5lIDDELBURGSCliï5 C U R A mmm ^0, 137. ,'di¥i Donderdag 16 November 1837. ÏDcyairtcmcnt voov he zaken van ©ovlog. MEL WSTIJÏÏÏM »E.\. HIP mmimm Aa„bestedit,g der Leverantie: van CAMPAGNE-VIVRES, LEGSTROO en E RAND HOUTten behoeve der Troepen in het \de en 5de District van Zeeland. ne Mili^aifÊ Onder-Intendant, belast met de Administrative dienst in Je Provincie Zeeland, zal, krachtens autorisatie van den Heer Gene- aal-Majoor Opperbevelhebber der Troepen in dat Gewest, onder des- ICj goedkeuring-, en nadere homologatie van het Departement van Oorlogop de na te meidene plaatsen en tijden ten overstaan van de Heeren Plaatselijke Kommandanten te Breskens en Neuzenaldaarin liet openbaar aan de minst-inschrijvenden ten behoeve der Troepen in het ide en 5de District van gemelde Provincie voor eenen onbepaalden [ijd tot weder opzegginss toe waarvan den Aannemers twee maanden ie voren kennis zal worden gegeven aanvang nemende met primo Ja- fliiarij aanstaandeaanbestedende leverantie van benoodigde CAI\1- PAGNE-VIVRES bestaande in Brood, FleeichZout, Rijst, Jene ver, Brandhout en Legstroo. De Aanbesteding zal plaats hebben te weten Te BRESKENS, op Vrijdag den i December aanstaande, des mid- daos ten 12 uren, ten Bureele van den Heer Plaatselijken Kommandant aldaar, ten behoeve der Troepen in het 4de District. Te NEUZEN, op Maandag den 4 December daaraanvolgende, des raidda^s ten 12 nren ten Bureele van den Heer Plaatselijken Komman- tot aldaar, ten behoeve der Troepen in het 5de District, Noodigt mitsdien de gegadigden tot de inschrijving naar opgemelde Leverantiemet informatie dat de voorwaarden waarop dezelve zal plaats hebben, te rekenen van heden af, in de Bureaux van de Heeren Plaat- seliike- of Garnizoens-Kommandantente Breskens en Neuzen, mitsga ders bij den ondergeteekende te Flissingen ter lezing zullen liggen. Strekkende wijders tot narigt 1. Dat de condicien van betaling bij die voorwaarden in het breede omschreven zijn, voor compiant en zonder eenige korting. 2. Dat voor alle Artieklen van Campagne-Vivreszoo als die hier- voren zijn genoemd, te zamen in één Biljet, per ration (hoe zeer de prijs voor elk afzonderlijk behoort te worden vermeld)en voor de plaatsen in ieder Districtin eens zal moeten worden ingeschreven zullende op zoodanige Inschrijvingen waarbij dit niet in acht is geno men, geen regard worden geslagen. 3. Dat de Naam Voornaara en Woonplaats van den Inschrijver mitsgaders die van zijne Borgenduidelijk zullen moeten worden ge schreven. 4. Dat de prijzen der Inschrijvingen naauwkeurig in schrijfletters en in guldens en cents en in honderdste gedeelten van cents moeten worden uitgedrukt, en dat de Biljetten door de Inschrijvers zalven zullen on- derceekend moeten zijn. 5. Dat de Biljetten behoorlijk op gezegeld papier geschreven en ge- CJchetteerd op het Bureau van de Heeren Plaatselijke Kommandanten, lespectivelijk te Breskens en te Neuzenbezorgd en gestoken moeten worden in de daartoe bestemde geslotene Bus uiterlijk des middags vóór 12 uren van den dag der Aanbesteding na welk tijdstip geene Inschrij vingen meer zullen worden aangenomen, 6. Dat al'e Biljetten welke niet in den verlangden vorm ingerigt of op ongezegeld papier geschreven alsmede die welke eenige bijzondere voorwaarden bevattendie niet bij het Bestek van Aanneming zijn vast gesteld buiten aanmerking gehouden en verworpen zullen worden en dat bij de Biljetten gevoegd zullen moeten zijn bewijzen van het Plaat selijk Bestuur der woonplaats van den Inschrijver en zijne Borgen waaruit zal moeten blijken dat zij ieder voor zich genoegzaam gegoed en solvabel zijn tot het behoorlijk volbrengen der Leverantien die daar bij zullen moeten zijn uitgedrukt. Vlissingen den 13 November 1837. De Militaire Onder-Intendant voornoemd, S, MULDER. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad NEUZEN zul len, op Maandag den 20 November 1837, des voormiddags om 10 "ren, ten Raadhuize aldaar, in het openbaar presenteren te verpach tende Stads KOORN-WINDMOLEN, voor den tijd van 7,even ja ren, ingaande met primo Januarij aanstaande, waarvan de voorwaarden voor een ieder ter Secretarie ter lezing liggen. De Belastingbeschrevenen in het Stedelijk Middel der LANTAREN-, BRANDSPUIT- en NACHTWACHT-GELDEN over dezen jare 1837 welke tot hiertoe in gebreke zijn gebleven tot de voldoening van hun «rschuldigdewaartoe zij bij advertentie in dezer Stads-Courant, van 30 September, No. 117, zijn uitgenoodigd worden bij deze door "'m ondergeteekende ten laatsten male aangemaand tot eene onverwijlde isnziiivering van hetzelve, en zulks vóór of op den 20 dezer maand, slzoo hij zich genoopt vindt de in gebreke blijvenden dezes, na dat t'jistipin voege als bij Zijner Majesteits besluit, van den 16 Jnlij '828 (^Staatsblad No. 48) is voorgeschreven, daartoe te moeten nood zaken. Middelburg, den 13 November 1837. De CoUecteur van voorschreven Middel DE TROIJE Nz. I^ONDEN den 11 november. Het zoo lang met belangstelling ver- eide feest van den 9, hetwelk men als de intrede der koningin in ha- hoofdstad zou kunnen omschrijvenis uitstekend goed afgeloopen. j^s namiddags ten 2 uren heeft de koningin Victoria zich met een zeer jTijken stoet, waaronder ook de ministers en vreemde gezanten behoor- ^"1 in plegtigen optogt van haar paleis naar de city of oude stad be- "^'i. II. M. was in eene met acht paarden bespannen koets gezeten, "6 gehcele stoet bestond behalve uit lijfwachten waardigheidbe- kleeders en dienaren te voet en te paarduit een overgroot aantal rj). tuigen die in pracht uitmuntten. Aan Teraple-bar, de poort van de city is de koningin door den lord-mayor en den geheelen stedelijken raad ontvangen, en bij de St. Pauluskerk ook door de aldaar verzamelde be woners en schoolkinderen der liefdadige gestichten verwelkomd. Na hare aankomst op het raadhuis, is in de guildhall of vergulde zaal, aan de koningin, haar gevolg en eenige honderde anderen genoodigden-, door de stad een gastmaal gegeven, waarvan de beschrijving meer dan een kolom in onze bladen beslaat, en dat dan ook uitermate prachtig moet geweest zijn. Men berekent de waardij van het goud- en zilver werk, dat op de tafel der koningin en de andere tafels in de zaal ge bruikt isop 400,000 p. St. 4,800,000). Na den afloop van dit ,''ees>;-_, waarbij het niet aan toasten, gezang en muzijk heeft ontbroken heeft de koningin sommige der prachtig geïllumineerde straten der hoofd stad doorgereden en is toen naar haar paleis teruggekeerd. De konin gin is bij haren optogt door de ontzettende volksmenigte, die overal op de been was, en stellaadjes van verscheidene verdiepingen hoog, ja zelfs de daken geheel bedekte, met voorbeeldelooze geestdrift ontvan gen. Ook heeft het volk groote vreugde doen blijken van bij deze ger legenheid den hertog van JVellington in het openbaar te zien. De vrees voor groote ongelukken, die men wegens de ophooping van honderd- duizende menschen in de straten der oude stad had gekoesterd noemt men thans in de bladen overbodig, maar toch lagen gisteren in een der hospitalen niet minder dan 19 menschen, die in het gedrang onder den voet geraakt waren, en armen of beenen hadden gebroken. Men schijnt ook eenige vrees te hebben gevoed dat de een of andere onverlaat bij J deze gelegenheid de persoon van H. I\]. mogt aanranden, doch geluk kig is niets van dien aard gebeurd. Het voorgevallene met den gewe zen kapitein Goode en iets dergelijks met zekeren Duitscher Stuban een gewezen bakker, die zich openlijk had laten verluiden, dat hij aan de koningin het leven wilde berooven, doch naar het krankzinnigenhuis is gebragt, schijnt tot deze vrees aanleiding te hebben gegeven. Het weder is gedurende den geheelen dag mistig, maar anders gunstig ge weest. Eerst na het voorbijtrekken van den optogt is er regen gevallen, doch de illuminatie is daardoor niet belet. Te Southampton is dingsdag nacht, in de pakhuizen van de hee ren King en [Vittin de Highstreeteèn schrikkelijke brand ontstaan waarbij eene ontploffing van buskruid plaats gehad heeft door welke het gebouw ingestort is en, zoo men meent, 16 menschen onder de puin bedolven zijn geraakt. Vele der naburige huizen waren zoo door den brand als de uitbarsting beschadigd. PARIJS den 11 novetnber. Door den koning zijn ter zake van den togt van Constantine eenige bevorderingen gedaan de luit.-generaal Vallée is tot maarschalk van Frankrijk benoemd en zoo men zegt zal de hertog van Nemours tot luit-generaal worden bevorderd. Zoo men wil heeft men op het ministerie van de buitenlandsche zaken het berigt ontvangen van onlusten die in Zwitserland waren uit gebroken. De Moniteur verklaart de in sommige dagbladen voorkomende be- rigten wegens het woeden der cholera in de provincie Constantine voor overdrevendoch erkent desniettemindat die ziekte in de veroverde stad met vrij veel hevigheid geheerscht en den generaal de Caraman in het graf gesleept heeft. Tijdens het afzenden der laatste berigten was, volgens den Moniteur, de ziekte te Constantine reeds sterk verminderd. De zieken en gekwetsten van het Fransche leger zijn in zoo grooten getale te Bona binnengebragt, dat men van daar eenigen hunner te scheep naar de stad Algiers heeft moeten afzenden. Daar heeft men echter de ze ongelukkigen, omdat er besmettelijke ziekten onder hen heerschten niet willen opnemen, en de schepen met deze lijders zijn dientengevolge naar Toulon gestevend maar door tegenwind buitengewoon lang in zee opgehouden. Te Toulon maakt het gezondheids-bestuur, behoudens eenige voorzorgen, geene zwarigheid, om deze soldaten, van wie toch wel reeds velen zullen omgekomen zijn, aldaar te verplegen. Uit Baijonne schrijft men van den 7 dat don Carlos zijn hoofd kwartier te Amuniomeer nabij Onate, heeft verlegd, waarbij waar schijnlijk de winterkwartieren zou vestigen. MIDDELBURG den 15 november. In de afdeelingen van de Twee de Kamer der Staten-Generaal zijnin de vorige maandde onder scheidene wets-ontwerpen van financiëlen aard onderzocht geworden. Wat aangaat het ontwerp tot vaststelling van 's Rijks uitgaven voor den jare 1838, is in het algemeen betreurd geworden, dat aan de Sta ten-Generaal weder eene begrooting was onderworpen waarop geener- lei reductie of amortisatie van schuld is gebragt, weinig overeenkom stig met de voorschriften der grondwet. Indien de oorzaak van een en ander gezocht moest worden in de voortduring van onzen staatkundi gen toestand, dan vermeende men, dat juist hierin een bewijs gelegen was van de bestaande dringende noodzakelijkheid om de geschillen met België spoedig te eindigen. Wat de voorgedragen begrooting in het algemeen betreftheeft men niet kunnen instemmen dat de gewone Rijks uitgaven door de gewone inkomsten van den Staat worden gedekt, en meende men dat dit immers het gevBl niet kan zijn, zoolang er uitgaven gedaan worden welke op de begrooting niet voorkomen. Wijders heeft men in het algemeen zijn leedwezen betuigd dat er door de regering geene bezuinigingen op de begrooting zijn daargesteld en dat er veeleer bij onderscheidene traktementen verhoogingen haciden plaats gevonden waarvoor men geene reden zag. Betrekkelijk het hoofdstuk voor binnenlandsche zaken had men zich gevleid, dat de uitgaven voor het hooger onderwijs, ten gevolge der in het vorige jaar genomen beschikkingen, verminderd zouden zijn gewor den terwijl men tevens meende dat de beurzen aan de hoogescholen veilig konden worden afgeschaft. Men wenschte ook, dat de groote weg door de provincie Drenthe in 1838 zoude worden afgewerkt, en dat de regering den staat van het veefonds zou opgeventen einde de overtuiging te verkrijgen, dat het, bij de heerschende ziekte, in

Middelburgsche Courant | 1837 | | pagina 1