c o 17 October 1837. Publicatie. Oiattbestcbing ilebcrlatibddtc i5anbcl-ilUat0<;{ta}>)xif. MEÜWSTIJDINGE.N. FRAN SJuitscfilatib. JfV.tMÏitrtjlï. uren. DiXGSDAG BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Middelburg, gezien de circulaires van den Heer Staacsaad Gouverneur dezer Pro- vincie, van den 14 en 15 dezer (^Provinciale Bladen No. 83 en 84), brengen bij deze ter kennis der In- en Opgezetsnen, dat Hare Majesteit pe KONINGIN op den 12 dezer, omstreeks kwar tier voor één uur, te 's Gravenhage is overleden, en dat ten cee- ken van rouw wegens dit treurig afstervengedurende acht achter eenvolgende dagen te beginnen met hedenen voorts nog daags vóór de Begrafenis en op den dag der Begrafenis van Hare Ma jesteit, driemalen daags, en wel des morgens ten acht ure, des middags twaalf ure en voorts des namiddags ten vier ure telkens één uur lang, de Klokken van al de Kerken en Torens binnen deze Stad zullen worden geluid. En opdat een ieder hiervan kennis dragezal deze worden afge kondigd mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 16 October 1837. Burgemeester en Wethouders der Stad Middelburg, DE STOPPELAAR, L. P, Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, A. M. B E C I U S. 's GRAVENHAGE den 12 October. Heden is Z. M. de Koning, benevens het Koninklijk Geslacht en het geheele Land in diepen rouw gedompeld door het overlijden van Hare Majesteit de Koningin die dezen namiddag bezweken is aan de ongesteldheid welke Hoogstdezelve sedert lang deed lijden en in de laatste dagen buitengewoon snel was toegenomen. Dit treurig hcrigt is door de Staats-Courant op de volgende wij ze aan het publiek bekend gemaakt: Het heeft der Goddelijke Voorzienigheid behaagd Hare Maje steit de Koningin heden middag kwartier voor één uur tot zich te nemen. Gedurende den laatsten tijd van Hoogstderzelver- verblijf op het Loo aan eene toenemende verzwakking geleden hebbende, welke echter Harer Majesteits terugkomst op den 4 dezer in de residentie niet heeft verhinderd, zijn hare krachten daarna steeds blijven afne men, en is Hare Majesteit nadat, vooral sedert gisteren avond, haar toestand meer en meer en spoedig verergerd waszachtelijk ontslapen. Wij gelooven de tolken der Natie te zijndoor de vurige bede te uitendat de Almagtige de smart van onzen geëerbiedigden Koning, die eene trouwe gezellinne op zijnen levensweg, en van de Doorluchtige Prinsen en Prinsessen van zijn Huisdie eene zorgende, eerbiedwaardige moeder verloren hebben, mogen lenigen, en dat de vertroostingen die de godsdienstook bij de zwaarste verliezen, aanbiedt, in ruime mate hun deel moge zijn." Het verlies dezer Vorstindie om hare deugden en vroomheid zoo zeer bemind en geacht was, wordt algemeen betreurd, en on der anderen strekken de tranen der armendie haar als hunne stille weldoenster en moeder beschreijenten bewijs dat hare nagedach tenis steeds in zegening zal blijven. Hare Majesteit Frederica Louisa Wilhelmina vau Pruis- sen werd den 18 November 1774 geboren, en heefc dus den ouder dom van 62 jaren en nagenoeg elf maanden bereikt. Zij is gedu rende 4Ö jaren met Z. M. den Koning in het huwelijk vereenigd geweest. Dadelijk is een van 's Konings adjudanten naar Berlijn vertrokken, om deze droevige tijding aan H. K. H. Mevrouw de Prinses Al- be<-t van Pruissen en aan het Pruissiscbe hof over te brengen. OP HET ONYERWACHT OJfTSLAPEIf VAN H. M. DE KONINGIN. ----wiJ0{n*»=---- Hoe droevig hoe somberhoe doodsch klinkt de lier Elk hult zich in 't floerskleed der rouwe; Wat mare verplet onsNiet één Batavier Of hij weent bij 'tpraalbed der vrouwe. Die de Almagt ten zegen van Neêrland ons schonk Waar zij als een bode van Eden in blonk Als een beeld van liefde, van trouwe, Gelijk aan een stillen een vruchtbaren stroom Verspreidde zij weldain in 't ronde Zij vreesde met eenen angstvalligen schroom Dat de Arme haar mildheid verkondde Maar Neêrland verheelt geene deugdeno neen I En thans klinkt haar weldoen bij groot en bij kleen Haar roem zij de balsem der wonde! 't Ontslapen dier Eedle perst tranen uit 'toog. Daar droefheid den boezem doet hijgen Maar Godsdienst bemoedigt, en wenkt naar omhoog. Waar braven de kroone verkrijgen Daar juichen wij eenmaal, als de edelste Vorst Zijn dierbare gade hervindt aan zijn borst; Wij treuren wij weenen wij zwijgen. Breda 14 October 1837. P. P. RooaDA VAN Eysinga. PROVINCIE ZEELAND. fOp Maandag den 6 November des jaars 1837, des voormiddags ten uren zal onder nadere approbatiedoor den Raad der Kerk- ibriek van de R. K. Gemeente te Ijzen dijkein bijzijn van den Hoofd- benieur van den Waterstaat in de Provincie Zeeland, of deszelfs ge- jilegueerden op het Stadhuis te JJzendijkeworden aanbesteed: Het bouven van eene geheel nieuwe Roomsch-Katholijke KERK te JJZENDIJKE. I Deze aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. Het bestekop hetwelk de bovengemelde Aanbesteding zal plaats pbenzalboven en behalve ter Secretarie van de Kerkfabriek voor trad ter lezing liggen op alle die plaatsenalwaar gewoonlijk de stekken van Waterstaatswerken in Zeeland ter lezing gelegd worden. ^Zullende veertien dagen vóór de Besteding de noodige aanwijzing in Ko worden gedaan en voorts nadere informatien te bekomen zijn bij Kerkfabriek der R. K. Gemeente te JJzendijke. De Raad der Kerkfabriek voornoemd C. F. E. CALON, Vt. Ter ordonnantie van denzelven, J. F. CARPREAU. öe DIRECTIE maakt bekend, dat door haar zal geveild worden, ^OTTERDJM, op IVoemdag den 25 October 1837: '^^■.m Kranjangs en Kanassers 239 KistenMava SUIKER, leggende aldaar, 266 MattenJ V24 Kranjangs en Kanassers Java SUIKER, i^ JS'Uddelburg. Waarvan de Monsters, benevens de Notitien met de Veil-conditien tijds zullen worden uitgegeven. Amsterdam, den 25 September 1837. VAN DER HOUVEN, President. K.OOY Directeurfungerend Secretaris. .14 ,i|jv-i-».r- rootv ded 10 October. Z. M. de keizer van Rusland en de ,j3i. .""^""^''oonopvolger zijn den 17 september te Odessa aangekomen, ejj '''^'^erin en de grootvorstin Maria twee dagen vroeger waren ep H '^L aartshertog Johan van Oostenrijk de Pruissische prin- 'Wson S Bernhard van Saxen-Weimar en vele andere voorname die de wapenoefeningen te Wosnezensk hadden bijgewoond zijn HH. MM. naar Odessa gevolgd. In een omstandig verslag nopens de wapenschouwlng der Russi- sche troepen te Wosnezensk, wordt het getal der aldaar onderanderen verzameld geweest zijnde ruiterij op ruim 43,000 geschat, bestaande- uit grootendeels ervaren ruiters en schoone paarden. In den nacht van 23 op 24 september heeft boven Napels een ontzettend onweder, met wolklveuken gepaard, gewoed; verscheidene gedeelten der stad zijn geheel onder water gezet, en hier endaar is vry veel schade aangerigt. Het luchtgestel is daarna zeer bekoeld. Te Catania neemt gelukkigerwijze de cholera af, ofschoon er da gelijks nog een honderdtal menschen door werden weggesleeptvan de 30,000 personen, die gedurende het woeden der ziekte de stad zijn blij ven bewonen, zijn er, naar verzekerd wordt, tusschen de 8 en 10,000 gestorven. Het vroeger vermelde, dat er te Catania, even als te Pa lermo, onteerende gruwelen zijn gepleegd, vindt eene volle bevestiging. Op het kleine eiland Maltha zijn tusschen de 4 en 5000 menschen aan de cholera bezweken. LONDEN den 11 october. De rijks inkomsten hebben over het jongste vierendeel- en geheel jaar, eindigende met gisteren, zeer on. gunstige uitkomsten, te weten eene vermindering van 2,097,295 en 1,187,762 ponden sterlings opgeleverd. De ministerielen bevinden zich in groote verlegenheid om zulks te vergoelijken. De jonggeboren Portugesche prins is gedoopt, en heeft niet min- der dan 22 namen bekomen. Het ministerie was afgetreden, en dê".-? burggraaf Sa da Bandeira met de vorming van een nieuw belast. Mea ''T. vleit zich hier, dat de overdreven democratische gevoelens, ondanks'-''" de nederlaag der charteristen in Portugal niet zal zegevieren. De maarschalk Terceira is in Engeland aangekomende maarschalk Saldanha met 140 officieren was te Vigo gebleven. Volgens hier ontvangen berigten uit Oost-Indie, was in het rijk van Ava een binnenlandschen oorlog uitgebarsten, ter zake van de troonsopvolging. Deze familietwist kenmerkte zich door de grootste verbittering en wreedheid. Op last der koninginwaren onder ande ren twee eigen zusters van haren krankzinnig geworden gemaal, die men zeide dat de ontevredenen ondersteund haddenvan het leven -be roofd. De vereenigde republieken van Peru en Bolivia hebben eene nieuwe staatsregeling aangenomenop de leest van die der Noord- Amerikaansche Staten geschoeid. De generaal Santa.Cruz is voor tien achtereenvolgende jaren tot protector der confederatie benoemd. PARIJS den 12 october. De Ijoning begeeft zich van Saint-CIoud, om eenigen tijd op Trianon te verblijven, waar men wil dat het huwe lijk van den prins van Wurtemberg met de prinses Maria, den 17 zal

Middelburgsche Courant | 1837 | | pagina 1