MIDDELS LllCiSClïII COURANT. S°. ö2. Donderdag '21 Mei 1838. ÜïöÜftcAïtC. iScfccnb matting. NIEUWSTIJDINGEN, ühtitsrftlanb. t?3v0ot-15»rittanjc. Jfvauferijfe. ilcbcirUubcti. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND 'herinnert bij deze alle belanghebbende Adtninistratien en Particulieren in de Provincie, aan de bepalingen der wet van den 8 November 1815 no. 36 {Staatsblad 110. 51), volgens welke van alle Schuldvorderingen ten laste van het Rijk, over den jare 1837, de Rekeningen, Memo den ofDeclaratien vóór of op den laatsten Jtinij aanstaande, bij zoo danige Administratien Collegien Autoriteiten of Ambtenaren als welke de orders tot het doen van leverancien of anderzins gegeven hebben behooren te zijn ingediend op poene van te worden gehou den voor verjaard en vernietigd met uitnoodighig verder om dit ui terste tijdstip voor de indiening van voormelde Pretenticn niet af te wachten, maar dezelve onverwijld te bewerkstelligen. Middelburg, den 19 Mei 1838. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VllEDENBURCU. Administratie der Domeinen, Wegen, Vaarten, enz. Provincie Zeeland. Agentschap Middelburg. AANBESTEDING. Op Vrijdag den twee-en-twintigsten Junij 1838, des voormiddags ten tien urenzal de Agent van het Domein cc Middelburgop het Raad huis aldaaren ten overstaan van den Notaris D. J. van der Horst 'Serléaan den minstbiedende aanbesteden: Hec onderhoud van den zijtak des Grooten Wegs der iste Klasse No. 3 't van af de Slijkpoorc der Stad Middelburg tot aan het Ponteveer op de Rivier de Eendragt buiten de Stad Tholen en van de be planting op het gedeelte Wegs van af hec gehucht Maalstede tot aan den Tersekendamvoorden tijd van drie jaren, ingaande den 1 Julij 1838 en zullende eindigen den 30 Junij 1841. Alles breeder bij het bestek en voorwaarden omschreven, welke van 1111 af aan voor een ieder ter lezing liggen: aan het Gouvernement der Provincie Zeeland; ten Raadhuize der Stad Middelburgte Vlissingen Goes en Tholen in de voornaamste Logementen te SliedrechtWer kendam en Ameidein de Raadhuizen; zoomede in de Dorpen langs den Weg; te Neuzen bij Steenkamp ten Kantore van de Agenten van het Domein te 's GravenhageUtrecht, Sas-van-Gent en Middelburg en Notaris voornoemd. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Agent van het Domein te Middelburg en den Hoofd-Opziener der Wegen en Vaarten in Zee land te Neuzen. De Agent voornoemd G. van der M I E D E N. De ONTVANGER van de Centrale Directie van Walcheren ver wittigt de daarbij belanghebbendendat bij hem ontvangen zijnde de door den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie executoir ver klaarde Rol van het Geschot over den jare 1838, de daaruit getrokke- ne Aanslag-biljetten zijn rondgebragc, en alzoode onderscheidene Land eigenaren hiervan behooren te zijn voorzien wordende de zoodanigeti welke die niet mogten hebben ontvangen, uitgenoodigddezelve ten zijnen Kantore te komen afhalen, terwijl de Belastingschuldigen wor den aangemaand zich naar de bepaalde betalingstermijnen volgens den inhoud der kennisgevingen stipcelijk te gedragen ten einde onaange naamheden en kosten te voorkomen. Middelburg, den 9 Mei 1838. ISAAC LUTEYN. FRANKFORT den 18 mei. De president der Duitsche bondsverga dering graaf von Munch-Bellinghausenheeftkort na zijne aankomst in deze rijksstad, eene langdurige conferentie met den koninklijk Pruis- sischen gezant bij die vergadering, den generaal von Schuier, gehouden. Heden zouden de beraadslagingen over de Luxemburgsche questie aan vangenen van het deswege te nemen besluit zal vermoedelijk de her vatting der bemoeijingen van de Londensche conferentie afhangen. Men schijnt hier weinig ongerustheid wegens de politieke bewegingen in Bel- gie en wegens het zamencrekken van een Fransch observatieleger op de Belgische grenzen te voeden. Volgens brieven uit Weenenvan den 12, bevond zich Z. M. keizer Ferdinand toen weder vrij ernstig ongesteld. Brieven uit Berlijn deelen hec programma der feesten mede, welke aldaarter gelegenheid van het bezoek van een aantal vorstelijke perso nen, gegeven zullen worden, en den 20 met een groot diner tenhove, en eene gala-representatie in de ridderzaal, zullen aanvangen. Den 21 beginnen de parades en manoeuvres der troepen die tot den 27 duren moeten, en na wier afloop zich het hof naar Potsdam zal begeven, al waar weder nieuwe vermakelijkheden de hooge gasten verbeiden. Z. K. H. de erfprins van Oranje is, na te Dresden doorgereisd te zijn, den 15 dezer te Berlijn aangekomen, LONDEN den 19 mei. Eergisteren is de negentiende verjaardag der koningin gevierd geworden. H. M. begaf zich des voormiddagsin staatsie, van het nieuwe paleis naar dat van St. James, alwaar groot cercle gehouden werd, op hetwelk meer dan 2000 personen tegenwoor dig waren. Naden afloop daarvan hebben verscheidene staats-ministers ter gelegenheid van dezen feestdag, prachtige diners gegeven. Des 1 avonds waren de meeste pleinen en straten der hoofdstad sierlijk geïllu mineerd. Gisteren avond was er groot concert ten hove. Te rekenen naar de ontzettende toebereidselen zullen de kroonings- j feestelijkheden allerluisterrijkst zijnvooral moet de optogt eene onge kende pracht ontwikkelen. De stoet zal uit het paleis van Buckingham over Constitucion-Hill door PicadillySt. JamesstreetPallmall, naar YVestminscer- \bbey trekken. Volgens berigten uit Canada, was de zoogenaamde generaal Su- therlandeen der hoofden van den opstand, tot den strop verwezen, doch welk vonnis daarna in verbanning is veranderd. Lount en Mat- thews hadden de doodstraf bereids ondergaan Theller en Chase waren insgelijks daartoe veroordeeld, en eenige minder schuldigen verbannen geworden. Een inwoner van Ópper-Canada, die een togt langs de grenzen dier kolonie gedaan heeft, getuigt dat bijna alle gezeten inwoners der nabu rige Amerikaansche Staten het gedrag der Engelsche autoriteiten jegens de zoogenaamde patriotten goedkeurden, en dat de zucht om de onte vredene kolonisten in hunne oproerige pogingen bij te staan, zich na genoeg uitsluitend toe de lagere volksklasse bepaalde. Den 6 dezer hebben de verschillende burgerlijke en militaire auto riteiten, benevens de oliicieren cn manschappen der nationale garde, te Lissabon den eed op de nieuwe Portugesche constitutie afgelegd. Alles was, op weinige uitzonderingen 11a, in goede orde, maar zonder be wijzen van openbare vreugde, afgeloopen. PARIJS den 18 mei. Het is bij vergissing geweest dat sommige dagbladen den dood van den prins de Talleyrand vroeger hebben opge geven. Hij is eerst in den namiddag van den 17 overleden. Het testament van dien prins is heden aan den president van de regt- banlt van eersten aanleg door den notaris C'iatelain vertoond. Hij be noemt tot algemecne legataris mevrouw de hertogin van Dino, zijne nicht, en hij maakt verscheidene bijzondere legaten aan den hertog van Valengayzijnen achter-neef. Aan het slot van dit testament, hetwelk olographisch isbevindt zich eene geschrevene verklaring ook van de hand van den heer de Talleyrandwaarin hij de staatkundige redenen bloot legtwelke zijn gedrag bestuurd hebben onder de verschillende regeringen die elkander sedert 1789 opgevolgd zijn. Men zegt dat deze verklaringwaarvan de heer de Talleyrand gelast heeft dat de lezing zou geschieden aan zijne familie, zoowel als van zijn testament, de merkwaardigste inzigten oplevert omtrent den aard der staatkundige gistin gen te midden waarvan hij geroepen was eene rol re vervullen. Ge zegde verklaring iseven als het testamencvan 1836 gedagteekend. Men leest in hetzelve ook het volstrekte verbod, door den heer de Talleyrand aan zijne erfgenamen gedaan0111 zijne gedenkschriften welke zoo men zegt in Engeland bewaard zijn, door den druk open baar te maken, alvorens er 30 jaren, te rekenen van den dag zijns over - lijdenszullen verloopen zijn. Hij gelast hen om alles wat voor dien tijd op zijnen naam mogt uitgegeven worden, tegen te spreken. De heer de Talleyrand heeft het verlangen geopenbaard om te Valen- 9ay begraven te worden en hij heeft zijn testament geëindigd met de verklaring, dat hij sterft in hec KatholijkeApostolische Roomsche geloof. Het proces van Hubert duurt voor het hof van assises nog altijd voort, zonder dat het de openbare aandacht trekt. Een telegrafisch berigt uit Algiers van den 12, door den maar schalk VaUe aan den minister van oorlog gerigtbehelst, dat alles in de provincie van Algiers rustig isdat de vestiging der Franschen te Belida in vastheid toeneemtdat de publieke markten overvloedig door de Arabieren van alle behoeften worden voorzien dat de fortificatie- werken bijna voltooid zijn en dat de onderwerping der Beni-Salahs t volkomen schijnt te wezen. Een telegrafisch berigt, gedagteekend Narbonne den 19 mei, luidt aldus De troepen van Zorella 1650 man bedragende, zijn den 17 de zer in de nabijheid van Figuieresdoor 600 manonder bevel van den gouverneur van Veronne, geslagen; 180 Carlisten zijn daarbij ge sneuvelden iooandere, waaronder 8 officieren krijgsgevangen gemaakt." MIDDELBURG den 23 mei. In den vroegen morgen van den 19 is Z. K. H. de Prins van Oranje uit de residentie op reis gegaan, ver gezeld van hoogstdeszelfs adjudant den majoor Snouckaartten einde zijne bezittingen in Silezie in oogenschouw te nemen. Z. K. H. zal naar men verneemtnagenoeg een paar maanden uitlandig blijven. Dienzelfden morgen heeft II. K. H. mevrouw de prinses Albert van Pruissen den heer C. Krusetnan de eer aangedaan, deszelfs groore schil derij voorstellende het kwetsen van het paard van den Prins van Oranje te Bautersemop den 12 augustus 1831 te komen bezigtigeu. Een onzer dagbladen behelst het volgende artikel Van de bedaardheid en tegenwoordigheid van geestdoor onzen ge- eerbiedigden Koning en zijne beminde dochter, Prinses Marianneten toon gespreid bij den onlangs plaats gehad hebbenden brand op het Huis teu Bosch zou indien zoo iets te Parijs gebeurd warezeker groo ten ophef zijn gemaakt. Hier gaat zulks bijna ongemerkt, of ten min ste niet eens naauwkeurig vermeld, voorbij. Voor ons, die aan het bestuur eener Voorzienigheid geloovenheeft het iets treffends, van goederhand te vernemen dat de voorbeeldeloos werkzame aard van onzen Koning gelegenheid tot het spoedig ontdekken van eenen brand heeft, gegevendie, bij verderen voortgang, dierbare levens in dreigend gevaar gebragten de prachtige Oranjezaal, dat gedenkteeken der hu welijksliefde van Frederik Hendriks weduwe, verslonden zou hebben. De brand is ontstaan in een kabinetje, alwaar de Koning den vorigen avond nog had gearbeid, en dat slechts ééne deur heeft, die op Zr. Ms. slaapkamer uitkomt. Men had in dit kabinetje voor het eerst sedert vele jaren gestookt, waardoor, hoogstwaarschijnlijk reeds vroeg in den avondhet vuur aan een balk of plank is medegedeeld, 's Morgens ten drie uren werd de brand ontdekten door wien Door den lakkei of kamerdienaar die den Koning op dat uur als naar gewoonte kwam wekken Had het vuur nog eenige uren langer blijven smeulen men zou zeer zeker de vlam niet zoo spoedig meester zijn geworden." De herstellingen van het lustslot het Huis in het Bosch worden met jjver voortgezet. De uiterlijke verwoestingen weike de brand heeft veroorzaakt, zullen spoedig geene kenteekenen meer ac.iuerlaten

Middelburgsche Courant | 1838 | | pagina 1