■v$m co u kan t. MIDDELU URGSCHE Jfc.ittfcvijfc. 22. Dingsdag V 20 Februarij 1838. •Jfe- publicatie. iDcbevIanb^rfte jEjAtibcl-fWAAtechApijij.. ülcbetrlattb^dic j^anbcï-iKn.itechaijpij- NIEUWSTIJDINGEN. <6r0Ot-i3«rittatijc„ ilcbetrlaubcn. c BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, ontvangen hebbende een besluit van den lieer Staatsraad Gouverneur van den 18 dezer Provinciaal Blad no. 20.), houdende nadere rege ling der Loting van de ligting der Nationale Militie van 1838, bren gen bij deze ter kennis van een iegelijk dien zulks zoude mogen aan gaandat, ten gevolge van het bovengemelde besluit, de Loting voor de Ingezetenen dezer Stad, zoo binnen als buiten de Poorten, uitma kende het iste Militie-Kanton wglke blijkens Bekendmaking van Heeren Burgemeester en Wethouders van den 5 dezer was bepaald op Woensdag den 21 dezer, als nu eerst zal plaats hebben op Maandag den 12 Maart aanstaandedes morgens- ten tien uren, op de Voorzaal van het Stadhuis alhier; terwijl al verder bij deze elk en een iegelijk wordt verwittigdvoorcentdat de bewijzen die behooren te worden bijge- bragt tot staving der redenen tot vrijstellingwelke op den dag der Loting zullen zijn aangevoerd uiterlijk binnen vijf dagen na de Loting ter Stedelijke Secretarie moeten worden ingediend. Teti tweede: Dat tot het afgeven der Attesten of Certificaten tot be koming van vrijstellingen voor de dienst der Nationale Militie door eene Commissie uit het Stedelijk Bestuur zal worden gevaceerd op den één-en-twintigsten Maart .-aanstaandevan des morgens ten tien tot des middags ten twaalf uren En Ten derde: Dat allen, die zulks zouden mogen verlangen, nadere inlichtingen kunnen bekomen, omtrent de bewijsstukken tot staving hun ner reclames benoodigd ten Raadhuize der Stad van heden tot den twaalfden Maart aanstaande, van des middags ten twaalf tot des namid dags ten twee uren. E11 opdat niemand hiervan onkundig blijvezal deze worden afgekon digdmitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 19 Februarij 1838. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSHEER, Vt. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. B E C I U S. dan de bovengemelde partijen aan de markt zal brengen. De Monsters van de Koffij, in Veiling op 15 Maartzullen op Vrij dag den 23 Februarijdie van de Koffijin Veiling 18 April, op Woensdag den 21 Maarten die van de Specerijen op Maandag den 26 Februarijverkrijgbaar zijn; terwijl de Notitien met de Veil-Con- ditien in tijds zullen worden uitgegeven. Amsterdam, den 15 Februarij 1838. VAN DER HOUVENPresident. KOOY Directeurfungerend Secretaris. Middelburg den 19 Februarij 1838. Aan de onbekende milddadigenwelke de Commissie ter voorziening ir. den nood der Armen en Behoeftigen in staat hebben gesteldop heden 1200 portien Soep te kunnen uitdeelen, alsmede voor de gift van P. f 20 gevonden in de Kerk-collecte van 18 dezer, wordt daarvoor bij deze openlijke dank toegebragt. De Commissie voornoemd F. Z. ERMERINS, Koorzitter. DIRK APPEL, Secretaris. Oostsouburg, den 15 Februarij 1838. De Diakenen van Oost- en Westsouburgnog uit Middelburgter verzorging van behoeftige huisgezinnen hunner Gemeente, ontvangen hebbende eene Mud Boekweiten-Gort en eene halve Mud Boekweiten- Meel, betuigen hiermede hunnen dank aan dien milden Gever, met den wensch dat hij moge ondervinden dat God den blijmoedigen Ge ver lief heeft 1 Tholen, den 13 Februarij 1838. Door het Zanggezelschap de Harmonie is, op den 7 dezer, ten be hoeve der Armen dezer Stadeen Concert gegevenwaarvan de aan zienlijke som van f 92 80 ten behoeve van de Hervormde Diaconie- Armen, is ter hand gesteld waarvoor zij bij deze hunnen dank betuigen. Namens Diakenen H. C O R N E L I S S E Lz. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG gezien eene circulaire van den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Pro vincie, van den 12 Februarij 1838 Provinciaal Blad no. 16), waar schuwen bij deze de In- en Opgezetcnen dezer Stad en Ambachten, op grond van het iji omloop brengen der zoogenaamde Belgische Centen zijnde stukken van .twee Centimes welkeniettegenstaande derzelver mindere waarde dan onze Nederlandsche Cent yoor Nederlandsche Centen worden uitgegevenhetgeen niet anders dan onwettig is en ten uadcele zoo van het Rijk en van de Gemeenten als van de Ingezete- ifttt kan verstrekken, ten ernstigsten tegen dat misbruik, en manen hen, aan om geene zoodanige munt van anderen in ontvang te nemen of aan anderen uit te geventen einde zich voor schade deswege te wachten. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze wor den afgekondigd mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad,Middelburgden 19 Februarij 1838. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSHEER, Vt. Ter ordonnantie van Ilun Edel Achtbare A. M. B E C 1 U S. De BURGEMEESTER van de Gemeente KATZAND Zeeland zal, op Woensdag den 28 Februarij 1838, des namiddags om twee uren, in het openbaar te koop aanbieden eenig WRAKHOUT, tusschen den 14 en 15 September 1836, aan gemelde Gemeente aangespoeld. Iemand regt op gemelde Goederen meenende te hebbenadressere zich vóór dien tijd aan hein Burgemeester De DIRECTIE maakt bekend, dat door haar zal geveild worden, te AMSTERDAM, op Woensdag ten 28 Februarij 1838: 19,432 Rranjatigs en Kanassers Java SUIKER, liggende aldaar. 1,798 Dito Dito Dito te Dordrecht. Waarvan de Monsters, benevens de Notitien met de Veil-Conditien in tijds zullen worden uitgegeven, Amsterdam, den 27 Januarij 1838. VAN DER HOUVEN, President. KOOY, Directeurfungerend Secretaris. De DIRECTIE maakt bekend, dat de VOORJAARS- VEILINGEN der Maatschappij van 1838, zullen gehouden worden op de dagen en plaatsenen bestaan zullen uit de artikelen en hoeveelheden hieron der gemeldals Te ROTTERDAMop Donderdag den 15 Maart 1838 102,476 Balen Java KOFFIJ, liggende aldaar. 20,757 dito dito dito te Amsterdam. 9,129 dito dito dito Dordrecht. Te ROTTERDAMop Woensdag den 28 Maart 1838 180 Vaten NOTENMUSCAATliggende te Rotterdam. 200 dito dito Amsterdam. 120 dito FOELIJ, Rotterdam. l.l o dito dito Amsterdam. 190 dito NAGELEN, Rotterdam 210 dito dito Amsterdam. Te AMSTERDAMop Woensdag den 18 April 1838: 115,710 Balen, 116 Vaten Java KOFFIJ, liggende aldaar. 15,045 dito 120 dito dito dito te Rotterdam. 16,175 dito Java KOFFIJ Dordrecht. 7,771 dito dito dito Middelburg. De Maatschappij geeft bij deze aankondiging de verzekering dat zij vóór bare gewone Najaars-Veilingen geen andere Koffij en Specerijen LONDEN den 13 februarij. In de zitting van het lagerhuisvan den 9, is het voorstel van VConnell, om de behandeling der toen aan de orde zijnde armen-wet voor Ierland niet verder voort te zetten ver worpen. Deze wet, die de oprigting van honderd districts-armenhui- zen in Ierland voorschrijft, zou, naar hij beweerde, slechts aan 80,000 armen in Ierland eenë verbetering van lot verschaffen, terwijl het ge- heele eiland meer dan twee millioen menschen bevatte, die in gelijken noodlottigen toestand verkeerden. Na al wat men van tijd tot tijd om trent den staat van het ongelukkig Ierland verneemt te oordeelenzal de heer 0'Connell ditmaal wel geen overdreven getal hebben genoemd. Gisteren is het onderzoek dier wet in comité voortgezet. De vijftien eerste artikelen zijn vervolgenssommige na eenige daar in gemaakte verandering aangenomen. De laatste berigten uit Canada behelzen weinig belangrijk nieuws maar houden de verzekering in, dat de meerderheid der ingezetenen van Nieuw-Schotland en Nieuw-Brunswijk met den besten geest voo r de Engelsche regering bezield is, en slechts in vrees verkeerde, dat het i gebeurde met dé stoomboot Caroline aanleiding tot vijandelijkheden tusschen Engeland en de Vereenigde Staten geven zou. Men wilde te Halifax weten"dat de opstand te vroeg naar den zin der raddraaijers was uitgebarsten die gewild hadden dat de eerste bewegingen niet voor den 17 januarij zouden hebben plaats gehad en in welker plan het gelegen zou hebben Quebec, Montreal en andere groote steden gelijktijdig in den brand te doen steken. PARIJS den 14 februarij, In het Journal des Débats van gisteren, en dus in een gewoonlijk voor het Fransche ministerie gestemd blad, vindt men weder een artikelwaarin men de onregtvaardigheid en on- uitvoerlijkheid van het thans bij de kamer van afgevaardigden aanhangi ge voorstel van den heer Couin tot conversie der 5 pet. renten tracht te betoogen. De voorname grond van dit vertoog is, dat de 5 pet. in schrijvingen niet eene denkbeeldige, maar eene wezenlijke waarde van 110 pet. bezitten, en dat men dus de houders ten hoogste benadeelt, inet hun daarvoor, hetzij dan in nieuwe staatspapieren, hetzij in geld, slechts 100 te geven. Nog beweert dat blad, dat het uitvoeren van het ontwerp van den heer Couin de verwezenlijking der denkbeelden omtrent het doorsnijden van Frankrijk door een geheel stelsel van ijze ren"* spoorwegenonmogelijk zal maken. Voor die wegen zou toch de ontzettende som van twee-duizend millioen franken worden gevor derd en de daarvoor noodige leeningen zoudenonder den invloed der conversie, niet ligt gelukken. MIDDELBURG den 19 februarij. Z. M. heeft bij drie opvolgen de besluiten, van den 13 dezer, i°. pensioenen verleend, zoo aan den luitenant-generaal G'. M. Cort Heiligerskommanderende de reserve divisie van het legeronder toekenning van den rang van generaal der infanterie, als aan den luitenant-generaal A.F. Meijer, kommanderende de 3de divisie infanterie; 20. eervol ontslag verleend, onder dank betuiging voor zijne goede diensten aan den kolonel der Groningsche schutterij, M. Buschkommanderende de 2de brigade van de reserve divisie; 30. het bevel opgedragen: a. over de reserve-divisie van het leger, mitsgaders over de 2de brigade van dezelve, aan den generaal- majoor F. Knotzerthans het bevel voerende over de iste en 3de bri gade van de gemelde divisieterwijl gemelde generaal tevens eervol is ontslagen van het kommando van de voorschreven 3de brigade b. over de 3de divisie infanterie van het leger te velde aan den generaal-ma- j joor II. D. T. de Favaugcthans kommanderende de 2de brigade der I i{.te divisie infanterie.

Middelburgsche Courant | 1838 | | pagina 1