- tnir Lecomte comp. Men berekent, dat gisteren niet minder dan vijf-en-twintig dui zend menschcn met de stoomwagens van Parijs naar St. Germain zijn gereden en daarenboven ruim zoo veel te vergeefs getracht hebben plaats te vindenom zich mede derwaarts te begeven. Naar men verneemt, zou de burggraaf de Chateaubriand in eenen zeer smartvollen toestand verkeeren. Men verzekert, dat de maarschalk Soult ongesteld is en veel aan lendepijn lijdt, zoodat men vreest dat hij zich niet naar het kroonings- feest der koningin van Engeland zal kunnen begeven. Nog altijd spreekt men van het voornemen van den hertog de Nemours0111 die plegtig- heid te gaan bijwonen. Brieven uit Duitschland zeggendat de hertog van Angoulbme vrij ernstig ziek is. De troepenbewegingen op onze Noordelijke grenzen hebben een einde genomen de bezettingen der vestingen aan dien kant zijn allen minder of meerder versterkt geworden, en het schijnt, dat men veeleer de noodige toebereidselen heeft willen maken om in voorkomende ge vallen onmiddeiijk een leger te kunnen bijeen trekkendan wel nu reeds daarmede een begin te maken. Misschien ook heeft men de eerste be velen gewijzigd, ten gevolge van de voorstellingen van het Berlijnsche kabinet. Ie Toulon is met de telegraaf order ontvangen dat de admiraal Lalande onverwijld met zijn linieschip de Jena naar Tunis moet zeilen. De geheele scheeps-afdeelingonder de orders van den admiraal Callois zou zich even als de Trident met hem vereenigen. Als reden van dit overhaast vertrek geeft men vooreerst op, de uitrustingen van den Grooten Heeren ten tweedeeenige vijandelijkheden van een Tuni- siaanschen volkstam tegen de Fransche mobile colonnedie van Bona opgerukt was om het innen der belastingen te bevorderen. Volgens berigten uit Afrika, zou Abd-el Kader eene groote ex peditie tegen de stad Am-Maydé uitrusten. Te Simbrein de provincie Fernambuc, vindt men eene buiten gewoon vruchtbare familie. Een katoenplanter, genaamd Joaquino de Sequeita, heeft bij zijne vrouw, donna Maria Cavalianti20 kinderen verwekt (12 zoons en 8 dochterO Juu. auti» gehuwden nebben aan de oude lieden 115 klein-kinderen gegeven, welke wederom reeds hebben elk 7, 9, 10 en 11 kinderen. Deze won derbare familie geniet de beste gezondheid. 's GRAVENHAGE den 30 mei. Aanstaanden vrijdag zullen de be noemde leden van den Hoogen Raadwelke hunne benoeming eenparig hebben aangenomen, door Z. M. den Koning worden beëedigd. Dien zelfden dag zal Z. Exc. de minister van justitie aan gemelde leden een groot diner geven. Gisteren heeft de Hooge Raad eene voorloopi- ge bijeenkomst gehouden. Bij koninklijk besluit van den 29 dezer is het bestuur der kanse larijen van de militaire Willems-orde en van de orde van den Nederland- schen Leeuw tijdelijk en onder voorbehoud eener nadere beschikking opgedragen aan Z. Exc. den luitenant-generaal, minister van binnenland sche zaken II. baron Merkus de Koek. MIDDELBURG den 1 junij. Z. M. heeft bepaald, dat aan de mi liciens die zich in de zeedienst of bij het korps mariniers op den ge wonen voet en wijze willen verbinden gelijke premien zullen worden uitbetaald als op het tijdstip van hun engagement aan de niet militie- pligtigen wordt verstrekt. Het Amsterdamsch Handelsblad zegt van zijnen Londenschen cor respondent het berigt ontvangen te hebbendat alle de vijf mogendhe den wier gezanten de conferentie te Londen uitmaken, eenstemmig\>e- sloten hebben om het traktaat der 24 artikelen met onzen Koning te teekenen. Het kabinet van 's Gravetihage zou dienaangaande dezer da gen belangrijke mededeelingen ontvangen hebbenzoodat men zich met goed gevolg mogt vleijen dat het sluiten van het traktaat tusschen onze regering en die der vijf hovenbinnen zeer korten tijd zijn beslag zal krijgen. Verder wordt in dit bijzonder berigt gezegd dat de tegen woordige woelingen in Belgie, die zoo zeer afsteken bïj het beraden en verstandig gedrag van het Hollandsche volk in plaats van de mogend heden vrees aan te jagen haar met verontwaardiging had vervuld en doen besluiten om geene verdere toegefelijkheid jegens een land te ge bruiken dat zoo weinig eene plaats in de rij der onafhankelijke staten toont waardig te zijn. Inzonderheid had het kabinet van Oostenrijk zich daaromtrent op eene nadrukkelijke en ernstige wijze verklaardeu deszelfs vast besluit te kennen gegevenvan niet te duldendat Belgie zich aan de aangegane verpligtingen ten aanzien der 24artikelen, waar aan het zijn aanzijn te danken had onttrok. Het dagblad de Avondbode zegt, bij dc vermelding van het boven staande Wij gclooven dat dit berigt tot de zoodanige behoortwaarvan het noodig is nadere bevestiging af te wachten alvorens daaraan een onbepaald geloof te schenken. Onzerzijds getrouw blijvende aan het, in den aanvang reeds te kennen gegeven, besluit, om in eene zaak van zoo teederen aard omzigtig te zijn in het doen van mededeelingen uit eigen bronnen wanneer wij niet van de waarheid der daadzaken volko men zeker zijngelooven wij ons te moeten bepalen t9t de eenvoudige kennisgeving, dat, naar de bij ons ontvangen tijdingen, de zaken zich moeten bevinden op eenen voor de belangen van Nederland gunstigen voet in dien zin, namelijk, dat er uitzigten bestaan op de werkelijke uitvoering van het traktaat der 24 artikelen maar dat ons nog niets is voorgekomen, waaruit wij, zonder ons bloot te stellen aan het billijke verwijt van voorbarigheid zouden kunnen afleidendat de vijf mogend-

Middelburgsche Courant | 1838 | | pagina 1