«en ^0, 126. Zatürdag 21 October 1837. iMEÜWSTIJDiNGEiN. lOuit^icItlatib. iUcbcrlaubcn. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG toengen bij deze ter kennis van alle belanghebbenden dat het Kohier «n ile Personele Belasting, Dienstjaar 183I No. 3, bevattende de aan slagen, ten gevolge van gedane schattingen en tellingen, op aanvrage jer Belastingschnldigen der Wijken I. tot O.door den Heer Staats raad Gouverneur executoir is verklaard en ter invordering aan den Heer Ontvanger der Directe Belastingen is verzonden. En zal deze worden afgekondigd mitsgaders in dezer Stads-Courant worden geplaatst. Gedaan ten Raadhiiize der Stad Middelburg, den 19 October 1837. Burgemeester en Wethouders voornoemd, 1?E STOPPEL AAR, L. P,, Ter ordonnantie van dezelve, A. M. B E Cl S. De COMMISSIE m Uitdeeling van SPIJS aan Minvermogenden te Middelburg, aan de Ingezetenen derzelve Stad. Veel geachte Stadgenooten Hoewel het schoone herfst-weder de gedachte, aan een eerlang op 1 lianden zijnde min gunstig jaargetijde, doei verschuiven, zoo hebben wij het niettemin van onzen pligt geacht, in de overtuiging dat onze [behoeftige Medeburgers wederom, gedurende den aanstaanden winter, op uwe bekende milddadigheid vertrouwen, de noodige toebereidselen temaken ten einde, indien wij als voorheen door uwe hulp worden on dersteund onze arme Stadgenooten, door de uitdeeling van eene ge zonde en voedzame Soep te verkwikken. Het nuthetwelk deze inrigting daarstelt, behoeven wij, zoo wij vmrouwen niet bij vernieuwing aan te toonen, de ondervinding van I zoo vele jaren gevoegd bij de gretigheid waarmede daarvan door de armen wordt gebruik gemaakt, prijzen deze zaak genoegzaam aan. Dan zonder uwe hulp, veel geachte Stadgenooten! zijn onze pogin- Ijcii geheel vruchteloos; meer dan ooit behoeven wij uwen krachtigen [liiistand, daar wij het verlies te betreuren hebben van twee zoo zeer geachte begunstigers van deze inrigtingwelke door hunne milde bij dragen met regt onder de voornaamste Gevers mogten geteld worden. Opent dan uwe harten en uwe handen en deelt mildeüjk van het uwe, hetgeen u door den zegen des AUerhoogsten is toegeschikt, mede; be- iKwoordt aan de verwachting van uwe mingegoede Stadgenooten en schraagt onze opofferingenwelke wij ons onder medehulp onzer vol ijverige Commissarissen, wederom gaarne in het belang van onze arme I natuurgenooten zullen getroosten. Het is dus met vertrouwen op aller medewerking dat wij ulieden I eerlang de inteekenings-lijst of biljetten ter inschrijving zullen aanbie- Iden, ten einde wij onze werkzaamheden zouden kunnen aanvangen jonèr de verzekering, dat het besef van iets tot nut van onze huipbe- Ihoevende Stadgenooten te hebben kunnen toebrengen, onze moeite rij- I keiijk zal beloonea. Middelburg, den 12 October 1837, D. J, DE SupERviLLEPresident. S. DE Wind, W, N, Lambrechtsen. S. Bomme Thesaurier. Paspoort van Grijpskerke, H. DU BuissoN Becius Secretaris. Van Reigersberg Versluys, A. J. VAN den Buoecke. FRANKFORT den 15 October. De Beijersche kamer der afgevaar- Idigden heeftin eene harer laatste zittingen, met 69 tegen 25 stem men, besloten, dat alle ligchamelijke tuchtiging als strafmiddel behoort Iafgeschaft te worden, Het stoiFelijk overschot der gravin van St. Leu is den 11 dezer l'n de kerk te Ermalingen bijgezet. Te Napels scheen men den 3 dezer gerust gesteld omtrent de verschijning der Fransche oorlogschepen voor die stad, nu men wist Hat zij van Tunis kwamen en van voor Napels vertrokken waren, even als de Fransche oorlogs-stoomboot Ie Mentor, die de reis van Kon- stantmopel binnen elf dagen had afgelegd, ln"~ schrijft uit Koppenhagen dat prins Frederik Ferdinand vzn Uenemarken den 9 dezer, het ongeluk gehad heeft, gedurende de Ifcnffiuvres, door een val met zijn paard, den regterarra zwaar te be- |2eeren. Volgens de jongste berigten uit Aleppo, had/5ra/5«>».pacha be- loten den winter in Egypte door te brengen. De toestand van Syrië TOet zeer verontrustend wezendaar geheelc districten in vollen op- siand zijn. BERLIJN den 14 october. De menigvuldige waarschuwingen van re- geruigswege gedaan aan ouders en voogden, om hunne kinderen en pu- P'ilen niet te laten studeren, vermits voor alle vakken van de staats- 'siist reeds een overtollig personeel voorhanden was, beginnen vruch- te dragen. Niet alleen dat op de hoogere klassen der gymnasien op de akademien eene groote vermindering in het aantal studerenden ^^Pf"^'' wordt, maar ook worden de kandidaten veel minder, en be- Paaldehjk in de regtsgeleerdheid vermindert het aantal auscultatoren en aiT"''^'^'^^'^" aanzienlijkdat men er alleen in Berlijn honderd doo vroeger. Daar deze jonge lieden drie examina moeten rstaan, en zelfs na het derde en moeijelijkstehetwelk hun den van assessor maar nog geenszins bezolding verschaftnog jaren ;eenszins on- Som niet moeten werken zoo is deze vermindering g 1 lan verl*^ bijaldien dezelve toenam, zoude men in geene geringe vn„!^^"'^^"^ g-faken en weldra het werk moeten betalen dat tot hiertoe Voor Waar "'et gedaan werd. aan den andereu kant is het zeer twijfciaclitig of de zucht ce studeren wel ooit weder zoo algemeen zal worden; een groot dee! van den raiddelstand schijnt zoo vast besloten te hebben om zijne kinde ren voor kunsten en ambachten op te leiden dat zelfs eenige hoogere staats-ambtenaren aan hunne zonen hamer en troffel in de handen geven en hen timmerlieden en metselaars laten worden een lofwaardig voor! beeld voorwaar in een tijd waarin zoo veel en te regt geklaagd wordt over de algemeene zucht om zich al hooger en hooger boven zijnen stand te verheflen. Er wordt alhier van eene ophanden zijnde belangrijke vermindering van de in werkelijke dienst zijnde troepen gesproken, PARIJS den 16 october. Eindelijk weet men iets naders wegens den to^. oiizer troepen naar Constantine. In dei? Moniteur van heden vindt men het volgende telegrafische berigt Toulon den 14 october, ten half acht uren. Ben-Tamtam den 2 october. De generaal Damremont aan den minister van oorlog. De brigades van Nemours en Trczel hebben met het belegeringsge- schut, bij den Marabout van Ben-Tamtam op den linkeroever der Oued Zenati, post gevat. De generaal Rulhiire is, met de beide overige bri gades en het gros van het konvooi, den Raz-el-Akba overgetrokken. Ik reken er op, om morgen nabij Meheris, op zeven uren afstands van Constantine eene stelling in te nemen. De vijand heeft zich niec laten zien. De bey heeft zijne stelling van Raz-el-Akba verlaten, en is tot op drie uren afstands van zijne hoofdstad terug getrokken. De gezond- heidstoestand van het leger is goed." De in dit berigt genoemde Oued of rivier Zenati is een zijtak vaji de rivier Seybouse die niet zeer verre van Constantine ontspringt en bij Bona in zee valt. Marabout of Marabut is in Noord-Afrika de gewone naam van een Mohamraedaansch geestelijke, die in eenen bijzonderen reuk van heiligheid staatmaar ook de grafsteden dier heiligen welke gewoonlijk eene koepelvormige gedaante hebben, en door hei.geheele land verstrooid zijn, worden aldus genoemd, In zulk eene woeste streekals de troepen thans doortrekjcenkan men de plaatswaar men zich bevindt, niet wel anders, dan door het noemen van zulke grafsteden of ook van de bouwvallen uit den Romeinschen tijddie aldaar nog in groote menigte aanwezig zijn, uitdrukken. Men zegt, dat de voltrekking van het huwelijk der prinses Maria van dag tot dag wordt uitgesteldin de hoop op gunstige tijdingen van Constantineten einde de alsdan te geven feesten door den glans der overwinning zouden opgeluisterd worden. Het schip Vlierciile (hetwelk, op reis naar Brazilië, voor Tene- rilTe bevel lad ontvangen naar de Middellandsche zee terug te keeren) is den 6 dezer ter reede van Bona gekomen de prins de Joinville was aan land gestapten hadmet een escorte van negen honderd man terstond den weg naar Constantine ingeslagenin de hoop van aldaar nog tijdig genoeg aan te komen om in de vermoeijenissen en gevaren der expeditie te deelen. Van de zijde der regering zijn weder de volgende telegrafische berigten wegens de krijgsverrigtingen in Spanje openbaar gemaakt „Baijonne, den 13 october, namiddags ten zes uren. Een den 8 door den [Spaanschen] minister van staat afgezonden renbode vermelde het volgende: Den 5 hebben de Carlisten Lorenzo te Retuerta aange tast, waarop Espartcro op het slagveld is aangekomen, hen verslagen en met een aanzienlijk verlies naar Santo-Domingo teruggeworpen heeft. Lodosa [in Navarreaan de Ebro] is door Ztirbano gifted." „Narbonue, den 14 october, ten zeven uren des morgens. (Berigt uit Perpignan van den 13 des avonds). Er hebben te Barcelona, op den 8gedurende de verkiezingen van het tweede arrondissementbui tensporigheden plaats gehad. De kiezer Fehils is vermoord. De' gou verneur Puig heeft krachtdadige maatregelen genomen, om de vrijheid der verkiezingen te verzekeren, De baron de Meer is den 9 te Vich aangekomen, Den 3 is de generaal Riego gouverneur van Castellon de la Plana [in het noorden van Valencia digt bij de zeekust] bij eenen uitval te gen 600 Carlisten van de bende van Rufo, geheel alleen gesneuveld; zijnde alle zijne manschappenmet achterlating van 300 geweren op de vlugt geslagen," „Bordeaux, den 13 october, ten half zeven uren des avonds. Een vrij ernstig gevecht heeft den 5 bij Retuerta plaats gehadzijnde de pretendent aldaarna de afdeeling van Lorenzo te hebben aangetast door dien generaal en door Espartero geslagen en tot Santo-Doniingo vervolgd. De vijand heeft op het slagveld een groot aantal dooden en gekwetsten achtergelatenen de generaals der koningin gingen voort met hem te vervolgen, De dood van den aanvoerder Zurbano wordt tegengesproken. Hij was den 6 te Logrono," De laatste telegrafische berigten luiden als volgt.: „Narbonne den 15 octoberten zes uren des morgens. Den 9 wa ren de poorten van Valencia, uit hoofde der aannadering van 1000 Car listengesloten, Esperanza [een Carlistisch partijganger] trok, na te Chiva te zijn binnengeruktnaar het zuiden der provincie. Hij werd door 1200 man van de kolonne van i)?«7 vervolgd. Borso is met 1500 man te Segorlée aangekomen, „Den 12 weken te Barcelona vele kiezers de stad uit, en lieten daar door de handen vrij aan de -B«///^;.'^?<i?r(?s [hcethoofdige revolutionnaireii]. De moordenaars van den kiezer Fehils zijn niet gevat. De brio-adier Puig was afgezet. Te Barcelona bestond geene militaire overheid, om de orde te handhaven." Een zonderling vervolg leveren deze laatste zinsneden op de vroegere depêchewaarin gezegd werd dat de brigadier Puigde bevelhebber van Barcelona, krachtdadige maatregelen genomen had, om de vrijheid der verkiezingen te handhaven. 's GRAVENHAGE den 17 odober. De Tweede Kamer der Staten. Generaalheden voormiddag ten 11 uren vergaderd heeft zich in die zitting bezig gehouden met het onderzoek der geloofsbrieven en de be-

Middelburgsche Courant | 1837 | | pagina 1