M EDDËLfi L!ii€S SCHE COÜRAN W«. 58. D INC S DAG 15 Mei 1838. Publicatie. JScltuttecij. publicatie. Kemustjcvutg, NIEUWSTIJDINGEN. 2Duit0citIanb. Jxaufcvijk. üc&cflanfccn- [M s*jL-ZJ'.1-ï—i.- BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG Hoofdplaats der Provincie Zeeland Gezien het extract uit het Verbaal van de Heeren Gedeputeerde Sta ten van de Provincie Zeeland, van den 27 April 1838 No. 3.; Brengen bij deze ter kennis van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan, dat door Z. M. bij besluit van den 10 April jl. No. 77, mag- tiging is verleend ombij wijziging van het bij besluit van den 23 De cember 1834 No. goedgekeurde tarief der Plaatselijke Belastingen, het Stedelijk Middel op de Steenkolen, voor zoo veel de grove Maat- kolen en het Kolengruis betreft, voortaan te heffen tegen 17 Cents per Mud, en om de teruggave bij uitvoer onder korting van en dus ad 15^0 per Mud, te doen plaats hebben. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 14 Mei 1838. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSHEER, Vt. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. B E C I U S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG maken aan de belanghebbenden bekend dat de Commissie uit het Plaat selijk Bestuur, ingevolge art. 15 der Wet, belast met het onderzoek nopens de al of niet gegrondheid der redenenwelke tot vrijstelling of uitsluiting van de dienst der Schutterij zijn ingebragt, hare eerste ge wone jaarlijksche zitting zai beginnen op Woensdag den 30 dezer maand, des voormiddags ten tien uren, tot onderzoek van hen, aan wie, of der redenen waarom in het voorgaande jaar voorwaardelijke vrijstelling is verleend. Wordende de belanghebbende Personen ten overvloede uit- genoodigdde schriftelijke bewijzen tot staving lninner redenen van vrijstelling, bij de Wet gevorderd ais nog, voor zoo verre zulks niet alreeds is geschied, tot en met den 26 aanstaande, ter Stedelijke Se cretarie over te leggen. En worden voorts zoodanige leden der Schutterij dewelke ten ge volge der in 1829, overeenkomstig art. 87 'der Wet op de Schutterijen 'plaats gehad hebbende uitloting, in dat zelfde jaar tot de reserve zijn overgegaan, verwezen tot de bepalingen, vervat in art. 10 van Zr. Ms. besluit van den 18 Jiilij 1829 (Staatsblad no. 52). Terwijl eindelijk een ieder, dien zulks aangaatworcft aangemaand om zich stipcelijk op liet bepaalde tijdstip voor de Commissie van on derzoek te vervoegen, als zullende degenen welke zulks mogten verzui men gehouden worden geene redenén tot vrijstelling te hebben en voor zoo verre zij dicnstpligcige nummers getrokken hebben, niet val len in de termen van art. 3 abcen art. 4 der Wet, bij de Schutterij worden ingelijfd tot zij in het volgende 'jaar hunne recla mes op voorschreven voet zullen hebben doen gelden. En opdat niemand hiervan eenige onwetendheid zoude kunnen voor wendenzal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsga ders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 14 Mei 1838. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSHEER, Vt. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare A. M. B E C I U S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG gelet op art. 7 vau Zr. Ms. besluit van den 7 September 1828 Staats blad no. 55)roepen mits deze op zoodanige in vorige jaren ingeschre vene Personen voor de Schutterijwelke tijdens die inschrijving Gehuwd of Weduwenaars met één of meer Kinderen warendoch door sterfge val of anderzins in de termen vallen om in de eerste klassezijnde de Ongehuwde of Weduwenaars zonder Kinderente worden overgebragt om daarvan kennis te geven ter Secretarie dezer Stad, vóór of op den 31 dezer; zullende tegen de nalatigen. Proces-Verbaal worden opge maakt, en aan de Regtbank toegezonden, ten einde de strafbepalingen van art. 1 der Wet van den 6 Maart 1818 Staatsblad no. 12) toe te passen, terwijl dezelve tevens overeenkomstig art. 8 van bovengemeld besluitdadelijk bij de Schutterij zullen worden ingelijfd. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 14 Mei 1838. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTS I-I EER, Vt. Ter ordonnantie van Ilun Edel Achtbare A. M. BECIUS. De COMMISSIE tot uitdeeling van SPIJS aan Minvermogenden, te Middelburg zal, op Donderdag den 17 dezer, des namiddags ten één uur in het Schuttershof van St. JorisRekening doen barer Admini stratie over het afgeloopen jaar; wordende de Heeren Inteekeuaren ver zocht om dezelve met hunne tegenwoordigheid te vereeren. Middelburg, den 14 Mei 1838 Namens de Commissie voornoemd, H. DU BUISSON BECIUS, Secretaris. FRANKFORT den 8 mei. Brieven uit Berlijn zeggen, dat aldaar bij de ministerien eene ongemeene werkzaamheid heerschte die men voor namelijk aan de gebeurtenissen in Posen en aan den Rijn toeschreef. Ofschoon niets van het verhandelde uitlekte, hield men zich echter al gemeen overtuigd, dat de Pruissische regering op den eenmaal ingeslagen weg niet terug zou treden. Volgens sommigen bestond er eenige meerdere hoop op de herstelling van den vrede in de Rijnprovinciën, zoo ten gevolge der welwillende gezindheid van den nieuwen Pauselijken nuntius te Brussel, en zijner afkeuring der stappen door den heer Spinelli gedaanais van de aan geboden bemiddeling eener groote mogendheid die tot den Pauselijke!» Stoel in de meest vriendschappelijke betrekking staat. In den vroegen morgen van den 1 dezer is de groote boekdruk kerij van den heer Har.el, te Maagdenburg, grootendeels eene prooi der vlammen geworden. In de A'.lgemeine Augsburger Zeitung leest men den volgenden uit Berlijn geschreven brief, die, naar het merkceeken te oordeelen, door eene zeer goede hand aan dat blad schijnt toegezonden te zijn Er wordt druk betreifende Belgie en Holland onderhandeld. De drie Noordsche mogendheden zijn het daaromtrent eensdat Belgie op ge.ie concessien meer kan aanspraak maken, dat het eenvoudig en zon der, voorbehoud de 24 artikelen hebbe aan te namen; ingeval her daar toe niet wil overgaan moet hetzelve ook van de voordeelen vervallen worden verkiaard, die vroeger aan de Belgen zijn verzekerd geworden. Men is voornemens otn deze beschouwing op de beslissendste wijze geldend te maken, en men kan dit vrij doen zonder vrees voor ernstigen tegenstanddaar men in Londen begint in te zien dat men tot dusverri veel te vijandig jegens de Nederlandsche regering is te werk gegaan. De aanspraak des Nederlandschen ministers van buitenlandsche zaken waarin de toestand van Holland en de handelingen der Londensche con ferentie met de meeste Waardigheid worden open gelegd, moét, he« kwetsend ze ook voor sommigen zijn moge, er toe bijdragen om deel. neming op te wekken voor eene natie die met zoo veel volharding ett moed alle de wederwaardigheden verdragen heeftdie haar zijn berok kend. De publieke denkwijze in de Noordsche Staten laat zich dan ook volkomen ten gunste van Holland uit, en koning IVillem behoeft niet meer te duchten van miskend te wordenwanneer hij verzekert zijn laatste woord gesproken te hebben, en geen haar breed meerder aan Belgie te zuilen inwilligen. Hij kan het veilig op het uiterste la ten aankomen, en dit zai hij, want hij heeft den magtigsten bondgenoot van onzen tijd de openbare meening op zijne zijdeWei is het te betreuren vcór de regcschapene Hollandsche natiedat men zich niet reeds vroeger óp een zoo gunstig terrein heeft kunnen stellen dan zoa het reeds lang middagklaar zijn bewezen dat niet het Haagscfte maat het Brüsselsche kabinet er op uit was 0111 eenen toestand van onzeker heid te doen voortdurendie deszetfs belangen al te goed diende." PARIJS den 9 meiHeden morgen hebben de generaal Sebastiani en de Belgische gezant Lehon een langdurig onderhoud met den president minister Molé gehad, en daarna heeft zich het gerucht verspreid, dat een Fransch legerkorps van 30,000 man, met 45 stukkeu geschut, onder de bevelen van den hertog van Orleansop de Belgische grenzen zal zamencrekken. Veel indruk heeft dit gerucht nog niet gemaakten de opposanten meenendat het met voordacht is uitgestrooid, om bij de kamer der pairs nieuwe bezwaren tegen de wet ter reductie der renten te verwekken, Gisteren is hier, bij telegrafische depechegedagteekend Algiers den 4 dezer, de tijding ontvangen, dat het Fransche leger, onder den maarschalk ValéeBelida den 4 dezer bezet heeft, en dat tweekampen, een ten westen en een ten oosten, Waren opgeslagen, om de geiheen- schap te dekken. De inwoners en de naburige stammen hadden geeh wederstand gebodenzelfs waren hunne opperhoofden in het Franschè hoofdkwartier gekomenen hadden den maarschalk bij zijn bezoek Van de stad en omstreken vergezeld. Het proces van Hubert en zijne mede-aangeklaagden is gisteren en heden voor de assises voortgezet. Er zijn reeds eenige getuigen ge hoord, wier verklaringen echter nog niet veel licht over de zaak ver spreid hebben. De belangstelling van het publiek in dit regtsgeding schijnt eerder af dan toe te nemen. PARIJS den 10 mei. De volgende telegrafische depeche is gisteren avond bekend gemaakt Baijonne, 9 mei. De courant van Madrid vermeldt, dat de brigadier Aspirozden 30 apriide bende van Vascari te Cariéte verdelgd heeft. De generaal Par- dinas heeft Basilio den 3 dezer te Bejar geslagen en 130 officieren en 500 paarden van hem gevangen gemaakt. Niets belangrijks in deze ge westen tot den 5." MIDDELBURG den 14 mei. Den jo dezer is te Amsterdam ge hóuden de twaalfde vergadering van het Nederlandsch genootschap tot zedelijke verbetering der gevangenenonder voorzitterschap van den staatsraad mr. M. C. van Hall. Uit een door den eersten secretaris den heer IV. H. fVarnsinck Bz. opgemaakt verslag blijktdat de zorg des genootschaps zich gedurende 1837 heeft uitgestrekt tot een getal van 2,781 zoo wel crimineel als correctioneel veroordeelden, ter wijl van deze 525 in het godsdienstig onderigt hebben gedeeld, 519 in lezen, schrijven en rekenen zijn onderwezen, en aan 283 arbeid is verschaft. Het getal der jeugdige veroordeelden van beide seksen t die, van de meer bejaarde gevangenen afgescheiden door schoolonderwijs godsdienstig onderrigt en arbeid onledig worden gehouden, bedroeg 193; 418 ontslagenen zijn door het genootschap op verschillende wijze ver zorgd geworden, waarvan zich, volgens bcrigten12 deze gunst heb ben onwaardig gemaakt. Het genootschap telt thans 3,596 leden. DoOr de algemeene vergadering zijn eenige buitenlanders tot leden van ver dienste benoemd. Den 10 dezer hebben HH. KK. HH. de Prins en Prinses van Oranje als zomerverblijf betrokkende door Z. K. H. voor eenigen tijd aangekocht hofstede van den raadpensionaris Jacob Catszorg vliet, alwaar hoogstdezelven dien zelfden middag een diner hebben gegevendat door Z. M. den Koning is bijgewoond. Van de werf der Ned. stoomboot-maatschappij de FijenOóM jj den 10 dezer gelukkig te water gebragt, de aldaar getouwde ijzfeïén stoomboot de Admiraal Kingsbergenbestemd vóóf de vaart óp de Zuiderzee van Ams'terdam op Kampéri.

Middelburgsche Courant | 1838 | | pagina 1